Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
UselessToo blog - duben 2019

 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13019
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.6Hodnocení kvality tipů: 506.6
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 28.03.2019, 10:32 Předmět: UselessToo blog - duben 2019
Pište tipy na sázení
Citovat

UselessToo blog - duben 2019
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.04.2019, 0:08 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Takze sa zacal "odpocinkovy" april. A pre mna sa zacal uz v marci, svojim sposobom, kedze ten posledny tyzden bol po zime a pred MS v hokeji/letnou atletickou sezonou. A ciel na april boli 2k (preco na seba vytvarat tlak prehnanymi cielmi v obdobi, ktore sluzi ako preklenovacie).

A som rad, ze som ciel splnil skor, nez april zacal. Inak povedane, to, co mi chybalo pocas zimy, to okamzite prislo s MotoGP (to je moj primarny zaujem v motosporte a po zisteniach z tohto vikendu by sa malo skor utuzit a potvrdit, nez akymkolvek sposobom zmenit k horsiemu).

///

Neprsalo, to kazdy videl, kto sledoval zavody. Takze napokon ti, co dufali, ze dazd nepride, museli byt v konecnom uctovani velmi spokojni. Samozrejme, dazd je vzdy fajn, ale kedze sa pomerne darilo aj bez neho, nemozem zehrat na nepriazen osudu a samotnej prirody.

Co ukazal druhy vikend? To, ze po tom prvom, skusobnom (este pocas zimnej sezony), som bol dobre pripraveny, lepsie nez v minulych rokoch. To je len potvrdenie toho, ze vsetko zle je na nieco dobre (horsia zima ma nepriamo tlacila do skorsieho prechodu na "letny" zdroj obzivy). Taktiez sa ukazalo, ze sa mi motorky tipuju velmi dobre (inak povedane, ze aj ked som sa v zime nedokazal v urcitych situaciach spravne nadchnut (mnohokrat opravnene, horsie bolo, ze tie vysledky sa presne triafali do situacii, kedy som sa spravne nenadchol a naopak), prisli motorky a ide to viac-menej bez problemov). Dalsia vec je fakticka - prekvapivo stupli limity. Na jednej strane sa clovek musi drzat, krotit nadsenie, kedze vzorka je prakticky nulova (jeden vikend), na strane druhej je aj tento "nepotvrdeny" naznak takmer az zazracnym (najma v kontexte mnohych veci, ktore isli skor proti mojmu tipovaniu).

Zrazu platilo, ze na MotoGP sa da "zarabat", pravidelne, s graciou a nie kde-tu "zarobit" par eur, pri troche stastia aj nieco viac. Q a lmity (pre mna) 1,25k, zavody dokonca 2,5k (bavim sa o livebettingu). Oproti 625 na oboje, treba uprimne uznat, ze je to velmi podstatna zmena k lepsiemu. Clovek sa naucil, za tie roky, tieto veci spochybnovat, resp. im slepo neverit. Avsak, na strane druhej sa sam seba spyta otazku typu - "preco by limity vybehli prave pre GP Argentiny?" ... Presne, nedava to logiku, aby sa tak udialo jednorazovo len na tomto mieste a o 2 tyzdne by zasa bolo vsetko pri starom. Keby sa to stalo pri GP Velkej Britanie, prilis by som sa nad tym nepozastavoval, takto je to jasny signal, ze by to mohlo vydrzat az do konca sezony. Za 2 tyzdne v USA dostaneme uz pomerne jasnu informaciu, ci to bolo len vystrel do tmy alebo nieco, na com mozeme dlhodobo stavat.

Ak som spominal tipy "prematch", tak ich povodna myslienka bola - "potrebujem si overit, ci sa da cashoutovat prematch na livku". Napokon som si len potvrdil to, co som si aj predtym myslel, t.j. ze sa to neda, resp. sa na to minimalne neda spoliehat (viem si predstavit urcite vynimky, ktore by sa mohli tykat tipovania sice prematch, ale v podstate live = situacia, ktoru clovek nema dovod podstupovat, pretoze mu nic velke neprinasa - ani limit, ani hodnotu).

Takze sa vikend z pohladu MotoGP niesol naozaj v ruzovych farbach, t.j. znova nieco, co clovek pocas zimy prilis casto necitil (a kombinaciu peknych vysledkov, uspokojiveho zisku a nejakej "nadeje" do buducnosti uz vonkoncom nie).

///

Na jednej strane som tu pred vikendom spomenul vseobecnu strategiu, zopar tipov, zopar nazorov, ktore dlhodobo vyuzivam a ktore v podstate ani nie su nazormi (nazor je nieco, kde sme rozpolteni, velmi neisti ... toto bolo skor o typologii, o vypozorovanych standardnych prejavoch konkretnych jazdcov). Mnoho z nich aj pocas tohto vikendu fungovalo a vychadzal som z nich (k tomu sa este dostanem). Niektore z nich, celkom pochopitelne, nefungovali (co nie je na skodu, tiez sa k tomu mozno vratim) a dalsie sa snazil clovek nanovo vypozorovat (plati, ze fluktuacia jazdcov je medzi sezonami znacna - ci uz z pohladu prechodu z nizsej triedy do vyssej alebo jednoducho prestupy medzi timami v jednej konkretnej triede).

///

Q, Moto3

V MotoGP dominoval Marquez, co nebolo idealne, ale clovek to za tie roky "berie" (nepaci sa mu to, ale hlavou mur clovek neprerazi a nema zmysel sa pokusat hrat proti nemu, ked nam k tomu nic nepomaha a naopak, nema zmysel hrat na neho v kurzoch 1,3, ked velmi dobre vieme, ze k padu nema nikdy daleko, aj ked je na druhej strane schopny castokrat zachranit aj nemozne).

Avsak tesi ma vyvoj v Moto3 a v Moto2. Ano, bol to len 2.zavod a "nove hviezdy" sa logicky len musia vyprofilovat (pretoze ti najlepsi vzdy prechadzaju o stupen vyssie, zostava tak volne miesto, na ktore niekto musi zasadnut). Na strane druhej, nesledujem motorky prvym rokom (ani druhym a ani piatym) a v minulych sezonach bolo bezne, ze favorit bol zrejmy (z pohladu SK), pomerne stabilny a od zaciatku dominatny (pripaden boli dvaja favoriti, v lepsom pripade traja). Po 2 zavodoch v oboch spominanych triedach nic take neplati a ja to zboznujem (po trapeni s Johaug, Shiffrin, dlhu dobu s Hirscherom, Kobayashim a JTB, to clovek dvakrat tak oceni).

V Moto3 je 20 jazdcov, z ktorych kazdy moze vyhrat. A nie, nie je to klise. Priklad s Johaug je velmi vdacny. Co ma clovek z toho, ked (az do Stiny, co bolo sice pekne, ale prislo to az na uplny zaver, kde clovek bol uplne znechuteny, nemal odvahu, nevidel v tom zmysel, takze to, pomerne logicky, nevyuzil na maximum mozneho), ked za Johaug je pole pomerne premenlive, tak ako sezona plynie? Jednoducha odpoved - nic. Viem, SK sa casom snazili poskytnut aj alternativny trh "w/o Johaug", ale ten sa tykal vacsinu len prematchu, ked sa zjavil live, nevydrzalo to dlho, resp. rozhodne do konca zavodu a ked to vydrzalo "relativne dlho", nebol to zrovna ten zavod, kde by sa z tej spleti dal niekto polahky/vyhodne vybrat. Chcem tym povedat, ze aby vyrovnanost mohla byt hnacim motorom zaujimaveho tipovania, musi byt dokonala, t.j. v ziadnom pripade tam nesmie byt jasny, dominantny a takmer neporazitelny zavodnik. A Moto3 to do bodky splnaju.

Ak pred sezonou bola obava (aj ja som ju mal) zo skuseneho dua Canet/Fenati, tak sa zatial nepotvrdila ani v najmensom. Nie su "nad ostatnymi", su "sucastou" celeho toho spletiteho balika. V Moto3 sa ta dominancia pre laika tazko detekuje, kedze sa jazdi v jednom chumli zavodnikov od startu do ciela (vacsinou). Dominantny jazdec je potom ten, ktory na urcitych tratiach dokaze z tohto chumla v spravny moment vyrazit, vypracovat si naskok (napriek nevyhode na dlhych rovinkach bez moznosti vyuzit slipstream) a potom zasa tazit zo subojov (v technickych pasazach) za nim. Alebo bude dominovat sposobom, ze sice bude vediet, ze sa nikam zo skupiny na vlastne triko nedostane, ale bude jazdit nenapadne, setrit pneumatiky a vo faze, ked pojde do tuheho, zaberie, zacne sa predierat vpred a v poslednom kole rutinersky neda nikomu sancu (Brad Binder takto dominoval Moto3, min. sposobom, ze z toho takmer vzdy bolo umiestnenie na stupni vitazov).

Co sa dialo v Q? Tradicne divadlo, avsak tentokrat malo este vacsi rozsah nez naposledy. Tentokrat to totiz z uvodu nikto ani len neskusal a kedze odvaznych (stacil by jeden, takze odvazny) nebolo, nedialo sa prvych 5-6 minut doslova nic. Potom to niekto skusil, ale efekt to aj tak malo nulovy (len otestovat podmienky a po zahrievacom kole sa pekne-krasne vratit znova do boxov).

Pre mna tato forma taktizovania nie je uplne nevyhodna (co sa napokon aj podarilo premenit na najlepsi moment vikendu). Tato forma taktizovania totiz existovala aj v minulosti. Lenze, format mal 40 minut a tych prvych 30 nemalo valny efekt, kedze Moto3 do Q vyrazali ako prvi (uz len z tohto dovodu sa casy pocas Q skor zrychlovali + okrem ineho, k dobremu casu zavodnik potrebuje superov, najma na tratiach s dlhymi rovinkami, ktore sa z pohladu Moto3 najdu takmer vsade) a tak velke finale bolo vzdy prichystane az k zaveru. Takze boli zajazdene nejake casy, lenze tie sa nepriblizovali casu, ktory som si sam predstavoval ako vitazny (alebo potencialne vitazny). Pri 40 minutach sa SK nepustali do rizika a poslednych 5 minut vacsinou vypli (a ked sa taktizovalo, neumerne, avsak boli zajazdene nejake casy, t.j. niekto logicky viedol, SK nechceli ponechavat ludom moznost vsadit toho, kto vedie, aj ked ten mal len minimalnu sancu na uspech, resp. ten uspech nebol vhodne zaplateny, kedze sancu boli, ako som napisal, len velmi nizke).

Teraz mame 18 jazdcov (menej jazdcov je v Moto3 vyhoda pre Q, kedze sa trochu stieraju rizika obrovskej skupiny + stieraju sa rizika, ze pocas rychleho kola elitny jazdec narazi na vylozeneho slimaka, ktory ho zabrzdi v nejakej zakrute natolko, ze zrazu nema sancu utocit na prvenstvo). Zaroven tych 18 nie je malo (v podstate su to vsetci, co maju potencial tu Q vyhrat za urcitych podmienok, toboz v tejto sezone, kde absentuje dominantna sila, aspon zatial), co znamena, ze aj tak sa generuju zaujimave kurzy. Tym, ze sa pred Q jazdi "predkvalifikacia", tak za dazda maju sancu uspiet aj odpadlici (odpadlici za sucha), pricom, ako som pisal, ta predkvalifikacia v takomto pripade sluzi ako vyhoda (odskusat trat, mat v rukach o 5-7 kol viacej a v tej dalsej Q mat tak zjavnu vyhodu oproti predkvalifikovanym "hviezdam").

Zostavalo poslednych 5 minut, ponuka stale krasne svietila (mozno ju niekolkokrat na chvilu vyplo, ale behom 5 sekund bola spat, kedze aj ked sa nejake casy zasli, nemali valnu kvalitu a nepochadzali od ocakavanych favoritov Q). Viete, ze alfou a omegou je TimingPass, resp. Live Timing na webe MotoGP. Nie inak tomu bolo aj tentokrat.

Konecne sa naplno rozbehla kvalifikacia, co vacsinou znamena, ze bet365 to zaviera. Lenze tentokrat sa rozbehla pre vsetkych v podobnu dobu a tym, ze zavodnici idu na trati pospolu, tak aj cielom rychleho kola prechadzaju viac-menej zaroven. To nam dava vyhodu v tzv. vyckavani. Pozeram 1.usek, fajn, pozeram 2.usek, fajn. Tam detekujem Jaimeho Masiu, ktory isiel skvele, mal zrejmy naskok na dovtedajsieho lidra. Aj v 3.useku "nechyboval", resp. nebol nikym pozdrzany, naskok naopak este navysil. Ten sa pohyboval, ak sa dobre pamatam, niekde na urovni 0,25-0,3s. Pozeram, kurz @23,0 ... no neber to (tu to zastavim ... taky velky kurz, tam dokonca ani clovek ako ja neriesi, co sa nahodou stane, resp. ci ho niekto nepozdrzi v poslednom useku, resp. ci sa za tie dalsie 3-4 minuty neobjavi niekto s rychlejsim kolom ... je to situacia, ktora A, krici obrovskou hodnotou s realnym kladnym vysledkom (som o 2 kroky pred SK) a B, jednoducho nemam cas na nejake dalsie vyckavanie, kedze 3.medzicas bol v tomto pripade tym poslednym bodom, kde som mohol vyhodne vsadit.

K tomu prijemna zmena s limitom 1,25k (co clovek oceni najma u vyssich kurzov ako tento). Zaroven mi to nejako automaticky sadlo, ze som nemusel v rychlosti stlacit "max. vklad", co zasa znamenalo, ze som neodpalil ucet, aj ked som vyhral (a dobehol SK, nie prvykrat na Q a zrejme ani naposledy). Nie su to obrovske peniaze, ale su to presne tie peniaze, z ktorych ma clovek najvacsiu radost - vedel som, ze som z toho len tazko mohol dostat viac (mohol, ale to len v pripade, ze by som bez rozmyslu isiel "max.vklad", co robim v poslednom case velmi nerad, resp. prakticky vobec), prislo to z nicoho nic (co sa deje vacsinovo a pri vyrovnanosti to bude bezny stav, podobne ako pri Moto2 v minulej sezone), co ma na tom najviac bavi (mam vytipovanych nejakych jazdcov, ale vacsinou to dopada tak, ze rychle kolo rozbehne/zajde niekto, kto k tym menam nepatril, resp. neziaril v treningoch = je v Q na neho vyssi kurz a lahsie sa na neho vsadzaju peniaze, pretoze aj ked sa nieco pokazi, clovek o tolko nepride).

Nebol by to moj pribeh, keby nemal zapletku. A nebol by to moj pribeh, keby zapletka nebola negativna/smolna. Ako ste mohli pochopit, tentokrat to bola naozaj len zapletka, kedze vo vysledku sa vsetko skoncilo uspokojujucim happy endom. To spominane rychle kolo Masia v zavere zdarne nedokoncil. Ja som zatial nepovedal, ze moj tip pracoval s tym, ze ked to kolo, ktore mal skvele rozbehnute dovedie do stavu, ked dovtedajsieho lidra akymkolvek sposobom zosadi, mohlo by to stacit (takze som ratal s tym, ze v zavere nieco kvoli pomalsim jazdcom strati, ale dufal som, ze to nebudu cele 3 desatiny). A ... nestacilo to. Za Canetom zaostal o 0,002s!! Hovorim si - "to snad nie je mozne", aby som videl, ze aj dalsie rychle kolo zacal slubne. Po 1.useku som to prepol s tym, ze za 5 minut sa pozriem na vysledok (po A, aspon tu skazu nemusim vidiet na vlastne oci, ked nestane a po B, o to bude vacsia radost, ked sa po 5 minutach pozriem a na pozicii lidra bude svietit meno "Masia"). Po 5 minutach som sa pozrel na LiveTiming a vidim, ze Masia nielenze vyhral, ale vyhral suverennym sposobom, pricom aj to predchadzajuce kolo by na vitazstvo v Q stacilo (keby sa ujal vedenia o 2 tisiciny a nie ich na Caneta stratil ...). Tym sa mi len potvrdil predpoklad, s ktorym som do toho isiel a bol som este spokojnejsi, aj ked primarny pocit bol o cistej radosti z vyhry (ze nieco konecne vyslo, aj ked nie uplne bez problemov).

///

Q Moto2

Idealna situacia - clovek vyhra pekne peniaze hned na uvod vikendu/kvalifikacneho trojboja. A to som mal pred sebou moje oblubene Moto2.

Aj tu to bolo v standardnom popisovanom vydani - jazdilo sa od zaciatku do konca, pritom aj tentokrat sa nasiel len jeden jazdec, ktory za tych 15 minut absolvoval zastavku v boxoch/vymenu pneumatik (Jorge Navarro). To znamena, ze vitaz Q vzide v 2.-4.rychlom kole (zalezi na tom, ako sa kolo komu vydari, na akom cisle sa zastavi apod. - je to velka kombinatorika, kde clovek zaroven porovnava kurz/cas lidra/pocet kol na danych pneu-pocet minut do konca a rozbehnute rychle kola "konkurentov" sucasneho lidra).

Oproti Moto3, kde som mal mysel uplne otvorenu vsetkemu, som pri Moto2 mal urcite mena (co sa ukazalo ako drobna nevyhoda). Moto2 vdaka tomu fungovali sposobom, kde som sa snazil skocit na zaujimave kola, avsak jazdcov, ktorych som mal povodne vytipovanych. Bol to Gardner, ktory ale pocas Q zrazu stratil ulohu dominatora 3.sektora (kde v treningoch superov vylozene nicil). Aj v Q bol stale najrychlejsi, ale uz len nepatrne, resp. 3.sektora zrazu nedokazal naplno pokryt horsie 3 dalsie sektory oproti hlavnym konkurentom. Lenze toto som si uvedomil az v case, ked som ho mal skusobne zahraneho. Potom tu bol Marcel Schrotter, moja kvalifikacna istota. V treningoch vobec neziaril (co bolo skvele a preto bol vyssi kurz/sa mi to tak pacilo), ledva sa vtesnal do top14 po 3.treningu (kde sa urcuje deliaca ciara medzi uspesnymi a neuspesnymi). V Q isiel do vedenia (mozno mal len rozbehnute rychle kolo, skor to druhe) a ja som uz necakal a zahral som ho. Co sa ale nestalo? Z nicoho nic sa na 1.mieste zjavil Xavi Vierge (tiez moj oblubenec pre Q a tiez skryty material, kedze lahko spadol v 2.treningu, vdaka comu mu patrila nizka priecka, rozhodne nizsia, nez by realne odpovedala jeho kvalitam).

Preco z nicoho nic? Pretoze ma Xavi Vierge cislo 97. A na jednu stranu sa mi vtesna len 16 mien. Teraz som to mal nastavene tak, ze som mozno nevidel to prve a smolne ani to posledne. Napriek tomu sa nic vazne nestalo (len som mozno netrafil dalsi kurz cez 20/30), kedze aj po tom, co kolo uspesne dokoncil a ujal sa vedenia, svietil v SK kurz @10,0. Cas bol slusny, ale nie neprekonatelny. Problem v tychto situaciach je, ze clovek uz ma nieco vsadene, takze zrazu nechce opustit tie povodne tipy a uplne sa oddat tomu potencialne novemu (co by bola chyba, aj ked Vierge napokon Q vyhral).

Vierge vyhral o 0,011 a vyhral tym casom, po ktorom SK stale drzali kurz @10,0 (vyhodou Moto2 je, ze kurz na postupne na lidra klesa (to plati, samozrejme, vsade), pricom v tomto pripade plati, ze tie 2-3 minuty su cenne a nizsi kurz je kompenzovany lepsou informaciou (takze tu dava zmysel zahrat aj opakovany tip na nizsi kurz, kedze po x kolach sa tu malokedy zrychluje a vymeny pneumatik sa budu diat max. na extremne kratkych okruhoch (ktorych moc nie je, resp. zrovna Argentina patri napr. k tym kratsim).

Clovek si povedal, ze "jaj, to sa dalo vyuzit lepsie", aby potom musel uznat, ze povodne tipy nevysli (resp. to nebola dobre zvolena strategia) a lahko sa mohlo stat a nevysiel by ani Vierge (sice som bol 1-2 s kurzami @10,0 a @8,0 a @9,0, ale Lowes stratil len 0,012 a Marquez tiez menej nez pol desatiny sekundy). Vyhra Schrottera by zaroven bola tym najlepsim scenarom (na strane druhej je fajn, ze Schrotter nevyhral obidve Q, cim by viacej zaujal SK v dalsich pretekoch).

///

Zavod Moto3

Neviem, ci som tu niekedy vysvetloval moju strategiu tipovania zavodu? Asi nie, resp. ani k tomu v pripade Moto3 nikdy nebola vhodna prilezitost (vid minuly rok dvaja velki favoriti v kazdom zavode, cez ktorych sa "vsadzalo tazko" za sucha).

Zacnem mojim tipom - Masia vyhral nielen Q, ale aj zavod. Napriek tomu, ze vyhral Q, tak pocas zavodu bol na neho kurz @26,0 (ten som nestihol, co bola skoda a nieco ma to vo vysledku stalo (takmer 3 stovky), ale min. neodradilo natolko, aby som to za nizsi kurz @15,0 vobec nevsadil).

Pred nim som stihol zahrat Arbolina @9,0 (3.miesto) a nestihol zahrat Darryna Bindera @101,0 (pricom za @51,0 sa mi to hrat uz nechcelo ... co bola chyba, resp. ja som vedel, ze prematch bolo @401,0 a nebol som daleko, aby som ho zahral pokusne kvoli mokremu zavodu), ktory skoncil tesne druhy.

Princip zavodov bude na kazdej trati (za sucha) obdobny - velka skupina vyrovnanych zavodnikov bojujucich urputne od startu do ciela. To znamena, ze byt 1. v tejto skupine 15 kol pred koncom a byt 15. 5 kol pred koncom je z pohladu sanci na vitazstvo absolutne irelevantna informacia. Nie vsak pre SK. Binder startoval z hlbky pola (24.miesto), aby mu netrvalo prilis dlho a posunul sa do uplneho cela. SK sa zrazu zo @101,0 behom chvile dostala az na @8,0 (a mozno bol niekedy kurz aj nizsi). Keby clovek toto cashoutoval, dostane cca 10-nasobok vkladu. Vdaka vyssim limitom je aj tato cinnost zrazu mozna/zaujimava (@101,0 = 25 eur je max. vklad = 10-nasobok = 250 eur). Preco taky pad kurzu na uplneho predstartovneho outsidera (okrem toho, ze zrazu okupoval celne priecky mnozstvo kol pred koncom)? Pretoze zavod nema svojich jasnych favoritov. Ked v poli nie je niekto, kto si kurz drzi, nech sa deje, co sa deje (pretoze je tu ta viera, ze pridu posledne 2 kola a on zaberie a zavod vyhra, resp. min. bude blizko vitazstvu), tak je pomerne jednoduche, aby sa do pozicie favorita (len vdaka aktualnemu postaveniu v zavode, aj ked viac-menej bezvyznamneho) dostal prakticky ktokolvek, kto je v celnej skupine (co je 20+ ludi).

Lenze, ked na niekoho kurz klesa, na niekoho ineho musi stupat (to len v Tipsporte sa deju take veci, ze na dvoch kurz dropne a na tom zvysku sa to nijakym sposobom neprejavi). A na koho stupa? No na tych, ktori sa pohybuju v skupine vzadu. Lenze pohybovat sa vzadu (10-20kol pred koncom) neznamena, ze zavodnik nema kvalitu/rychlost/potencial zavod vyhrat. Znamena to, ze niekde urobil drobnu chybu (a po nej chvile trvalo, kym znova nasiel stratenu istotu a dovtedajsie zavodne tempo), niekde ho niekto nepekne vybrzdil apod. K tomu treba pripocitat ciru taktiku a la "postradam dovod sa neustale dokola predbiehat s ostatnymi, neumerne drat gumy bez valneho zmyslu, resp. efektu na konecny vysledok".

Ako zistim, ze to je viacej taktika nez absencia rychlosti? Zlozito, ale mam svoje tipy a triky. Romano Fenati plati za skuseneho jazdca, za predsezonneho favorita na titul. Cely zavod sa pohyboval na konci skupinky. Nebolo by to prvykrat, tuto taktiku som od neho uz parkrat videl a napokon bojoval o vitazstvo, resp. vyhral. Lenze aby som videl zmysel v takej stavke, musi Fenati ukazat "zaujem", resp. "moznosti". To znamena, ze sa behom chvile posunie napr. o 3 priecky (zo 16. na 13.). Pri kurze @34,0 (ktory bol aktualny 5-7 kol pred koncom posledneho zavodu) by mi to bohato stacilo. To som napr. nezachytil u toho Bindera, vsimol som si ho az vtedy, ked si ho zacala vsimat aj SK (+ tam bol nejaky pad, cim sa pozdrzalo livko a po nom uz Binder letel kurzom nadol). A ked clovek nezachyti ten top kurz, tazko sa naskakuje do rozbehnuteho vlaku (kedze hranie niekoho takeho je cira spekulacia = vyhrat moze hocikto (neexistuje suveren/obr. favorit), zavodnik sa mota okolo 5./7.miesta a je na neho kurz @101,0). Vyssi kurz, lepsie sa s nim nasledne pracuje (bud ho clovek preda len s malou stratou, keby to takmer vobec nefungovalo alebo dokonca s peknym ziskom, keby clovek vycitil, ze na tu vyhru napokon nema (ze pneumatiky si odpalil v blaznivom uvode a pri mnohych predbiehacich manevroch, ktore za zavod absolvoval a ze ti skusenejsi/ostrielanejsi si s nim v zavere polahky poradia ... zbavujem sa v case, ked sa blizi koniec, t.j. poslednych 5-6 kol a zavodnik zacina mierne klesat, resp. casom pochopim, ze je silny v pasazi, ktora je na okruhu prilis skoro, t.j. nebude schopny v zavere udrzat vedenie, nech by bol za nim ktokolvek.

Inak som v minulosti zanedbaval pripravu (o com som aj pisal - bolo to take volne nezavazne tipovanie s nejakymi strategiami, ktore fungovali, ale nesnazil som sa byt v obraze skor nez to bolo nevyhnutne - napr. aby som mal predstavu o jazdcoch pred celym vikendom). Ono totiz plati, ze kazda trat sedi inym jazdcom, inym motorkam. V podstate aj tu plati to iste, co naopak dlhe roky aplikujem v biatlone, v bez.lyzovani, ale aj pri skokoch/alpskom lyzovani pocas zimy.

V motorkach je to velmi trendove, resp. su tam pomerne zrejme veci, ktore sa neustale opakuju. Spomeniem napr. novacikov. Novacikovia do Moto3 prichadzaju z Majstovstiev Spanielska, resp. z Redbull Rookies Cupu. Inak povedane, jazdci z tychto sampionatov nemaju skusenosti z mimoeuropskych trati (Amerika/Azia). Naopak na tych europskych toho maju najazdeneho dost a dost (toboz ked v seriali su 4 spanielske okruhy a 2 talianske). Lenze sezona zacina (v sucasnosti) zavodmi v Katare/v Argentine/v USA a novacikovia ani na jednej trati predtym nezavodili (cest vynimkam). Co to znamena? Znamena to, ze v prvych 3 zavodoch budu neviditelni, resp. ak viditelni, tak stale budu jazdit pod ich "europske" moznosti.

V spanielskom majstraku sa jazdi takmer vyhradne v Spanielsku (co su 4 trate z MS - Jerez, Aragon, Katalansko, Valencia), k tomu francuzsky Le Mans a obcas nejake dalsie menej vyuzivane trate (Algarve v POR, Albacete, Estoril v POR).

V Redbull Rookies sa vyuzivaju europske okruhy pocas riadnych MS. Takze tam najdeme Jerez, Assen, Sachsenring, Brno, rakusky Redbull Ring (nesmie chybat xD), Mugello, Misano, Aragon (historicky by sme nasli aj nieco ine, napr. USA ako prvu zastavku, ale to uz je naozaj historia, ktora sa rozhodne nebude opakovat).

Redbull Rookies je pre ozajstnych mladikov, nieco a la 13-16. Spanielsky majstrak je solidny medzistupen, najma pre zavodnikov, ktori uz nie su taki mladi (z pohladu Redbull Rookies), nie su az taki zaujimavi pre Moto3 (z roznych dovodov - financnych/vykonnostnych), alebo nesplnaju vekovy limit (a zaroven sa nevolaju Can Oncu, kde sa kvoli vitazstvu v Redbull Rookies uplatnila vynimka, kde dostal licenciu pre start v Moto3 uz v 15 - podobne talentovana dvojicka, brat Deniz, si ako druhy muz Redbull Rookies musi este minimalne par mesiacov pockat).

Ked uz som pri Canovi, tak on perfektne potvrdzuje teoriu. Na konci sezony vo Valencii sa premierovo zucastnil zavodu Moto3 v ramci MS. Lenze na okruhu, ktory dobre pozna (sucast Majstrovstiev Spanielska). Zrovna tie prve 3 trate idu vylozene proti nemu a to z dovodu, ze tie azijske si mohol (netvrdim, ze vsetky) vyskusat pocas Asian Talent Cupu (cez ktory sa dostal do RBR Cupu).

Celestino Vietti - extremne zaujimavy zavodnik, ktory uz pri 2.GP v zivote (ako nahradnik na konci minulej sezony za Nicolo Bulegu) dokazal v Azii (v Australii na Phillip Islande, ale spada to do tej azijskej lokacie) skoncil na stupni vitazov. A na uvod sezony na dalsej neznamej trati (Katar) skoncil 5. (stale len 5.start). A teraz si predstavte, coho bude schopny v Europe (jazdil spanielske majstrovstva v minulych sezonach). Ono si treba uvedomit, ze ta aklimatizacia vacsinou trva pomerne dlho. Na strane druhej, obcas je zavinena horsou motorkou v 1.sezone, co nie je pripad Viettiho (ktory za rovnaky tim jazdil aj spanielsky sampionat Moto3 = prisposobuje sa novym tratiam a tazsim/starsim/skusenejsim superom, nie novej motorke/novemu zazemiu).

Raul Fernandez - vitaz spanielskeho sampionatu z minulej sezony. Zaujimavy je trend, ktory sa pred 2-3 rokmi zmenil. Taliani sa dostavaju lahsie do serialu ako Spanieli, co dlho bolo nepredstavitelne, Talianov ubudalo a skoro uplne vymizli, naopak Spanieli kralovali a ini zavodnici o triumf v najnizsej triede prakticky ani nebojovali. Teraz je sice v Moto3 stale "dost" Spanielov (8), lenze aj ti najlepsi si musia svoju cesticku k slave pomerne pracne vyslapat (a ani tych 9 nie je nejake obrovske cislo oproti nedavnej minulosti). To je vidiet aj u Fernandeza, ktory bol sucastou RBR Cupu pred x rokmi, lenze ani 3.miesto na konci sezony mu stalu zmluvu v Moto3 neziskalo. Zaroven Spanieli mozu ist istejsou cestou - vypracovat sa v kvalitnom domacom sampionate a ist do Moto3 "neskor", ked budu uplne pripraveni. Svedci to aj o tom, ze to nie su rozdielovi talenti danej generacie (neznamena, ze nebudu majstri sveta v Moto2, casom, ale nehrozi nejaky strmy vytah do Moto2, resp. hned to MotoGP, aj ked kazdy je iny a napr. Joan Mir uz jazdi v tovarnom time Suzuki v MotoGP, pricom sukmenovec, ktory ho v RBR Cupe pred rokmi zdolal/porazal, Jorge Martin, sa len tento rok dostal do Moto2).

Od Fernandeza cakam nieco podobne ako od Marcosa Ramireza. Ramirez je zaujimavy pribeh. Uz ma 21, co je na pomery Moto3 skuseny zavodnik. Z jeho postupu az do timu Leopard (spickovy tim a rozhodne nie spanielsky, takze to nieco znamena, ked si vas vyberu) je krasne vidiet, ze aj nie uplne talentovany, resp. zavodnik s nie uplne perfektnym financnym zazemim, sa po malych krokoch moze dostat vysoko.

https://en.wikipedia.org/wiki/Marcos_Ram%C3%ADrez_(motorcyclist)

Spominam ho aj z dovodu, ktory som uz trochu naznacil. Je to zavodnik, ktory zavodi ako na klucik - tie 2 posledne sezony su vysledkovo skoro identicke kopie. Nemusite byt jadrovy fyzik, aby ste si okamzite vsimli, ze su trate, kde bojuje o vitazstvo a su trate, kde jednoducho nestaci, ktore mu nesedia. V Spanielsku velmi silny, neprekvapi, ked vidime top vysledky aj v Le Mans (sucast spanielskych majstrovstiev). Repertoar trati doplna Sachsenring a ciastocne Brno. V Azii nulovy, v Amerike taktiez. O to je sympatickejsie, ze zahajil sezonu 4. a 9.miestom (mozete vidiet, ze sa vyrazne posunul oproti minulym sezonam). Co to znamena? Pride Jerez a ja ocakavam, ze Ramirez na skvelom stoji timu Leopard bude velmi silno bojovat o premierove vitazstvo (je to slaby jazdec na vode, co u Spaniela neprekvapi a co vysvetluje jeho tazke casy v Azii, kde prsi casto a ked uz, tak ako z krhle).

Dalsi novacikovia toho moc neukazu, resp. si nemyslim, ze budu mutit vodu v boji o vitazstvo. Ogura potrebuje este rok. V tejto sezone bude miestami vidiet, ale ako spravny kamikaze, bude aj casto lezat na zemi. Japoncov brzdia pady, drobne (a menej drobne) zranenia, postupne navraty. Kaito Toba hned na uvod ukazal, ze cesta, ktoru zapocali (podobne ako Taliani na urcitu dobu uplne vymizli, pricom nie je to tak davno, kde Japonci udavali ton vo vsetkych triedach) = Asian Talent Cup, cez ktory sa dostavali/dostavaju do RBR Cupu, kde sa im dari a z ktoreho automaticky prechadzaju (Sasaki/Suzuki su sampioni z minulych sezon = automaticka miestenka v time Akiho Aja) do Moto3.

Este by som rad upozornil, ze ...

... zavodnici z top6 1.zavodu skoncili v tom 2. na 10-7-12-9-14-DNS, resp. ti, co boli v 2.zavod v top6, ti skoncili v tom prvom na RET-RET-16-8-RET-15 (co je takmer neskutocne - top3 z 2.zavodu vobec nebodovala v tom prvom, resp. top6 nezbierala dohromady len ubohych 9bodov! ... tolko k vyrovnanosti Moto3). Rovnako je zaujimave, ze Jaume Masia skoncil v Q v Katate na 24.mieste, aby o 21 dni neskor Q v Argentine vyhral.

Mame zarobene na skvelu sezonu, co je v Moto3 velka vzacnost.

///

Zavod Moto2

Tu to statisticky az take zazracne nie je. 1-2 z Q z Kataru si len vymenili pozicie v Argentine. Napriek tomu z toho tato dvojica v zavodoch vytlacila len velmi malo (co skor potvrdzuje ich charakteristiku, nez ze by sa jednalo o zhavu novinku, aj ked Vierge mal v Argentine obrovsku smolu a kedze uz pred rokom bol druhy na tejto trati (aj ked za velmi odlisnych podmienok), tazko povedat, co by dokazal z PP v samotnom zavode vytlacit.

U Moto2 mi staci, aby bola podobne zaujimava ako minuly rok, to mi staci. Tu clovek nemoze mat take oci, ake logicky ma po zaciatku tejto sezony v Moto3. Napriek tomu treba dodat, ze je tu okolo 10 jazdcov, ktori budu pravidelne medzi sebou bojovat o vitazstva a potom cca 5 jazdcov, ktori sa kde-tu mozu ukazat vo hviezdnom svetle.

Znova, cisto statisticky, Baldassarri vyhral obidva zavody, co zvadza trochu k zaciatku dominancie. Lenze akym sposobom? Skvely start, rychlo sa ocitol v cele, na nic necakal, vyuzil vahania/subojov svojich superov, isiel si svoje tempo, aby ked ho aj stahoval ku koncu Luthi, tak po boji a s trochou stastia dokazal uhajit najtesnejsie mozne vitazstvo. Argentina? Nebol najsilnejsi, ale bol rozhodne tym najchytrejsim. A ja jednoducho takyto sposob boja (v akomkolvek odvetvi/v sporte/...) milujem. Uplne ina strategia, rovnaky vysledok.

A najma to nebolo prvykrat, tieto tendencie prejavoval aj v minulych sezonach, len este mu k tej spicke nieco chybalo a tak sa v tychto situaciach neocital tak casto, resp. to boli boje napr. o 3-5.miesto, nie zrovna o vitazstvo. Moto2 jazdi uz 6. sezonu a ma 22 - tym sa nemoze pochvalit mnoho jazdcov. Suvisi to s tym, co mozeme vidiet aj pri inych Talianoch - na Moto3 su prilis vysoki/tazki. A vsetci patria do Valeho akademie, ktora im je schopna vytvorit podmienky k skoremu uplatneniu. Zrazu sa tak nemusia trapit na Moto3, ked tu motorku uz prerastli. Morbidelli Moto3 vobec nejazdil, Bulega mal skvelu novacikovsku sezonu, aby sa v tej dalsej (ked znova trochu podrastol) uplne vytratil a vylozene trapil. Pecco Bagnaia ma 22 a je v MotoGP.

U Baldassarriho je vidiet, ze nejake vypadky pridu, vid aj zaciatok minulej najuspesnejsej sezony, kde uvodne zavody boli takisto velmi slubne, aby po skvelom uvode sa trochu vytratil (vid az 7 zavodov s padom - 4x RET, 3x za top20). Aj preto ma to zatial nevyrusuje. Naopak, Luthi/Lowes vypadli v Argentine - duo najskusenejsich jazdcov, ktori okusili v pokrocilejsom veku MotoGP (taka ponuka sa neodmieta), neuspeli (podla ocakavania) a po roku sa obaja poslusne vratili nazad do Moto2 (kde im to sedi a maju najvacsi potencial uspiet, dokonca ziskat titul). To, ze Lowes bude padat, to je tutovka. To, ze Lowes bude mat par zavodov, kde bude utocit na vyhru/vyhra, to je takisto takmer tutovka. U Luthiho je to super, kedze sa moze polahky stat, ze vyhra x zavodov za sebou (a najma, je to dominator v Le Mans, kde ma 4 karierne triumfy, co je na zavodnika typu Luthi velky pocin). A GP Francuzska je na programe zanedlho (5.zavod sezony).

Mladsi Marquez je ako Lowes, len je to Spaniel, takze bude neprijemny na trochu inych okruhoch (co je skvele). Mozno bude padat menej (co je horsie, radsej som mal rad verziu "vsetko alebo nic" - vedenie a pad, triumf alebo pad este skor, nez sa k celu vobec priblizil ... motanie sa okolo 3.-5.miesta je pre moje ucely krajne nevyhodne).

Vierge a Schrotter ukazali, ze su si velmi podobni. A nova kvalifikacia sedi obom - ono plati, ze sa moc nezmenila (podobne ako Moto3). Kedysi sa top casy jazdili hned na uvod, potom sa viac-menej 30 minut nic nedialo (zufale pokusy o zlepsenie casu, kde sa to podarilo len par slabsie postavenym). Teraz sa znova rozhoduje v prvych 7-10 minutach, resp. sa znova rozhoduje pri prvom (a tentokrat jedinom) vyjazde z boxov. Je skvele mat jazdcov, ktori su vyborni v Q a horsi v zavodoch. Rovnako je skvele, ked tie Q vyhravaju nenapadne, sposobom, kde v treningoch rozhodne nedominuju/nevalcuju konkurenciu. Treningy totiz funguju na trochu inom zaklade nez kvalifikacie. Treningy maju 40 minut (t.j. rovnaka stopaz ako minulorocne kvalifikacie). Aj v tych treningoch je vidiet, ze z uvodu sa do cela deru jazdci, ktori neskor budu mutit vodu v cele kvalifikacie. Lenze v treningoch sa to zvykne preklopit, resp. najrychlejsie casy sa jazdia v samotnom zavere (toboz, ked 3.trening je ten rozhodujuci a tam sa podmienky v jeho priebehu zvycajne zlepsuju z pohladu Moto2).

Binder, ktory potrebuje technicke trate. Gardner, ktory potrebuje to iste, ale kedze ma podvozok Kalex, nie je to az take nevyhnutne. Marini, ktory sa potrebuje chytit a rozhodne to bude najskor v Europe. U Mariniho mam trochu pochybnosti, ci tato sezone nebude horsou nez ta minula (vid aj spominana snaha odist z podrucia nevlastneho brata Valentina Rossiho a jeho timu v ktorom jazdi).

To je jasne vyprofilovana 9. K nej si treba pridat zaujimavych Spanielov, ktori mozu utocit na triumf v domacich podmienkach. Augusto Fernandez jazdi v rovnakom time ako Baldassarri. Lenze v Argentine mal v treningu hrozostrasny pad (zlomene zapastie, ale to by ho nemalo zastavit na prilis dlhu dobu - v Spanielsku by mal byt uz uplne v poriadku, ak sa v USA znova niekde nevysype). Iker Lecuona, podobny pripad, podobny potencial. Jorge Navarro, treti do partie (mozno najzaujimavejsi z pohladu prekvapiveho vitazstva v Q na nejakej domacej trati).

A potom dalsi Spaniel, Jorge Martin. Kral kvalifikacii z Moto3, co by mal byt aj jeho prvy vazny zdvihnuty prst v Moto2 predtym nez zacne pravidelne utocit na vitazstva v zavodoch. Kedy sa dockame 1.vitazstva v Q? Netusim, ale do konca sezony takmer urcite (ak sa vyhne oblubenym zdr. problemom po castych krkolomnych padoch). Od enklavy novych Talianov z Moto3 necakam takmer nic, co by ma uprimne mohlo zaujimat.

///

A samotny zavod? Nie uplne idealne zahrany Gardner @6,0 hned na uvod, kde som nedocenil, ze kurz pojde tak znacne nadol behom par desiatok sekund (z 6,0 na 2,0 = zhodnotenie vkladu cca x2,5). Vklad 200 = +300 na cashoute, co by bol ten vklad, s ktorym by som bol spokojny a kde by som sa Gardnera okamzite zbavoval. Takto s mojim nizsim startovacim vkladom bolo rozumne nepredavat za par eur a radsej to brat ako zaujimavu poistku, dokonca v case, ked prilis nevyzeral, resp. ho zacala konkurencia znova stahovat/predbiehat (ked sa uz prepadal a vyzeralo to, ze v danom zavode skoncil, isiel z kola von, co sa ale ukazalo, ako mylna predstava a Gardner znova zabojoval). Lenze to uz som mal ine eso v rukave, vyckavajuceho chladnokrvneho Baldassarriho, ktory moj scenar v hlave dokonale zreziroval (aj s tym ostrym predbiehacim manevrom, kde Gardnera poslal do teplych krajin).

///

MotoGP, naopak, bola totalna nuda (v boji o vitazstvo, v boji o 2.miesto to pomerne slo = Johaug style), ale tak s tym pri zaujimavosti dvoch nizsich tried dokazem nateraz zit. V USA sa poriadky menit nebudu, kedze v Austine je Marquez neporazitelny (a to doslova). Takze planom je zahrat Marqueza, keby sa nieco zahadne prihodilo v treningoch a SK sa zblaznili (co sa na 99,9% nestane).

///

Necakam, ze by to islo takto hladko aj v buducnosti (toto bol skoro ideal, co sa vysledkov tyka - co sa realizacie - chybky, drobne, tam boli, ale nebolo to nic fatalne a aj napriek tomu som bol velmi spokojny).

Az si hovorim, ze preco to ide v MotoGP a nejde to tak dobre v cyklistike (kde ten blok vsadit vacsinu dobrych veci jednoducho je - mal by som dlhy zoznam len za posledny tyzden). Ono to ma svoje dovody, viem o nich, ale ten rozdiel v realizacii myslienok (schopnosti dostat z chapania veci peniaze) je odstrasujuco obrovsky).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.04.2019, 17:15 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Reakcia na jeden prispevok formou PM:

Tieto "texty" ukazuju, ze tipovanie nie je jednoduche. Ukazuju, ze za "ciastkovych uspechom" stoji kopa prace, dokonca sa nuka pouzit expresivnejsi termin "driny".

Ja chapem a respektujem, ze ...

A, nie kazdy je na rovnakom stupni vyvoja (ako osoba, tiper, ...) = co je pochopitelne (kazdy niekedy zacinal, nikto uceny z neba nespadol a podobne klise, ktore aj napriek tomu maju v sebe dost pravdy)

B, kazdy z nas ma rozne moznosti (financne, casove, situacne) = co uzko suvisi so stupnou vyvoja (zaciatocnik ma dostatok elanu a casu, uz menej financii, avsak je to kompenzovane celou skalou prilezitosti (v danej dobe) z pohladu SK, na strane druhej, aj absenciou skusenosti) => aj tu plati, ze nikto na svete nemoze mat v jednu dobu vsetko - ked o nieco zacina prichadzat, nieco nove sa objavuje a zveladuje (a oblubene klise na zaver - nic nie je ciernobiele, aj ta najhorsia vec ma svoje pozitiva, aj ta najlepsia pomerne znacne negativa, len ich treba vediet vnimat, resp. cielene neprehliadat)

... a tiez plati, ze vy by ste sa mali snazit pochopit mna ...

A, nie som tym, kym som bol pred 10 rokmi, co je paralela k vnimaniu vas ako roznych ludi s roznymi pribehmi, zaujmami a predstavami = chciet po mne stale to iste, je jednoducho nerealne (kedze sa vsetko meni, vyvija a ja, ked nechcem zostat pozadu, sa musim plynulo vyvijat/prisposobovat tiez; k tomu si pridajte to penzum ziskanych skusenosti, ktore mi v tom prerode/schopnosti prisposobit logicky velmi pomahaju)

B, prostredie nie je take, ake bolo v minulosti = znova skvely podbod k tomu vyssie, kedze aj ja som zacinal, aj ja som mal elan a viac-menej presvedcenie, ze porazat to nie je nemozne/nie je az take zlozite, resp. ze to nie je len sen, ale casom to moze byt realita/rutina, nebodaj "nieco ako praca"

Takze, chciet po mne, aby som oplyval tym elanom ako kedysi a zaroven zahodil za hlavu tie niekolkorocne skusenosti, to mi nepride ako ferova poziadavka, ktora berie zretel na cloveka, ktory sa vam opakovane snazi zdelovat nove a nove veci.

///

Ja akceptujem, ze tieto "clanky" urcitej skupine ludi nic neprinasaju. Preto je tento mesiac "free". Pre mna to zasa znamena, ze sa do nicoho nemusim nutit, nemusim nic nove na trhu hladat (co by zaplnilo dieru a uspokojilo aj tu cast "klientely", ktora bazi po prematch tipoch, po naservirovanych veciach priamo az pod nos ... PS: nechapte to ofenzivne, len konstatujem fakty), mozem sa venovat svojim veciam a obcas si nieco napisem, ked mam chut a vidim v tom zmysel (co bol tento pripad, pretoze "live" sa da textovo spracovat len takymto sposobom - mozem vas zasvatit do prostredia pred zavodom/sezonou a/alebo uviest zhrnutie mojich krokov/mojho vnimania toho, co sa dialo, po samotnom zavode.

A nevnimam to ako chvalenie, resp. ak to tak moze posobit, tak si naozaj myslim, ze texty o sebatryzneni sa velmi dobre vyvazuju s textami o niecom uspesnom, niecom, co naozaj vyslo a som s tym spokojny. Zrovna ja naozaj neznasam, ked je nieco podane len ruzovo, jednostranne a tipovanie, ani to moje, nie je len o vyhrach a tych stastnych uspesnych momentoch.

///

Skor nechapem ten pohlad, kde v podstate hanim aktivitu, ktoru mam "zdarma" (len v " ", kedze nic nie je zadarmo, je to skor bonus pre vernych). Tento mesiac tu nemusim napisat ani ciarku a bolo by to v absolutnom poriadku. Ja som ale povedal, ze nieco napisem (nieco, co patri k tomuto mesiacu), to som dodrzal a prisla tato zvlastna reakcia.

Pytam sa, ako moze nieco navyse niekomu ublizit? Ak to aj nie je urcene "pre mna", resp. mi to nepomaha/nejakym sposobom prekaza, tak to ignorujem a cakam na nieco pre mna prinosnejsie (co prinajhorsom pride zaciatkom maja, ako som deklaroval).

To je podobne, ako keby ste sa krvopotne ohradili voci niekomu, kto vam poprial "vela stastia" (pred dolezitou skuskou/pohovorom/jednanim apod.). Je to prejav, ktory ste zrejme necakali, nechceli, ale je to aj prejav, ktory vam rozhodne neublizi a v urcitom nazerani moze dokonca aj pomoct (psychicky).

///

Niekto(ri) chce, aby som tu uvadzal veci na baze "je to 50na50, kurz @2,0, hrajte toho a toho , je to skvele" (mozno s dovetkom, ze fair kurz je 1,8 xD) a keby to vyslo, tak mi tu nebodaj budu za tu, s prepacenim, sracku este dakovat (co sa vazne deje a dokonca je to skor standard nez vynimka potvrdzujuca pravidlo).

Nie je problem, toto zvladne kazdy (vyhodou je, ze kvalitny clovek je schopny vytvarat nekvalitu, naopak to uz tak dobre nefunguje, pochopitelne). Ak niekto chce "odpad" a dostava "kvalitnu stravu", mal by sa zamysliet skor sam nad sebou (a zapracovat na sebe, aby sa posunul aspon o uroven vyssie) a nie tlacit na to, aby vsetci dostavali tu nekvalitu spolu s nim.

Plati to aj sposobom, ze z kvalitneho obsahu si tu nekvalitu dokazem sam vyrobit (jednoduchy priklad, extremne preflaknuty - obrovska akovka, na ktoru clovek nahadze vsetko a potom sa cuduje, ze nevyhral), naopak to takisto prilis dobre nefunguje (ak to niekto dokaze, tak tento blog uz viacej nepotrebuje, resp. blog splnil svoj ucel).

///

Na zaver by som spomenul jednu vec, ktora sa pred par tyzdnami objavila v niektorom z vasich povzbudivych komentarov. Tykala sa LOH 2016 ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Swimming_at_the_2016_Summer_Olympics_%E2%80%93_Men%27s_100_metre_freestyle

Myslim, ze situacia spred 3 rokov velmi dobre vykresluje evoluciu vo svete tipovania (a jedno, ci to zoberiem z pohladu mna alebo z pohladu SK/novych obmedzeni apod.). Mna LOH zastihli "v idealnej kondicii" = mal som peniaze, elan, uz relativne dost skusenosti a zaroven som bol pre SK svojim sposobom "neznama" tvar (z pohladu cloveka, ktory je schopny dat 3k na nezmysel, ak je mu to umoznene, co vtedy este bolo).

Na strane druhej, betfair este stale fungoval ako firma, ktora ma urcitu uroven, dokonca aj jej vetva a la SK (betfair SB).

Do tretice, betfair LOH pojal neskutocne benevolentnym sposobom (ta SK bola zrejme taka aj predtym, lenze LOH sa odohravaju len raz za 4 roky = myslene tak, ze potencialu LOH z pohladu tipera sa nemoze priblizit naozaj nic).

Zrovna toto si pamatam ako dnes (a skoro vsetko z tych OH) - betfair vypisal pred LOH vsetky discipliny a pocas/v priebehu rozplavb/SF/F nechaval vsetko aktivne. To ked si clovek vsimol, mal vyhrate. Zrazu daval ultrahodnotne veci v neskutocnych kurzoch, kde by aj bez spominaneho elanu nebolo prilis nad cim rozmyslat.

Samozrejme, sice skusenosti som nejake mal, ale tipoval som rozhodne inak nez teraz. Dovolim si tvrdit, ze podobny pripad (nie taky dychvyrazujuci kurz, ale o to vacsia sanca na uspech - Katinka Hosszu na 200m znak) by dopadol v sucasnosti pre mna lepsie - aj ked je pravdou, ze uz by tam nebol taky elan pri prvotnom nakladani nezmyselneho kurzu (a uz vobec nie taka prilezitost to akokolvek/kdekolvek realizovat). Katinka opanovala rozplavby, ako aj nasledne SF (naskok na druhu cez 1s). To sa prejavilo na kurzoch a na Katinku bolo pred finale nanajvys 1,1 (a niekde aj menej). Prehrala o 0,06s.

Pointa? Taketo veci ma zmysel hrat prematch, to je jasne, lenze kde ich vziat? Ono sa nieco objavi (vznikne nova SK, ktore nie je uplny odpad a chcel sa odlisit, co bol pripad MB ... avsak je prirodzene, ze ked v hodnotovom rebricku rastie, vlastne pokusy a vystrelky sa kazdym dnom vytracaju - vypisali atletiku so sirokou ponukou, vypisali juniorske GS, vypisovali veci ako drahova cyklistika live, dlhu dobu moj oblubeny golf live s velmi specifickou ponukou O/U na pocet ran v danom kole na hraca/na cely flight, ...; vznikne nieco nahodne v snahe uspokojit "plebs"; vznikne to ako reakcia na uspech urciteho sportu/sportovca v krajine, kde ma SK centralu apod) aj teraz, ale uz tam castokrat chybaju tie dalsie premenne, ktore sa v danom roku vsetky zisli.

Druhou variantou je, ze dany jedinec je o 2 kroky napred, co je moja sucasna snaha, resp. faza tipovania. Lenze o 2 kroky napred mozem byt, ale potrebujem k tomu urcite podmienky, na ktore ale mozem cakat cely rok (ked sa bavime o niecom dlhodobom, vid sezona zimnych sportov). Problem nastva, ked tie podmienky kvoli poslednym opatreniam nastat nemozu, resp. logicky nastavaju menej casto. Pod to spadaju kroky, ktore maju udajne zatraktivnit dany sport/disciplinu pre bezneho divaka v snahe ziskat vyssiu sledovanost = viacej financii. Zial, jednotlive federacie idu vacsinovo na to uplne nepochopitelne alias v snahe dosiahnut nieco, volia metody, ktore od ciela este dalej vzdaluju.

Klasicke lyzovanie? Snaha vsetko skracovat, snaha vsetko zjednocovat. Rozmanitost sa zjavne nenosi, udajne je pre divaka privelmi chaoticka a nejasna. Skoky? Vymizli specialisti na lety, resp. je ich kazdym rokom menej. Myslim, ze by pomohlo, keby sa aj cez sezonu skakali nejake zavody na strednom mostiku (1-3). Tu je zaujimave, ze "nejasnost" novych pravidiel pre divakov direktive vobec neprekaza, resp. sa tu novonastavenu liniu snazia drzat a vylepsovat, nie sa vracat spat na zaciatok, prip. skusat nieco nove, nejaky novy blaznivy pokus (takze skoky su v podstate vdacna vynimka, aj ked nie vsetko sa robi dobre/robi dobre na prvu dobru). Biatlon? Zrusit individual, ked nie zrusit, urobit z neho tazko identifikovatelne monstrum, nove nezmysly so supersprintami (alias aj sprinty su uz prilis dlhe, resp. malo napinave). Ja proti novym formatom nic nemam, keby inovovali tie sucasne, lenze realita je taka, ze sa snazia uzurpovat priestor na ukor tych tradicnych, zakladajucich. Alpske lyzovanie? Rovnaky pribeh - prec s kombinaciou, nahradit ju definitivne paralelnym slalomom. Paralelny slalom je pritom vylozene nedotiahnuta disciplina, alpska kombinacia naopak stale naplno nevyuzita disciplina. Ja sa napr. cudujem, preco sa viacej nejazdia kombinacie SuperG/slalom - je to kompromis, urcita skupina zavodnikov bude v siedmom nebi a disciplina (kombinacia rychlostnej a klzavej) prezije. Bavila by ma aj kombinacia zjazdu s obrakom (keby som chcel to prve niecim dorovnat, aby sa vsestranni zjazdari necitili ukrivdeni). Slalomari uz teraz maju tolko zavodov, ze je to nechutne - osobne povazujem slalom za najmenej zabavny format. A aby toho nebolo malo, pretlaca sa (neviem, ci to schvalili, asi hej) myslienka, ze zjazdari budu mat v sezone len 5 vikendov (takze este viacej roztvorene noznice medzi zjazdarmi a slalomarmi = zmysel velkeho kristaloveho globu sa absolutne vytratil, pretoze zjazdari nemaju narok co i len pomysliet na to, ze by ho niekto z nich mohol v najblizsich rokoch/ak vobec niekedy vyhrat).

Atletika? 1:30 miting, vylucenie dlhych trati, logicky aj postupne vytlacanie technik (najprv mimo stadiony do miest, neskor uplne). Menej mitingov DL (zo 14 na 12). Vysledok? Rozmanitost nulova, kazdy miting bude prakticky rovnaky, z atletiky sa stane suboj sprinterov a bezcov na stredne trate na drahe, nic viac. Chodza na OH/MS? Z 20/50km na 10/30km, dalsia snaha skratit prenos a potriet princip celej discipliny, ktora stoji a pada na vytrvalosti (uplne vidim, ako tie zavody budu vyzerat). Uz snad chyba len tolko, aby sa polmaraton premenoval na maraton a polmaraton mal dlzku 10km ... tam to chcu zjavne doviest ...

Cyklistika? Tiez su tu snahy (a hlasy), aby sa etapy skracovali. Vidiet to na TdF, ktora prisla s etapami, ktore nemaju ani len 100km. Znova plati - na obzvlastnenie dobre, ak sa to vhodne zakomponuje, moze to byt dokonca velmi prinosne z pohladu atraktivity a zavodenia od prveho metru do toho posledneho. Ked sa to prezenie (kam to pomaly smeruje), vytrvalostna zlozka sa vytrati a etapy koncia pocetnou skupinou, kedze ani len nemohli vytvorit nejaky rozdiel (podobne ako so sprintmi v kl. lyzovani - nie som proti nim, naopak, prekaza mi, ked ich je prilis a chyba nieco, co by ich vhodne doplnalo - nemam rad konformitu na baze vikendu sprint-10km zeny/15km muzi.

Toto vsetko podporuje teoriu, ze SK sa nikam zvlast neposunuli. Co sa zmenilo, to su podmienky disciplin, ktore kedysi hrali viacej do kariet tiperom a teraz viacej hraju do kariet SK (ktore zrazu nemaju problem relativne adekvatne vypisovat kurzy). Ak sa aj objavi nejaka drobna chyba, je len drobna a rizika (vid sprint) tu chybu dostatocne pokryju, aby nebolo vyhodne ju "trestat" prematch.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.04.2019, 14:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A bude mokro tento vikend (resp. dnes, kedze zajtra urcite bude sucho)?

https://www.windy.com/30.138/-97.637?29.595,-97.637,8,m:evoadsr,p:off

Skor to vyzera, ze budu mokre tretie treningy a na kvaldu to obschne (na tu MotoGP skoro urcite) - co ako som pisal, nie je zla situacia, aj ked SK uz maju zakladnu informaciu zo vcera a kurzy len podrzia (ked sa bude jazdit na mokre, resp. moc jazdit sa v globale nebude, ked sa bude cakat sucha Q).

Za sucasnej situacie je lepsi Morbidelli, Quartararo ma vacsi potencial. Quartararo by na vode mohol v urcitej faze "utocit na vitazstvo", Morbidelli je lepsi tip na umiestnenie (top3).

Quartararo je podla mna lepsi v totalne mokrom zavode plnom vody (kde prsat neprestava), Morbidelli je lepsi za situacie, kde sa trat zlepsuje a postupne schne.

PS: Davam to sem z dovodu, ze mi to hodilo medzi neodoslane spravy.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 16.04.2019, 18:55 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tak skusim to druhykrat, snad mi tentokrat za to nikto "nevycini".

Znova utorok, zacina z toho byt drobna tradicia a mozno tomu zostanem verny aj v buducnosti. Circuit of the Americas (skratene CotA) nepatri medzi oblubene trate, pravom. Nie je to okruh pre motorky ani v najmensom, je zbytocne dlhy, mnozstvo nerovnosti a vymolov, prilis dlha rovinka, malo idealnych miest k predbiehaniu apod (vsetko suvisi so vsetkym).

Ako som avizoval, rozhodne som necakal prilezitost si "zablbnut" v MotoGP. Kvalifikacia to potvrdila a to aj napriek tomu, ze sobotny den sa nevyhol uplne rozmarom texaskeho pocasia.

Z kvalifikacie by som rad vypichol vykon Marca Marqueza. A co konkretne na nom? Historicky som zvyknuty, ze MM byvaval len tazko porazitelny v Q, zvlast na tratiach, ktore mu perfektne sedia (co trat, ktora sa jazdi proti smeru hodinovych ruciciek, dokonale splna). Jeho vitazstva boli suverenne a to aj v casoch, ked mal realnu konkrenciu (ktoru z kraja tejto sezony rozhodne postrada). O to je zaujimavejsie, ze rovnako ako v Argentine, aj v USA sa ziadne dominantne kvalifikacne vitazstvo nekonalo.

Mnohi povedia, ze je to jedno, ja si to nemyslim. Na tratiach, ktore mu sedia, to je z pohladu vysledku a moznosti naozaj jedno (nema zmysel hrat proti nemu a nie je mozne hrat na neho - aj ked som si neodpustil maly vklad na MM s tym, ze pretocim bonus, aby som si neskor uvedomil, ze k tomu potrebujem kurz @1,5 - ale nic zle sa nestalo a aj keby ano, ten relativne maly vklad by ma aj tak "nezabil"). Avsak je tu otazka - je toto novy trend, novy pristup MM? Je to len vynimka potvrdzujuca pravidlo, ktora sa "nahodou" opakovala 2 zavody po sebe (s tym, ze v Katare to nie je zrovna trat, kde by konkurencia nehryzla, resp. trat MM vylozene sedela ... opak je skor pravdou). Netusim, preto to spominam a je zaujimave to sledovat.

Pretoze ked z toho novy trend naozaj bude (+dominantnejsi prejav v treningoch nez v minulosti/v minulom roku ... PS: aj toto budem nadalej sledovat, zatial toto sa az tak nelisi oproti minulosti ... tvrdsie pneu v treningoch, dlhsie sessions nez konkurencia s tym, ze zacne ako lider treningu a konci 5.-15. - plati primarne pre 1., resp. 2.trening, v tom 3., ked dostane k tomu prilezitost, uz malokto chce koncit za top10 a absolvovat 1.kvalifikaciu ako "bonus"), vznikne nam dalsia "strategia" boja proti SK - nadhodnoteny MM. Samozrejme, nic nevydrzi vecne, prehra jednu kvalifikaciu, prehra dalsiu ... co nie je na skodu, kedze MM je najlepsi jazdec a stale plati, ze ma svoje trate, kde je prakticky neporazitelny (toboz ked timovy kolega zatial bojuje viacej so sebou samym nez s MM). A pripominam, SK velmi dbaju na vysledkoch treningov. A nielen na poradi, ale aj o dominantnosti toho, kto trening vyhra (k tomu sa este len dostanem pri inom priklade z vikendu na CotA).

Nie som zvyknuty, naozaj nie, ze MM zajde hned z kraja kvalifikacie famozny (velmi dobry) cas, ktory nie je neskor schopny vylepsit (ked ide do boxov a prezuje na novy par pneumatik), co stoji prave za "porazitelnostou MM". Som pomerne zvyknuty, ze pri tom druhom pokuse spadne. Teraz je otazka - MM sa poucil? MM ide all-in uz z kraja 15-minutovky, pricom sa zlepsil v tom, aby top cas zasiel hned a nemusel podstupovat to stresujuce martyrium co v minulosti?

Ono stale plati, ze obidve Q vyhral (a ja som "tusil", ze ten cas z uvodu Q2 bude na vitazstvo v USA stacit, co sa potvrdilo, na druhej strane som cakal, vid moj popis, ze sa pri druhom popise este o kusok vylepsi - povedzme, ze o 2 desatiny). Zaroven mi chyba z USA to porovnanie, ktore vznika medzi FP3 a Q2 - zrovna pri MotoGP vidime takmer vsetko dolezite, t.j. aj pneumatiky, ktore jazdec ma pri treningu, kolko na nich ide kol, ci si nasadi uz pouzite alebo cisto nove apod.

A kde je ta prilezitost? Nadej tkvie v tom, ze Q nevyhral dominantne, resp. ze sa nezlepsuje pri druhom pokuse. Znova, statisticky by to moje "dominantne" prilis neobstalo, keby sme sa pozreli na vysledky Q z rokov minulych na tejto GP. Lenze, to boli roky, kde existoval aspon jeden konkretny konkurent, co ale nebola sucasna situacia. Vale nikdy nevynikal ako kral Q a v 40 by len blazon po nom chcel, aby sa to vyrazne zmenilo. Nedava zmysel, aby pri Q neskutocne riskoval pad/zranenie/cokolvek ine v snahe Q nasilu vyhrat, pricom aj toto maximalne riziko by na vitazstvo nestacilo, resp. vitazstvo nic velke jazdcovi neprinasa (mozno hodinky, ktore zaujimaju viacej jazdca, ktory Q nikdy nevyhral nez naopak). Maverick sa trapi, nie je to uplne ono, pricom v Q je to lepsie nez v zavodoch (rychlost mu na jedno kolo nechyba, co deklaroval aj v zavode v situacii, ked bol po prejazde boxami odpisany z bojov o podium). Lepsie, ale ma na lepsie pociny (a rozhodne je tym zavodnikom, ktory na MM tratiach bude takmer vzdy najblizsie - MM trate sa nezlucuju s tratmi vyhodnymi pre Doviziosa/Ducati). A Jorge Lorenzo? Opakujem, dajme mu cas. Zatial je to horsie ako Dani Pedrosa, ale tak ako Dani Pedrosa bol kazdym rokom/zavodom len a len horsi (pricom to narazovo skocilo, ked sa isiel zavod v Spanielsku - tam bol vzdy lepsi nez zvysok sezony ... alias, ked bojoval o bednu inde, bol schopny vyhrat doma, ked uz bojoval o 5.-8.miesta, bojoval doma o bednu apod.), Jorge by sa mal posuvat vpred (co naznacil uz v USA). Otazkou je, ci v polovici sezony bude tam, kde by mal byt, aby bol vyrovnanym partnerom pri Q (Lorenzo je skvely na jedno kolo).

Problem dvojice MM/Lorenzo je v tom, ze obaja su Spanieli. Vyhodou dvojice MM/Lorenzo je, ze MM je jazdec extremne prisposobivy, resp. ochotny riskovat aj na trati, ktora nie je uplne komfortna (vid jeho pocinanie v FP4 na osychajucej trati/takmer suchej na suchych pneu), naopak Lorenzo tieto podmienky z duse nenavidi (a po serii tazsich padov asi este menej nez kedysi).

///

Napokon sa zaujimava situacia predsa len zrodila. MM padol (ziadne velke prekvapenie, aj ked v USA to prekvapila aj mna samotneho - po 1, v zavodoch pada menej nez v treningoch a po 2, je to oblubena trat, dostatocny naskok, dokonca neisiel az take sialene tempo, akeho by bol schopny).

Moja reakcia? Bol som nastaveny na kurz @3,5 (T.... prebera kurzy z bet365 s tym, ze obcas ponuku otvori skor, bet365 je premyslavejsie, resp. po padoch jazdcov si dava obcas nacas), ktory som videl prave v Tipsporte. Tam sa to vsadit prilis neda (ani "cisto vsadit" a o adekvatnej sume sa ani netreba prilis bavit + ani ta operativna cast tipu (jednoduchost cashoutu) nefunguje dvakrat spolahlivo). Zjavilo sa @3,0 a to za situacie, kde Vale mal cca 0,5s naskok, pricom som sa tomuto boju predtym prilis nevenoval (logicky, pretoze som povazoval zavod za "hotovy" - vsetci viete, ze ma uz zaujima len ten, kto zavod vyhra). Z toho vyplyva, ze som nepoznal uplne trend, zaroven viem, ze Vale ma dobre zavery a Rins/Suzuki nemam tak precitane (ak by som vedel, vid pred 2 tyzdnami spominana priprava, ze Rins v USA vyhral zavod v oboch kubaturach, tak ako jeho kariera plynulo postupovala, tak asi by som bol povolnejsi zahrat @3,0).

To znamena, ze tip to nebol jasny a kedze tam bolo @3,0 na zavodnika, ktory je druhy a nieco malo straca, ani prehnane hodnotny (SK ani nemohla urobit vaznu chybu, kedze Jack Miller na 3.mieste bol za horami-za dolami). Spatne som sa zamyslal, ze za kolko som tych @3,0 mohol zahrat, keby som si vsetko dobre ujasnil? Odpoved znela, ze za viac nez 200 eur by to nebolo v ziadnom pripade. Po druhe, je dost mozne, ze by som ten tip vyplatil v case, ked sa zdalo, ze Vale sa zacina vzdalovat (len iluzorne, ale to su zrovna veci, na ktore rad "skacem" pri tipoch bez jasnej hodnoty s moznostou vyplatit bez straty/s drobnym ziskom = ako keby sa tip ani nestal).

Dopadlo to pre Rinsa skvele, ale ako som pisal, nie je na tom moc co lutovat. Viem si predstavit, ze by som na tom vyhral 200-400 eur, ale to naozaj max.

///

Zacal som neobvykle, takze navrat k Moto3. Slubil som vysvetlit situaciu ohladne nadhodnoteneho zavodnika. Tym bol opakovane Romano Fenati a zrovna v USA to neskutocne bilo do oci ...

Co na tom chcem vysvetlit? Silu "bezvyznamnych" treningov z pohladu kurzov na Q/zavod. Romano dominoval v treningoch, lenze to boli piatkove treningy FP1/FP2, resp. nedelny WUP. Ani jeden nema valnu hodnotu, nikde a nikdy (za urcitej situacie moze mat hodnotu FP2, ked je nad slnko jasne, ze celu sobotu bude prsat, ale to je tak jedina vynimka).

Piatkove treningy vyprofilovali kurzy na Q2 s tym, ze treningy sa isli za sucha a kvalifikacia za mokra/na osychajucej trati. Ono by bolo hlupe to davat vsetko za vinu treningom, ale treba dodat, ze v tom mali lvi podiel. Tie dalsie vplyvy? Fenati mal v minulosti v USA skvele vysledky (vyhral zavod v Moto3 v oboch sezonach pred prechodom do Moto2) + faktor favorizacie jeho osoby ako jedneho z dua hlavnych favoritov na sezonny titul (spolu s Canetom).

Dovod s uspechmi z minulosti na konkretnej trati, to podla mna nema prilis vyznamny efekt na samotne kurzy. Skor je to sucast tej celosezonnej aury, lenze ini jazdci mozu byt ciastkovo niekde uspesni a celosezonne mozu byt v prepadlisku dejin + su tu jazdci, ktori zbieraju skusenosti/idu nahor, co sa o Fenatim povedat naozaj neda (bookies, to plati vsade, precenuju skusenost/veteranov nez mladikov/novacikov, pretoze uz nieco dosiahli a je tu viera, ze dosiahnu znova, aj ked sa podmienky medzicasom vyznamne zmenili). Ten druhy bod mal silny efekt, avsak uplne by som ho neprecenoval po dvoch nanajvys priemernych pocinoch z prvych 2 zavodov sezony.

U kvaldy sa to da skor pochopit, aj ked porovnavat suche treningy bez snahy ist naplno s mokrymi/zmiesanymi podmienkami v Q a ponuknut tak drobny kurz na Fenatiho (zacinalo to na @2,5), to mi neznie ako vhodne zvolena strategia. Faktom je, ze tu boli v pozicii nutnej obete, vypisat to inak/lepsie je zlozite (samozrejme, zbavit sa favoritov a dat na Fenatiho @4,0, by davalo vacsi zmysel a nejako tak by som to vypisal ako niekto, kto nechape dalsie vplyvy, ku ktorym sa dostanem). U zavodu, tam uz som nechapal vobec nic a to upozornujem, ze som v tomto pripade velmi dobre vedel, ze Fenati ma tento okruh rad/dari sa mu na tejto trati.

///

Najprv samotna Q. Je pekne, ked hned mozete vyuzit (v praxi otestovat) informacie, ktore som tu zverejnil. V tomto pripade strategia s nazvom "Q1". Vysvetloval som, ze jazdci, ktori su nuteni absolvovat prvu kvalifikaciu, ziskavaju voci predkvalifikovanym jazdcom vyhodu zzitia sa s narocnymi podmienkami. V tomto pripade to bolo umocnene nie prilis znamou tratou pre mnohych zavodnikov (pisal som, ze v USA sa skoro nezavodi, naposledy v RBC pre mnohymi rokmi), ktori s karierou v globalnom seriali este len zacinaju. Niektori jazdili na CotA prvykrat v zivote, mnohi dalsi mali jednu, max. dve skusenosti.

Strategia je jednoducha - naskocit na zavodnika, ktory z kraja Q1 zacne jazdit skvele casy (v tomto pripade Binder, znamy vodnik, takze som bol plne pripraveny ho hrat este predtym, nez mi to casmi na trati zacal naplno potvrdzovat). Rizika su zrejme, lenze tato strategia je perfektne vyvazena vyskou kurzov (hrame zavodnikov, ktori v treningoch "neuspeli", skoncili na 15.mieste a vyssie v kumulovanom poradi). Samozrejme, v buducnosti hrozi, ze Bindera budu povazovat za nieco ako "Oncu", t.j. bude mokro, Binder bude v Q1, ale kurzy budu uz naplno ratat s jeho schopnostami na vode (pretoze kurzy su upravovane, ked je mokro, lenze vacsinou nedostatocne, inde naopak prehnane, niekde prekvapivo vobec).

Oncu pred celou Q @11,0, Binder @29,0. A to treba dodat, ze zavod u Bindera prisiel po tom, co bol 2. v Argentine (inak by bol kurz nad 100+). Oncu bol tak nizko z dovodu zavodu vo Valencii na konci sezony. V com je ten vysmech? Aj toto som ozrejmil - Oncu je novacik, v USA nikdy predtym nezavodil, trat bola pre neho nova a tentokrat ako bonus zavodnici stratili jeden 40min sobotny trening. Takze jeho pocin neznamena, ze zabudol jazdit na vode (vsak z uvodu kvalifikacie to naozaj nebolo najhorsie a kym boli podmienky "fakt zle", bol druhym najlepsim za suverennym Binderom), len ocakavania SK odvodene od "zazraku vo Valencii" boli vylozene vyfabrikovane a nezmyselne.

Rizika podobnej strategie? Aj tie sme mohli vidiet pocas tejto Q.

1.riziko - moznost padu, poskodenia techniky pre Q2, resp. nemoznost zlepsit svoj cas este pocas Q1 s tym, ze trat osycha a casy sa neustale zlepsuju
2.riziko - dokonca aj ked zavodnik nepadne a vsetko ide skvele, tak rychlo osychajuca trat postupom casu presuva vyhodu do ruk inym zavodnikom/rychlejsim zavodnikom na suchu/v zmiesanych podmienkach

1.riziko sa naplnilo, ale tentokrat nebolo fatalne. Darryn padol (mimo pozornost kamier, aj ked na casoch si tych 20-30s clovek vzdy vsimne, aj ked jazdec stroj hned zdvihne a "ide sa dalej"), ale uz mal zajazdeny taky kvalitny cas, ze aj ked ho v poslednych minutach nevylepsil, stale 1.Q pomerne v pohode vyhral. Lenze, stale som mal v hlave ... padol, takze minimalne niektore packy budu poohybane/rozbite a casu medzi 1. a 2.Q je minimum.

2.riziko sa takisto naplnilo. Tentokrat som tip na Darryna tzv. "nedohral". Trochu vo viere, ze SK ponuku pocas Q2 otvori, Darryn bude viest, ja ho vyplatim a zahram pripadne niekoho ineho. Nestalo sa, takze som bol nuteny prehrat, aj ked s tipom, ktory z @29,0 bol uz pred Q1 favoritom, resp. po polovici Q2, ked viedol, este vacsim.

Preco som ho nevyplatil po Q1? Z dovodu, ze 1250 to win na Q nie je "az taka ciastka", z ktorej by sa podobna vec uspokojivo vyplacala. Samozrejme, nie je to hrane na max. (takze tentokrat snad 40 eur @29,0). Ja som bol rozhodnuty to vyplatit po Q1 (hlavne kvoli tomu padu a urcitej neistote, kedy ho vypustia z boxov, cim by stratil tu vyhodu 15 minut zavodenia v narocnych podmienkach oproti konkurencii) a najma, ked je niekto outsider, tak tu poziciu outsidera tak lahko nestrati, toboz ked sa meria len s urcitou (slabsou) castou pola. Chvilu som dufal (ked virtualne v zavretej ponuke sa Binder dostal cez Fenatiho na poziciu prveho favorita), ze kurz bude niekde okolo @2,5 a dostanem 10-nasobok vkladu (takze nejakych 400-440). To by som vyplatil, bez mihnutia oka. Lenze to "najlepsie" bolo @3,5 a nejakych 250-260 eur (6/6,5-nasobok). Bol som jednoducho niekde medzi - nemal som sialeny kurz @100+, ktory sa premeni velmi rychlo na favorita Q a ani som nemal relativne maly kurz (7-15), kde by musel viacej investovat a teda by som mohol viacej stratit (+ a mozno by lepsie zafungoval pokles kurzu na "contendera" nez na spominaneho "outsidera"). Situacia bola - 40 eur neboli, 250 eur netesi = jedinou moznostou bolo cakat.

Ukazalo sa, ze by bolo chybne, keby som to prvoplanovo vyplatil (kvoli tomu padu, keby nepadol, myslienka na vyplatenie by tu nikdy nebola, snad len v pripade, ze kurz na neho by este pred zaciatkom Q2 klesol pod @2,0, co sa mozno stane raz za uhorsky rok). Neukazalo sa ako stastne, ze som to tzv. "nedohral" = nezahral zavodnikov, ktori nemali tu vyhodu ucasti v Q1, ale sa javili od uvodu Q2 najlepsie z predkvalifikovanych. Keby sa najlepsie javil kurzovy favorit Fenati, hrat to nemozem, lenze to nebol tento pripad.

Najlepsie sa javil zavodnik, ktory napokon pomerne logicky celu Q vyhral (Antonelli). Avsak, bol tu aj zavodnik, ktoreho som spominal ako experta na osychajucej trati (Aron Canet). Ten to potvrdil, kedze nebyt padu, Q by zrejme vyhral prave on. Ten nejazdil nic extra, kym bola trat stale velmi mokra, resp. v prvych kolach na mokrej trati. Lenze postupom casu to bol prave on, kto dokazal zo svojho casu najviac uberat (uz znamy efekt "Canet"). Na Caneta by sa peniaze ale davali zlozito (nizky kurz a neudaval ziadne extra casy v obdobi, kedy bola ponuka stale otvorena).

Takze, na jednej strane trochu chyba, trochu smola (rychlo to osychalo + Binder sa javi ako zavodnik, co potrebuje naozaj vela vody, resp. mu tie mokre pneu na suchsej trati velmi rychlo odchadzaju, aj preto sa v tych poslednych kolach nebol schopny uz zlepsovat/len velmi nebadane, naopak ini so zivotnostou gum take problemy rozhodne nemali. Treba spomenut taktiez to, ze z Q1 boli v Q2 jazdci na 2., 4. a 5.mieste (a az 5. bol dominator mokrej trati Darryn Binder). To je len ukazka, ze byt v Q1 je za takychto podmienok obrovska vyhoda (okrem inych dovodov a la v Q2 boli vsetky KTM, ktore su technickejsie a na vode sa rozdiely v sile motora na dlhych rovinkach vyrazne/uplne stieraju).

///

Zavod? Moto3 som v USA prilis nezvladol, aj ked v oboch pripadoch som mal vyhrat (v oboch pripadoch som vedel, co robim + vyuzil toho obrovskeho hypu okolo Fenatiho, ktory zdvihol kurzy na vsetkych za nim). Takto som naopak v oboch nieco prehral (kto si pamata prihody z minulosti, nie je to zasa az taka novinka, novinkou skor je, ze Moto3 je v tejto sezone nesmierne vyrovnana a nevyhrat = chyba).

Fenati a kurzy 2,0-2,2, pricom startoval z 12.miesta? Neuveritelne. V prvych kolach uplne nic a povodny dojem tak bol len a len potvrdeny, aby sa nasledne zaplietol do kolizie s Kubom Kornfeilom a zavod pre oboch tymto momentom skoncil. Zacinam si mysliet, ze je pre Moto3 pritazky a preto na rovinkach nedosahuje takych rychlosti ako drviva vacsina zavodnikov na Honde/timovy kolega v prvom rade. Som zvedavy, co sa bude diat na technickejsich europskych tratiach, ale na zavodoch, kde je dolezitou sucastou velmi dlha rovinka, to podla mna do konca sezony ziaden zazrak nebude.

Znova? Pre zavod ziadna jasna strategia, len som cakal, co sa bude diat. A ked som videl efekt 1200m rovinky, velmi rychlo som vedel, ze chcem hrat Hondy, ktore sa pohybovali v popredi. Naskocit na Antonelliho (za akykolvek kurz, takze aj ten nizky, ktory tam vtedy bol) sa ukazalo ako chyba, lenze to bolo v case, ked sa zdalo, ze by mohol poodskocit a ist solo zavod (v USA mozne aj v Moto3 vplyvom dlzky okruhu, t.j. dostatocnej moznosti vypracovat si masivny naskok este predtym, nez sa pride na spominanu rovinku).

Potom som chcel zahrat duo Lopez/Suzuki, aby som si Suzukiho pomylil so Sasakim. To bola prva zavazna chyba, ktora ovplyvnila, pomerne podstatne dalsie rozhodovanie. Ja som sice, ked som zistil, co som spravil, Suzukiho zahral, lenze uz som ho nezahral za dvojnasobok toho, co som mal, ale len za polovicu (alebo inak, Sasaki bol za @41,0, Suzuki @21,0, takze na rovnaku vyhru treba dvojnasobny vklad, lenze ja som mal zahraneho Sasakiho za tu "polovicu", ktoru by som inak dal do Suzukiho). Lopez sa ujal vedenia a rychlo kurz padol niekam k @5,5-6,0. Chvilu som cakal, potom sa logicky trochu prepadol (su to Moto3) a rad som ho predal (4,5-nasobok vkladu).

Onedlho ho vystriedal Suzuki na cele a mlady Japonec sa dokazal aj pomerne komfortne vzdialit (aj vdaka subojom za nim). Ako prvy sa za nim vydal Canet (vahal som, vahal, takze som nechytil @9,0, ale len @6,0, ked bolo zrejme, ze sa zbavil skupinky a vydal sa sam stihat lidra). Cakal som, cakal a zrazu sa naskytla idealna chvila zahrat Andreu Migna.

Migno ma bavil uz pred startom zavodu (4.miesto v minulej sezone na tejto trati s KTM) a nehral som ho len z dovodu, ze nadalej jazdi na KTM = nevyhoda na dlhej rovinke. Potreboval som, aby ukazal rychlost, aby sa zavod trochu roztrhal (co som oboje dostal ako na tanieri) a bol to Migno, ktory sa zo skupiny ako dalsi vymanil a zacal stihat Caneta (uspesne). Ked sa ocitol na celej skupinky, zahral som @21,0.

Druha zavazna chyba nastala pri Mignovi, ked bolo zrejme, ze je zo skupiny prec a lepi sa na Caneta. Vtedy bol stale neuveritelny kurz @13,0 na jeho vitazstvo, co bolo skvele a chcel som pridat. Dopadlo to tak, ze som nestihol nic a este som zahral biedny kurz (za drobne @3,0).

Pri strukturovanom tipovani, kde clovek hlada len vitaza, je nevyhnutne, aby sa nedopustil tej uvodnej chyby (v mojom pripade polovicny vklad/polovicna vyhra na Suzukim). Suzuki viedol, bol to outsider, takze podobne ako pri Q, aj ked viedol s naskokom, kurzy az tak rychlo nepadaju a zavodnik si stale drzi tu auru prekvapenia, prip. urcitych rizik s tym spojenych. Zrazu ked nezahra clovek toho prveho za primerany vklad, nema prilis chut ho vyplacat, pretoze je ochotny tu ciastku polahky prehrat. Dvojnasobny vklad by som u Japoncika (pri dodrzani zasad, ktore som o Japoncoch v cele napisal) rozhodne vyplacal, aj ked by som si predstavoval nizsi kurz v tom case (2,1 bol snad najnizsi). Takto ma do toho nic netlacilo, kedze som mal @6,0 za 100 na Caneta a @21,0 za 25 u Migna. Dalsie vklady sa jednoducho odvijaju od toho prveho, pretoze ti dalsi "skor istia" prvy tip, nez vytvaraju nieco nove (za predpokladu, ze prvy tip je stale v hre, nebol vyplateny - co nebolo ani teoreticky mozne, pretoze SK stale brali Fenatiho ako favorita/hrozbu - vtedy je hodnota aj v inych tipoch, resp. SK drzia vyssie kurz aj u lidra zavodu, toboz ked predstartovny outsider).

Japoncik, zial (avsak ziadne prekvapenie, treba dodat) spadol, cim som prisiel o vyhodnu poziciu, kde som mal zahranych vsetkych 3 zavodnikoch v cele za solidne kurzy (21,21,6) na podobnu vyhru (cca 500 cista ruka). Migno isiel cez Caneta a zacal mu odchadzat (co som pochopil ako cas, kedy treba zamavat Canetovi - vyssi vklad na nizsi kurz). Z troch mien mi zostalo jedine. Ako to cele mohlo dopadnut? No nie inak nez vyhrou Caneta. Treba povedat, ze velmi stastnou, resp. ze Migno mal na to, aby zavod vyhral, aj ked ho dobehli (trochu nepochopitelna agresivita timoveho kolegu Masiu v boji o 2.miesto v samotnom zavere - byt sefom timu, nie som zrovna dvakrat nadseny).

Podobne v minulosti dopadli viacere ine veci, v tomto pripade zasa neislo az o taku prekotnu ciastku a cele som to vnimal ako subeh viacerych drobnych chyb, ktore vo vysledku skoncili pomerne srdcervucim vysledkom. Treba povedat, ze vyhral niekto, kto ma nikdy prilis nebavil (ako tip) a ktory vzdy fungoval len ako nejaka poistka, z nudze cnost. Logicky vitaz by bol Suzuki, keby nespadol, resp. Migno, ktoremu trat zjavne velmi sedi. Mat Suzukiho zahraneho za dvojnasobok, vyplatim, som spokojny, asi skor stihnem vsadit Migna (alebo uz povodne pojdem za dvojnasobok aj u neho, tazko povedat) a je otazne, co by som robil s Canetom (co je alfa a omega uspechu, kedze Canet vyhral a je jedno za akych okolnosti).

///

Moto2? Napokon spasa.

Q? Vyhral, do tretice, Schrotter po tom, co o pol sekundu znicil konkurenciu v Q2 = na tom sa naozaj nedalo nic velke vyhrat, toboz pri sposobe, ako sa Q vyvijala.

Rano pred FP3 kurzy @2,0 na Marcela, pred Q po zruseni FP3 @1,83. Zrovna v Moto2 sa aj s takym kurzom da pracovat, ale nie je to nic extra, resp. si to vyzaduje velmi specialne podmienky.

Vyhodou kvalifikacie bolo to, ze aj ked bola trat uz uplne sucha, voda zmyla vsetko pogumovanie, ktore jazdci za piatkove treningy vytvorili. Ocakavat od "cistej trate" vyrazne zlepsenia casov oproti piatku, resp. atakovanie rekordov drahy, to bolo prakticky nemozne.

S tym som pracoval a hovoril si, ze 2:11 moze stacit, 2:10,5 by mohla byt prakticky istota vitazstva. Ked zasiel Binder rychle kolo, sice za mojimi casmi, ale nie tak daleko, nevahal som. Potom som naskocil na Schrottera, ktory sa zdal, ze zajde konecne vyborne kolo, napokon to hned v 2.sektore nezvladol. Potom isiel velmi dobre kolo timovy kolega (a inak v Q nic moc zavodnik) Tom Luthi a aj ked to nebolo uplne ono, isiel do vedenia.

S tym, ze Schrotter napokon vyhral, som musel byt spokojny - sice som prakticky nic nevyhral, ale aspon som neprehral, co rozhodne hrozilo. Plati, ze Schrotter jednoducho nesmie vyhravat treningy, resp. nesmie vyhravat PF3, ked uz, tak snad len velmi tesne. Kombinacia pravidelneho vitaza Q a dominantnych treningov je cista tragedia - nemyslim si, ze na kratsich technickejsich europskych okruhoch by sa to malo opakovat (bolo by fajn, aby v ESP Q konecne nevyhral, uz len z dovodu, aby SK pravidelne netlacili na neho kurz nadol, aj ked sa mi nedari, v zavere treningoch spadne a nezajazdi elitny cas apod.).

///

Zavod? Znova fungujaca teoria o Luthim (a mnohych dalsich zavodnikoch). V tomto pripade to vsetko do seba perfektna zapadlo. Luthi po DNF v Argentine, rychly pad Baldasarriho (super z pohladu tohto zavodu, super z pohladu dalsich zavodov, toboz ked sa mu nic nestalo) a obvykli zavodnici v cele/blizko cela, ktori radi zacinaju divoko, aby postupom casu zacali stracat dych.

DNF v Argentine = fajn predstartovny kurz. Pad Baldu - odpadol potencialny super, ktory by aj bez padu asi v cele vodu uplne nemutil, ale ako som pisal, minimalne to trochu stiahne tu rolu dominantnej sily v Moto2 pre dalsie zavody (a s Baldom v zavodoch pracujem velmi rad, este radsej, ked je na neho kurz, co pri pravidelnych vitazstvach nemoze dlho vydrzat).

Luthi velmi rychlo posun na 3.miesto (a rychlo aj na 2.miesto), vplyvom padu ponuka zastavena. Uz som sa len modlil, aby ponuku co najskor otvorili, kedze situacia Marquez - Schrotter - Luthi ako top3 a potom uz diera, bola famozna. Okamih, kde Luthi jazdi za Marquezom a kontroluje jeho uvodne rychle tempo (kontroluje ... skor trpi, aby to ustal - od padu nemal viackrat daleko) s tym, ze je vidiet, ze je rychlejsi a bet365 po chvilke otvori ponuku s kurzom @5,5 na Luthiho, to clovek chce vidiet (Pritom som sa chystal na kurzy 4-4,5, vid spominany T....). O to bolo lahsie nerozmyslat a poslat tam slusny vklad (aj ked zasa clovek nebol pripraveny, ze tam bude taky vysoky kurz a pritom som nechcel tam poslat max. vklad - takze rychly odhad, napisat vklad, pretoze bolo jasne, ze to velmi rychlo dropne - bola to chyba, ktora sa u bet365 po otvoreni ponuky deje pomerne casto, toboz ked na prvy pohlad nedoslo k nicomu zasadnemu - Luthi neviedol, skupinka sa sice oddelila, ale bol to zaciatok zavodu a diera nebola az taka obrovska).

Teraz by som povazoval vyssi vklad za lepsi, ale zasa ked sa zamyslim do nedavnej minulosti, na zavod bol limit 625 pri novom ucte, pri ciastocne limitovanom dokonca len 312,5 a teraz je 2,5k (potvrdene, nebola to argentinska anomalia), takze z tohto uhla pohladu to beriem aj tak velmi, ale velmi pozitivne (+ nic moc vikend a v podstate posledna sanca na slusnu vyhru z motoriek po drobnych chybach v Moto3 a neocakavanej moznosti v MotoGP - suveren MM). Druha vec je, ze mat to za vyssi vklad nez som mal (a vklad bol solidny, pretoze to kricalo "hodnotou" - hodnotou a la SK, hodnotou a la "moje vedomosti/poznatky), potom by som to predaval tych 7-9 kol pred koncom, ked bol na neho kurz 1,1 a mal na cele suverenny naskok. 7-9 kol = 12-15 kol na inych zavodoch, to len aby ste mali predstavu (v polovici zavodu bol kurz 1,1, tak to bude asi najlepsie povedat). Riskovat velky vklad+vyhru s pomerne znacnym rizikom padu (videl som, co predvadzal Luthi s motorkou, ked sa zubami-nechtami drzal MM v uplnom uvode zavodu a on to tempo jazdil dlhu dobu aj v cele + 2 kola pred koncom zaber na nabeh na highsidera, ktory perfektne ustal, chvalabohu).

Napokon to zdarne doviezol do ciela, pekny tip, pekne zahrane, pekny kurz, v idealny moment. Z tohto som naozaj vzdy nadseny, ked sa to vsetko spoji, ked tipovanie dava absolutny zmysel a stane sa niecim viac, nez "tipovanim" v zakladnom zmysle slova (sa to priblizuje opisu v zavere poslednej knihy Dana Browna - v skratke, to "viac", to je urcita forma "umenia").

///

Dnes som zahral USA. Nebola uz ina volba, dost bolo cakania (Kane je prilis velke meno, ktore sa velmi rychlo roztrubi po svete). Ano, aj ine timy mozu byt silne, lenze "len mozu", nemusia + USA ma najvacsi motiv vyhrat - zlato z MS nevyhrali cez 80 rokov a riadne snad nikdy). Horsie bolo, ze sa to nedalo hrat za nezmysel (otazkou je, co si pod tym mam predstavit), t.j. za ciastku, kde by som polovicu hral ako tip a druhu polovicu s moznostou poistiek apod. (a la chcem na tom vyhrat 2k a USA bude na 4k s tym, ze za 2k to mozem rozne istit s dalsimi informaciami, ktore budu pomaly prichadzat).

https://hfboards.mandatory.com/forums/international-tournaments.4/

Stale plati, ze pre mna najlepsia stranka (urcite lepsie nez pracne nieco hladat na vlastne triko na twitteri apod.).

Ani to nechcem dalej komentovat. USA je logicky tip, neskusam to prvykrat (a kym neziskaju titul, zrejme ani naposledy). Vdaka ich historickym vysledkom a urcite roky odmietavemu pristupu hracov, je na nich z elitnych timov rok co rok najvyssi kurz, pricom chut hlavnej hviezdy je obrovska (a zda sa, ze mensia moze byt len vtedy, ked to zlato USA naozaj premierovo ziska). Zaroven vdaka kvalitnej praci s mladezou je v NHL stale viacej a viacej velmi kvalitnych perspektivnych mladikov, co ide ruka v ruke s kvalitnymi vybermi na MS.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.04.2019, 17:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

https://twitter.com/usahockey/status/1118905295026171904

Pomerne zhava novinka.

Prvy vyber vyzera este lepsie, nez som si predbezne vysnil. Brankari skvele vyrieseni, utok uz je teraz famozny (a pritom zostavaju 3-4 volne miesta a moznosti stale neurekom, kedze toto je tim zlepeny len z nepostupujucich do PO) a obrana ma pomerne jasne obrysy (aj ked tu sa to moze "trochu" zamotat).

Z minulych sezon som bol totiz vacsinou sklamany (prvotny impulz bol skvely, podobne ako tento rok ... potom sa ale prival pozitiv spomalil, resp. uplne zastavil a ten finalny produkt nenaplnil prvotne velke ocakavania). Teraz je jasne, ze sklamanie tohto typu uz nehrozi, resp. len naozaj male.

Myslim, ze aj tych @9-10 vyzera dobre (pri fakte, ze uz mame istotu naslapaneho timu a napr. vazne problemy so skladbou v inych repre taboroch).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 26.04.2019, 0:27 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

https://imgur.com/a/VDbx5gU

Toto som mal otvorene na liste cca posledne 3-4 dni. Uz teraz mozem napisat "bol to moj predbezny plan", t.j. plan, ktory sa nezrealizoval a ani takto nezrealizuje.

Jedine, co z toho plati, je tip na USA, toho sa stale drzim. Plan skor hovori o tom (preto som to zjednodusil, aby som zdlhavo nemusel popisovat/vykreslovat moju situaciu par dni dozadu), ze bola tu chut rozlozit riziko, resp. pokryt vsetku hodnotu (aj mensiu/drobnu), ktora sa postupom zacinala profilovat.

Tip na USA bol jednoduchy - zverejneny takmer kompletny kader pre MS, ziadna pocetna seria pripravnych zapasov (kde by sa, teoreticky, mohli niektori z nich predcasne zranit), aku pozname u vsetkych europskych vyberov, hned z kraja jasny lider/hviezda, ktora by mala ako magnet tahat ostatnych (co sa potvrdilo), resp. psychicky tlacit na nerozhodnutych, aby zrazu mali jasno a prisli podporit americky sen o zlate.

Jednoduchy, pretoze mal kurz (ja som to hral este pred zverejnenim tej rozsiahlej 17-clennej predbeznej nominacie). Tym sa dostavam k Rusku. Povodne mal T.... kurz @6,0, objavila sa prva analyza (vsak to pozname) a kurz mierne poklesol na @5,5. Nic strasne sa nestalo, pocital som s tym a vedome som sa rozhodol, ze nepojdem bezhlavo po @6,0 s minimom informacii (a s mnozstvom dohadov/odhadov/spekulacii). Rozdiel medzi @5,5 (o par dni/tyzdnov neskor) a @6,0 (hned z kraja prvych informacii o skladani jednotlivych kadrov) prakticky neexistoval.

@5,5 bolo na Tipsporte mozno este v noci (jednoducho kurz suvisel s WSH). Keby WSH postupil, hram Rusko a to takmer okamzite (a zaroven by sa nespustila lavina dalsich analyz, tradicneho humbuku okolo Ruska/akehokolvek favorita, ktoremu prichadza medialne prepierana hviezda). Znova som tusil, ze bez vypadku WSH mam cas (a teoreticky by som znova mohol cakat a cakat, co hned vysvetlim), kedze ziadne nove analyzy by nevznikli, rovnako ako clanky o prichode hviezdnej ruskej trojice v mediach atd.

V pripade Ruska ide o prilisnu koncentraciu hviezd, resp. najma tych starsich opor typu Malkin/Ovechkin/Kovalchuk. Ideal by bol, keby v time bol len jeden z nich a k nim ta mladsia generacia a tie uz tradicne doplnky z KHL (ortodoxnymi fanusikmi ruskeho hokeja kritizovanymi, kedze im chyba "hokejovost", ktora by u ruskych utocnikov mala byt vzdy na prvom mieste). Ked ich je v time viac, historia nam hovori, ze absolutny uspech sa malokedy dostavi. K tomu ma rusky NT noveho trenera, o ktorom nejdu najlepsie zvesti a tak tazko trenovatelna skupina problematickych charakterov je trochu casovanou bombou.

@5,5 nie je taky kurz, aby som sa do toho musel po hlave hadzat pri fakte, ze o Kanade vie takmer kazdy doslova "prd" (zverejnenych bolo snad 5-6 mien, zvacsa brankari, inak snad 10 dni ani hlaska o hracoch, ktori potvrdili ucast ... z coho vznikaju dalsie a dalsie spekulacie, obavy ...), Svedsko a nazor na nich sa prelieva z hodiny na hodinu (najma pocas 1.kola bojov o SC, kedze predbezne mena u svedskeho timu, najma v utoku, boli zalostne - drviva vacsina z potencialnych opor povedala razne nie). Kvoli vypadkom dalsich timov zacal svitat nadej, ze 2 solidne utoky napokon zlozia, aby sa zacalo ukazovat, ze to nemusi byt take horuce (elitne duo z NSH uz oznamilo svoju neucast v poslednych hodinach, ktorych som povazoval za mozny najvacsi impulz z toho, co SWE realne mohlo ocakavat z 1.kola).

Samozrejme, Svedsko ani pri takmer idealnom scenari vyvoja poslednych dni by za kurz okolo @4,0 nestalo za uvahu. Skor islo o to, ci sa potvrdi jasna hodnota na time Ruska. To, ze Finsko je v rozklade, to sa vie dlho a zrovna skoro kazda seria napokon zahadne zahrala proti nim (ani ten Teuvo Teravainen to nepride trochu spasit, nie hned a mozno nikdy).

3 timy boli od zaciatku vyselektovane a viac-menej som cakal, ci sa nieco neudeje, co ma trochu pozdrzi v uvazovani o tom zvysku. Toho som sa, ako z textu vyplynulo, vdaka nepostupu WSH nedockal (preto cakanie ...).

Plany s CZE boli utate (zatial) postupom BOS do 2.kola. Krejci a Pastrnak je ten zlaty potencial (s tym slusnym "komparzom" okolo). Samozrejme, obaja do MS mozu vypadnut, ale teoreticky ani nemusia. Bez tejto dvojice kurz @15,0 nemoze byt takmer nicim zaujimavy, toboz pri potvrdenej kvalite nominacie USA (v podobnom kurze), resp. RUS. Zaroven plati, ze sa nevyriesila ani brankarska otazka (v priprave brankari horia ako fakla), obrana je na tom podobne mizerne (a trochu by to spasila len dvojica z Grand Rapids) a v utoku bez dua z BOS vidim max. len jednu top formaciu (a 3 velmi slusne), co je malo (alebo inak, Kubalik by musel byt idealny vyuzity s tym, ze da okolo 10 golov za cele MS ... ked nepride Pastrnak s Krejcim) - asi uznate, ze @15,0 je malo.

Slovensko? V tom predbeznom plane to bolo skor o pokryti vsetkych potencialnych hrozieb. Asi na plne usta by som ani vtedy netvrdil, ze @45,0 na win je "value". V tomto pripade plati, ze podobny kurz dostaneme, zrejme, aj v pripade, ze tim bude smerovat do QF, resp. s odrenymi usami postupi do QF (nieco na sposob minulorocneho SUI, kde som chytil kurz nad 50 pred QF).

Nazor na nasich? V globale by sa muselo spravit vsetko dobre (co sa nestane, to uz viem teraz) alebo nejako spoliehat na stastie (a ohodnotte stastie percentami? ...). Lenze, aj s prakticky idealnym timom (chapane v zmysle - kedze je to doma, zo zamoria pride aj "posledna upratovacka") to bude zlozite na postup medzi top4 zo skupiny. Nemci totiz skladaju velmi zaujimavy tim (inak povedane - maju Draisaitla s Kahunom, t.j. hracov, o ktorych sucasne Slovensko moze snivat = rozdielovy hrac, hrac s myslienkou/napadom). Priprava ukazala, ze Nemci maju nebyvalu sirku v utoku (mladici aj mna zaujali), naopak maju urcite problemy v obrane/v branke (ktora sa mozu vyriesit 2.kolom NHL - Greiss/Grubauer, aj ked skor tym druhym menovanym). Dokonca Dani by mohli zlepsit slusny tim, aj ked tam vsetko zavisi na tom, ci povedia ano Ehlers (najprv vysla sprava, ze odmietol, potom sa to dementovalo a je to vo faze, ze sa uvidi v najblizsich dnoch - zaujem hraca by bol reprezentovat) a Andersen.

Takze kvoli WSH som nemohol hrat s cistym svedomim RUS, kvoli BOS zasa CZE a hrat SVK bez RUS/CZE zrazu postrada akukolvek logiku. Toboz, ked SVK trochu pracovalo s myslienkou slabsieho Svajciarska, co sa mozno nenaplni (vypadol NSH = Josi sa blizi). V Svajciarsku je nominacia trochu kostrbata, najprv to bolo skor "zamracene", aby sa postupne zacinalo trochu rozjasnovat. Mozno Weber, mozno Siegenthaler (a obrana posily potrebuje ako sol), v podstate to najlepsie, co maju do brany, je k dispozicii a "zaujimavy utok" (prichadzaju mena, ktore minuly rok nehrali a chybaju tie, ktore boli dolezitou sucasti takmer zlateho zazraku) = Fiala, Hischier, Kurashev. Skvrnou na skladbe timu je situacia okolo Malgina (svajciarska obdoba kauzy "Zacha") - tiez je vo veci malo svetla, co dava prilezitost k roznym spekulaciam (zjednodusene, trener hraca nepozval z dovodu, ze tim nepotrebuje hracov, ktori si nevazia repre tim (a buduju tim k domacim MS 2020, takze sancu by mali dostat oddani reprezentanti), co je u tak mladeho hraca s ruskym povodom pomerne zahada, kde k tomu stihlo dojst - ked SUI tahal v mladeznickych reprezentaciach neskutocne vpred.

Lotysi cakaju na brankarsku otazku - ked vypadne CBJ, zrejme dostanu posledny kusok skladacky, ktora tohtorocnemu timu chybu v ceste za slavou - Elvis Merzlikins. Brankar Jokeritu Kalnins mal urcite zdr. problemy a keby nemohol ani on (a Elvis by neprisiel), vznikla by pomerne vazna trhlina v boji o QF.

Samozrejme, vsetko sledujem aj nadalej a ked sa zacnu objavovat dalsie veci (najlepsi strelec timu/hrac v kan. bodovani, nejake h2h apod., nieco napisem).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.04.2019, 12:55 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nadalej sledujem vyvoj v jednotlivych timoch pred MS v hokeji 2019, rovnako tak SK, kedy vypisu dalsiu cast ponuky, ktora bude ta najpodstatnejsia.

Uz teraz mozem povedat, ze mi posun MS nesedi. Dynamika sa zasadne zmenila - cele sa to vlecie, co dava priestor roznym pokutnym existenciam, aby pomohli SK (preto dufam, ze dalsia ponuka sa tak skoro neobjavi = cim neskor, tym lepsie). Ja sa tak mozem rozhodnut, ze trochu zariskujem, resp. nebudem nic riesit a pojdem smelo do toho, alebo pockam s rizikom, ze po 2 tyzdnoch uz nic dobre nezostane.

Lenze niekde clovek musi cakat, pretoze tam ta ponuka chyba (a tu by sa zrovna hodila - povedzme h2h medzi jednotlivymi krajinami, pocet ziskanych bodov, konecne umiestnenie atd). Vplyvom toho, ze jednotlivci upravuju ponuku, upravuju aj buducu ponuku, ktora casom vznikne (a bude daleko korektnejsia nez by sa hodila/mohla teoreticky byt).

Takze cakam, nic ine mi nezostava. A mozno som mohol zahrat to spominane Rusko (ako som pisal, je to hranicne a nazor na dane rozhodnutie bude zrejme este dlho v mojej hlave rozporuplny), resp. USA vitaz skupiny (za viacej nez som zahral), lenze aj v pripade USA je to "rozporuplne" - zrejme klucovy zapas pride az na koniec zakladnych skupin (s Kanadou), kde nielenze tie timy (v pripade Kanady) mozu vyzerat trochu inak, tie timy aj budu vyzerat inak (nakolko, to sa dozvieme az casom), ale do hry vstupi aj taktika, kalkul, vychodiskova situacia apod. K tomu je na uvod pripravena kombinacia CAN/FIN a USA/SVK, t.j. dvoch biednych timov (na dane pomery/moznosti) a kvalitneho timu (ale bude to len 2.zapas na sirsom klzisku, sice hracov, ktori s tym maju zvacsa bohate skusenosti a su dokonca vzajomne dostatocne zohrani, ale stale plati, ze by to mal byt najtazsi zapas na turnaji - nie z pohladu supera, ale z pohladu nacasovania daneho zapasu) s domacim timom. Keby (v tipovani a aj v zivote je toto teoretizovanie len urcitou "cenou utechy") sa dvojice prehodili (USA/FIN, resp. CAN/SVK), som v tom az po usi a naozaj by som nemusel cakat na nic, pretoze by som mal kurz, dostatok informacii, priaznivu situaciu (z pohladu kadru) a priaznivu aj z pohladu nalosovania zapasov (k danym kadrom/rizikam).

Druhy problem nam mozu prichystat prichody hracov z 2.kola PO NHL. Kedysi platilo, ze 2.kolo koncilo niekde na konci zakladnej casti MS (hraci prichadzali na posledne 2-3 zapasy, predtym dokonca vacsinou az na samotne PO MS - stvrtfinale a vyssie). Teraz je tomu inak ...

Po 1, kedze to hranici so zaciatkom MS, mnohe timy budu cakat s potvrdenim konecnej nominacie

Po 2, zaroven je iste, ze hrac z 2.kola nepride do Europy uz na ziaden pripravny zapas, mnohi budu radi, ked stihnu nejaky trening s timom, resp. vo formacii, v ktorej bude v zapase hrat (a zrejme budu aj taki, ktori zasiahnu do hry v 2./3.zapase)

Po 3, to znamena, ze pred MS clovek u mnohych timov nebude vediet, na com presne je = najma z pohladu tipov na kanadske bodovanie/najlepsieho strelca - na jednej strane uz tvoriace sa utoky mozu byt na poslednu chvilu rozbite, na strane druhej tu nebude vedomie, kam/ku komu hodia noveho hraca

Ano, moze to priniest aj nieco na sposob americkej dvojice z NYI (Anders Lee a este niekto druhy), kde toto duo prislo na poslednu chvilu, v case, ked bet365 malo vypisanu ponuku a malo ju vypisane sposobom - 20 hracov a kolonku "niekto iny". Clovek oznacil kolonku "niekto iny", cim ziskal 2 utocnikov v priemernom time za skvely kurz. Samozrejme, je to len spekulacia, ale v tomto pripade pomerne opodstatnena (u CAN/FIN, mozno CZE/SWE ... u timu ako FRA je to skor komplikacia, kedze FRA bet365 zrejme (= takmer urcite) nevypise.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.04.2019, 16:45 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ale jadrom tohto tyzdna by mala byt atletika (o com mal byt povodne clanok, ale kedze kratka vsuvka z MS sa trochu natiahla, tak som to radsej rozdelil), cim sa da povazovat utlmena aktivita v tomto blogu za zdarne ukoncenu.

Piatok 3.5., katarska Doha, t.j. miesto, kde sa za par mesiacov budu konat MS v atletike (v netradicnom jesennom termine). To znamena, ze v Dohe bude ucast hviezd bohata, bohatsia nez po minule roky (je to dobry test prostredia, stadionu, trati - "osahat", zoznamit sa s prostredim).

Z pohladu tipovania mitingu DL su 4 dni strasne dlha doba, takze o konkretnom tipovani tento prispevok nebude, resp. ani len nemoze byt (neviem kompletnu startovku, len ocakavam/tusim, kto tam bude a kto nie, ale dobre vieme, ze odrieknutia a neucasti na poslednu chvilu su uplne bezne; nepoznam presne podmienky, ktore budu v Dohe panovat - aj ked zrovna v tomto dejisku je to z pohladu podmienok pomerne "stabilne" - extremne teplo, relativne silny vietor. A aj keby som startovku/podmienky poznal, nepoznam ponuku/kurzy, co je alfa a omega vsetkeho (je rozdiel dostat kurz 1,9 a 2,6 ..., resp. idealny duel dvoch zavodnikov a nejasny/velmi specificky).

Ani tento rok nebudem pouzivat tilastopaju (atleticky archiv vysledkov/casov/vykonov) = budem pouzivat presne to, co minuly rok. Minuly rok to fungovalo, s vysledkami som bol spokojny, s vlastnymi myslienkami/chapanim zavodov/zavodnikov takisto. 99 eur stoji predplatne na 2 roky, co v mojom chapani toho, co potrebujem, je viac nez by bolo pre mna vyhodne.

Po 1, existuje free verzia ( https://trackinsun.blogspot.com/ ), ktora je sice podstatne menej prehladna a daleko pracnejsia (je to skor sumar vysledkov s casmi, nenajdete tam nic viac), ale ja tvrdim, ze zo mna nepriamo macka nieco navyse. Plati, ze v sucasnosti spajam dokopy viacero zdrojov informacii, ktore vzajomne dokazem pomerne dobre poprepajat (komfort vymienam za kontinuitu/dobru pamat).

Po 2, aj ked su informacie podstatne, to, co zaraba peniaze, to je vlastne myslenie. Musite mysliet inak nez SK, inak nez mysli vacsina ludi a v tom vam ziadna tilastopaja nepomoze (ani ina pomocka). Osobne ma zaujima, co vsetko tilastopaja poskytuje - bol by som ochotny napr. zaplatit, keby vo vysledkoch bola uvedena teplota vzduchu (v case zavodu), popisane poveternostne podmienky (slnecno/polooblacno/zamracene/daz) a najma v technikach vypisane vsetky pokusy (nielen najlepsi). Vsetko si sam dokazem dohladat (pochopitelne), ale stoji to cas. To posledne, tomu by som aj veril, tym prvym dvom, ani moc nie. Skor pisem, co mi kuse vysledky z trackinsun neposkytuju.

Po 3, o databazy na tilastopaje naozaj nestojim (to je presne to, kde SK prilis nestraca, resp. by stracat nemala (nemusela, keby sa trochu snazila) a ked straca, rychlo tu dieru zacelia "jednoduchi tiperi" = to je to primitivne h2h porovnavanie bez akehokolvek ineho kontextu (stretli sa 16krat, 16krat jeden porazil druheho, takze 1,2 je skvely kurz ...).

Po 4, vsetko veci, ktore som si kupil a k tipovaniu pouzivam, su v urcitej oblasti neporovnatelne s tilastopajou. Mnohe su lacnejsie, vacsina z nich ma priamy dopad na livebetting, t.j. bez nich by som live zarabal menej/nezarabal nic (co z tych veci robi "nutnost", nie moznost/alternativu), vacsina z nich nema prave tu alternativu (v tomto pripade existuje kvalitna alternativa).

U ESP som vedel, ze mi to zarobi peniaze (stalo sa). U livetrackingu u MotoGP som dopredu vedel, ze mi to zarobi peniaze (stalo sa). U VPN aplikacie som dopredu vedel, ze mi to dopomoze nadalej zarabat peniaze (deje sa tak). A mohol by som pokracovat. Nepisem, ze som to s tilastopajou nadobro uzavrel (na 6 mesiacov za 45? ... ked zistim, ze je tam nieco, co inak musim pracne vyhladavat/pracne si pamatat s neistotou, ci som si to v tej spleti informacii s niecim nepomylil apod., potom ano, ta vec by si na seba s prehladom zarobila, ak nie, su to vyhodene peniaze), ale zatial si myslim, ze nekupit = urobit dobre rozhodnutie.

///

Ako tipovat atletiku? Aj tu plati, ze inak nez 99% tipujucich. Je to uz odo mna takmer klise, ale dovolim si tvrdit, ze plati uplne na vsetko, co som kedy tipoval/tipujem.

Pozitivne je, ze u mna nie je na prvom mieste "ako", ale "kde". S tym pozitivne som to mozno trochu prehnal, ale plati, ze este na zaciatku minulej sezony som pri tipovani atletiky neoplyval obrovskym sebavedomim, resp. aby som bol presny - pri tipovani mitingov DL. Bol to doplnok, ktoremu som nedaval velku pozornost a tie obcasne "najazdy" prinasali skor rozpaky nez spokojny usmev na tvari.

Neda sa povedat, ze by som az minuly rok pochopil zakladne techniky tipovania atletiky (to prislo o rok skor, skoro v plnom rozsahu a 3-4 dozadu v prvych zakladnych bodoch), ale az minuly rok som tym technikam zacal naplno verit. Samozrejme, dovera prichadza s vysledkami a spokojnost prichadza so solidnou realizaciou/so ziskom/s peniazmi.

Minula sezona so sebou prinasa aj urcite problemy. Pred minulou sezonou som nemal ziadne ciele, prakticky nulove ocakavania. A vysledok? Vysledkom bol tahun celeho leta, ktory predcil zimu so ZOH - a to s obmedzenymi moznostami vsadenia. Teraz uz nejake ocakavania su, aj ked uprimne, su znacne neurcite (je to podobne, ako tipovat na livku maraton - viete, ze mozete zarobit vela a pomerne jednoducho, na strane druhej, ked sa nieco pokazi, nemusite vyhrat nic, vid vcerajsok). Pouceny zo zimy (a z dalsich ciastkovych veci), radsej si pockam na 1-2 mitingy, aby som vedel odhadnut, co ma caka a co "neminie".

Minula sezona bola skvela aj z dovodu, ze mala "neurcitu" trajektoriu. HMS/CG, v lete kontinentalne sampionaty = sezona bez jasneho vrcholu pre vsetkych, sezona s ciastkovymi vrcholmi pre urcitu skupinu atletov, pricom tie vrcholy boli velmi vhodne rozprestrene do celej atletickej sezony. V tejto sezone nic podobne nemame - sezona s oneskorenymi MS, sezona rok pred LOH, sezona s novymi nominacnymi kriteriami na velke akcie a posledna sezona nezreformovanej DL = nic, co by vylozene utvaralo prilezitosti, resp. vnasalo do prostredia rozporuplne matuce signaly (ktore moj "senzor" vyhladava).

Na stranej druhej, stale mame "normalnu" DL, ktoru si treba uzit, pretoze v dalsej sezone z toho zrejme bude nepekna fraska. Stale mame zopar technik, ktore fungovali, funguju a fungovat budu. A o akych technikach hovorim?

///

1, Regionalny rozpor. Niekde prave doznieva pomaly leto, niekde sa este len blizi. Niekde sa v domacich podmienkach da skvele pripravovat na sezonu, dokonca zavodit, resp. v tychto dnoch na konci "leta" si odbit lokalny/domaci sampionat, niekde sa stale len naplno trenuje a prvy ostry zavod dotycny absolvuje onedlho, resp. len pred par dnami absolvoval. "Vyzavodit sa do formy" nie je fraza, je to fakt. Je otazne, aky velky bude tento rozpor v sezone, kde vrchol je neobvykle daleko a zacat pracovat na forme na konci aprila je pre vacsinu atletov prilis skoro.

2, Vekovy/karierny rozpor. Mladik z univerzity nebude prilis riesit, co bude za 5-6 mesiacov. MS su mozno vzdialenym cielom, ale tym vacsim je samotny boj o ucast na MS. Zaroven plati, ze NCAA slape naplno uz x mesiacov (hala/vonku) a aj ti najlepsi z univerzit medzi sebou pravidelne zavodia. Mladici z univerzit su tak na sezonu daleko viacej pripraveni, resp. rozhodne sa viacej rozzavodeni nez ich skuseni kolegovia, ktori maju jasny ciel, resp. su si vedomi, ze spickovu formu prilis dlho neudrzia/su si vedomi, ze formu vedia perfektne nacasovat na den D a hodinu H. Tento rozpor sa aj tento rok uz potvrdzuje - mlade tvare uz dokazali zaknihovat nejeden pozoruhodny vykon a to sa "sezone" este ani poriadne nezacala.

3, Pocasie. To je miesto, kde sa da este zlepsit a aj preto zaznela recnicka otazka - poskytuje tento servis Tilastopaja? Samozrejme, zacal som na tom pracovat sam, ale zatial to nechavam v rovine "pamat" (aj tento vikend bol v USA miting v Des Moines a v case zavodov bolo na mieste okolo 4-5 stupnov Celzia, co je neskutocny extrem). Je to skreslenie, ktore vyhladavam (minuly rok ste ho mohli vidiet v praxi napr. u Ramila Guliyeva, ktory v tyzdni bezal na mensom mitingu v chladnych podmienkach totalne naobliekany a aj tak zabehol skvely cas (vzhladom na podmienky), co davalo tusit, ze ma vybornu formu (nemusel som hadat/teoretizovat) a zaroven ta forma bola pekne-krasne ukryta, kedze vykon cca 20,30 nevyzeral vobec vabne.

Tie prve 2 casti su fungujuce teorie, ktore si nevyzaduju prakticky ziadnu dlhodobu pripravu. Tato tretia, tam je to presne naopak. Preto by bolo fajn, keby to niekto obsiahol a na jednom mieste tento druh informacii poskytoval (skoro nerealne, preto si to treba robit sam).

Samozrejme, ono sa to da vytusit aj s casovym odstupom, lenze to uz sa dostavam k dohadom. Ked budu na takomto mitingu 2-3 dobre bezkyne a vsetky 2 (3) zabehnu neobvykle "zle" casy (hodia malo, resp. skocia kratko), potom to "asi" nebude nahoda. To iste plati napriec disciplinami (z toho isteho mitingu).

Samozrejme, sem spada daleko lepsie dohladatelna/vysvetlitelna vec a tou je nadmorska vyska. Oblubene "svajciarske" pozoruhodne vykony, ku ktorym sa zavodnik/zavodnicka nikde inde nie je schopna priblizit (a to iste Amici v niektorych destinaciach).

4, Cestovanie. Vacsinou som s tym pracoval na velkej akcii (vid vysvetlenie ohladom vykonov v rannych/vecernych blokoch, resp. preco Americania tak casto zlyhavali v rannych Q na velkych akciach v Europe apod.).

Potom je tu klasika ohladom jet lagu - miting v USA a o par dni dalsi miting v Europe apod.

Na konci sezony som pocitil na vlastnej kozi poslednu kategoriu a tou su "skolske povinnosti". Zavodnik sa snazi kombinovat skolu a vrcholnu karieru, pricom skola je v USA a vacsina velkych letnych mitingov v Europe. Toto je vec, ktora sa bude tazko dohladavat, na druhej strane, zasa sa netyka az takeho poctu zavodnikov (resp. ma zmysel to sledovat len u par vyvolenych - zrovna u Armanda Duplantisa by sa to oplatit malo).

Pre tieto veci je atletika taka zaujimava. Skoro neexistuje disciplina, kde by kvalita bola sustredena na jeden svetadiel (globalizacia tomu velmi dopomohla). Sam si pamatam, ze vrhacske discipliny boli vysadnou skrinou Europy. To uz neplati, resp. plati len ciastocne (t.j. Europania vacsinou vyhraju, dokonca su schopni zabrat cele stupne vitazov, ale vo finale najdeme zavodnikov prakticky z celeho sveta/vsetkych kontinentov). Zensky ostep - Cinanky, Australcanky, dlhu dobu Juhoafricanka, Cesky, plejada Nemiek, Polka, Turkyna, Norka, Americanka. Muzsky disk? Europa hra prim, ale duo z Jamajky (ano, uz duo), nejaki ti Amici (aj ked zatial na velkych akciach "neskodni"), solidny Juhoafrican to pekne zamotavaju. A takto by som mohol pokracovat.

To je prvy velky bonus oproti zime, kde Europa dominuje, resp. dokonca Norsko dominuje bezkam, Nemci skokom a sev. kombinacii a biatlon si rozdelili tak na polovicu. Ak aj niekto konkuruje, tak zasa len Europa, vdaka za japonske duo (Akito+Ryoyu). S tym suvisi rozmiestnenie zavodov, co zasa znizuje moznosti a rozmanitost vysledkov.

DL? Pustna Doha, megolomanska Shanghai so smogom a inym neduhmi (a v tomto obdobi aj pomerne dazdiva), presun na sever Europy do Stockholmu, aby sa pokracovala podstatne juznejsie v Rime. Dalsi prechod, znova sever Europy a norske Oslo (takze teoreticky lavirovanie medzi teplotami, aspon u par disciplin), sever Afriky a marocky Rabat, netradicny prechod do USA (zavodit sa nebude v Eugene, kedze sa starucky stadion preraba k MS 2021), aby sa za tym v sviznom tempe odzavodili Lausanne (nadmorska vyska), Monaco (juznejsie pobrezne mesto = v juli ocakavanie vyssich teplot) a Londyn (moznost vsetkeho mozneho, ale zasa sa ide z juhu prudko na sever). Birmingham sice nie je ziaden velky skok v lokalite, ale zasa Londyn/Birmingham deli takmer mesiac. Pariz/Zurich (dalsia nadmorska vyska)/Brusel sezonu standardne ukoncia (aj ked tentokrat len naoko - MS budu len nasledovat).

To je trochu prislub k sezone 2020, t.j. k sezone, kde bude o 2 mitingy menej (zo 14 na 12) a discipliny budu unifikovane (a aj jednotlive polia v nich - viac sa budu opakovat jednotlive mena hlavnych hviezd). Strati to mnoho zo svojho cara, ale tipovat sa to zrejme bude dat aj nadalej. Zaroven plati, ze dlhe distancne zavody SK aj tak neradi vypisovali (max. sposobom 2 h2h o nicom). To je moja snaha o optimisticky pohlad na vec

5, Domace podmienky/domaci zavod. Ohrana platna, ale cuduj sa svete, aj bez dalsieho kontextu funguje. Preco? No pretoze ma v sebe zakomponovanych mnoho faktorov, ktore som spomenul predtym a ktore sa podielaju na tom, preco domaci zavodnik vo vysledku uspeje. Samozrejme, je tam zvysena motivacia sa ukazat - pre domaceho je to jedinecny miting, pre vsetkych ostatnych jeden z mnohych

K tomuto by sa dal pridruzit "oblubeny miting" - miesto, kde sa zavodnikovi dari, kde uspel v minulosti, kam sa rad vracia apod. - znova, funguje na podobnych principoch ako u echt domaceho zavodnika.

///

A zakladne pravidlo na zaver? Drzat sa jednoduchych veci. To znamena, aplikovat popisane a ani si neodtrhat od ust a naopak sa ani zbytocne nepustat do neprebadanych oblasti. Minuly rok som si prestal odtrhat od ust a len sa potvrdilo, ze atletika sa tipuje velmi dobre (pretoze je roznoroda a svojim sposobom "zlozita" - ked to vsetko pochopite, tak sa stane podstatne jednoduchsou).

Samozrejme, zabudol som spomenut nutnu vyrovnanost. Discipliny s dominantnym jedincom zasadne prekazaju, avsak stale menej, nez tomu je v zimnych sportoch. Zimne sporty su daleko viacej zavisle na meniacich sa podmienkach - a dobre vieme, ze podmienky sa dokazu menit z minuty na minutu, resp. predpovedat niekedy tieto zmeny uplne presne, je takmer nemozne. Atletiku meniace sa podmienky ovplyvnia, ale ovplyvnia vsetkych sportovcov rovnako/velmi podobne. Bolo by hlupe tvrdit "vzdy rovnako", vid techniky, kde vsetci naraz nemozu hadzat/skakat, ale minimalne neplati, ze kazdy ma len jeden pokus (ako napr. zjazdar alebo skokan na lyziach).

Zaroven plati, ze tu ziadne livko nemame (resp. sa nieco objavi max. na velkych akciach + nejaky ten chaby pokus od Tipsportu aj pocas DL - co je takmer nevyuzitelne pre bezneho jedinca), takze nemusime riesit, ze keby som pockal a nehral prematch, live dostanem nieco viac (a pri MS plati, ze live clovek dostava zvacsa nieco ine nez h2h - dostava prave tu ponuku "na vitaza", co clovek pocas mitingov aj tak zvacsa nema moznost vsadit).

To, ze podmienky do toho prilis nezasahuju, resp. postihuju rivalov podobnym sposobom (co neznamena, ze vsetky podmienky sedia vsetkym rovnako), este viacej to podrhuje tu vykonnostnu charakteristiku - v drvivej vacsine pripadov vyhrava ten lepsi, pripravenejsi, ten, kto jednoducho ma tu vyhodu, nech prameni z cohokolvek. To by nebolo prilis optimisticke, keby to fungovalo ako klasicke lyzovanie (a aj tam sa da najst "rozkol", aj ked je to kazdym rokom tazsie a tazsie, znova vdaka najvyssim cinovnikom), lenze tu si zavodnici mitingy vyberaju (zatial), resp. ak si vyberat prilis nebudu, budu po celom svete, v roznych teplotych podmienkach, v roznych nadmorskych vyskach.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.05.2019, 7:59 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70219898152&idb=1134185&hash=c532bfbf&t=dGlrZXQgMjY4IHphIDU1JmV1cm87ID8%3D%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1

...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.05.2019, 8:00 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

...
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy