Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
UselessToo blog - březen 2019
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 26.03.2019, 15:13 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

thumbup happy1

///

A aby nezostalo len pri dvoch "trapnych" smajlikoch, trochu priblizim pracu pred/pocas vikendu MotoGP (dalsi sa nezadrzatelne blizi, tentokrat sa odohra pocas tohto vikendu vo vecernych hodinach (z naseho pohladu) v Argentine).

Ako som spominal, nevyhnutnou sucastou je TimingPass. Ja som tipoval MotoGP aj predtym, ale oproti tomu, co dokazem teraz, to bolo tipovanie "na kolene", na amaterskej urovni.


citace:
Priced at 17,99€ for the full season or at 1,99€ per GP, the TimingPass is a must-have for fans who wants to live MotoGP™ to the fullest.


Cena je stale nemenna a za 18 eur, po viac nez rocnej skusenosti, je to jedna z najlepsich veci cena/vykon, ktore som si pocas tipovania zaobstaral. Po roku mozem s prehladom potvrdit, ze touto vecickou ziskavate nad SK jednoznacnu vyhodu. Aj keby ste to vyuzivali len pocas zavodov (ziadne treningy, ziadne kvalifikacie) a aj to nie pre vsetky GP, tak sa to neskutocne oplati.

Ano, k tomu je skoro nutne mat bet365, resp. tipovat motosporty bez bet365 povazujem za stratu casu. Spominal som, ze limity tam nie su dvakrat uzasne (oproti zimnym sportom vo vseobecnosti, oproti superbikom, oproti F1 apod.). Preco tomu tak je? V podstate netusim. Nezaujem zo strany tipujucich by som vylucil (to by zimne sporty na bet365 prakticky neboli). Rizikovost takehoto trhu pre SK? Je to mozne, ale znova, su rizikovejsie veci s lepsimi limitmi, ktore podobne ako MotoGP nemaju podchytene (z prvej ma napadnu tie maratony, co takisto nie su regionalne zalezitosti (ked sa jedna o Boston/New York/Berlin).

Ale, aj napriek limitom plati, ze jeden vikend = 6 zavodov rozdelenych do 2 blokov po 3. Mne takyto format perfektne vyhovuje (nie je to ako superbiky, kde sice samotnych zavodov je dost, v novom roku dokonca 3 za vikend + kvalifikacia, ale kedze sa to tyka jednej serie, tak samotne prilezitosti su pocas vikendu znacne roztahane). Jeden blok, to su 3-4 hodiny. Znie to ako dlhy cas, ale v oboch dnoch plati, ze je kvalitne rozdeleny na "ruch a akciu" a drobne prestavky, ktore mozno vyplnit odreagovanim a kratkou pripravou.

///

Ak by som popisal sobotu (posledne treningy a kvalifikacie), tak som v minulom roku ranne 3.treningy prilis neriesil v Moto3/Moto2 - uz to bola len priprava na Q (rozumne bolo totalne nerozbit motorku, kedze casu na jej spojazdnenie zostava v takom pripade len minimum). So zavedenim podobneho systemu kvalifikacie ako u MotoGP, sa veci trochu zmenili. 3.trening zrazu ma svoju vahu a teda bude dochadzat k menej vyraznemu skresleniu nez mohlo dochadzat v minulosti (v minulych sezonach). To je, samozrejme, vyhoda pre SK, ktore vzdy cerpali informacie z treningov (kombinacia urcitej vseobecnej/dlhodobej favorizacie jazdca na baze poslednych vysledkov/ocakavani/dlhodobej vykonnosti a prave treningov na danej trati).

V tomto smere je to pomerne presna analogia so zjazdovym lyzovanim, resp. so zjazdmi ako takymi. Tiez samotnym zavodom prechadzaju treningy. Pri 1.treningoch sa jazdci (a mechanici, v pripade lyzovania servismani) len zoznamuju s okruhom. V druhom treningu je tu uz snaha ist naplno a to z dovodu 1, 2.trening ma casovo najblizsie ku kvalifikacii, kedze 1./3.treningy sa idu v rannych hodinach a 2.treningy vzdy v tych "kvalifikacnych" poobednych) a 2, zmien pocasia (hlasia zhorsene podmienky na nedelu? potom po novom musia aj timy z Moto3/Moto2 brat 2.trening ako ten predkvalifikacny, kedze v 3.treningu sa zlepsit mozno/prakticky urcite nebude dat.

Nemusim opakovat, ze zmeny podmienok su vitane. Vediet, ze 1.trening sa isiel za takych podmienok (v tomto pripade je to ocividne, ale SK vdaka dazdu v piatok, stracaju 2 treningy, ak v sobotu je hlasane jasno/sucho a plati to aj naopak, resp. to funguje este lepsie ... standardny suchy piatok vystriedany mokrou sobotou. Avsak, stale plati, ze SK maju radsej toto nez "nieco medzi". Situacia, kde pred Q zacne prsat, resp. ked pred Q prsat po dlhom case prestane a trat zacne postupne osychat.

Ak je sucho a objavi sa prva kvapka na kamere, SK si to uz pomerne dokazu ustriehnut (plati, ze sa v tomto smere velmi zlepsili ... nie su take benevolentne ako kedysi). Ak je mokro a podmienky sa zlepsuju, SK v podstate pocitaju s tym, ze je to necitelne, resp. skoro az ruleta (kto zahaji posledne kolo na hrane vyprsania limit na kvalifikaciu a teda dostane najsuchsiu moznu trat, prip. kto je natolko odvazny a skusi aj na vlhkej trati slicky (Jack Miller, vacsinou) a to v case, ked by sa vacsina ostatnych pilotov len chytala za hlavu. Takze osychajuca trat = nechat ponuku pracovat ako pri beznych suchych podmienkach, kedze poslednych 3-5 minut aj tak uzavru.

Samozrejme, toto platilo skor pre situaciu tzv. "dlhych" kvalifikacii na 40 minut (donedavna Moto2/Moto3). Za 15 minut vam trat prilis neoschne = kto bude jazdit rychle casy v uvode, ten ma velku sancu celu Q aj vyhrat. Sam si z minulej sezony pamatam niektore pokusy na obrovske kurzy "nadejnych zavodnikov", ktori Q dominovali na vode, aby ked to postupom casu osychovalo, zacali sa z cela vysledkovej listiny pomaly vytracat. Za velmi nehostinnych podmienok totiz plati, ze ten, kto na trat vstupi ako prvy a prvy sa zacne zzivat s podmienkami, ten bude aj prvy, ktory dokaze najst tu hranicu medzi akceptovatelnym rizikom a samotnou rychlostou (najma prejazdom v zakrutach).

Zaroven za mokrych podmienok, presne na tejto myslienkovej baze, som pokladal ako vyhodne bojovat v 1.kvalifikacii a postup do 2. Doteraz to bolo "len" duo v MotoGP, tentokrat to budu dalsie 2 stvorice v Moto2/Moto3. Na toto sa uprimne tesim, kedze vyrovnanost toho stredu v Moto2/Moto3 je obrovska a to ani nechcem pripominat, ze kvalita jazdy na vode sa vyrazne odlisuje od moznosti/rychlosti jednotlivcov za sucha (v tomto pripade plati jednoducha generalizacia - Spaniel je rychly za sucha, Talian je rychly za mokra ... nie je moc Spanielov, ktori sa deru dopredu za mokra a naopak, nie je moc Talianov, ktorym by prekazali nestabilne mokre podmienky). Japonci zasa platia za "kamikaze" - sice na vode rychlost nechyba, ale na motorke vydrzia tak 2-5 kol (co je najdolezitejsi poznatok pre zavod). Zvysok narodov sa na vode skor osvedcil a je to logicke (Briti, bez akehokolvek dalsieho komentara, ale aj Francuzi, Nemci, Svajciari, Holandania, Australcani a monzunove narody ako Indonezia/Malajzia/Thajsko ani nemusim spominat). Spanieli a ti druhi, tento kluc tak pomerne staci, na uvod (+ Gabriel Rodrigo z Argentiny, co je taky prezleceny Spaniel).

///

Dobre, treningy prebehli. Blizi sa Q Moto3. Vzdy platilo, ze tu u mna neexistovala nejaka dlha priprava. Som sa teraz zamyslel, ze by bolo fajn, pozriet si fragmenty zavodu z minulej sezony, aby som viac-menej vedel, co a ako a nevytvaral strategiu tzv. "za pochodu". Potom som sa ale spytal, kde by som chcel najst nejaky uceleny zaznam? Ano, mat VideoPass, tak nemusim nic riesit. Avsak, to je tak jedina vec, co by som na tom vyuzil, pricom to realne k tipovaniu nepotrebujem (bolo by to len drobne plus, ak vobec).

http://www.motogp.com/en/Results+Statistics/

Priprava na Q sa odohrava tu. Skumam najrychlejsi trening z tych 3 (vacsinou to bude v tejto sezone ten treti, resp mozno budem skumat 2/3, co sa mi stalo aj v minulej sezone).

http://resources.motogp.com/files/results/2018/ARG/Moto3/QP/BestPartialTime.pdf?v1_1e3b1d81

Best Partial Time je ten subor, ku ktoremu sa obraciam vo vacsine pripadov. Pravdou je, ze sa snazim sledovat urcite tendencie aj pocas piatkovych treningov s tym, ze tomu neprikladam este uplne velku vahu (viem, ze casy sa zlepsia, motorky sa poladia, podmienky sa mozu zmenit atd.). Tendenciou myslim "rychlost v jednotlivych sektoroch". Znova, je to podobny postup ako pri zjazdovom lyzovani, ked sa borim v analyzach treningov a snazim sa z toho nieco vycitat. Rozdiel je v tom, ze pri zjazdovom lyzovani nam skor zatvaraju ponuku (predsa len, na trati je v jednu chvilu len jeden jazdec, pri motorkach mozu byt na trati vsetci a vacsinou na uvod Q aj su, resp. kvoli zmene pravidiel nabudu, ale myslene je to tak, ze tam bude ta 18, ktora sa dostane do 2.casti Q) a zjazdar ma len jeden pokus (akakolvek chyba mu prakticky znemoznuje vyhrat zavod). Tu mame teda viac casu a aj ked v tej druhej casti trati pride chyba, nie je to fatalne (je to nemile, ked to kolo mal rozbehnute skvele a za predpokladu, ze by dal tie 2 dalsie useky na urovni, ktoru vie, by tu Q vyhral, ale ma pred sebou min. dalsich 4-5 pokusov (po novom).

Samozrejme, ja rad idem na hranu, t.j. niekedy mi to tzv. "utecie". Clovek ma prve 2 medzicasy a vaha a vaha, ze by chcel vidiet aj ten treti. A aj o tom (alebo hlavne o tom) je ta tendencia. Ked zavodnik ma slabsi prvy usek a napr. priemerny druhy usek, pricom v tretom je bozsky a ziskava na kazdeho 2 desatiny, tak pri prvych 2 usekoch sa nic vazne neudeje (ak nahodou v tu dobu nespadne nejaky konkurent a vdaka tomu smolne SK nepozastavi tipovanie ... ano, to sa stava pomerne casto). Ked k tomu ma lider vylozene podpriemerny posledny, tak clovek zrazu vacsinou moze cakat aj na ten treti, kedze aj ked ziska tie 2 desatiny, stale bude virtualne stracat na medzicase po 3.useku daneho kola (na dovtedajsieho lidra = jeho cas nebude "v zelenom"). Pre toto su tendencie alfa a omega. Ak je to naopak, t.j. "favorit" zajazdi skvely 1.usek (pricom je jeho najsilnejsi), tak nemozeme prilis vyckavat a musime podstupit riziko (ak je kurz slusny/zaujimavy).

Ako zistim, ze cas slusny/zaujimavy? Pri Moto3 je to asi najtazsie, kedze vzdy zacinaju tu kvalifikacnu session. Mam v podstate 3 stycne body porovnania:

1, porovnanie napriec sezonami
2, porovnanie s najrychlejsim treningom (v kontexte charakteru toho treningu/s porovnanim z minulymi sezonami)
3, porovnanie napriec kubaturami v tom danom jednom kvalifikacnom bloku (za nezmenenych poveternostnych podmienok)

V tom prvom hlada clovek casy jednotlivych treningov a kvalifikacii z minulych rokov (solidne su posledne 3 sezony, niekedy idem aj hlbsie, ak je to tradicna trat a la Mugello/Assen apod.). Hladam rekordy okruhu, tendencie zlepsovania pocas treningov az ku kvalifikaciam, porovnavam casy z treningov z danej aktualnej sezony (vikendu ... to robim tesne pred Q) s treningami z minulosti, aby som cca vedel, co mozem cakat v samotnej Q (teraz je to trochu stazene, kedze sa zmenila struktura Q, ako som pisal, co tlaci casy trochu nahor).

Kedze je to len jedna cast z celku, nemusim riesit nieco ako teploty ovzdusia/trate v danom treningu, kedy a ci bol vymeneny asfalt na danej GP. Extremne podmienky clovek vidi, kedze neporovnava jednu sezonu s dalsou, resp. jeden konkretny treningy s druhym napriec sezonami. Ked sa za sucha okruh jazdi okolo 1:35-1:37, tak 1:41 u najlepsieho nema zmysel dvakrat riesit, resp. to brat ako bernu mincu pre utvorenie si povedomia a moznostiach, kam sa az da stlacit cas.

Preto porovnavam aj vyvoj rychlosti v treningoch, preto porovnavam rychlsost v treningoch a kvalifikaciach rok od roku (casy stale padaju, ked to zjednodusim) a preto porovnavam aj jednotliv kubatury (ano, pre tento rok sa Moto2 vyrazne obmenila - novy dodavatel motorov Triumph).

A pri Moto2 uz viem aj tendenciu casu Q u Moto3 a MotoGP (vacsinou maju kvalifikaciu ako posledni). Tendenciu casu oproti treningom (ak cely vikend su teploty stabilne, neprsalo ...). U Moto3 sa vzdy trochu experimentovalo (zavery Q, kde slabsi stroj potrebuje na rovinkach vo vacsej miere vyuzivat slipstream = velke chumle zavodnikov, blokovanie, cakanie, zastavovanie na rovinkach, nebezpecne kluckovanie ...), resp. v treningoch najmenej taktizovalo (mladi chlapci). S 15 min Q sa to len umocni, nie moc, ale myslim si, ze tento efekt vzrastie o par percent (a nebudem tu cachrovat s cislami po 1 GP, to by som musel byt blazon).

Pisal som, ze u Moto2 sa toho taktiez asi moc nezmeni - jazdili sa rychle kola hned na uvod Q, budu sa jazdit aj teraz, len po tej blaznivej 5-minutovke, nebude nasledovat nudnych 30-35 minut, ale len 5-10 (pricom tento casovy usek nebude povazovany za nudny, kedze sa aspon jazdci budu pokusat o zlepsenie do samotneho konca, aj ked zvacsa marne).

Plati, ze v tych prestavkach sa stiham pripravit na dalsiu kubaturu (bez problemov) + si odskocit, nieco zjest (casu mam dost). Teraz pri Q ho bude este viac, kedze ta 1.Q je zasa len dalsi dielik v zbere informacii (zrazu nemusim byt pripraveny pred Q, ale mozem sa pripravovat pocas nej a tie udaje porovnavat uz s cerstvymi datami z 1.Q tzv. "neuspesnych" z treningov). Myslim, ze toto sa v Katare pomerne osvedcilo (v oboch triedach totiz neuspesni = stale velmi kvalitni, co sa nie vzdy stavalo v MotoGP).

///

Aj pri zavodoch plati, ze sa nesnazim hladat hodnotu v prvych kurzoch, v obdobi pred zaciatkom zavodu. Ano, su vynimky, ale ak aj su, casy, kde kurzy boli uplne mimo (hlasene boli prehanky a kurzy na vodnikov boli 100+ napr.), sa zdaju byt davno odviate vetrom.

Je taky rozdiel medzi 101,0 prematch a 51,0 live pri motorkach? Nie je, pri nizsich limitoch obzvlast, rovnako aj pri fakte, ze prematch sa cashoutovat neda (vacsinou neda) a live takmer vzdy ano (neda sa len v pripade, ked samotne betko zisti, ze nieco sa tzv. nepodarilo). A pri zavode @51,0 startujuci zo 17.miesta, sa v 1.kole dostal uz na 8.miesto a kurz @51,0 stale drzi = asi je to lepsie nez @101,0 bez tejto informacie (ze tip funguje, resp. ma potencial/zmysel). Ano, obcas sa stane, ze ten potencial nezachytim, resp. by som chcel, aby sa posunul este vyssie a medzicasom kurz spadne na @21,0 (co znova nemusi byt taky pruser, ked posun bude pokracovat a ja naozaj zacnem verit, ze ten zavodnik moze bojovat o vitazstvo ... idealne, aby sa vzdialil a ja som ho mohol vyplatit predcasne.

Cashout? Casto ste tu mohli vidat spatne analyzy predcasneho vyplatenia pri MotoGP, ktore ma vo vysledku stali peniaze. Niektore boli hlupe, to som priznal vtedy a priznavam aj teraz, niektore boli naopak skvele a aj tak neboli vysledkovo odmenene (vyhral napriek tomu, ze mal zjavnu nevyhodu .. z kurzu bol podkurz ... cashout bol "hodnotny"). Pri motorkach si treba uvedomit jedno. Ak sa niekto vzdialil a nadalej velmi rychlo navysuje naskok, znamena to, ze 1, je vyborny (o nieco lepsi nez konkurenti) a 2, riskuje v dany moment viac nez jeho superi a po 3, ma maksiu zmes pneumatik nez jeho superi. Bod 3 sa pri Moto3/Moto2 zistuje horsie nez u MotoGP (kde vam to neustale pripomina spominany TimingPass). Bod 2, to si musite opakovat neustale, to je alfa a omega tipovania na motorky pri akychkolvek zavodoch. Bod 1 je zrejmy a logicky takmer kazdemu, tam asi netreba nic objasnovat.

O tom, o kolko su jazdci (v kombinacii s kvalitoiu motorky - berme to ako "jedno telo") lepsi nez ini, o tom vieme (v globale, na konkretnej trati). To sa este doladuje tym, ci dany jedinec nema nejaky zdr. problem (ktory ho bude viac a viac limitovat v pokrocilom stadiu zavodu), resp. ci ma adekvatnu fyzicku (jeden z dovodov, preco niekto dokaze k zaveru zrychlovat a iny zavod, co zavod v zaveroch straca kontakt/tempo/miesta). Riziko? Moja oblubena pasaz. Znova analogia, tentokrat s biatlonom. Tam som vam vysvetloval, co dokaze zmenit jedna nepodarena rana pri individualnom zavode na 15/20km. Viackrat ste to mohli vidiet (Fialkova je snad najlepsi priklad, kedze to odprezentovali na svojej osobe uz niekolkokrat a obavam sa, ze to odprezentuje este niekolkokrat v blizkej buducnosti) - dam ranu, vyhram, nedam ranu, som 4./5./6. Dam ranu, som 3., nedam ranu, som 8. alebo 11. (co skor patri k sprintu). Neurobim fatalnu chybu, vyhram, urobim fatalnu chybu a som bez sance na body (vacsinou).

A Fialkova je dobry priklad aj toho, ze chybu urobi skor zavodnik, ktory nikdy neokusil chut vitazstva (na danej urovni, kde sa prave nachadza). Pre neho nie je problem byt v pozicii favorita, pre neho je problem potvrdit tuto vydobytu poziciu a doviest dobre rozbehnuty zavod do zdarneho konca. Takze ked "uchan" vedie zavod o 2s a SK z neho (konecne) urobia favorita a pritom sa zavod ani len nepreklopil do druhej polovice, co asi urobim? Cakam, cakam, kym sa kurz dostane a uroven, kde riziko zacne byt vacsie ako strata "vyhry". Pad = strata vkladu a aktualnej vyhry. Rozmyslat sposobom, ze "prichadzam" o peniaze je najvacsou chybou. Zrovna pri MotoGP to moze narazat na myslienku "zarobil som na tom malo", lenze tento pocit pri nizsich limitoch by mohol pracovat vzdy a vsade (takze je len vstupny, casom si clovek na limity zvykne a berie to ako nevyhnutnu sucast, ako situaciu, kde je lepsie mat moznost si zarobit takto, nez nemat ju vobec - taku situaciu som zazil, tipovanie motoriek tymto sposombm ma bavi, takze neriesim, ze by som mohol zarobit jednou stavkou 2-3k + na favoritov by som vsadzal 1k? uz som vsadzal, treba dodat, ale rozhodne nie daleko pred cielom a rozhodne nie v situaciach, kde duo plamenne bojovalo medzi sebou.

Motorky maju tu vyhodu, ze kurzy sa neustale menia. Zavodnik v cele vedie o 0,8s a ten za nim zacne "trochu stahovat". Kurz zacne, po urcitom oneskoreni, trochu rast (obcas sa clovek zlakne, vyplati, obcas to ma pod kontrolou a chape, co sa deje a bude nerobi nic, alebo dokonca na lepsi kurz nieco prihodi ... co plati o vsetkeho, kde vidime trend vyvoja rozostupu ... napr. bez. lyzovanie). Tym, ze sa kurz neustale meni, tym vznika nova prilezitost vsadit za plny limit (na 1,83 mozete vsadit plny limit, kurz poskoci z nicoho nic na 2,0, situacia sa nezmenila/zlepsila a s vkladom som nespokojny, mozem prihodit zasa za plnu). Obmedzujuci je limit len pri vysokych kurzoch a pri tzv. pokusoch, resp. veciach vhodnych na trading (prilis vysoky kurz, ktory rozhodne vyrazne poklesne). Na tom sa moc zarobit neda. Na strane druhej, na tradingu sa aj tak zarobit da, kedze zavod (najma v Moto2) sa velmi rad a casto prelieva (co platilo aj v 1.zavode a priam do bodky).

///

Pri zavode platia znova tie iste tendencie ako v treningu. Niekto ma silny technicky usek, nieco usek, kde sa nachadza najdlhsia rovinka, niekto usek s rychlymi zakrutami apod. V podstate ani nie je dolezite, aby ste chapali z akeho dovodu mu usek sedi (chapat to je drobny bonus, ale na vysledku to nic nemeni). V kombinacii s TimingPassom sa potom daju robit divy (je to podobne ako pri Q, ale psychicky narocnejsie, pretoze pomylit sa da lahsie, resp. pomylit sa da pri nizsich kurzoch + aj dobra vec moze byt odmenena katastrofou, nahlym padom).

Znova to funguje na trendoch. Vediem o 0,5s na konci 11.kola. Rozhoduje sa, ci 0,5s porastie (= definitivne sa vzdialim a SK ma zacnu brat ako samostatnu entitu, zavodnika, ktory si vypracoval klucovy usek, podla coho o par chvil vyrazne upravia kurzy smerom nadol). Teraz, ak je to Moto3 a su na okruhu dlhe rovinky, 0,5s moc neznamena. Sila skupiny zvacsa pohlti zavodnika, ktory v technike odskocil. Ak to ale nebolo v technike (ale po kolizii na cele balika) a zavodnik na cele ma dobru rychlost (najma v technike, kde by mal na bojujucu skupinu za sebou ziskavat), potom si pred dlhou rovinkou moze vypracovat taky naskok, ktory nebudu moct ti zo zadu na nej uplne stiahnut (t.j. z 0,5 sa dostane na 1,1 a na rovinke ho stiahnu na 0,7 ... v dalsom kole to uz bude na konci kola 1,0 ...). V Moto2 uz slipstream az taky velky efekt nema, takze akykolvek naskok ma daleko vacsiu vahu. Princip ale zostava nezmeneny ... ak nie je zavodnik dominantny, t.j. nenavysuje naskok na kazdom useku (dovodom moze byt tvrdy suboj dvoch zavodnikov za nim o 2.miesto), potom je dolezite zistit, kde je silny lider a kde naopak ziskava skupinu (takmer vzdy je to rovinka).

Kym to rastie (naskok) a naskocili ste do vagona s lidrom zavodu, je vsetko v poriadku. Sledujete len vyvoj kurzu (ktory by mal klesat) a sledujete pocas kol, ktore zostavaju do konca. Ak naskok vznikol kvoli boju za nim, potom si mozete byt isty, ze ked sa ti rychlejsi, dostanu cez pomalsieho (ktory ich dovtedy brzdil), trend vyvoja naskoku sa zmeni. Toto je obvykle idealny moment na predaj (mnozstvo kol do konca, nizky kurz na vitazstvo lidra = pekna ciastka za cashout, vedomie, ze kurz zacne trochu rast, nebodaj vyrazne a volne pole moznosti, aky krok clovek spravi neskor (kedze ho nedrzi stavka na lidra, ktoreho bude silou-mocou tlacit do ciela, aj ked za nim (a nad nim) zacnu pomaly stahovat mracna). O tomto bol Baldassari v Katare - ujal sa vedenia (naskocil som, kedze si zacinal pomaly ziskavat zaujimavy naskok), lenze vedenie ziskal kvoli druhemu, ktory nebol schopny akceptovat temo lidra, pricom par jazdcov za nim by to tempo zrejme stihalo (lenze neboli o tolko rychlejsi, resp. sa im nechcelo podstupovat riskantny predbiehaci manever tak skoro v zavode + treti bol zavodnik, pre ktoreho aj to 3.miesto bol skvely vysledok). Situacia sa zmenila a Baldassari zacal pomaly svoj naskok stracat. Okrem toho, v hre bol Tom Luthi, zavodnik znamy svojimi silnymi zavermi (ten bol sice velmi daleko, pred sebou zopar prekazok/predbiehani, ale "dalo sa to stihnut" - problem bol, ze Luthi nemal dostatok casu a vzdy sa to zdalo, ze to jednoducho tesne nestihne (co sa napokon aj stalo). Ten zavod bol pekne citelny, avsak chybala tomu trochu prihodnejsia situacia (Luthi trochu blizsie, kde by mi stacil v rannych fazach aj nizsi kurz, len aby som mal ten pocit, ze je v jeho moznostiach, aby to "stihol", resp. aby to mal v pohode vo svojich rukach). Napokon mi vysiel Baldassari, ktoreho som vyplatil (ale ktoreho som mohl hrat po tom, co na neho isiel hore kurz ... vo vyplateni nebol ziaden problem, v nehrani ho opakovane ... napokon to nebola az taka chyba, kedze v zavere to bolo o velkom stasti, ze to prvenstvo udrzal). Luthi nevyhral, nikdy neviedol, najnizsi kurz bol snad nejakych 3,5, takze ani z tohto pohladu ziadna skoda, ze som v tej prvotnej faze (ked ju nezachytite, musi sa nieco este viacej zmenit k lepsiemu, aby ste zrazu hrali horsie kurzy, co sa v pripade postupneho predierania vpred a rychlych kol so stale dobre iducim lidrom naozaj neudialo/nestalo).

To iste Kaito Toba. Docvaklo mi to, ale az v case, ked bol kurz na neho @10,0 (co sa mi zdalo v tu dobu ako malo - na zavodnika, ktory nikdy nevyhral, ktory jazdil az prilis zivelne a bojoval o kazde miesto, ked vyhodnejsie je pockat si na zaver a tam predviest to svoje najlepsie kolo), pricom to zacinalo na @21,0 (mozno @26,0). Aspon mi docvaklo, ze s Fenatim sa daleko nedostanem (aby po vyplateni dostal upozornenie, ktore pochopil ako trest ... situacia, kde ako prvy v historii vyuzil predlzenie trate ako alternativu k casovemu trestu po konci zavodu). Zrovna Fenati je ten typ, s ktorym sa musi pracovat v rukavickach - velky potencial, chora hlava.

Asi vsetko, co ma z pamati napadlo. Podobne veci (v mensom rozsahu) by sa tu mali objavovat v dalsich tyzdnoch - popisy livebetov, vysvetlovanie, preco to bolo dobre, preco to bola naopak chyba ... preco to bola prilezitost). Napr. ta Q sa neda dopredu priblizit a to z dovodu, ze ja reagujem na to, co sa prave deje - ja dopredu vobec netusim, ci ten zajazdi 1:35,3 alebo druhy 1:35,7 (napr. v Moto moze byt "lidrom" ktokolvek z 10-15 mien a to uplne bez problemov a za normalnych okolnosti). Ani neviem, co bude ten "target time" (zrovna pri Moto2 sa to da asi najlepsie vytusit, avsak taktiez plati, ze zrovna u Moto2 je najtazsie urcit "kto to bude" - co je ta krasa tej triedy v Q). V MotoGP to stale bude Marquez a nahodni okoloiduci a Moto3 na uvod sezony suboj skusenych (Canet, Fenati, najskor) a postupom case sa do toho budu viacej a viacej tlacit mladsie pusky (a Rodrigo bol na uvod sezony zraneny, inak je to v Q vzdy extremne silny zavodnik, co by mala byt behom chvile silna trojka ... Fenati je z nich najsilnejsi v sialenych podmienkach, Canet je skvely na osychajucej trati (najma na tych spanielskych), Rodrigo je majster sucha). Som presvedceny, ze dominancia a la Jorge Martin sa pocas celej sezony nevyskytne ani v najmensom. V Moto2 mi bude chybat Mattia Pasini, ktory bol presne ten objekt, ktore mi dokonale sedia (schopny predviest neskutocne kolo a to po nenapadnych treningoch, kde sa dvakrat nepretrhol). Luethi nie je velky kvalifikant, o to lepsie pre nas (kedze je zasa silny v zaveroch zavodov a bude sa takmer vzdy pretlkat z 5.-7.miest. Schrotter je presny opak (skvely v Q a to dlhodobo, horsi pri startoch a celych zavodoch). Mladsi Marquez je nestabilny, co clovek ma rad (to je presne ten jazdec, ktory ked ma 2s v cele zavodu a zostava tych 10 kol do konca, tak bez akychkolvek odvravani musi byt okamzite vyplateny). Vierge nenapadny zavodnik vysokych kvalit, jeden zo Spanielov, ktori su velmi dobri na vode. Baldassari, ano, vacsinou zavodi stylom, ktori ste mohli vidiet (ide, ide a ide, ked mu to sedi, neobzera sa a uhana za vitazstvom). Marini, ktory mal minuly rok silny stred okolo na europskych tratiach (co ocakavam aj tentokrat). Sam Lowes, dalsia padavka a teoreticky nenapadny kvalifikant (to, co robil Pasini, ocakavam, ze prevezme Lowes). Gardner, najma skvely na vode (snad najlepsi zo vsetkych jazdcov Moto2 s adekvatnou technikou). Binder, dlhodobo zavodnik, ktory jazdi hlavou (co mozno viacej vyniklo v Moto3, ale vidiet to aj v Moto2 na tratiach, kde sa mu od zaciatku vikendu dari) = silny v zaveroch, resp. zavodnik, ktory ked sa rozhodne ist vpred, skusit poodskocit, tak treba okamzite zareagovat a hrat ho. Martin, MS z Moto3, zasa zraneny (po operacii, aktualne), skvely v kvalifikaciach a nebude dlho trvat a vyhra nejaku aj v Moto2 (po tom, co sa zotavi a zvykne si na novy stroj). Treba dodat, ze KTM rychlostny okruh a la Losail nesedi (trapili sa vo vsetkych troch triedach - v Moto3 uhanali o zivot na rovinkach Hondy, v Moto2 dominovali motorky s podvozkom Kalex a v MotoGP, kde je KTM stale prilis kratko (na zaciatku dlhej cesty), boli vylozene do poctu.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 31.03.2019, 13:35 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Mnohi sa vody obavali, resp. dufali, ze prsat napokon v Argentine nebude (od zaciatku to bolo na hrane, kedze predpoved bolo "zamracene" na cely vikend s tym, ze zrazky by mohli prist az tesne po nedelnych zavodoch).

To sa neudeje, aj ked samozrejme netusim, aka bude presne situacia v jednotlivych zavodoch. Prsat dnes bude, vozovka bude mokra/vlhka, jednoducho to budu zaujimave zavody (strategicky/jazdecky).

Moto3, tam uz pred Warm-upom skusam 3 mena, ale skor z dovodu, aby som zistil, ci zavodnici pojdu vyplacat (napokon som sa v tom tak nechal nachytat, ze som dal E/W v 2 pripadoch, co je jasne, ze cashoutovat nepojde + top3, ktora je na bet365 zvlast, ma samostatne lepsi/rovnaky kurz ako v ramci E/W xD). McPhee, ktory ma tuto trat rad aj za sucha, pricom na mokrej vozovke je este lepsi a k tomu duo z KTM (podla mna lepsia ovladatelna motorka, co KTM dava vyhodu na vode, resp. jazdcov, ktori nou disponuju) = Kornfeil/Perez.

V Moto2 drviva vacsina vie uz jazdit velmi dobre na vode. Samozrejme, Gardner by mal byt cislo 1, lenze @6,0 na vode prematch? To nie je nicim zaujimave (toboz pri fakte, ze na vode vie skvele jazdit Luthi (tym jeho sposobom "zo zadu, nikam sa v uvodnych kolach nehnat, pockat si na oschnutie stopy, zzitie s podmienkami"), ale aj Lowes (aj ked vacsinou v priebehu pada, co nie je zasa az taky problem, len treba mysliet na to, ze ak niekde vyplacat v jasnej pozicii, tak u neho), Vierge (na Spaniela je vyborny), Schrotter (aj ked aj na tej vode u neho funguje postupne odpadavanie z tempa ... problemy s fyzickou? prilis agresivny styl jazdy? ...), Binder (jedina KTM v cele, moj tajny favorit na dnesny triumf popri Gardnerovi), Marini. Zo spicky je tak biedny na vode len Alex Marquez a priemernym Baldassarri (ktoreho ale neodpisujem, to v ziadnom pripade, v treningoch sa mi najviac pacil pri dlhych usekoch simulujucich zavod ... lenze to bolo za sucha).

MotoGP? Na rozdiel od Moto3 (najnizsi kurz @4,5) a Moto2 (dokonca @5,5) je v MotoGP favorit jasny. Lenze na vode a jasny favorit? Tam sa ponuka sanca rozumne hrat proti Marcovi Marquezovi. V Q to zmysel prilis nedavalo a napokon to aj dopadlo vyhrou Marca, aj ked mozno to bolo tesnejsie, nez by clovek povodne ocakaval (vysledok je ale k spokojnosti vsetkych - hrat Marca sa nedalo, hra proti nemu taktiez nie). Jack Miller je skvely na vode, Cal Crutchlow, obom to slapalo aj v treningoch. Na vode sa budu strierat rozdiely, tak ma sancu aj mazak Vale, zvedavy som na Fabia Quartarara, resp. co moze zozadu spravit Alex Rins. Pole je vyrovnane a voda poskytne aj tym jasne slabsim (ale nie o moc na jedno kolo) solidnu sancu na skvely vysledok.

Pisem to pred Warm-up, kedze ten poskytne SK nejake informacie (minimalne o tom, ze prsi, resp. nejake tie vysledky ... outsider vyhra W-U a kurzy pojdu nadol, co mi niekde ako-tak vyhovuje a niekde prekaza (netusim, co to bude tentokrat). Pri Moto3 davalo zmysel nieco zahrat (aj ked nie prehnany), pri Moto2 vobec a pri MotoGP je to pri jasnom favoritovi vylozene situacne (tesne pred zavodom, vid aj minulorocna scenka z Argentiny, ked len Jack Miller zvolil suche pneumatiky, aby vsetky timy isli po zahrievacom kole rychlo vymenit mokre pneumatiky a tym sposobom "nebezpecnu" situaciu, pri ktorej by 20+ jazdcov malo podla reguli vyrazat z boxov (vzniklo salamunske rozhodnutie, kde Miller dostal na gride naskok 4-5 radov, lenze on mal mat naskok daleko vacsi ...).
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy