Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
UselessToo blog - březen 2019
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13020
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.9Hodnocení kvality tipů: 506.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 27.02.2019, 9:02 Předmět: UselessToo blog - březen 2019
Pište tipy na sázení
Citovat

UselessToo blog - březen 2019
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2019, 11:18 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Aha, uz je novy mesiac Very Happy

Co k tym akovkam dodat? Snad len tolko, ze by bolo fajn, keby vsetko vyslo. Nilsson Montler, jeden z problemovych atletov z minuleho leta, sa mi pacil moc (a skusam ho aj na vyhru u bet365). Juska je cierny kon (bud trapenie alebo jeden ulet). Poliak si to svoje skoci, Caceres sa mi vobec nepacil, Mazur/Srb na mety okolo/pod 8m podla mna rozhodne nemaju.

Mavrodieva ma formu, pochvalovala si, ze premierovo v kariere postupila s Q prvym hodom. V hale sa jej dari (placka uz v Belehrade, snad strieborna?).

Papahristou bez vykonu v hale (pred Q) kvoli zdr. problemom/zraneniu, ale v Q vyzerala super (1.pokus, nebol idealny, ale na postup to v pohode stacilo, tak ma vyzerat rutiner v Q). Skusena, vo finale nie je tlak na tzv. "pravidlo 3 pokusov", resp. zuzovanie finale z 12 na 8. 8 zavodnicok, ktore postupili v technikach z Q maju vsetky 6 pokusov, takze ziaden stres a la 2krat preslap a obrovsky tlak. To Grekyni vyhovuje, rovnako aj fakt, ze v hale nefuka a vymerat si presne odraz je tak daleko mensi problem. Aj tu plati, ze ma na zlato, aj ked pacila sa mi velmi aj Saladukha (tiez pokus s rezervou a aj tak peknych 14,40).

Husillos by mal byt druhy. Medzi nim a hlavnym favoritom je velka diera, rovnako aj medzi nim a "tymi ostatnymi". Janezic nema prilis vyhodnu drahu, zvysok nie je prilis skuseny (resp. Bua ma dokonca 1, z tej utocit na krajana Husillosa je takmer nemozne).

Rovnako ocakavam hladke vitazstvo Sprunger medzi zenami (z podobnych dovodov - vyhodna draha, skvela na 200m, co je v hale popri drahe alfa a omega uspechu, jasne najlepsi PB, suverenne predstavenie v rozbehoch/SF, teoreticky najskusenejsie superky v 1./2.drahe ...).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2019, 11:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Z 30km mam este take drobne pokusy s Jacobsen/Ebbou/Fridou top6 - NIE (bet365). Dovody? Neverim obom Svedkam (jednej z dovodu choroby + v poslednom case je horsia v skejte, Frida je zasa prilis mlada a na MS isla skiatlon/klasicku 10/usek v stafete). Hram aj Stadlober top6 (bet365), resp. Faivre Picon top10/top15 (T....). Snaha hrat vytrvalkyne. Stadlober po chorobe (alebo aspon nabehu na nu) a je to skejt, ale je doma, v klasike aj po tych problemoch dala top10, pricom v zavere prijemne zrychlovala, na MS isla prave len tu 10, nic viac, co je velke plus. Faivre Picon jazdi bezne laufy skejtom (50-70km), takze distancia by nemal byt problem. Kopce a tempo zavodu uz mozno hej, resp. uvidime, kolko ludi odpadne kvoli blaznivemu tempu cela zavodu (vzda, nedokonci, uplne sa uvari).

Stadlober ma presvedcila @7,0 na bet365. Za 4,5-5,0 sa mi to neoplati skusat (nie je to tip, kde nam hra vsetko do kariet ... ono, uprimne, nam nehra skoro nic, len ten kurz a stavka na vytrvalost/unavu "favoritiek" po tazkom MS ...). Faivre Picon je na tom podobne, ako som pisal - najvyssi vypisany kurz na Tipaci s tym, ze ona splna tie podmienky sviezost/vytrvalost/skejt.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.03.2019, 23:10 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Na uvod, vdaka za povzbudive/dakovne slova (bolo vas viac za poslednych par dni, takze to znova nebudem konkretizovat - dotycni vedia).

Dnes po dlhom case podareny den. A pritom den zacal hrozivo - skore vstavanie kvoli nicomu (zrusene/prelozene SuperG v Sochi, resp. na olympijskych tratiach v Rosa Khutor), nasledovane zvlastnym zjazdom (zvlastnym z dovodu, ze som k tomu upinal pomerne velke nadeje, aby som to vo vysledku uplne nepochopil - prekvapili ma rychle casy, aj ked uprimne nemali, k tomu to poradie jazdcov/ich vykony to livko takisto pomerne rychlo zabili (s vynimkou stavu, kedy by som docenil rychlost zjazdovky a tym prechytracil SK, ktora mala podobny nazor ako ja pred zavodom).

30km, hroza. Prematch som si zahral vsetko, co som chcel (az na tu akovku na MB). Livko? Pripominalo mi to muzsku stafetu zo vcera, tam to tiez bolo vsetko v uplnom rozpore s hratelnymi vecami (Klaebo/Ustiugov - Ustiugov nehratelny a Klaebo za 1,3 proti Rusovi hrat nemozem, snad len v pripade, ze livko trochu zaspi a ja to nehram ako "tip", ale ako zhodnotenie reality (Klaebo sa vzdaluje); Jouve/Hyvarinen - Francuz podobne velky favorit ako Klaebo vs Sergey s tym, ze vzdy hrozi, ze Francuzovi dojde para, avsak je to nepravdepodobne, ked ho Fin svojim tempom k podobnym problemom ani len nemoze dohnat; a pokusy na Svedov dopadli ... hmm, asi tak ako museli, ale bolo to lakave po 1.useku, kde to Svensson zvladol (lenze ta stafeta bola odsudena na problemy na kazdom useku uz pred samotnym startom, co sa v plnej nahote prejavilo).

Standardny priebeh tipu a la Musgrave (Stadlober), proti Svedkam to nefungovalo, Jacobsen fajn (v podstate vratila "investiciu" do Svedok). Akovky nula bodov, vo vysledku to vyzera ako tesnotka (vzdy o jedno miesto, myslim), ale od uvodu to neislo tym spravnym smerom. Viacej ma stve to livko, kde sa nedalo nic rozumne zahrat (snad som stihol @15,0 na Kristu top3, ked druha skupinka dobiehala tu prvu (bez Johaug) v boji o 2.miesto. Oestberg vyzerala vzdy fajn, zbytocne netahala spicu (na rozdiel od, slusne povedane, "naivnej" Diggins, ale aj od oboch Svedok), v uvode sa nesnazila za kazdu cenu drzat tempo Johaug, kym bola v skupine, aby ked videla, ze je nutne sa dotiahnut, tak ucinila. Isla svoje tempo, vsetko kontrolovala a mala aj zaver, s ktorym ma castokrat problem (ale opak sme uz mohli vidiet v skiatlone, kde som proti nej aj zahral). Dnes s Fridou bola vypisana ako velka favoritka v zavere (aj z dovodu, ze bola tou, co manko stahovala ... znova trend - kto stahuje je silnejsi/rychlejsi a teda favorizovanejsi a to bez ohladu na dalsie vplyvy).

Kalla/Ebba, tiez o nicom, Stadlober/Von Siebenthal to iste (zhodou okolnosti som mal obe h2h v akovke). Este som skusal hrat jednu Cesku proti druhej, najma kvoli kurzu a postavil to na tom, ze Razymova je vytrvalkyna (aj ked ma daleko horsi skejt nez klasika) a Novakova skor rychlostny typ (aj ked s daleko lepsou volnou technikou). Nebolo to zle, co ale znamena, ze ani perfektne = KO.

Sev.kombinacia? Prematch tip nevysiel a znova to bolo neprijemne. Uz som si zacinal mysliet (po useku Rydzeka, kde totalne odpadol v zavere), ze by to vyjst mohlo a to dokonca tak, ze sa s tym nebudem musiet hrat na livku Fortuny (co sa moc neda a je to skor trapenie nez hra). Frenzel zasiel famozny usek (a to bez ohladu na to, ze jeho vykon viacej vynikol proti slabym bezcom/v horsej forme Schmid/Seidl. Po 2.useku zasa uz bolo jasne, ze v zavere sa bude taktizovat a Klapfer skonci 3. Clovek stale veri, dufa, ale pravdepodobnost uz hra kruto proti nemu. A zazraky sa deju len ojedinele.

A pritom to bolo skvele na livko, co potvrdila aj Fortuna (na Rakusko to vystupalo na 5,5, aby to po 1.kola najlepsieho rakuskeho bezca na 1.useku padlo az na 1,84). Tu som spravil chybu - nedrzal som sa svojej strategie, t.j. odmerat si odstup Nora na Grubera na vrchole stupania (co je skvely bod, pretoze nasleduje po tom najtazsom, co zavodnikov caka a zaroven je to niekde medzi jedinym medzicasom na trati a medzicasom na stadione pri prejazde kazdeho kola). Tym by som zistil trend = zistil by som, ze nie prilis dobry bezec Bjoernstad prestal stracat a naopak zacal stahovat.

Na skoky nebola prilis chut, aj ked jednym okom som zahliadol dobry spot. Nechcelo sa mi kvoli nemu rychlo prihlasovat (Geiger/Kraft 1 @2,37 na skok v 1.kole, co som prilis nechapal a k tomu mozno odvodene veci ako naskok vitaza 1.kola do 10bodov/vitaz 1.kola Nemecko apod.).

A atletika? Spasa, radost, ... a stastie a to myslim dvojzmyselne. Stastie, ktore urcite dnes pomohlo pri viacerych tesnych veciach, ako aj pri tipoch, ktore potrebuju "nemat smolu" (to je to, co nazyvam riziko - uliaty start, vysliapnutie z drahy, predcasny zbeh a ine hlupe DQ proti mojim tipom, ktore by inak svoj virtualny suboj (h2h na mojom tikete) zvladli. A stastie, ze nieco fungovalo, ako-tak to islo vsadit, ze som sa nebal to vsadit (aj ked toto je ten typ veci, ktore sa (na)vsadza, z pohladu hlavy, hravo a velmi jednoducho a potom clovek zisti, ze je v tom za 500/1000, minuly rok pocas mitingov DL pokojne aj za 3-4k). Dnes som v tom nebol za 3-4k, ale z prvej by som urcite povedal nizsie cislo, nez som realne pretocil (bez pocitania/dlhsieho zamyslenia).

A radost aj z Johnnyho Volka. S Johnnym som skor istil tipy, ktore som mal pred SF (t.j. napokon druheho Turka) s umyslom neprehrat a ked vyhra, bude mi stacit pocit z jeho vyhry (pretoze si to zasluzi ako maloktory sportovec). Aj posledny zavod dna teda vysiel skvele a zrazu bolo zabudnute ranne martyrium s roznymi zimnymi sportmi.

A aj vysla akovka na SF 800m zien (tu postnuta dnes v noci), ktora to cele pozitivne rozbehla. Stastie so Sprunger (islo mi o 700 eur (vklad+vyhra) a to som si hovoril, ze som to tam mal hned pchat za max., ale uz som nestihol prilozit, kym som si uvedomil, ze ten kurz je nezmysel). Stastie vo velmi dolezitom h2h v mnohych, ktore som naskladal na SF sprintov na 60m (vzdy sa najde niekto, kto z toho mnozstva sklame a dnes to bola Britka Miller, ale aspon jednu superku z tych dvoch zdolala, aj ked az na tisicinky).

///

Zajtra dalsi narocny den a na dlhsiu dobu posledny takto neuveritelne nabity (biatlon bez MB asi nebude kde hravat, resp. zrovna pred MS to je velmi neprijemna sprava). Vyhodou je, ze nie su uz podruzne veci na MS v klasickom lyzovani (skoky/sev.kombinaica), len 50km volne. Naopak, HME maju "finalovy den", kde o finalovych zavodoch bude aj ranna cast, aj ta hlavna vecerna, co bude hlavnou naplnou mojho snazenia (s tym, ze dnes som uz par veci pripravil (najma z tej rannej session) a zajtra/este dnes to dokoncim).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.03.2019, 15:33 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70213523032&idb=1134185&hash=23d11e8f&t=dGlrZXQgNC4yNSB6YSAyNiZldXJvOyA%2F%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1
https://www.T.....sk/tiket?idu=-70213524736&idb=1134185&hash=09cbaf2e&t=dGlrZXQgNC45MSB6YSAyNiZldXJvOyA%2F%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1
https://www.T.....sk/tiket?idu=-70213523421&idb=1134185&hash=45ed6fbd&t=dGlrZXQgMjYgemEgMjYmZXVybzsgPw%3D%3D%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1

1500m ...

Vsetko s Gomezom (mimo duelu so Sasinkom, kde sa mi do toho prilis nechce). Gomez sa mi pacil a to velmi, zaroven je skryty, kedze isiel v najpomalsom SF a nemusel az do konca bojovat o postup). Pritom plati, ze skusil dlhy nastup a ked isiel cez neho Poliak, bez problemov sa ho chytil (a Lewandowski je na 1500m hotovy blesk, toboz po pomalom tempe).

Sasinek ma bavil tiez, pred 2 rokmi v Belehrade ziskal svoju prvu velku dospelacku medailu (co bol vtedy sok). V SF velka kontrola, pritom to bolo rychle SF. Je otazkou, ci si az tak veri alebo sa chcel vyhnut akymkolvek kontaktom, ked bezal uplne posledny v tom zohrievacom stadiu rozbehu (prvych 1000m, povedzme). Potom pruzne reagoval na zmenu tempa, nastupy, obiehal odpadlikov a skoncil treti (po DQ Debjaniho dokonca druhy).

Stafety 4x400m

Kombinacia T..../bet365 - bet365 ma nizke kurzy na Britov (a teda vysoke na zvysok), Tipac presny opak (nizke kurzy na pseudofavoritov, resp. obhajcov titulu a vysoke na Britov). Trochu sa to zmensilo, ale v zenach je to stale fajn. Samozrejme, doladi sa to po zverejneni supisiek.

Hodnotne su Polky @3,5, aj Britky @5,0 (bolo aj 6,0). Francuzky dropol blbecek Dejvo, takze tam skor treba pockat (teraz), ci pobezi to, co je pisane na IAAF (v ramci predbeznej zostavy hlasenej pred HME) alebo zavodnicky z individualnej 400.

Prekazky na 60m

Do h2h nevhodne (nepezpecenstvo DQ/padu/...). Myslim si, ze vyhra Roleder a v muzoch asi treba skusit nejakeho doga (Ortega by bol zaujimavy ako tip za @2,0+, ked je pod, ponukaju sa PML/Pozzi/Trajkovic).

PS: Samozrejme nie v tych kurzoch a la T.... ("neprekaza nam okradat vas"). Bet365 5,5, 7,0 a 17,0. Je to hranicne, pretoze potrebujeme zrejme trochu pomoc Ortegu, ktory prilis casto technicky nechybuje.

800m

Dufal som v lepsie kurzy po SF (kde Tuka/Kramer boli na 3.mieste vo svojich behoch) na spomenute duo. De Arriba je borec bez sprintu, resp. so sprintom, ale na 200-300m (nemoze cakat do poslednych chvil, kedze v poli su daleko explozivnejsi borci, najma Tuka). Rizika su velke na 800m v hale a v tomto finale bude dokona 7 zavodnikov, pricom kvalitativne je to relativne vyrovnane (toboz ked sa nikomu nebude chciet tahat celo).

V zenach napokon Lamote (vyhra/top2, mozno aj h2h proti Spanielke). Inak je to tazky zavod, hram skor kvoli kurzu, resp. vyjadreniu Lamote po dobehu vcerajsieho SF (v rozbehu sa mi vobec nepacila). Lamote ukazala dlhy sprint, pricom z toho finale ma najlepsi aj kratky sprint (mimo Lyakhovej, ktora ale nevyzerala obzvlast dobre ani v rozbehoch, ani v SF, resp. by sa muselo bezat velmi pomaly, aby bola faktorom).

Trojskok

... a paci sa mi hodnota Veszelku. Do h2h s bidakmi a zvazujem aj umiestnenie (top2/top3 pre zabavu pri fandeni). Inak je to potencialne dobry zavod na livko (dnes uz bet365 pomerne livkuje, takze fajn).

Tyc/Vyska

Nevhodne na h2h do akychkolvek akoviek. Moznost DH, mozu rozhodovat pokusy, v Q som mohol vidiet len minimum pokusov, takze mam len malu predstavu o moznostiach (Kinsey sa mi pacila, ale to v Q takmer vzdy + je schopna vypadnut pri problemoch s rozbehom aj na velmi nizkej vyske). Rovnako Palsyte sa trochu trapila na 193, avsak ten treti pokus bol s velkou rezervou. Avsak to trapenie nie je pretavene do kurzu na Tipaci (na rozdiel od bet365, avsak co z toho, ked jednoducho nevyhra).

V tyci verim viacej Ruske, ale znova je to moznost na livko (aj ked to bude pomerne zlozite). Preto hodit do velkej akovky ako nazorovy tip, hodnotu by som v tom moc nehladal (ja 2-3 desatiny neberiem ako hodnotu, aj keby tam bola).

Dialka

To iste Spanovic. Verim jej viac nez Nemke, nevhodne na solo, nevhodne do nejakych akoviek s vacsou doverou. Aj tu skvela vec na livko (podobne ako napokon bola pekna na livko aj muzska dialka okolo obeda).

1500m zeny

Ennaoui 2. Je otazokou, ci ma sancu proti Muir (pri jej nabitom programe). Neviem, nemyslim si to, hodnota tam mozno je (za idealnych predpokladov) a mozno nie je (ked sa pobezi rychlo, o co sa musi postarat zrejme sama Muir). Paci sa mi veci proti Bobocee (najma Barysevich, hram solo).

A chutovka ...

J.Urena @1,66 za max. (bet365) - ma sice drobny naskok na Brita, ale ten je biedny bezec na stredne trate. Ma uz velky naskok na Rusa Shkurenyeva (61bodov), co je v prepocte nieco vyse 5,5s (na 1000m). Urena je bezec vyborny. PB ma len tesne nad 2:40 a 2:42 ma dokonca zabehnute aj z tejto sezony (pri vybornom SB z Cardiffu). Fair je imo pod 1,1 (naskok, lepsi bezec). To uz Samuelsson ma desi viac, ked mam byt uprimny).



UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.03.2019, 22:12 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A zrazu to funguje? Cim to je ...

A, atletikou (prip. konkretne HME)
B, tym, ze som sem prestal hadzat "klasicke" tipy
C, muselo sa to na niecom zlomit a zima to byt nemohla ...

Neskutocne 2 dni, vyslo snad vsetko. Nevysli len uplne nezmysly (z pohladu dolezitosti, resp. z pohladu kvality/pouzitia tipu).

Na jednej strane som nieco uplne nevyuzil, ako by sa patrilo (Trajkovic sa ponuka, mozno hrat napr. Spaniela top3, aj ked h2h na Tipaci davaju vacsi zmysel, ked T.... si ukradne z tych kurzov na umiestnenie snad aj to, co tam nie je - velky favorit, velky favorit na 2.miesto a kurz na outsidera @3,85 alebo nieco take ..., mozno Lewa, ked som poctivo za drobne skusal "napady" a la Kramer na 800m, resp. Lamote (kde to nebol "len" napad, vedel som to aspon domnele o nieco opriet, cim netvrdim, ze to uplne fungovalo).

Ale na strane druhej ... Ennaoui, neskutocne klucove 2.miesto, kde som to uz veru prilis nevidel (dufal, ale vyvoj nebol uplne priamociary). Papahristou/Mavrodieva vo vcerajsej akovke ... ani jedno nebol dobry tip, jeden kvalitativne (asi z kazdeho uhla pohladu) a druhy strategicky (hrat proti velkej zavodnicke ako Marton za ten kurz ... tam ale bola kvalita, resp. az lepsi vysledok nez som cakal ... co ale suviselo aj s vykonom Nemky Schwanitz). Veszelka, velmi ubojovane (od neho som cakal viac, od superov nie, ale rozhodne som necakal, ze 16,35 bude stacit).

Blbosti? Hess proti Babayevovi do peknej akovky (mrzi, jedina chyba). Terzic, ale to prilis neboli, ked hlavny tip proti Bobocee fungoval perfektne (zbytocne zdvojeny tip na horsiu zavodnicku za mensi kurz). Roleder ... najma ten pomer, ze trafite @17,0 par minut predtym a kumulativne na prekazkach nezarobite takmer nic. Roleder bol Stanek z piatka .. nemalo to kurz, nemalo to uplne valny napad, skor tam bola nejaka viera zalozena na minulosti.

Takze som spokojny, vedomy si, ze stastia tam bolo dost (a aj takeho, ktore malokto dokaze docenit - snad len niekto, komu sa deju pomerne casto pomerne zvlastne udalosti) - ziadne DQ, pady, uliate starty, zlyhania kvalitnych tipov, naopak podrzali aj tie menej kvalitne, resp. tie, ktore nenaplnili ocakavania/vlastny potencial.

PS: Zrazu T.... vyhodnocuje "sto rokov", to len ako spomienka na minule leto ...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.03.2019, 14:25 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Samozrejme, okrem toho, ze som pracoval (a kvoli atletike bolo tej prace vyse hlavy pocas vikendu, co clovek zvlada daleko lepsie, ked vidi prakticky okamzite pozitivne vysledky vlastneho snazenia ... je to ten spravny inhibitor, ktory akceleruje vsetko ostatne), tak som rozhodne aj rozmyslal ...

... k comu prispeli mnohe vase prispevky/reakcie. A dospel som k par zaverom, ktore by bolo vhodne predlozit (vcas, kedze som dostal aj echo, ze niekomu z vas konci clenstvo a ci ma zmysel si ho predlzovat - co je urcite relevantna otazka).

Bod 1/

Povedzme, ze autor tohto blogu bude nadalej pokracovat (to som ja, aby bolo jasne xD). Stale vsetko plati, co bolo spomenute/napisane/zhrnute - nezmenil sa postoj ohladom toho, co ma trapi/vytaca/nenaplnuje/zdrzuje/prekaza mi. Z toho vyplyva, ze ak ma blog pokracovat, musia sa niektore veci zmenit. Ako som naznacil, variant je viacej a zmena sa moze tykat:

1, K2 (propitaka)
2, mna ako osoby, ktora poskytuje know-how (na com stoji a pada cely blog)
3, vas (ktory tomu dodavaju zmysel, kedze blog pre nulovu klientelu je prejavom zacinajucej schizofrenie).

Bod 2/

Zacnem od seba, pretoze na tento bod mam priamy dosah (dokazem z dna na den ovplyvnit). To sa uz viac-menej stalo, kedze atleticke HME boli robene presne v tom duchu, ktory je zabavny, je nenarocny, je priamy a ferovy. Mna odbremenuje od naozaj hlupej byrokracie (mozno sa k tomu vratim, aby som to znova podrobne vysvetlil, aj ked si myslim, ze je to pomerne jasne, resp. som o tom uz snad v minulosti pisal), t.j. mi dava viacej casu, ktory mozem venovat zmysluplnejsej praci, co mi (logicky) dava naskok oproti SK a som teda schopny dorucit lepsi produkt.

Pod pojmom lepsi produkt si kazdy predstavi nieco ine. Je to podobne ako ked sa hladny clovek chce najest. Ten pohodlny sa zoberie a ide do restauracie/pohostinstva. Jeho vyber je zalozeny na mieste bydliska a najma, financnych moznostiach. Pohodlna varianta je pohodlna aj z dovodu, ze clovek ju moze riesit aj v case, ked uz je naozaj hladny - nevyzaduje nejake valne planovanie, pripravu, kalkul a myslenie o par krokov napred. Ked vas varenie nebavi, ked nemate cas, nemate chut a mnoho dalsich dovodov, potom vyuzitie restauracnych zariadeni/rychlych obcerstveni je jedinou variantou.

Ten zdaleka menej pohodlny, ale zaroven autenticky, to je sposob, kde si jedlo uvarite doma. Mozno na prvy pokus si neuvarite jedlo ako od michelinskeho kuchara (nie mozno, ale urcite + nemal by to byt ciel, ani v uvode, ani po mesiacoch/rokoch ... skor len nieco ako inspiracia/nedostizna meta), mozno sa vobec nevydari, ale jedno viete - robili ste ho vy, vlastnymi rukami s jasnou predstavou, co ste tam dali, co vas to stalo casu, snazenia. Prinajhorsom ma takyto clovek stale moznost ist do tej restauracie, avsak ma otvorene aj zadne vratka, ktore prva skupina ma cielene/vdaka urcitym okolnostiam zatvorene.

Moj pohlad je skor ten druhy, o tom, aky je ten vas, to sa dozvedam postupne, z vasich podnetov, reakcii, z textu, kde odpoved je miestami skryta medzi riadkami. Ja som "domaci kuchar-laik", ktory nasiel zalubenie vo vareni a pozyva vas, 10-15 hosti, na pravidelne ochutnavky mojich vytvorov. Otazka znie - ide vam o jedlo (o produkt) alebo o to pozlatko okolo, z ktoreho sa nenajete, ale s ktorym sa napr. lepsie mozete pochvalit pred znamymi a priatelmi? Ked vam ide o jedlo a to autenticke prostredie, potom az tak neriesite, ako to je naservirovane. Alebo inak, ked riesite jedlo a dbate na to, aby chut toho jedla bola na prvom mieste, potom akceptujete, ze servirovanie/prestieranie bude trochu haprovat ... pricom je tu moznost, ze si toto uvedomite, pridete skor a tomu, kto pre vas to jedlo prichystal, s tymto "byrokratickym aparatom" pomozete.

Vdaka tomu aj zistite viac a pri mojom priklade bude slovne spojenie "dostat sa az do kuchyne" velmi priliehave a samozrejme, doslovne. V mojom blogu mi neustale vidite na ruky, neustale ste sucastou vyrobneho procesu, neustale ponukam nove a nove recepty na zaujimave fuzie roznych svetovych kuchyn a je len na vas, ci to dokazete prijat a aplikovat aj pri vasom domacom vareni.

Nie som restauracia, kde vsetko je opradene ruskom tajomstva. Nevidim vas ako konkurenciu, beriem vas ako ludi, ktori zdielaju rovnaku vasen pre nieco, ktori vedia, ze su na urcitom leveli a ktori vedia, ze bez toho, aby sa posuvali vpred, sa vasen velmi rychlo vytrati. Mozne polemizovat, ci by to nebolo dobre, ci neexistuju "lepsie konicky". Po pomerne kratkej uvahe zistime, ze ta vasen, to sme my, je to nasou sucastou, nasim ja. Nie su to peniaze, ktore nas na tom najviac zaujimaju (ak su to peniaze, potom je niekde chyba ... a koniec nevyhnutny, avsak o to tazsi a to su presne tie pripady, ktore nam media tak radi podsuvaju) - samozrejme, su toho sucastou, dolezitou, ale rozhodne nestoja niekde vysoko nad ostatnymi a z nadradenej pozicie sa neposmievaju veciam ako cira radost, napatie, vzrusenie, spokojnost, neistota, adrenalin a mnoho dalsich emocii a pocitov.

Bod 3/

Produkt bez "tipov", bez vyplnania formulara (miestami aj pre 15 tipov pre 1 zavod), som schopny prinasat aj nadalej. V akej podobe a v akom rozsahu, to je otazka, na ktoru presne odpovedat v sucasnosti neviem.

K tomu formularu, aby som nezabudol. U mna je pomerne bezne, ze z jedneho zavodu/mitingu/... mam 5-15 tipov (a viac, vid atletika, kde sa to moze vysplhat k 30-50 tipom, s tym, ze mnohe maju myslienkovy prekryv a su to alternativy tych teoreticky lepsich, ale s inymi rizikami - klasicka diverzifikacia, kde jeden konkretny h2h nechcete mat v 5-7 akovkach). Tieto tipy maju rovnake dejisko, mnohokrat rovnaky startovaci cas, rovnaky datum konania. Teraz si predstavte, ze musim rucne pre kazdy tip naklikat cas startu zavodu. Ak taky tip pridavam den vopred, musim vsade prenastavit aj konkretny datum. Ja nie som "bezny" tiper, ktory prebera z inych webov tipy niekoho ineho, co okrem ineho znamena, ze takto si vybera 1-3 tipy denne, cize tento "vkladaci maraton" nikdy nezazil a zrejme ani nikdy nezazije. Zaroven netvori tipy, takze jeho cas venovany blogu spociva len v triedeni a hladani tipov, ktore uz niekto vytvoril, detekcii nejakeho, ktory sa dotycnemu zapacil, kradezi a nasledneho predaju know-how niekoho cudzieho bez toho, aby mu dal co i len drobny kredit za to, ze ho bez bazne a hany okradol. Taky clovek asi nebude riesit formular, ked je pre neho esencialnou podstatou blogu. Samozrejme, taky clovek ma potom aj cas na veci, ktore s kvalitou produktu nesuvisia - marketing/PR/sebaprezentacia.

Mnohi si pamataju casy, ked som formular nepouzival (a to bol uz aj zavedeny). Tipy boli v texte (co budu aj teraz a uz je dost jedno, v akom formate - ci len volne roztrusene alebo tomu obcas dodam ten spravny tvar a formu), ktore som na konci mesiaca spracovaval a boli dodavane do systemu (aby existovala ferova statistika toho, co som "vytvoril"). Bol to sposob, ktory bol lepsi nez ten sucasny, napriek tomu pracny a rozhodne mal daleko od idealu. Je to skor poukazanie na to, ako na tom je ten sucasny system, resp. co sa s nim za tych 4-5 rokov udialo (nic).

Bod 4/

K2/propitak = musi odstranit veci, ktore zamedzuju zmysluplne vyuzivanie statistickej databazy, ktoru K2 poskytuje. Je to pravidlo "30 minut" a je to zjednodusenie formularov (aby to nahodilo rovnaky cas/datum pre vsetkych 5 tipov zaroven ... tu istu SK/ten isty vklad (cokolvek, co zmenim pri prvom tipe, sa prejavi ako zmena aj pri tych dalsich), co je menej podstatne, ale myslim, ze by to zjednodusilo celkove fungovanie formulara.

Idealne, musi mi umoznit vacsiu kontrolu nad spravou tohto blogu. Inak povedane, je to vsetko, co som napisal v prechadzajucom clanku - veci, ktore som schopny riesit sam, ak by som mal tu moznost/pravomoci.

Bod 5/

A samozrejme vy, klienti. Vy dokazete ovplyvnit mna a aj propitaka. Samozrejme, stale plati, ze kontrolu mate primarne nad vasim postojom.

To znamena - ma zmysel, aby som pokracoval aj s blogom "bez tipu"?

Znova, nie je to ziadna nova tema. Moje chapanie blogu je o zdielani informacii, nazorov, vlastnych technik, chapania SK a toho, co od SK mozeme ocakavat, ako sa sprava (jej software napr.) apod. K tomu vas nechavam nahliadnut "aj do kuchyne" - ako myslim, ako postupujem, co za konecnym rozhodnutim je, ake takze (alebo niekedy lahke a hlupe) je sa prinutit vsadit ten a onen tip a taky a onaky vklad (live, primarne, ale aj prematch). Vysvetlujem vam, ze trpezlivost je klucova, ale netreba to snou prehanat. Vysvetlujem vam, ze opatrnost je namieste, ale je to viac-menej o neustalom boji medzi primeranym zmysluplnym rizikom a pudom sebazachovy v kombinacii s matematikou/statistikou a za tie roky pomerne vycibrenym instinktom.

///

Keby som mal pouzit/vyuzit vas prispevky, tak by bolo fajn sa vyjadrit ku vkladom. S celou vecou totiz velmi uzko suvisia.

Posledne 2-3 roky v blogu pisem, ze vklady neodzrkadluju moj dojem z tipu. Vklady teda zavadzaju (nikdy to nebola dovera, vzdy to bol vklad). V inych blogoch je to casto dovera (9,5u v Nike na kurz 1,35 od Cecha ... ma cisto novy ucet? ma tak nizky 1u? robi si z klientov "dobry den"? je mu to vsetko ukradnute, hlavne, ze pocet ziskanych virtualnych unitov rastie a rastie? ... kazdy si na to musi odpovedat sam).

Ked som tipoval klubovy basketbal, tak s vkladmi nebol az taky problem (aby som dokonca este pred uplnym koncom zvysil 1u na 100 eur na trhu s daleko nizsou hodnotou, nez su individualne sporty ... to boli casy pred zmenou legislativy s opradenou legendou "o rohoch na Pinne"). Chaos vystriedalo precitnutie, jasne som videl, ze to takymto sposobom moze viest len do zahuby a klubovy basket som odstrihol a rohy mi dali jasnu spravu, ze minimalne na Pinne je to len cisty gamble (nema to kurz, nema to moznost zmysluplne poistit/vyplatit (nemal som vtedy bet365), ma to vysoke limity, ma to pomerne velku mieru nahody, resp. vieru v to, ze vysledok vydrzi dlhsiu dobu + mnozstvo zapasov a clovek dopredu nevedel, ktory z favoritov bude prehravat a ak to tusil, nevedel kedy a ak aj prehraval, netusil, ci neotoci do 10 minut apod.).

Prisiel Novy rok, jasne som pochopil, ze sa nic moc nezmenilo a zacal som tipovat uplne inak. Druhy zlom bola odstavka MB a po par mesiacoch pocit, ze treba nieco podniknut, treba najst niekoho, kto sa o odpoved na otazku "kde vsadzat za adekvatne sumy" postara. Treti zlom bola odstavka mojho ceskeho uctu na Tipsporte. Treba povedat, ze tipovat individualne sporty, drzat sa litery "davam sem len to, co mam vsadene a to v objeme, za aky som to vsadil", je vdaka tomu pomerne zlozite.

Teraz si to spojte do jednej ucelenej informacie - na bet365 je limit na top3 (u mna) 125 eur to win. U vas mozno az 250 eur (co uz je slusne). Samozrejme, niektore top3 su aj live, cim sa limity na rovnake stavky astronomicky zvysuju (zasa, sme pri formulari) - postnem to sem den predtym vecer s vedomim, ze limity su na h...., nik z toho nic velke mat nebude, ja to v podstate ani nemozem dat do tipu (pretoze vyssi kurz = nizsi vklad, kedze vyhra je neuprosne stanovena na rovnaku cifru).

Do formulara take tipy davat nikdy nebudem (a vonkoncom nie teraz). Keby som to robil poctivo, musel by som do formulara pisat 0,5u @7,0 (pretoze kurz 7,0 je cca tych 20 eur s tym, ze to mozem dat aj na 2.ucte, cim ale kvoli nulovej vyhre riskujem "problemy" = limit). 0,5u ale nie je moja dovera, je to vklad, ktory som ja vsadil, ale ktory "nedoporucujem". Je to realita, beriem ju, nestazujem sa (pretoze ine SK to ani nemaju, resp. ked maju, tak nemaju kurz @7,0, ale @3,0 napr. ... zdravim T....).

Toto odpada, ked vklady pisat pri takychto veciach nebudem. Nepoznam vase moznosti, neviem, aky ucet pouzivate (a je jedno, ci sa bavime o bet365/MB/T.... - moje moznosti su tiez vsade rozne, resp. premenlive v case, vid moj limit na MB a novy ucet nemam a je otazne, kedy mat budem a ci vobec). Niektori dakovali za top6 - NIE pri epickom skiatlone s Musgraveom v hlavnej ulohe. Top6 - NIE su presne tie tipy, o ktorych je rec - je to zaujimave, ale v tomto pripade to bola spekulacia - hodnotna, ale spekulacia. K spekulacii potrebujete co najvyssi kurz, takze bet365 je v tomto skvele. Problem je, ze toto je len prematch ponuka, teda nizke limity. Ale ten, kto mal 250 eur to win, ten mal zrazu daleko lepsie podmienky a vyhral na tom slusne peniaze. Pre mna to bola kvapka v mori, pricom mi niekto moze napisat ... "vsak si to mohol zahrat v Tipsporte" ... mohol, ale zrovna pri tomto type stavok je kurz velmi dolezity a hrat 6,5 a 4,5 je sakra velky rozdiel. Druha vec je, ci dava logiku pridavat na vklade pri spekulativnom tipe na (vyrazne) horsi kurz. Musgrave bol vsadeny ako som chcel, na pekny kurz (a myslim si, ze ma stal limit, aj ked tip nevysiel, to len tak medzi recou), mohol som teda vyhrat pekne peniaze, keby to vyslo (co sa o tych zvysnych veciach povedat neda).

Atletika? Dalo sa mi to navsadzat (a mozno sa to dalo navsadzat aj vkladovo lepsie s vyssimi vkladmi v niektorych veciach, ale to uz je take moje hrabanie sa v kopke sena po tom, co som ihlu uz pred par minutami uspesne vylovil/nasiel), nedroplo to kurzy, pridat sem to trvalo chvilku, mohol som sa realizovat pri vysvetlovani (a tipy ste uz mali), zaroven tam bola vlastna zodpovednost (tie tikety sluzia ako inspiracia - neznamena to, ze to mate cele okopirovat a zahrat taku istotu akovku, kedze je tie tipy pouzivam rozne ... to platilo najma v nedelu, naopak to neplatilo pri tiketoch z piatkoveho vecera, ktore sa naplnili v nedelu dopoludnia ... tam boli 2 akovky a nic viac, alebo ak nieco navyse, tak uz len velmi malo).

1,66 za max. = zasa ta ista pesnicka. Za max. = 900eur (alebo o trochu viac, ale nerad davam uplne max. vklad na bet365 (aby som bol menej napadny). 625 to win (takze u mna 600), zasa ... niektori mali mozno 1250 eur to win. Ci by som to vyuzil? Je to mozne a ono to postupne dropovalo (znamy zahral kurz @1,72, udajne, co verim, pretoze podobne postupoval kurz so Sprunger, resp. pri Swobode ... prva @2,0, druha @1,72). Takze z pohladu unitov by to bolo 18? Nebola by to uplne pravda, pretoze Urena bol livebet (ta sutaz bola rozbehnuta, bolo po 6 disciplinach, informacii o forme/vyvoji som mal habadej) a zaroven nebola (ten tip bol v klasickej ponuke s limitmi pre klasicku prematch ponuku, s dostatkom casu, aby som si overil veci, ktore som potreboval vediet ... kolko na sekundy je 61bodov, najma) a ci mal clovek 1,72 alebo 1,66? V tomto pripade nehra ulohu, kedze max. vklad je to pri jednom aj pri druhom kurze, mozno s takym dodatkom, ze mat 1,72 za full, tak si este nieco prihodim na 1,66 (ze by som to mal za 1,5k napriklad).

Urena bol totiz prakticky bez rizika. Neobjavil som ho ja, ale objavil ho znamy (ktory mal ale instrukcie po 1.dni, ze Urena je jasny favorit a som mu pisal, ze by bolo fajn, keby vypisali ponuku aj po 1.dni). Toto bol este lepsi (snovy) scenar, kedze hrat ho po 1.dni = rizikove prekazky na uvod (vsak aj padol pri rozcvicke pred startom xD), velmi rizikova tyc (pre Urenu zvlast, kedze v tyci zrovna nevynika) a takmer bezrizikova 1000 (najma pre Urenu, kedze je velmi dobry bezec).

Hlupost tipu (toho, ze to tak vypisali) spocivala v tom, co vam stale pisem - algoritmus/system. Kto videl kurzy pred startom sedemboja (ja ano), vedel, ze bet365 miluje Shkurenyova (bol ich kurzovy favorit). Samozrejme, Rus je v hale velmi dobry, ale bez SB (a snad len s vykonom v tyci niekde z Ruska v tejto halovej sezone) to bolo velmi neopodstatnene a zradne favorizovanie. Urena bol vypisany ako tazky dog, ktory mierne dropol (do sutaze isiel s kurzom @8,0, pricom tam bol urcite vyssi). V tom kurze totiz stale pretrvaval trend povodneho kurzu (Rus je favorit zavodu, Urena len jeho vyzyvatel) a vobec nereflektoval na kvalitu v jednotlivych disciplinach (to je to, co mam rad na tipovani veci, ktore sa neustale menia ... pretoze SK su pri nahlych zmenach stratene a software sa takmer vzdy prisposobi az neskor nez prezieravy clovek). Zaroven plati, ze takychto veci mate na livku mnozstvo, avsak s tym rozdielom, ze na livku mate mnohokrat 5s, aby ste sa rozhodli a podali to (pretoze prichadza dalsi medzicas; pretoze zajde svoju jazdu dalsi zavodnik, z ktoreho algoritmus znova prepocita "kvalitu jazdy pretekara, ktory vedie apod.). A mate 5s (napr.) na to, aby ste sa rozhodli pri kurze 1,66-1,72? To uz musite mat "den", alebo byt perfektne pripraveny, aby ste podobny kurz zahrali za maximalnu moznu ciastku (ktora je live takmer na vsetkom vyssia nez tych "625 to win" ... co je dalsia zrada, pretoze teoreticky mozete prehrat viac, ked nieco precenite/nedocenite/prehliadnete).

Toto bol strasne jednoduchy tip, stacilo len byt na spravnom mieste v spravny cas. Znamy mi napisal, upozornil ma (a zahral si to za @1,72, cim zapocal drop), mna sa to hned na prvy pohlad pacilo, skontroloval som rychlo, co znamena 61bodov a vsadil. A potom som to napisal aj sem v co najkratsom case (kedze som akurat vyberal z ponuky Tipsportu veci na vecer ... takze sa to pomerne spojilo).

V Tipsporte to iste ... 26 eur si vsadim urcite (a aj to staci, aby tipy dropli, nie automaticky a hned, ale do hodiny staci odo mna aj taketo drobne popostrcenie, najma na trhoch, kde T.... netusi a vie, ze v 95% mam pravdu (nie s tym, ze to vyjde, to naozaj netusim, ale ze kurz je nastaveny zle/uplne mimo/vyhodne pre mna atd.). Dalsie informacie su drobnym tajomstvom (nefunguje tak dobre, ale nefunguju ani uplne biedne). Vy mozete byt na tom rovnako ako ja, zvacsa lepsie ako ja. Lenze ked ste na tom lepsie ako ja a napisem @3,5 1u (pretoze som si to zahral za 1u), tak si to vsadite za svoj vlastny 1u? Alebo na urovni toho mojho 1u? Takze vklady stracaju zmysel, ked ich beriem tak, ako ich beriem - cize ako poctivy obraz toho, co som si sam vsadil (a nie, co som si chcel vsadit, ale co mi bolo umoznene si vsadit).

V atletike je to potom este zlozitejsie, pretoze atletika = mnoho zavodov v jednom dni (a je jedno, ci je sampionat alebo DL/iny miting). Ano, ponuka sa objavuje zdlhavo, postupne, pomaly. Ked je tam nieco "super", musis/mal by si to zahrat. A to z dovodu imbecilnych analyzatorov typu Dejvo/kubavos/... (je ich dost a su ako mor) na T...., zial, rovnako ako Dexter tu na K2 (to, ze si to vsadi sam, s tym problem nemam, to je presne ten konkurencny boj, ten kusok stastia, ta trpezlivost si "vycakat" ponuku apod., cim netvrdim, ze hned sa na ponuku vrhnut a zjednodusit to SK, je to prave orechove). Ked tam je nieco "super", ale super z pohladu "super do akovky", tak potrebujes nejake dalsie veci super do akovky, aby si tu akovku zlozil. Nema zmysel hrat super 1,5 solo, pretoze odpalis rychlo ucet/je v tom prehnane riziko/nic velke na tom clovek nezarobi atd. Akovka je krasny prostriedok, kde clovek nasobi value, riskuje malu sumu penazi, aby vyhral pekne peniaze (sa spatne cudujem, ze som nehral cez vikend ani jeden kombik ...). A to, samozrejme, ide ruka v ruke s problemami s limitmi (uz to nie je len "styl", uz je to aj "nutnost").

Ja rad cakam, kedze aj kurz "kolem dvou" mi neevokuje vzdy "solo". Samozrejme, existuju vynimky, kde "kolem dvou" = fair 1,1-1,2, kde s tym ale v minulom roku bol problem (absencia ceskeho uctu, kde vypisuju skor a maju vyssie limity). A ono ked sa objavia dve skvele kurzy za 2,0, tak nasobenim je @4,0 a ked oba kurzy maju rovnaku kvalitu (ze oba su napr. vypisane uplne mimo, resp. ja tam vidim ten nesulad), tak v podstate hrame akovku za 1,2-1,5. Kurzy poklesnu a ja si tych 1,8 zahram do dalsich, menej kvalitnych/vacsich akoviek, pretoze nazor nemenim, verim tomu, hodnotu to ma stale "enormnu" a nielen hodnotu, su to tie tipy, kde "ked sa nic velke nestane, tip vyjde", resp. "ked sa aj nieco nepodari, nebude fungovat na 100%, stale by to tesne malo vyjst"). Je tam rezerva. V inych sportoch tu rezervu riesime napr. vyssim umiestnenim, vyssim hendikepom, t.j. sa snazime ist na hranu mozneho, v tomto pripade to riesim sposobom zahratia/rozvrstvenia vkladov apod.

Takze vklady vas drzia prehnane na retazi, beru vam slobodu. A pritom mnohi mate moznost si vsadit za viac a ti co nemaju, tym ukazujem alternativu, ze aj bez super moznosti, to ide. Za 500 eur si prematch skoro nic nevsadim (na jednej strane z dovodu, ze tie ozaj hodnotne/takmer bezrizikove mi SK nezoberu; na strane druhej tie menej hodnotne/rizikovejsie/znacne rizikove vsadzat prematch ani moc nechcem, prip. su to vyssie kurzy, kde som spokojny s nizsim vkladom, resp. ma znova zostropuje limit, tentokrat na max. vyhru).

Na livku zakladne bariery neplatia. Limity su vyssie, moje limity sa tomu lahko prisposobuju (rec je o bet365, v prvom rade). Livko na Tipsporte je skor pre srandu, livko na Fortune je pomerne zabavne a ani mi na nom nejde az tak o peniaze (vedomy si, ze sa tam velke peniaze na jeden sup vyhraju nedaju), ako o fakt, ze prinasaju nieco ine, nieco, co neprinasa nikto (co platilo aj o livku na MB v minulosti, teraz sa uz zPinnaclevateli, takze tie excesy miznu rychlostou svetla). Bariery neexistuju, prakticky. Barierou je len vlastna hlava - presvedcit sa, ze je nieco natolko dobre, aby som na to hodil max. mozny vklad (a na rozhodnutie mam par sekund). Minuly rok som daval dost na pocit, tento rok, kedze sa nedarilo, prilis pracuje hlava a ked pracuje hlava (a nie instinkt - kde hlava pracuje tiez, ale clovek si to prilis neuvedomuje), clovek nestiha. Livko je o pripravenosti a pohotovosti, nie o tom, ze ked sa nieco pekne objavi, zacneme si par veci este pracne overovat, aby sme zistili, ze prilezitost zmizla a uz sa nikdy nevrati.

///

Takze v takomto rezime moze fungovat atletika (a bude fungovat zrejme lepsie nez v minulosti, kedze zrazu nemusim riesit tolko problemov ... aj ked problemy budu v mnohom podobne - najma kombo Dexter/analyzatori na Tipsporte).

V takomto rezime moze fungovat MS v hokeji/basketbale (strelci/kan.bodovanie pred sampionatom, props u basketu). Znova, fungovat to bude rovnako dobre, mozno este lepsie.

Zimne sporty sa u mna kazdym rokom viacej tlacia do livka - logicky, opravnene. Zaroven tu teda posledne 3-4 mesiace bola snaha vytvarat miestami nieco, co je nasilne, neprirodzene, len aby tu boli v danom mesiaci nejake tipy. Zmysel maju presne tie top6 - ano/nie, nejake clanky o sprinte (aj pred, ale najma po), urcite zhrnutia podmienok v biatlone/zjazdovom lyzovani a tip pred sa tykaju najma toho biatlonu (ktory je ale dost zavisly na ponuke, ktora sa strasne zhorsuje, najma z pohladu umiestneni, co vzdy bolo gro toho, co som v biatlone tipoval). Tie veci bez valnej hodnoty, bez kurzu a s rovnakymi rizikami ako u vyssich kurzov (strelecke veci/h2h/...), tie ma neoslovili a som si skoro isty, ze sa to nikdy nezmeni (od toho som usiel ... (to je basketbal), nemam dovod sa k tomu vracat).

Motosport bude v podobnom sate ako minuly rok - prematch nehram prakticky nic. Naopak tipujem Q (velmi rad), vid som vam pomerne jasne objasnil taktiku "Moto2", ktoru uz za par dni podrobim novemu testovaniu (nova sezona, nove mena, nove moznosti ... nemam jasnu predstavu, co bude fungovat a co fungovat zasa rozhodne nebude). Zavodov na livku bude mnozstvo, budem sa snazit do toho vhupnut uz pocas zimy (tento vikend sa na to nesmierne tesim).

Cyklistika, po minulej sezone bez velkych ocakavani. Urcite budem livkovat, ale tesil som sa na MB s nadejou, ze znova budu vypisovat live pocas GT/velkych klasik. Skoncil som s prematchom, resp. v tej miere, ako to bolo kedysi (ked som hral prematch Sagana za @3,5 v kombinacii s nejakymi underdogmi s kurzami 25-100). H2h ma vobec, ale vobec nebavia, max. live, kde ale ta ponuka bet365 je kazdym rokom smutnejsia/opatrnejsia ... (podobne ako pri sprintoch v kl.lyzovani).

Golf, to je podobne ako s atletikou. Funguju tam podobne principy ako pocas velkeho sampionatu. 1.kolo je ako rozbeh, 2.kolo ako SF, 3. a 4.kolo je finale. Na jednej strane sa vsetko pocita, na druhej strane sa kazdy den (z pohladu h2h) zacina uplne od zaciatku, od 1.jamky (alebo 10.). Golf je krasna hracka pre behaviouralnu ekonomiku s tym, ze ako pri Urenovi, ma clovek na to dost casu (medzi jednotlivymi kolami), menej, ked sa nieco vyskytne live. Live je to potom dost casto o urcite strategii, znova a la Urena - co je mozne zahrat na tej-ktorej jamke, ktora jamka je skoro bez akehokolvek rizika, ktora je risk&reward, ktora je vylozene narocna a Par sa povazuje za velky uspech. Golf je skoro az neskutocna kombinatorika s tym, ze kvalita aj toho "najhorsieho" hraca je takmer rovnaka ako toho najlepsieho (cest vynimkam). Aj tu plati prerod, kde nemam rad stavky na vsetky 4 kola (na cely turnaj), ale vyhladavam stavky na 1.kolo, na konkretne kola, resp. na vitazstvo pred zaverecnym kolom).

A ako inak, bude pocas leta ta ista varka veci ako pred rokom - je predolympijska sezona - MS v plavani, teoreticky ine discipliny, kde sa dari ceskym sportovcom (veslovanie/vodny slalom/rychl.kanoistika). To su vsetko vody velmi neprebadane, resp. vody, do ktorych sa vrha len T.... a nikto iny. A porazat algorimy Tipsportu (a to nehovorim o bookies Tipsportu), aspon tak to niekde niekto prezentoval (ze maju svoj skvely tim v Beroune ... pricom stale 95% ponuky smeruje od bet365), je aj v sucasnosti stale velmi jednoduche (som hral minuly vikend boby, tak pisem z cerstvej skusenosti xD).

///

Moja otazka znie - akceptuje aspon 10 ludi taketo podmienky? Ak ano, blog bude pokracovat. Ak nie, pre 2/5/7 ludi to zacina postradat trochu zmysel. Pritom plati, ze som casom pochopil, ze nema ziadne ratio zavodit o preteky s falosnym produktom, ktory cieli na uplne inu klientelu nez moj blog. Znova, nema to zaklad v peniazoch, ma to prazaklad v sutazivosti - si lepsi, mas lepsi produkt a realita je opacna. Potom clovek pochopi, ze vacsina ludi ma rada skor to pozlatko nez ten cisty produkt, ze vacsina ludi je iracionalna a jedna pudovo, ze moj styl nie je zrovna "user-friendly", na prvy pohlad, aj ked v podstate je daleko viac zalozeny (mysli na neho) na klientovi nez kdekolvek inde.

Zaroven sa uzavrie pomyselny kruh - splni sa vytyceny ciel o blogu, ktory je viac nez "len" predajom tipov. Nie som fanusik Barcelony, ale ponuka sa slovne spojenie "viac nez klub" ... ano, aj tento blog by zrazu bol niecim, co je "viac nez blog", prip. by sa naopak dalo povedat, ze konecne sa stane blogom, ktorym doteraz nie tak uplne bol.

Moznost zmeny je vzdy, moznost odchodu takisto. Toto je moj kompromis, ktory som schopny podstupit pre udrzanie blogu.
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13020
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.9Hodnocení kvality tipů: 506.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 5.03.2019, 15:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Jsem ochoten jít s časovým minimen dolu, řekněme min. 5 minut před začátkem tipu? Nejsem ochoten více modifikovat formulář, je to velký zásah do systému, protože je to všelijak propojené.

Na druhou stranu musíš sám uznat, že než napíšeš 1 větu textu, tak vyplníš jeden formulář, tedy tam si myslím zakopaný pes není.

A na třetí stranu, pokud zvolíš blog bez tipů, jen s textovými info a odkazy na tikety, pak v podstatě nemá vůbec cenu řešit ani změnu formulářů, ani časové minimum. Možnost zadat tipy do systému zpětně jen kvůli statistikám zcela odmítám.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.03.2019, 16:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

citace:
Jsem ochoten jít s časovým minimen dolu, řekněme min. 5 minut před začátkem tipu? Nejsem ochoten více modifikovat formulář, je to velký zásah do systému, protože je to všelijak propojené.

Na druhou stranu musíš sám uznat, že než napíšeš 1 větu textu, tak vyplníš jeden formulář, tedy tam si myslím zakopaný pes není.

A na třetí stranu, pokud zvolíš blog bez tipů, jen s textovými info a odkazy na tikety, pak v podstatě nemá vůbec cenu řešit ani změnu formulářů, ani časové minimum. Možnost zadat tipy do systému zpětně jen kvůli statistikám zcela odmítám.


1, Cim menej, tym lepsie (a aj ja povazujem 5 ako hranicu na to, aby sa to k ludom dostalo a stihli to v pohode vsadit). Oproti 30 minutam je zazracnych aj 15 minut, spokojny by som bol aj s 10 (to mi dava 20 minut oproti sucasnosti s tym, ze tipy sa vyrazne blizia realnemu livku). 5 minut je potom este lepsich nez 10, ziadne prekvapenie. Kazde zlepsenie je dobre. Aky by to malo efekt? Do tipov by som postoval "len toto" - Paris top3 - NIE (nedavny tip z Banska - neznama trat, tusil som, ze bude kopec extremne prudky a to SuperG skoro ako obrak, ale stale som to chcel na vlastne oci vidiet ... 30 minut, vtedy zrovna vypisuju live ponuku s limitmi, kde top3 - NIE ide zo 125 na 625 eur (kto ma 250 na 1250) s tym, ze mam lepsiu informaciu, viacej istoty vo vlastny odhad, lepsie limity a kurz, ktory vydrzi, pretoze nikto prilis netusi, co a ako).

Rozdiel medzi 15 a 5 je potom v tom, ze napr. uvidim uz nejake zabery z prenosu, nemusim do tipu odhadovat podmienky, ale ich okom vidiet/zhodnotit, pri biatlone je to vyvoj rychlosti/smeru vetra na of.stranke atd. Takze fajn, je to pomoc a myslim, ze nikto z blogu by sa nestazoval.

2, Nepochopil si to. Robit 15krat ten isty krok pri vyplnani formulara (naklikavat tam konkretny cas, kedy zacina nejaky zavod, z ktoreho su vsetky tipy, napr.) nedava zmysel. Zmysel to dava len vtedy, ked to clovek berie ako jedinu alternativu, ako mat statistiku o svojej cinnosti (tato vec odpada, resp. bude prip. nahradena tymi (pseudo)livebetmi). Ja ale statistiky mam, vyborne, s obrovskou historiou, s masivnou vzorkou, takze ak toto bolo jedine, preco som to podstupoval (s nadejou, ze sa to zmeni), tak to podstupovat uz nemusim (ak ma blog fungovat aj nadalej).

Text je cira radost, sloboda. Mozem si to v nom napisat tak, mozem to pojat onak. Je to cisto na mne. Na nejaky sport sa hodi urcity sposob posuvania informacii, na iny sa bude hodit trochu rozdielny format ... vsak som to dlhe roky robil (a v podstate aj stale robim). Nic revolucne sa v blogu neudeje, co by dlhorocni klienti nepoznali (resp. nemusia to byt klienti, kedze takto som fungoval aj "free" predtym).

A 1 vetu pisem aj v tom formulari (to klucove, t.j. tip - M.J.Sundby top3 napr.), takze argument prilis neobstoji. Okrem ineho, text pisem aj pod formular, len vynimocne sa tak nestane (naopak sa deje, ze je 5 tipov z formulara, dalsich 5 tipov a povedzme dalsie 3 a az po tymi poslednymi pisem text ku vsetkym 13, co rozhodne nie je ideal).

3, Znova nepochopenie. Tipy nebudem pridavat dovtedy, kym sa nepohnu lady (resp. som napisal, ze budem (po novom) pridavat tie, ktore dostanu novy impulz, t.j. "pre-live", co su aj tak tie najzaujimavejsie tipy z bet365, ktore sa daju nejakym sposobom sprostredkovat).

Blog nestoji a napada na tvojich aktivitach, preto rozhodnutie ma viacero "ak ...". Ak neurobis nic k zlepseniu podmienok, blog bude "bez klasickych tipov" a to v pripade, ze takyto stav bude vyhovovat 10 ludom+.

Ak sa casom pohnu lady, ja prehodnotim sucasny postoj a tipy zacnem pridavat (pretoze ubudne tych nezmyslov a to, co sa tipovania naozaj netyka, bude v akceptovatelnom rozsahu).

Ak sa ludom omrzi blog bez tipov, nebudu ho kupovat a ked to nebudu kupovat, blog prirodzene skonci (rovnako ako na tom boli blogy inych "hviezd"). To je tam taktiez napisane.

To posledne, to by ma zaujimalo, kde si vycital. Ja som len vysvetloval, ako to fungovalo kedysi. Napisal som, ze to malo daleko od dokonalosti (stvalo ma to podobne ako toto, ale stvalo ma to, chvalabohu, len jeden den v mesiaci), ale ze sucasny formular je prinajlepsom na tom velmi podobne (ak nie horsie ... a ano, pre tipera ako ja ... kumulovany vitaz (moze to byt 5 zavodnikov, ale len jeden z nich moze vyhrat a pre mna to je sice "1 tip", ale do formulara to musim pracne vyplnit ako "5 tipov"), 1 zavod s 10-15 tipmi ...).

///

A ako to budes prezentovat, to je na tebe. Ja som to neprezentoval aj s top cislami, takze nic sa v tomto smere nezmeni "k horsiemu" aj bez nich. Rozhoduje tych par odberatelov ... ci uz svojimi postojmi (vid ich reakcie na stanovisko z poslednych dni), ale aj cinmi (budu pokracovat s tymto blogom aj nadalej, aj po kompromise, ktory som pre nich prichystal).
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13020
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.9Hodnocení kvality tipů: 506.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 5.03.2019, 16:53 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Z mé strany změna 5 minut, nyní nastaveno. Ostatním zasilatelům tipů to sdělím mailem.

J.
MIC2771
Sázkař - tipuju dost
Sázkař - tipuju dost


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 21.2.2014
Tipy a sázky: 221
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 134.9Hodnocení kvality tipů: 134.9Hodnocení kvality tipů: 134.9
Přidej hodnocení ZDE
PříspěvekZaslal: 5.03.2019, 18:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ja určite budem rád kupovat blog bez tipov z formulára. Najzaujímavejšie sú pre mna práve tvoje úvahy, popis jednotlivých stredísk, preview a review jednotlivých pretekov.
Fu680
Sázkař jako doma
Sázkař jako doma


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 19.12.2016
Tipy a sázky: 2168
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 1
PříspěvekZaslal: 5.03.2019, 19:51 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Podepisuji kolegu přede mnou. I mne na tomto blogu skoro víc baví ta previews a ty postupy, jak na to Useless jde. To skoro tam je proto, protože i ty výhry dost potěší, tak jako tento víkdend ty akovky. Moc pěkné a díky ještě opožděně. Nevadil by mi ani blog bez tipů, ale pokud lze nastavit 5 minut, tak je to krok správným směrem. Propitak vždy píše, že je to otázka poptávky, tak věřím, že tady bude. Se mnou rozhodně počítejte.
Loimu
Sázkař - tipuju dost
Sázkař - tipuju dost


Celková statistika na K2:
Počet OK: 1
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 1
Vklady: 2 unitů
Výhry: 1.86 unitů
Profit: -0.14 unitů
Yield: -7.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 23.5.2015
Tipy a sázky: 222
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 183.5Hodnocení kvality tipů: 183.5Hodnocení kvality tipů: 183.5Hodnocení kvality tipů: 183.5
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 1
PříspěvekZaslal: 5.03.2019, 19:56 Předmět: ok
Pište tipy na sázení
Citovat

Ok pojdem do toho napr. teraz ked boli odkazy na T.... kde si podal tiket. Fungovalo to. Statistiky si robim sam cize mam prehlad co a ako. Co mne bude chybat je to, že pri tipe nie je uvedeny unit. Viem ze kazdy moze mat rozny limit na dany tip ale pre mna je unitovy vklad jednoznacnejsi a jednoduchsi. Bolo by fajn keby pri tipe nebolo iba Paris TOP3 ale aj disciplina. Moj osobny nazor.... nepoznam vsetkych sportovcov kedze nie som v kazdom sporte uplne doma. To iste pri atletike napises iba meno mne osobne bude dlho trvat kym najdem o aky sport sa jedna. To je iba moj nazor.
Fishermann
Sázkař - tipuju často
Sázkař - tipuju často


Celková statistika na K2:
Počet OK: 72
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 45
Vklady: 117 unitů
Výhry: 127.24 unitů
Profit: +10.24 unitů
Yield: +8.75 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 4.11.2009
Tipy a sázky: 152
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 207.2Hodnocení kvality tipů: 207.2Hodnocení kvality tipů: 207.2Hodnocení kvality tipů: 207.2
Přidej hodnocení ZDE
PříspěvekZaslal: 6.03.2019, 9:41 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Psal jsem do SZ potvrzuji i tady, 10 lidí snad nebude problém Wink
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.03.2019, 21:39 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Biatlon, mixed relay

Svedsko to win @15,0 1u
Svedsko top2 @7,0 1,5u
SWE/UKR 1 & CAN/POL 1 2u

T....

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70213859907&idb=1134185&hash=7d0b6dec&t=dGlrZXQgMi45MSB6YSAyNiZldXJvOyA%2F%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1


///

Zacinaju sa MS vo Svedsku so svedskym timom, ktory necestoval do zamoria a ktory sa vacsinou ukazal na ME v Bielorusku (kde mimochodom ukazal presne to, co by clovek od nich cakal - velmi dobru formu s vedomim, ze ME su na vedlajsej kolaji zaujmu a s 2 tyzdnami do vrcholu, takze s prislubom, ze forma bude este o kusok lepsia ...).

POL setri Hojnisz (logicky, MS sa nahustene do 11 dni, pricom jednotlivec by mohol po novom absolvovat az 7 zavodov a zrovna Polsko/Hojnisz ma najmensie sance v mixe, kedze muzi su podpriemerni). Kanada naopak (a napr. USA/BUL) citia sancu, ze by mohli zajst velmi dobry vysledok (chyba zavodnik sirsej svetovej spicky, avsak maju solidnych zavodnikov a to porovnatelne medzi muzmi/zenami).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.03.2019, 13:03 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

A este som vcera riesil dlhodobe tipy (dlhodobe by som ich ani prilis nenazyval, kedze je to "len" 11 dni).

Zahral som Samuelssona, ze ziska medailu @6,0 za 1u. Vyhody tipu su zrejme - mame 4 pokusy na domaceho zavodnika, ktory cielil pripravu na domaci sampionat. Zavodnika, ktory je o rok starsi (oproti minulorocnym ZOH) a ktory uz na spominanych OH prvykrat naplno zaziaril (vtedy to bola hotova bomba). Pritom sezona je svedskym timom pojata uplne rovnako ... rozdiel je len v tom, ze tak ako sa v Korei od svedskeho timu nic velke necakalo, tak po uspesnej poslednej velkej akcii a domacich MS sa rozhodne ocakavaju medailove vysledky, co pri mladom veku prakticky celeho timu (Hoegberg/Lindstroem su snad jedine vynimky) prinasa so sebou logicke pochybnosti (ustoja to mlade hviezdy? ak ano, potom je uz prakticky iste, ze Oeberg/Samuelsson budu nicit konkurenciu dalsie desatrocie).

A zahral som toto ...

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70213902571&idb=1134185&hash=ff35d95b&t=dGlrZXQgMS44OCB6YSAxMjQmZXVybzsgPw%3D%3D%0A&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D&popup=1

Dlho som hladal nieco, kde mozem vlozit doveru do Svedov. Uplne dole v tej medailovej ponuke na Tipsporte je Svedsko over/under 1,5 na zisk medaili na celom sampionate v kurze 1,8.

Toto uz ma po mojom drope tiez kurz 1,8, ale nemal by to byt zasadny problem. Je to taka chutovka, ktora ale v sebe snubi viacero veci dokopy, co ja mam velmi rad.

Takze, v prvom rade je to tip na Svedsko. Ano, ja verim, ze na MS ziskaju aspon 2 cenne kovy. Pokojne sa to moze podarit len v stafetach (na MS budu premierovo 4). Sance maju dnes, sance maju zeny, znacne sance maju muzi a asi najmensie sance vidim v single mixe. Uvidime, ako na tom bude Lindstroem, ktory vynechal prakticky celu sezonu (mononukleoza) a do zavodneho kolotoca sa vracia az na domacich MS (s tym, ze v poslednych tyzdnoch poctivo trenoval a snad ho nebrali do timu len z dovodu mena/sentimentu). Ak aj ano, jeho vykon nema s tipom nic spolocne (bol by to len prijemny bonus).

Verim, ze Oeberg ziska medailu, verim, ze Samuelsson ziska medailu a mozno nemusi zostat len u jednej. Sancu maju aj dalsi, aj ked tam by sa muselo zist viacero faktorov (Nelin napr. v masaku, Brorsson v sprinte, mozno v stihacke ...). Konzervativny odhad su 3 cenne kovy, idealny scenar by atakoval mozno cislo 5.

Slovensko? Muzi neexistuju, takze tuto cast rovnice si mozeme skrtnut. Zeny? Kuzmina/Ivona hlasia pred MS drobne zdravotne problemy. Ano, cely "hype" stoji a pada okolo dua Paulina/Nasta s tym, ze ked ste vysoko vo SP, mate nejaku medailu prakticky istu. Nasta mala vzdy najvacsie sance v sprinte, ktory ale pride na radu hned zajtra. Na jednej strane bude mat Nasta vyhodu "neucasti" v mixe, takze posetrenych sil, na strane druhej je tu otaznik ohladom jej zdr. stavu (ako bolo povedane - situacia sa nelepsi, ale ani nezhorsuje). Paulina bude mat najvacsie sance v individuali a masaku, nic nove. Samozrejme, ked zvladne solidne sprint, ponukne sa sanca aj v stihacke. Stale plati, ze v zenach je to v hornych poschodiach velmi nabite - 4-5 Nemiek, Kaisa, 2-3 Norky, 1-2 Rusky (ktore necestovali do zamoria), 1-2 Svedky (plati to iste), 2 Slovenky, 2 Talianky, 2-3 Francuzky, Hojnisz/Davidova/Kryuko v urcitych zavodoch.

Stafety si skoro mozeme skrtnut - jedinou sancou je zenska stafeta, avsak vplyvom Poliakovej je na urovni maleho zazraku. To znamena, ze tak ako mozeme cakat realisticky od svedskych stafiet 1-2 medaily, od Slovenska naozaj nemozeme cakat nic (max. umiestnenie do top6, ktore je realne v podani zien).

Svedski muzi maju aj v individualnych startoch svoje tromfy, zeny by za Slovenkami nemali prilis zaostavat. Potom je otazka, preco je Svedsko vypisuje ako dog?

"Slovensko získa viac medailí ako Švédsko (štafeta=1 medaila): Nie "

Zadanie je jasne, aspon dufam (T.... dokaze prekvapit). Ponuka je 2-way, t.j. na vyber su len 2 moznosti. Otazka je koncipovana jednoznacne - ak si myslim, ze Slovensko ziska viacej medailu, volim "ANO", ak nie (logicky, rovnaky pocet a menej), volim "NIE".

Logicky by tak malo platit, ze na vyhru tohto tipu nam staci bohapusta remiza, t.j. teoreticky aj 0 na oboch stranach. To je pridana hodnota tohto tipu ... myslim si, ze Slovensko ziska 3 medaily na MS? Naozaj nie, aj ked to nevylucujem (ako v podstate nic, co tipujem). Plati, ze to povazujem za velmi nepravdepodobne. Kedze si to nemyslim (a zaroven si myslim, ze Svedsko ziska aspon 2, vid dole ten "priamy tip" na pocet medailu Svedska), tak tento tip so sebou prinasa nieco navyse. Tym navyse moze byt situacia, kde Svedi sice sklamu moje ocakavania, ale Slovaci im v tom budu zdarne sekundovat (co by som neoznacil za prekvapenie, skor realny stav).

Mna totiz lakalo skusit aj Slovensko under 0,5 (kurz cez 3). Vo vysledku sa mi na tom nepaci fakt, ze 1 medaila moze prist bez problemov (a ja si aj myslim, ze pride). Zaroven je to vylozene "antifanusikovsky" tip, co tento moj hybrid nie je. Tu mozem fandit Slovenkam, v pohode, s tym, ze 1-2 medaily by nemali predstavovat neriesitelny problem.

Vklad? Mam to za 3u (co je strop, viac by mi nikdy nezobrali na tomto ucte). Som s tym relativne spokojny a viem si predstavit, ze by som to hral az niekde okolo 5u.

PS: Problem s unitmi je trochu komplikovanejsi (nez si to niektori vysvetlili). To je reakcia na osoby, ktore povedali, ze vsak "davaj doveru", nie vklad.

Doveru davat urcite nebudem. Dovera totiz nema nic spolocne s realitou. A dovera je v kazdy tip 100% - kedze ho hram, kedze ho doporucujem, tak mu, samozrejme, aj verim. Znova, nesuvisi to s vedomim, ze nieco "musi" vyjst a nieco "len moze". Pochybnost mam pri uplne kazdom tipe, uplne kazdom. Ale vzhladom na vsetky okolnosti, ked uz som sa rozhodol do niecoho vlozit svoje peniaze, tak tomu 100% doverujem z hladiska vsetkych moznych okolnosti.

Nie som fanusikom flat stakingu, uz vonkoncom nie percentualneho vkladu z celeho banku. Odvtedy, co tipujem, som si oblubil staking, ktory pracuje s vyskou hodnoty daneho tipu. Ta je samozrejme subjektivna, ale to je cele tipovanie. Tento sposob je svojim sposobom kruty, na strane druhej, jediny mozny, ak to myslite vazne a chcete sa zlepsovat.

Co vas nuti sa zlepsovat, ked vas vklad je v podstate dany (ci uz na zaklade vysky banku alebo na zaklade nejakej dohody so sebou samym, ze teraz to bude 50 eur a nech sa deje, co sa deje, vsadim na cokolvek 50 eur)? Uprimne, nic. Niekto by povedal, ze vsak sa clovek moze zlepsovat v inych segmentoch tipovania (fajn) a tento prilis neriesit, ale co to bude znamenat? Bude to znamenat stagnaciu aj v tych ostatnych, kedze "vkladova politika" vas tlaci uvazovat nielen "o hodnote", ale aj "o vyske/miere hodnoty".

A vo vysledku clovek zisti, ze v tom ma prsty napr. aj aktualna nalada. Z coho je odvodena aktualna nalada? No od poslednych vysledkov, ktore sa nejakym sposobom prejavia na vyske banku (nie nutne do minusu, ale ako absentujuca sa cast ocakavanych ziskov za dane obdobie). Zrazu vidime napojenie prvych systemov na ten druhy. Ja, ked sa mi nedari, nekoncim, skor podvedome znizujem vklady aj na tipy, u ktorych by som mal byt prirodzene odvazny a cakam, ci sa veci zmenia k lepsiemu.

///

Druha rovina vkladu, ktory "si clovek sam nevsadil", ale ludom ho doporucuje", je v tom, ze ja v nejakom pozavodnom review napisem, ze ta prehra ma prilis neboli, kedze som to chcel hrat za vyssi vklad, ale nebolo mi to umoznene. Lenze to nebude pripad klienta, ktory to zo svojho pohladu hral za dvojnasobok/trojnasobok apod.

Je to podobny pripad ako s tipom, ktory nie je tipom. Ja sem dam nieco s tym, ze sice to ma obrovsky potencial a (mozno) z toho budem schopny dostat pekne peniaze bez toho, aby tip vysiel (to je sucasny trend). Vy to budete brat ako tip, prehrate, je mozno prehram, mozno vyhram, v konecnom dosledku sa minimalne budem snazit vstupovat do tipu. Samozrejme, moze to mat opacny rezultat - ja do toho vstupim, zareagujem prehnanym sposobom, tip vyjde a ja na nom dokonca prehram (nie je to nic netradicne).

///

Treti pripad sa tyka veci, kde nieco hram, okolnosti sa nahle zmenia a som schopny to vyplatit. V tomto smere je tu T.... a SK/CZ kontroverzia, kde jedna cast moze a druha nie (rec je o tipoch, ktore sa este nezacali, ale princip je obdobny ako na livku ... s tym, ze tu nie sme pod casovym pressom a rozhodnutie je na 95% spravne).

///

A na zaver. Ja vam nekazem/neprikazujem, aby ste tipovali ako ja. Ja tu len poskytujem urcitu sluzbu a konecne rozhodnutie je na vas. Ja takisto robim chyby, aby ste tie chyby dokazali spravne detekovat, potrebujete o tom nieco vediet. To je ta spravna cesta - kriticke nazeranie aj na to, co sa v blogu objavi (to, co robim dennodenne pri vybere tipov, v podstate toho, co je napokon obsahom a zmyslom tohto celeho).

Zahrate nieco nad ramec, co "vam akoze doporucujem". Vyjde to, vyjde to hladko (na rozdiel od inych "doporucovanych tipov"), zarobite viac, mate skvely pocit. Nevyjde to a ste nuteni sa zamysliet (reakciou moze byt, ze sa vratite "k slepemu nasledovaniu", ale moze nou byt pokracovanie vo vlastnom boji, kde si mozno date vacsi pozor, mozno niektore veci rychlo skontrolujete alebo uznate, ze tip bol vyborny, reakcia opodstatnena a sice to nevyslo, ale ide sa dalej).

Preto k tomu pisem to litanie, aby ste mali moznost posudit argumenty, preco hram a to a nie hento. Preto k tomu pisem, ze za taky kurz by som to nehral (ale niekto iny ano). Ako mi bolo aj povedane, niekto ma radsej kurzy "kolem dvou", cize si zahral napr. Svedsko top3 za @3,2 a nie vyhru/top2 a naopak niekto si zahral mozno h2h proti ITA/GER za @3+, nad cim som tiez rozmyslal, pacilo sa mi to, ale v podstate by to len duplovalo povodny tip (je to taka "horsia" varianta pre tip top2). Je to tip, kde nechcete niest zodpovednost a snazite sa to postavit aj na miere "stasteny", ktora moze prist (alias je to sice hodnotne, pretoze Svedsku verite, ale nemate akukolvek inu paku, aby ste povedali, ze neverite FRA/GER/ITA ... ked to nemozete postavit na niecom a ste si vedomi, ze SWE moze porazit vsetky tieto timy, potom postrada zmysel hrat h2h pred top2 (podstate vyssi kurz + moznost, ze SWE porazia aj Norov, toboz ked na poslednom useku zrejme bude Christiansen (stale sa mi to nezda a pred zavodom si zrovna toto este 2krat skontrolujem).

Keby som k tipom nic nepisal (je to vacsinou presne naopak), potom vasa miera kritickeho zhodnotenia kvality tipu je takmer nemozna (ide to, ale uz je to vysoky level - musite poznat toho tipera, jeho zvyky a obycaje (resp. jeho uchylky a preferencie) a ten tip niekam do toho napasovat, resp. si z tohto zobrat nejaku zakladnu informaciu).

Asi ako by mohla byt otazka, preco som vcera "doporucoval" (skor som hral) akovku? Doporucoval som skor tip @2,08 na CAN. Lenze pre mna je to prilis maly kurz. Je v tom urcita miera nemoznosti to vsadit (dostat z toho tie peniaze, ktore si predstavujem ... to je v podstate moja miera hodnoty ... co na danom tipe chcem vyhrat, resp. co som ochotny na nom prehrat) kombinovana s vyskou kurzu zrovna v biatlone (2,08 mi v biatlone moc nehovori, keby tam bol kurz @2,52 a veril by som pozitivnemu vysledku podobne ako v tomto pripade, potom by to bolo rozhodne najprv solo, potom mozno so snahou to niekam hodit do akovky, ak by to bolo mozne, resp. by som k tomu videl vhodny material).

CAN/POL bol prilis dobry tip, aby som k nemu daval SWE/ITA, resp. SWE/GER a tento typ, sice hodnotnych, ale velmi rizikovych (z pohladu konecneho vysledku) stavok sa jednoznacne nehodil k tomu prvemu. Potreboval som najst nieco so SWE, co mozno nebude hodnotne, ale budem tomu davat vysoku mieru pozitivneho rezultatu (1,4 nemoze byt v biatlone nikdy hodnotne (alebo je to ciera diera, kde strukturalne je to holy nezmysel ... podobne ako hrat h2h za @1,4 na kratkych prekazkach v atletike), to neznamena, ze sa to neda pouzit do akoviek. Ja z toho 1,4 nemam uplne dobry pocit, ale hovorim si, ze tam mam stale dost priestoru na nejake chyby, stale nemusi vyjst ten prvy tip a ked sa tak stane, zasa az za take obrovske peniaze som to nehral (a ak to vyjde, vyhra ma potesi ... pokryje naklady za to naozaj hodnotne).

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.03.2019, 16:08 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nehram nic, z viacerych dovodov.

Prvym su podmienky v stope. Vcera ste mohli vidiet, ze stopa bola naozaj hlboka. Aj ked som vedel, ze snezilo x hodin v kuse pred zavodom (najma v noci), tak som bol prekvapeny, ze je to az take zle. A situacia po vcerajsom zavode (pred tym dnesnym) je velmi podobna.

Nielen hlboka stopa, ale aj podmienky, na ktore sa nelahko maze. Snezi a mrzne. Ako aj povedala, myslim Paulina Fialkova, toto nie su podmienky, s ktorymi sa zavodnik z nasich koncin stretava pomerne casto.

A tretia vec k stope ... nikto netusi, ci stopa bude skor zrychlovat alebo spomalovat. Ideal je potom byt niekde medzi (favoritky sa snazili mat cislo 30-50, mozno 40-50), skor k zadnejsim cislam. Teoria, ta zakladna, hovori, ze cerstvo napadnuty sneh sa ujazdi, nasledne k zaveru trochu primrzne a posledne cisla by z toho mohli tazit. Avsak, co ked snezit neprestane, resp. co ked trat bude natolko rozbita, ze teoria mozno bude mat efekt v rovinatejsich usekoch/v zjazdoch, ale v stupaniach budu naopak neskorsie cisla skor tratit.

Strelnica? Je to najveternejsi den prvej polovice MS (o tej druhej polovici sa budeme moct bavit az neskor, zbytocne to rozoberat). Vieme o Oestersunde, ze strelnica je narocna, nie prilis dobre kryta a aj vcera sa niektori trapili, aj ked boli podmienky prakticky idealne (na Oestersund rozhodne).

Prilis mnoho premennych a aj bez nich je biatlon velmi variacny sport. OK, tak co teraz?

Proti "akoze chorym" Dahlmeier/Kuzminovej"? Nikdy neboli az tak masivne favoritky, aby to davalo zmysel, rozhodne nie v h2h s kurzami 2,0-2,5 (co su prakticky vsetky). Ak chcem hrat Herrmann/Davidovu, tak livko je lepsia varianta (maju vysoke BIB, na strelnici nestabilne, s neistotou, ci trat sa zrychli alebo spomali, co pri livku rozhodne clovek uvidi).

Chut bola na Brorsson/Mironova (obidve neboli za morom, obidve skor sprinterky, cize pre neho vyhodny format zavodu, obidve nezavodili vcera, takze v podstate ideal), ale kurzy nie su tak uzasne, Mironovu nema T.... (a na MB Ruska malokedy bude uplne zle vypisana, toboz po dobrych vysledkoch). Problem je silny vietor, kedze obidve maju problemy na strelnici (Brorsson sa na strelnici zhorsila, Mironova zlepsila, ale ani jednu nemozem oznacit za spolahlivu).

Pomerne ma bavi Hojnisz, ale na nesprinterku nie je dobre zaplatena (na livko ale vyzera fajn, teoreticky, kedze ma nizke BIB a moze to byt ona, kto uda prvy cas, ktory budu SK akceptovat/precenovat).

Ak bude trat zrychlovat, tak Davidova ma exkluzivne podmienky na prekvapenie - veterno, takze jej pomalsia strelba nebude taky problem ... dokaze zastrielat presne (takmer za akychokolvek podmienok) a rychlejsia stopa = vyhoda oproti vacsine konkurencie, pricom bezecky je na tom velmi dobre aj za spravodlivych podmienok).

Zaroven plati, ze sa treba pozerat po nizsich/lahsich zavodnickach (snad jedine vynimka je Herrmann, toboz v takychto kratkych formatoch ... tazsia trat jej naopak dava moznost ziskavat na trati viac, cim moze kompenzovat nejaku chybu, resp. pomalsiu strelbu). Ale @8,0 na win (a podobne kurzy, suvisi so vcerajskom, kde "zaziarila"), to je na akykolvek prematch bet absolutne nevhodne.

Takze, potencialne skvely zavod na livko, velmi nevhodny na prematch. Cista hlava, pozorne oko a snad privetive okolnost, aby islo nieco zmysluplne vsadit.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 10.03.2019, 0:30 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Navrat k zabehnutym kolajam, alias pokracuje zimna sezona Very Happy

Stvrtok -200, vcera +100, dnes napokon -100. Stvrtok ste videli, v podstate pohoda, po tej atletike ma to cele stvalo menej (co netvrdim, ze je spravna reakcia), ak vobec. Vcera poctivo vynechany biatlon, kde nieco vyslo, nieco nie (asi by som bol mierne plusovy, keby som sa do toho pustil) a ta 100 vzisla zo zenskeho obraku (nic, co by vylozene hralo do mojich kariet, drobne nesmele pokusy v podstate nefungovali (Brignone), nebol som z toho prekvapeny a vysledok som bral vsetkymi 10).

Dnes to bolo obdobne - malokedy z "ho..." upleties bic. Na 50 som ho uplietol, ale trochu v opacnom ponimani - som prehral skoro 500, ani som nevedel "ako". Favorizoval som pred startom Iiva, ale tie kurzy 1,8-1,9 nestali za rec. Avsak, z uvodu sa Iivo skryval (vysvetlene, ze ide hlavou ... ha-ha, velmi vtipne, ja viem), kurz vyletel na 2,6 (a on sa vtedy prvykrat ocitol na cele balika, kedze bol koniec 2.okruhu a bola tu prva zmysluplna moznost vymenit prvykrat lyze. Hovorim si, fajn, bola to taktika, nie je na tom az tak zle, ked sa polahky dostal do cela. Chytenych poctivych @2,6 (kurz okamzite isiel nadol).

Zatial ziadna chyba. Chyba nastala, ked povodny plan prestaval fungovat (aktivnejsi Iivo, snaha to roztrhat, ...) a ja som instinktivne (alebo aj vedome) okamzite nepredal Iiva (kedze som mal chyteny pekny kurz, prakticky bez strat). Predal som ho az neskoro (stale som dostal patinu vkladu v case, ked bol z hry o triumf, ale to je takmer ako prehra). Stale pre mna nepochopitelne, ze sa celu sezonu chytam do podobnych veci - Iivo neisiel 50km v Seefelde, je skvely klasik a tu mu v polovici zavodu uplne dojdu sily.

Potom nasledovala snaha to niecim napravit, co skoro nikdy nie je dobry napad (netvrdim, ze dnes nebol, ale vysledok tvrdi, ze nebol ... xD). Iversen nakup @11,0, predaj @4,0 (problem bol, ze som to nespravil za max.). To iste sa dalo urobit s Roethem po vymene lyzi (@15,0 a padol niekam k @6,0). V prvom pripade to je dvojnasobok vkladu, v druhom nejaky 1,75-nasobok). Prve som po uvahe predal (prave ten nepriaznivy vyvoj - Iversen ma cakat na finish, nie sa tlacit dopredu, pokryvat Rusov za inych Norov apod.), druhe zial nie (stale som tomu chcel dat sancu, ked mal ako jeden z mala cerstve lyze na posledne kolo). A k tomu Sundby, ktory sa podobne ako Iivo schovaval pocas celeho zavodu.

Zaujimavostou je, ze v zavere to betko este otvorilo a byt trochu pohotovejsi, tak by som vsetky tipy na Roetheho/Sundbyho odpredal (a stratil na tom absolutne minimum, par eur). Odpredal som len cast Sundbyho (tu mensiu), co je viac nez nic (otvarat to rozhodne uz nemali par stoviek metrov pred cielom) ale podstate menej nez kompletny cashout.

A mal som aj toho druheho v cieli zavodu, ktoreho som chcel hrat prematch, ale nikde ma vylozene nebavila ponuka (po 1, bolo to ubohe ako celok a po 2, nemal som chut hrat len top3 a nic viac ... co bola chyba, to uz velmi dobre viem). Live som Vylegzhanina zahral, pekne (@67,0), ale z 2.miesta sa v tomto pripade clovek nenaje (livko je o vitazoch, nie o prvych porazenych). To iste Semikov - nikto ho nemal vypisaneho.

Vysledok tak bol hotovou katastrofou, pretoze ak som nechcel/nemohol niekoho hrat, tak rozhodne Bolshunova (50km v Seefelde/celkovo nabity program/pocas zavodu aktivny/bojoval o body na sprintoch s Klaebom/nizky kurz na jeho triumf ...).

Obrak vysiel pekne, ale hrat sa tie pekne veci prilis nedali (Haugen/Windingstad - vdaka podmienkam, vdaka odlozenemu startu kvoli hmle, kvoli comu nebol live prenos na ES a na ESP mi dokonca v polovici kola vypadol/chvilu to tam hadzalo nejaky futbal ... no des). Slalom zien, tam to platilo o to viac - 1.kolo a Vlhova/Shiffrin s 1/2 (a na nie zrovna perfektnu trat padal dazd so snehom + plusove teploty).

Skoky? Podmienky cista loteria. Ale ... Zyla sa ujal vedenia po 1.kole skokov (1.kolo je vzdy to druhe najnabitejsie/najkvalitnejsie). Zyla bol pre mna polska 4, najvacsi zadrhel na ceste za vitazstvom. Impulz bol ranny neuspech a najma nepomer 1,83/2,5 medzi kurzami na bet365/Fortune. Potom sa to zacalo, tradicne, kazit (Wolny - 10 minut cakal na svoj skok). Potom sa to prekvapivo vratilo do normalu (nejake tie pady kvoli "prilis dobrym podmienkam" a v podstate idealny skok Kubackiho - slusna dlzka v zone bezpecneho telemarku). Aby to Kamil uplne zabil ... lenze tam sa to dalo aspon poistit (co som sice urobil, ale poistit = neprehrat, ale ani nevyhrat).

Takze zimne sporty zasa udesne predstavenie. Dal som sancu aj cyklistike a trochu zo zlosti vyhral par eur (na tipe, ktory by som za inych okolnosti asi nehral ... nizky kurz, ale v podstate takmer nulove rizika).

A konecne MotoGP ...

Dnes urcite najlepsia cast. V piatok som sa dozvedel (dovtedy som to nezaregistroval), ze sa zmenila Q u Moto3/Moto2 na podobu, ktoru uz dlhsie poznam u MotoGP (15 minut Q1 pre zavodnikov, ktori sa v treningoch nedostanu do top10 (MotoGP), resp. do top14 (Moto2/Moto3) poradia, aby v nej bojovali o zvysne 2 (MotoGP), resp. 4 (Moto2/Moto3) miesta v Q2. V Q2 znova 15 minut, po ktorych vzide vitaz Q (co je to jedine, co ma pri tipovani Q zaujima).

Minuly rok som vam priblizoval moju strategiu boja pocas Moto2 (resp. som si vsimol vec, ktora sa pravidelne opakovala = za prvych 5-10 minut sa zajdu casy, ktore jazdci uz v dalsom priebehu neboli schopni prekonat). Boli to tipy "bez rizika", ked fungovali - clovek nemal jasnu predstavu, kto Q vyhra, tak pockal prvych par minut a vsadil az v case, ked sa ruch prekonavania casov skoncil, resp. skor, ked videl velmi kvalitny cas (od niekoho), resp. nabeh na rychle kolo (v snahe chytit lepsi kurz). Samozrejme, situaciu som stale sledoval a vyhodnocoval, ale princip fungoval u vacsiny Q. Samozrejme, platilo, ze cim lepsi cas zasiel niekto na uvod, tym mensia bola pravdepodobnost, ze by mohol byt za horsich podmienok na trati prekonany.

Pri Q na 15 minut sa tento drobny nedoraz SK vytraca (moc som si ho neuzil ...). Aj kvoli tomu som dnes nemal velke oci a snazil sa skor "ucit" (ano, system poznam z MotoGP, lenze verzia 10+2 je ina nez 14+4, resp. v MotoGP je Marc Marquez (a minuly rok mal zdatneho nasledovnika v Moto3 v podobe Jorgeho Martina ... to je aj dovod, aby strategia u Moto2 mohla fungovat ... ked je pred Q favorit v kurze pod 2,0, nie je to ziadna slava, najma ak Moto3 platili za Q "posledneho kola" a 15-minutovka s Marcom mala castokrat podobne vyustenie).

Moto3 ... minuly rok som Q mal rad v pripadoch, ked Jorge z roznych dovodov jazdil biedne v treningoch (co sa pocas sezony umocnovalo castymi padmi/zraneniami). Tych zavodov bolo ku koncu sezony dost. Proti Jorgemu sa hralo tazko, aj ked mal cerstvo polamanu ruku/nohu ... platil za specialistu na 1 kolo, za cloveka, ktory dokaze ist za hranu viacej nez iny (v podstate kopia Marqueza s mensim stastim/schopnostou zvladat tazke situacie).

Moto2 ... minuly rok som mal Q rad v kazdom zavode (netvrdim, ze som v kazdom zavode vyhral). Vyrovnane pole, zaroven urcite vdacne mena, s ktorymi sa dalo pracovat (Bagnaia/Pasini/Schrotter ... obcas Vierge/mladsi Marquez). Najhorsie je, ked neustale vyhravat jeden jediny a len malokedy na to nezacnu reflektovat SK (to sa mi zdalo len pri BSBK s Haslamom, ale to boli po 1, zavody a po 2, zacal som to sledovat az ku koncu celej sezony ...). Clovek cakal, videl od niekoho dobre rozbehnute kolo, zahral to. Ked to aj nestihol/otalal az prilis, tak si zahral nizsi kurz/nezahral obcas nic (a lutoval) a potom sledoval, ci tendencie (nemoznost zajst rychlejsi cas o 20-30 minut neskor) funguju aj na tomto okruhu. Ak sa cloveku nieco nezdalo, tak len vyplatil (a ako minuty klesali, tak klesal aj kurz ... boli situacie, ked neklesal, co som tu popisoval ... som som vtedy nechapal, ale asi algoritmus bol nastaveny na lepsi cas na kolo/na uspech niekoho ineho v Q vdaka treningom apod.).

MotoGP ... je rovnake ako minuly rok. Neviem, ci je vyhrou, ze druhy kvalifikacny specialista (Jorge Lorenzo) zmenil tim a z Ducati prestupil k Marquezovi do tovarnej Hondy. Z mojho pohladu nie (z pohladu Q), z pohladu zavodov by to casom mohlo byt aj pozitivne (ale az casom, vid dnesne 2 tazke pady Lorenza). Rovnako prestup v Q nebezpecneho Zarca do tovarnej KTM, s ktorou, ak vobec, bude treba urobit este vela roboty, aby bola konkurencieschopna (za sucha, za mokra by sa mohli diat veci).

Dnesok, mam neblavy dojem, bol z pohladu Q idealny (a kedze som bol v pozicii "uciaceho divaka", tak som to uplne nevyuzil). Stale plati, ze pri dnesnej biede to padlo vhod a ak bet365 bude podobne benevolentne aj v dalsich GP, tak by to s Q nemuselo vyzerat najhorsie.

Moto3 ... kurzy Canet/Fenati, dvaja favoriti (obaja cca 2,75) a zvysok. Rad by som vysvetlil, ze nevyhoda tohto formatu ani nie je az tak v tych 15 minutach (oproti 40, najma v Moto3 to plati stopercentne), ale v tom, ze nutnost "byt v top14" posuva treningy do polohy predkvalifikacie. Samozrejme, v Katare je to umocnene tym, ze o vysledkoch rozhoduje vacsinou P2 (2.trening, ktory sa ide podvecer, dalsie 2 sa idu okolo obeda), takze cela informacia pre SK je akumulovana do jedneho jedineho treningu (najrychlejsie casy, z toho odvodeni "favoriti" Q). Bez dazda a inych nepriaznivych podmienok (co v Katare takisto prilis nehrozi) tam chyba aj dalsia oblubena technika - mlzenie (prsi v treningoch, neprsi v Q a naopak).

Zavodnici sa tak snazia zajst maximum v P2 (cim vyrazne poodkryju svoje moznosti SK pre Q). Na inych tratiach to bude az P3 (ako to byvalo zvykom v minulych sezonach v MotoGP na standardnych tratiach, kde sa nezavodi vecer/v pusti/...). V Q su podobne podmienky ako v P2 (vo vsetkych kategoriach podobne casy zaciatkov). Trafit vyssi kurz je takmer nemozne, pricom kratsi format viacej nahravat vyssim kurzom (outsiderom) nez favoritom. Ako som pisal, hrat masivneho favorita s vedomim, ze bude rozhodovat jedno jedine kolo (to posledne) a staci drobna chyba a vyhra niekto iny, to je presne styl, ktory na Q nevyhladavam (a v sucasnosti nikde). Moto2 v minulej sezone fungovali na presnom opaku - niekto stanovi cas, ktory je prakticky neprekonatelny (cize ak niekto padne pri dobre rozbehnutom kole, je to len plus ... ja mam v cieli "vitazny cas" a od jazdcov uz nepotrebujem zhola nic, snad len aby nezasli nieco z rise snov a neprekonali "neprekonatelny" cas lidra).

Moto3 sa dnes dost podobalo Moto3 za minuleho formatu. Par kol na uvod, rychlo do boxov a vyckavanie (a hlupaka Fenatiho s celym timom, ktori to nestihli ... pritom som aj ja hned vedel, ze to nemaju sancu stihnut ... myslim si, ze sa im to nestalo naposledy v tejto sezone xD). V Moto3 je nadej, ale skor taka plana. Aj po dnesku mam dojem, ze tie najlepsie casy sa budu zachadzat az na uplny zaver 15 minut, co je presne to, co sa neda racionalne tipovat ... mal by vyhrat hlavny favorit (ktory zaroven v tejto sezone nemusi existovat), ale v Moto3 je zavodenie vyrazne zavisle na slipstreame (a dlhych rovinkach). Aj preto vyckavanie, aj preto jazda v baliku. Lenze jazda v baliku nie je len o vyhodach na pripadnych rovinkach, ale aj o moznych nevyhodach pri jazde v technickych pasazach (co bol dnesny pripad - vitazny cas za moc nestal, Canet dokonca nebol v boxoch na vymenu a teda neisiel ten druhy stint na cerstvych pneu na konci 15 minut ... a aj tak mu to stacilo).

Moto2 davaju nadej, ze tato kubatura sa bude dat v Q tipovat velmi slusne. Hned som vyhral (sice malo, ale na dodanie sebavedomia do dalsich GP to ma svoj zmysel) a to oblubenym sposobom primarny tip/poistka 1./2. Vyrovnane pole, takze relativne vysoke kurzy na vsetkych/aj na jazdcov s jasnym potencialom vyhravat Q. Schrotter zaroven kvalifikacny specialista (horsi zavodnik pocas zavodov). Velmi kvalitne casy hned z uvodu (to poznam uz z minulej sezony, pritom toto je Katar, kde Moto2 zacinaju svoju Q pred MotoGP), ktore sa sice ku koncu mierne zlepsovali, ale tie trendy z minulej sezony boli badatelne. Ja mam zakupeny oficialny TimingPass, bez toho by to neslo. K tomu priprava (treningy a rozbor silnych/slabych usekov jednotlivych jazdcov ... o tom je potom strategia pre treningy, ale aj pre zavody ... v tomto smere je to podobne, ako ked je polovica okruhu do kopca a druha polovica z kopca pri klasickom lyzovani/biatlone (na vrchole kopca je medzicas).

Ako som pisal, bet365 bolo benevolentne (z MotoGP pri tomto formate mam skusenosti skor z toho, ze je livko nonstop zavrete/blika to, takze sa otvara/zaviera alebo s prvym vaznym casom z uvodu to rychlo zavieraju ... dnes sa nic take nedialo). Do obdobia 4-5 minut pred koncom livko len s minimalnymi "vypadkami", ked neboli dostupne kurzy. Aj po zajdeni kvalitneho casu sa kurzy velmi rychlo znova ukazali.

Ja porovnavam useky s usekmi v treningoch (v tomto pripade to bolo jednoduchsie, co netvrdim, ze mam rad, ale niekedy to nie je na skodu, resp. to neguje lahsiu pracu pre SK s vypisanim zakladnych kurzov na starte Q). Porovnavam casy z treningov s treningami na danom okruhu z minulych sezon (a neskor najma Q). Z toho mam pomerne uceleny obraz, co mozem cakat (podoba sa to treningom v alpskom lyzovani, pricom priamo v Q su z uvodu na trati viac-menej vsetci simultanne, co je v podstate jedina zmena ... v alpskom lyzovani potrebujeme zavodnika, ktory zajde famozny cas a SK to nebudu mat s cim porovnat (je to vypisane viacej na zaklade porovania so zavodnikmi nez na zaklade porovnania s kvalitou casu).

V MotoGP si k tomu pridajte faktor "cas" - kolko zostava do konca Q. Outsider zajde neskutocne 1.kolo a kurz ide nadol len velmi pomaly a zraza ho az cas, ktory pomaly ubuda (resp. jazdy favoritov, ktori nie su schopni nastavenu latku prekonat). 1.kolo nie je vacsinou to najrychlejsie, ale uz druhe merane kolo, to moze byt pokojne tym najlepsim.

Pozitivom v Moto2 bol fakt, ze jazdci neisli menit pneumatiky. Toto je presne ten klucovy dovod, preco by to v Moto2 mohlo fungovat. V podstate je to potom "ten uvod" 40-minutovej Q, kde vznikne nasledny vitaz Q.

http://resources.motogp.com/files/results/2019/QAT/Moto2/Q2/Analysis.pdf?v1_981f23bf

Len 3 jazdci (prvi traja na trati) boli v boxoch pocas 2.Q Moto2 (a nikto zo spicky). Povodny cas Schrottera (1:58,749), kvoli comu som ho hral (a dokonca uz v case, ked to kolo mal dokoncene) na vitazstvo nestacilo (preto som to istil a istil takisto v case, ked bol Vierge v cele ... sice som nemal @15,0, ale len @10,0, ale aj tak to nebolo najhorsie). Schrotter sa este dokazal zlepsit, ale v tomto pripade mi to bolo viac-menej jedno.

MotoGP ... Vinales zasiel skvele kolo (resp. skvele prve 3 useky, ten posledny uz taky zazrak nebol). Mal som zahrane a predal som. Predal som svojim sposobom dobre, kedze cas z 1.session by na vitazstvo v Q nestacil (co som si myslel), ale Vinales sa bol schopny este po vymene pomerne vyrazne zlepsit (az na hranicu casu tratoveho rekordu Marqueza z 2.treningu). Dovod predaja ... Marquez a cas, ktory bol v dosahu aj inych jazdcov (hrozba Marquez sa uplne nepotvrdila, takze som rad, ze som ten tip uplne neotocil a nehral po cashoute Marca; druha vec sa potvrdila do bodky).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.03.2019, 12:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

K biatlonu ...

... strategia je tradicna. Ak pri sprinte je nutnostou mat rychle nohy (explozivitu, povedzme), tak pri individuali je potrebne "len" nebyt vylozene pomaly. Okrem ineho, je rozdiel bezat 7,5 a 15, resp. 10 a 20 (co som v minulosti najradsej vykrasloval na Arndovi Peifferovi).

BIB 4 a 5 - P.Fialkova a Yurlova. Preco spominam prave tieto 2? No z dovodu, ze boli v mojej predbeznej silnej 4 a najma, maju nizke BIB. Nizke BIB by mohlo byt miernou vyhodou z pohladu podmienok (vietor by mohol byt k veceru o nieco silnejsi), ale najma, s nizkymi BIB sa da pracovat.

Pre nas to znamena ... bet365 a pre Slovakov, teoreticky, T..... Je tu vzdy klasicka dilema - hrat @40,0 na Tipsporte alebo @34,0 na bet365? Ak ma niekto BIB 4 alebo 5, odpovedou by mala byt skor druha varianta (takze mierne mensi kurz). T.... totiz kradne najviac tam, kde neexistuje protikurz (ked sa to bude vyvijat dobre). Ked nie, potom je T.... pomerne dobra SK na tzv. "zbavenie sa bremena". Takze pre Slovakov radim nejake zmysluplne kombo (s tym, ze mozu zahrat aj na Doxxe a la klasicky tip, s ktorym sa nebude dat robit nic ... mam dnes aj take, tzv. najvyssie kurzy na trhu v SK bez cashoutu).

BIB 1 ma Kryuko. Povodne som o nej neuvazoval, ale preco nezahrat niekoho, kto zacina a teoreticky moze udavat trendy z uvodu zavodu. My vieme (historicke skusenosti), ze SK maju velky problem pracovat s kurzami pocas individualu (ak niekto vylozene nedominuje hned z uvodu zavodu). Ist prvy (medzi prvymi) ma vacsinou jasnu pridanu hodnotu - staci si spomenut na Wierer pri prvom individuali sezony (Pokljuka), kde bola bez naroku na vitazstvo a pritom favoritkou zavodu (a to len z dovodu, ze ma meno a isla skor nez jej superky).

Davidova je niekde medzi. Problem s Davidovou je v sucasnosti zrejmy - drop. Na Tipaci sa to asi dalo cakat, na bet365 som dufal, ze sa to neudeje, ale stalo sa. Zrazu je v cenovej relacii, ktora ma prilis nebavi (mam ju zahranu niekde s lepsim kurzom, ale tam sa s tym pracovat asi dat nebude a ani som ju nemohol hrat za tolko, aby som bol s tym spokojny - ano, je to novy ucet u MB, ktory je zatial vo faze "cakania na vyssi limit"). Tym, ze je medzi, straca potencial na udavania trendu, t.j. na cashout (aj ked podla mna ho stale ma, kedze ide o tych 7-8 minut skor nez Dahlmeier/Oeberg).

Poslednou je Hojnisz. Ta prave ide v tej skupinke favoritiek, takze potencial na cashout sa mozno tyka az uplneho zaveru zavodu. Aj preto som hral vcera @81,0 (co ma bavilo aj "ako tip"). Cez noc to padlo na @67,0. Myslim si, ze mi z prematch tipu nepojde urobit cashout, ale s tym rizikom som do toho siel. @67,0 je stale fajn, ale rozhodne (co plati aj o Fialkovej/Yurlovej ... mozno Kryuko/Dunklee) to hrajte az na live ponuke. V tomto pripade ani tak nejde o limity (tie boli zrovna na Hojnisz nastavene uplne nepochopitelne ... nejakych 3k to win, pricom bezne mena maju u mna standardnu cifru v prematch biatlonue 1,25k, ale ... Brorsson/Yurlova sa zastavili na polovicnej ciastke 625 eur ... zaujimave, velmi zaujimave).

H2h ma prilis nelakaju. Ked bude startovat, tak nieco proti Kuzmine (nemala, ale v st.listine figuruje, co v pripade Slovenska nic velke neznamena - na sampionate mame 4 zeny, takze nie je dovod zavodnicku nenominovat, aj keby mala davno rozhodnute, ze startovat nebude ... co v nedelu jasne hlasila a davalo to absolutny zmysel). Samozrejme, Kaisa/Tiril s menami, ktore som spominal. Mozno Brorsson, po tej psychickej traume.

///

https://imgur.com/a/FWY9h04
https://imgur.com/a/rQKjwE1

Moje screeny, ked som pozeral Q v Drammene (na NRK).

Nepaci sa mi prakticky nic. Za chvilu budu kurzy. 1.QF/2.QF v oboch pripadoch naplnene favoritmi. V Drammene plati, ze Q ma svoju vahu a nar. Stenseth (menej zname meno) vyzerala fantasticky (snad ako jedina zena isla celu zaverecnu stupavu rovinku supaz a v cieli vyzerala velmi cerstvo).

To ma, samozrejme, netesi, kedze mam prematch zahranu Lampic (vzdy sa juj tu darilo). Hral som to okolo 2 v noci na Tipsporte, kedze prekvapivo vypisali zaujimave kurzy (a toto je specificky sprint, kde sa vacsinou dari tym istym menam). Falla/Stenseth/Lampic/Belorukova ... snad len dufat, ze Falla to napali a dalsie sa s nou zvezu ako LL s casom.

V muzoch to iste ... Svensson to tu ma rad, lenze Klaebo je takmer neporazitelny (aj ked isiel 50km v sobotu ... novy specificky faktor, kedze bezne sa jazdi Drammen pred Oslom ... ale zasa sa nedral az do ciela) a Eirik je opravnene jeho najvacsi vyzyvatel (pan klasik, pred 2 rokmi Klaeba porazil, lenze to Klaebo este jazdil bez taktiky, prilis sil daval do QF/SF).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.03.2019, 17:16 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

K placu je to moje tipovanie, k placu. Aby som stale dostavam jednu ranu za druhou, aby som nikdy nemal stastie, ked ho najviac potrebujem (nezmysly a nevsadene veci, tam ho naozaj nepotrebujem, naozaj nie).

Dat nulu, tak to uz len kontrolujem. Ono to ma aj dalsi rozmer - T.... ponukal lepsi cashout nez bet365 (v case po 3 nulach, co bol od zaciatku zamer). Tak som sa s tym hral a zasa som sa rozhodol "zle". To je na tom to najtazsie ... v podstate to rozhodnutie davalo hlavu a patu, ale vo vysledku sa otocilo proti mne. Samozrejme, na Tipsporte to islo okamzite prec, na bet365 bol cashout v tu dobu nevyhodny a cakal som na 4.polozku. Tam uz to poznate ... samozrejme, aj po strelbe (a dalsich veciach) bol kurz @3,25, co bol no-brainer pri fakte, sa strielalo dobre (a s tym mojim nastavenim, ze je vyhodne mat nizke BIB a udavat dobre medzicasy z uvodu). Ja som velmi dobre vedel, ze chyba a pomala strelba je uplne bez sance a takto som z toho mohol polahky odist "so vztycenou hlavou" (fakt len v uvodzovkach).

Top3 som moc nesiel, len pro forme som si vsadil Yurlovu/Fialkovu za @13,0. Mozete presne vidiet, ake su to biedne stavky, najma v individualoch (resp. hodnota je ta-tam oproti tomu, co som tu rozpisal).

Dalsi moment ... akovky. Vsade som musel dat Brorsson (pritom veci proti Kaise/Kuzmine vysli ... netvrdim, ze lahko, ale bol tam kurz, bol tam jasny motiv "preco hrat proti"). sranda je, ze som k dvom tipom povodne chcel dat Puskarcikova/Alimbekava ... preco som tak neurobil? Pretoze som biedny tiper, pretoze nemam stastie na spravne rozhodnutie medzi uspechom a neuspechom, ... netusim.

Takze, ano ... zarobil si, ale ... Mat to na Tipaci za full, som z toho okamzite vonku (pretoze cashout bol skvely ... tam ponukali 1,74 na jej vyhru v tom idealnom case). Mal by som 2k len z cashoutu Pauliny. Takto nemam ani 1k.

Akovky, to iste. Top3 nedosla, aj ked ta ma moc nemrzi (aj ked lepsie by bolo, keby bola aspon tretia Brorsson (takto je to 1-1, aj ked malo byt uz davno hotovo s medailami, ale tak videli ste, co sa v minulych dnoch dialo ... a druha vec, ze mi na tom moc nezalezi, rozhodne by bol lepsie, keby Fialkova dnes vyhrala bez ohladu na Svedky, to je jasne).

A takto je to neustale. Dokonca ani tu Dahlmeier proti Fialkovej mi nezobralo (znova, v kontexte toho celeho fakt bezvyznamna zalezitost).

PS: Dokonca som niekomu hovoril, ze sa mi paci Gasparin a za @6,0 top10, by som si ju zahral (nemyslim si, ze niekde bola vypisana a ak ano, rozhodne nie na top10). Merkushynu som zahral na top6, co by asi nedala ani pri cistej poslednej polozke. To len na okraj ...

///

A sprinty? Najhorsi sprint sezony. Clovek sice neprehral moc (lebo "vie, co si moze dovolit" ... na strane druhej, keby tipoval ako dmnt, tak by zrovna dnes mozno neprehral, ale to asi nie je ta spravna cesta, ako k tomu pristupovat, resp. nieco, co by clovek musel lutovat).

Nebola tam ponuka (pritom bet365 malo top3 otvorenu pred QF/pred SF/pred F), ale co z toho, ked kvalita bola v 1.QF/2.QF a nikto "nenadchol" az tak vyznamne SK z 4.QF/5.QF. A ta vynimka, klasicky Maja Dahlqvist ...

... tam to fungovalo ako pri biatlone. Solo som to nechcel obkladat pri kurz @1,61, ktory bol ponuknuty top3 - nie po Q (pred QF). Hodil som k tomu Golberga, ze vyhra svoje QF a spravil z toho akovku (v podstate nie zle riesenie). Golberg to ale o par stotin nedal a zrazu som mal pri Maje "stastie" (ze dokonca ani nepostupila do finale, s cim tip povodne nepracoval a bol by to prijemny bonus, keby ma to este zaujimalo).

Ponuka h2h na Tipaci slaba, resp. rozhodne z tych slabsich. QF vychadzali pomerne dobre, ale ako hovorim, ponuka slaba a tie spoty v jednotlivych QF (po rozlosovani) boli prakticky nulove.

Isiel som cestu Stenseth top3. Rozmyslal som, rozmyslal a povedal som si, ze top10 na Lampic predam (ked som zistil, ze mi vratia vklad, co bol prvotny predpoklad). Vysledok? Vysledok bol taky, ze Lampic to tesne dala, tym zostala v 1.QF. Stenseth bola o kusok za nou, ale predpoklad rychlej QF sa potvrdil (Falla), lenze 1.LL = 2.SF. 2.SF a top3 = bez sance na uspech.

Lampic isla v tazkom QF, sice s moznostou postupu na cas, ale nebral som to ako istotu a najma, stale to bola top10, nie top12 ako na bet365 (= ak zostanete v 1.QF, musite aspon niekoho porazit a zaroven, ked budete top4, tak ste viac-menej s istotou vo finale = vysla by mi top6, ktoru som pochopitelne nechal tak). Vysledok? Presne na sposob, ktory mam tak rad. Rozhodnutie nebolo dobre, nebolo zle, vysledok bol ale katastroficky. Dala Stenseth (cim znicila moj tip na top3 mladej Norky ... aby som taktizoval a nevyplacal predcasne s vierou, ze s vyhodou dlhsej regeneracie postupi z 2.SF do finale a predam to az tam so ziskou .. smola, ani to nevyslo), cim ju odsudila na boj v 2.SF a v 1.SF skoncila presne 5. (pricom 4.miesto = finale a zarobok, 6.miesto by sa rovnalo prehre vyplatenej stavky, takze by som citil urcite uspokojenie .. "nepredal si to sice dvakrat dobre, ale povodna stavka by napokon nevysla").

A pribeh este mal aj svoju uvodnu cast. Znamy tvrdil, ze na Lampic bolo povodne na bet365 @3,5 na top12. Rozmyslal som aj nad @2,5, ale potom si hovorim, ze na Lampic budu zaujimave h2h, ja jej verim a zarobim na tom (co sa v 1.QF rozhodne nedialo a udiat ani nemohlo). Znamenalo by to, ze by som mal top12, ktoru by som vyplatit nemohol a ani nechcel (pretoze postup z QF = vyhra, nie je tam ziaden dalsi zadrhel).

Uz som potom nemal chut ani hrat proti Diggins s Jacobsen, toboz ked som proti Jacobsen hral uz v 1.SF Lampic/Jacobsen (co bol presne ten suboj o 4.miesto a svojim sposobom zdvojeny tip, vsak som to ani s klikanim neprehanal).

A posledna vec. Hral som Svensson @8,0 vitaz 2.SF (logicky, kedze bol treti v 1.QF, najdlhsia regeneracia a nic moc pole superov). Skoro za maximum, co sa vsadit dalo (takze by to cele sprinty trochu vytrhlo), ale rezultat bol presne taky, ako cele sprinty predtym - tesne KO. Tentokrat sa mi s tym nechcelo hrat (alias zahram dvoch, ked hodnota bola jasna na Svenssonovi, na nikom inom). A zrovna Jouve nic neposerie, takticky to zvladne skvele a tesne Sveda zdola.

Des, nech uz je ta zima definitivne u konca (faktom je, ze tipovanie sa chyli ku koncu, ked prakticky v kazdom sporte sa robia zmeny k horsiemu, z pohladu "tvoriveho" tipovania, ktore je postavene na nahlych zmenach, "prekvepeniach", alebo naopak na pozvolnych zavodocoh, ktore su zalozene na trendoch (co su prave tie "dlhe nudne" zavody, ktore trvaju pre pseudodivakov prilis dlho ... alias robme zmeny proti ludom, ktori sport doteraz sledovali a sledovat dalej uz nebudu). Ano, je to vcerajsie oznamenie z Dohy v podani atletiky/DL, je to MotoGP a zmeny v Q Moto3/Moto2, je to absencia televiznych prav pre moje oblubene livko na americke IndyCars, je to stale pomerne nedavna zmena v bezeckom lyzovani (alebo celkovy trend) - len sprinty a 15km, minimum toho ostatneho (koniec 5km/10km, cez sezonu ziadne skiatlony a mohol by som pokracovat ... a kazdym rokom je to horsie a horsie, resp. plany su, aby to bolo horsie a horsie). Alpske lyzovanie a rusenie alpskej kombinacie (nezmyselne). Biatlon a pozvolna snaha skracovat zavody, vyclenit individual z programu (SP a neskor MS/OH). A takto mozem plynulo pokracovat.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.03.2019, 14:00 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

SMR:

Kratky myslienkovy pochod k dnesnym zmiesanym stafetam (alebo to mozeme nazvat rozbor):

Faktor 1: unava

MS maju extremne nahusteny program, co som spominal uz na zaciatku (zrejme pri tipe na Samuelssona/Svedsko ... dalsia kapitola "stasteny" bola odprezentovana vo vcerajsom zavode). Predvcerom sa isiel individual zien a najma vcera individual muzov v podmienkach, ktore sa inak ako super narocne oznacit snad ani nedaju (vid ako vyzeral okruh pri poslednych zavodnikoch na trati pri fakte, ze kopec pocas individualu v Oestersunde je najdlhsim vo SP, minimalne nieco take som v minulych dnoch cital).

Po individualoch je vzdy pauza, nie v tomto pripade. A kedze su to MS a individual/zmiesane stafety dvojic maju zopar podobnych prvkov (sedia strelcom, pri tomto by som radsej skoncil), tak sa ti, ktorym disciplina sedi, vydali vcera aj na trat individualu.

To znamena velky minus vo vnimani stafiet ako Norsko (JTB), Nemecko (Lesser), Taliansko (Hofer). Samozrejme, aj Svedsko (Samuelsson) a Rakusko (Eder), ale tam su bud drobne pozitiva (Samuelsson isiel skor, t.j. za o nieco lepsich podmienok na trati, resp. Eder zavod velmi strategicky ukoncil po 3.strelbe ... po 3 chybach na uvodnych 2 polozkach bol bez sance na solidny vysledok a vonkoncom bez sance na medailu, pricom body na ucast v masaku ozhodne nepotreboval).

Faktor 2: predispozicia na tuto disciplinu

Tou je presna a rychla strelba a kedze sa ide povodna verzia (zena-muz-zena-muz, t.j. zena zacina a muz finishuje), tak dobry zaver (sprint) muzskeho elementu.

Faktor 3: charakter trate

Po 1, co s tratou urobia vcerajsie sialene podmienky a nova masa snehu, ktora na trati skoncila (a snezilo aj pocas noci). Po 2, co za trat organizatori prichystali?

Ak sa nic nezmenilo, mohla by to byt trat z minulej sezony (Oestersund je tradicne 1.SP a predkrm riadneho SP je SMR/MR par dni pred oficialnym startom individualnych disciplin. 1,5km trat, najtazsie stupanie s prevysenim 27m, dokopy 43 nastupanych metrov.

Zaujimavostou je, ze pri sprinte na 7,5km malo najtazsie stupanie prevysenie len 18 metrov. V pripade muzov az 42 (vcerajsia najtazsia verzia okruhu mala to stupanie v plnej dlzke 50 metrov).

///

Norsko - Olsbu/JTB idu svoj 4.zavod (doteraz nevynechali nic). Obaja boli za morom, takze uprimne, musia toho mat dost. Na strane druhej, obaja dokazu strielat velmi rychlo a bezecky je to spicka, to bez debaty. Lenze ked si vsetky faktory pospajame, zistime, ze su krajne nezaujimavi z hladiska tipu na nich (kurzovy favorit s kurzom 2,2-2,5), ale nie je tu nic, preco by som im nemal verit (za dnesnych priaznivych podmienok na strelnici, kde by malo fukat najmenej za cely sampionat). Otazkou je, co zostalo JTB v rezervoaroch sil na pripadny tvrdy/tazky suboj v zaverecnom kratkom okruhu (keby mal h2h suboj, nebodaj by musel nieco stahovat). Uprimne, ani ja nemam uplne jasnu predstavu - rozhodne mu nedoverujem a v pripade silnej favorizacie (pravdepodobny scenar) by som proti nemu hral s viacerymi menami (najskor Guigonnat/Pidruchnyi).

Svedsko - pisal som to tu pred tyzdnom - Oeberg/Samuelsson nie je dobra dvojica na SMR. Ked uz, tak by som daval vacsi kredit dvojici Samuelsson/Oeberg (t.j. opacne poradie, co sme zazili v Soldier Hollow) nez v standardnom poradi zena-muz. Vyhody su, ze Samuelsson ma sprint v zavere a divaci z neho dostanu aj to, co v sebe nema (za predpokladu, ze nebude musiet lepit v prvom svojom parte diery po Oeberg). Obaja sa zdaju byt ako skveli strelci, lenze skveli su vacsinou vtedy, ked maju na strelbu dost casu. Skveli dokazu byt aj pri velmi rychlej strelbe (a dnes im v tom nebude branit pocasie, skor hlava), lenze k tej sa uchyluju zvacsa v stoji a v situaciach, ked je to nutne (stracaju, chybovali v lezke apod.). V lezke to ziadni superrychli strelci nie su. Zaroven je tu memento - obaja strielali "az prilis dobre" v individualoch a po smiechu byva plac. Svedsko ako druhy favorit ma jednoducho nebavi. Otazne je, ci mam proti nim hrat, ked ma svedsky NT uz par dni pekne troluje svojimi vysledkami/vypadkami a v konecnom uctovani tesnymi neuspechmi.

Taliansko - Wierer by v dnesnych podmienkach mala byt silna. Hofer v USA zaujal (ze to nebolo az take zle a ani vcera mi neprislo, ze by strielal ultrapomaly pri fakte, ze to bol individual ... nepozeral som presne statistiky), ale princip stale plati - pomaly strelec, ked zrychli, hrozia chyby a 3 dobijania/TO, to je v SMR jednoducho prilis. Toboz na tejto trati, kde obaja po 1, isli individual; po 2, Hofer bol vcera uplne mrtvy (necudujem sa, podmienky a charakter trate hral jasne proti nemu) a po 3, charakter trate "tazke stupanie a dlhy zjazd na strelnicu" Talianom prilis nesvedci (v USA to bol najlahsi okruh v SMR za dlhu dobu, co bola urcite podstatna cast talianskeho uspechu).

Nemecko - znova, podobne ako pri Svedoch. Muz-zena a dostali by to urcity naboj. Takto Herrmann nemoze urobit zazraky, zaroven, aj ked jej strelnica zjavne velmi sedi (co som si uvedomil neskoro, resp. aj keby som si to uvedomil, Herrmann bola bud dobre kurzovo podchytena alebo nahodne precenena ... po uvodnej MR tam zrazu nebol hodnotny vankus, s ktorym by sa dalo operovat/skusat/vymyslat/pracovat. Lesser nie je silny sprinter, takze strategia pred poslednou predavkou musi byt jasna - mat naskok a Lesser to tempo behom v kombinacii s rychlou presnou strelbou musi po poslednej polozke udrzat ... z konkurencie presprintuje len Edera a aj to je s otaznikom). Tim, ktory nema ani dobry potencial na livko ... ked Herrmann zahviezdi, bude to znamenat nizky kurz na Lessera, ktory bezal vcera 20km v tazkych podmienkach, ktory nie je sprinter a ktory nema patricny finish. Hrat prematch za stredne vysoky kurz s Herrmann v SMR? To je proti podstate tej discipliny (rovnako ako hrat Talianov s Hoferom za este mensi kurz).

Rakusko - prekaza mi Ederova bezecka forma, rovnako fakt, ze vcera startoval (ja viem, musel, je to individual a jedina realna sanca na netimovu medailu). Je to skoda, pretoze Hauser je naopak v dobrom rozmare, beha jej to velmi dobre (ale nielen v Oestersunde, trend pracuje od zaciatku 2.trimestra).

Francuzsko - bavi ma, ale Guigonnat 2krat zlyhal. Startoval v Pokljuke s Chevalier a Francuzka vsetko za neho dobiehala (behom aj strelbou). Rovnaky scenar sme mohli vidiet aj v Soldier Hollow, len tentokrat sa namiesto Anais ukazala Julia Simon. V tomto zlozeni startuju aj dnes. Obaja su velmi rychli strelci - u Guigonnata to ale bolo v sezone vidiet pri vlastnych individualnych startoch (sprintoch) a skoro nikde inde. Pri SMR strielal pomerne ustrachane a aj napriek tomu vo vysledku nepresne (co on nie je uplna istota z pohladu presnosti, lenze aby predviedol pomalu strelbu (na neho) a este nepresnu, to je prilis). Vyhodou je, ze Antonin nestartoval vcera. To je obrovsky skok vpred v nazerani na moznosti francuzskej stafety. Dobre viete, ze tuto dvojicu som skusal hrat aj v USA (preto hovorim o urcitom sklamani, najma z Antonina) a aj to je jeden z dovodov, preco nad nimi rozmyslam (a nehram ich z prvej na vyhru/top3).

Ukrajina - rovnaky pribeh s par odlisnostami. Merkushyna plati za extremne rychlu a extremne presnu strelkynu. V Oestersunde k tomu zatial pridavala na nu aj nadstadardny beh. Problemom je, ze je to jej 5.start. Vyhodou je, ze nebola v zamori a zjavne jej to prospelo. Problemom dvojice je v podstate hype okolo Pidruchneho, ktory znizil kurzy do roviny, kde Ukrajina je zaujimava (kvoli inym priaznivym okolnostiam), ale nie je to must bet, kde si clovek povie "hmm, to musim hrat za kazdu cenu". Pidruchnyi nie je az taky presny strelec, ako by sa po jeho vystupeniach tu mohlo zdat. Ano, dokaze strielat extremne rychlo, ked ma den a chut (fakt velka podobnost s Antoninom). Zaroven Dmytro, pisem to tu uz roky, je kral poslednych kol - ten zo zamaskovanych kralov, kedze bezi uvodne kola pomaly a v tom poslednom uhana, zvacsa, ako drak.

Rusko - skryta stafeta, to je jej caro. Pavlova/Eliseev, to nevyzera dvakrat uzasne, najma pri tych svetoznamych dvojiciach v inych stafetach. Lenze obaja strielaju rychlo, obaja neisli individual a tak som velmi zaujimavy, co dnes predvedu. Top6 som jednoducho musel hrat a top3 som skusil. Osobne uplne nepoznam Eliseeva a jeho zaverecny sprint v priamom suboji o poziciu (pretoze o nic velke nikdy nebojoval a ked o nieco bojoval, superi neboli v plnom nasadeni, resp. superi boli nizsieho rangu). Osobne si myslim, ze patri niekde medzi - Lessera/Edera by dal (s normalnym priebehom zavodu, kde vacsinou bude bezat za niekym dobre schovany) a v subojoch so spickou by mohol len prijemne prekvapit (nedalo by sa to vsadit, ale neprekvapilo by ma, keby po vcerajsku zdolal napr. Hofera/Guigonnata, asi nie Pidruchneho/JTB).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.03.2019, 1:52 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Trochu mrtvo, tak nieco napisem ...

Posledne 2 tyzdne boli naozaj hekticke (a mozno aj tri, lenze tam prisla aspon sladka bodka na zaver) - dobiehajuca zima, snaha sa (trochu predcasne) pustit aj do veci, ktore budu hlavnou naplnou prace v dalsich tyzdnoch a mesiacoch (takze cyklistika a prve 2 velke etapaky sezony, spominana netradicne skora prva zastavka MotoGP a k tomu napr. golfovy neoficialny 5.Major sezony - The Players).

Minimalne sa zda, ze odpadla ocakavana povinnost (o to prijemnejsie zistenie, kedze som pocital s presnym opakom), co v reci pocitov a cisiel zaposobilo na moju dusu naozaj blahodarnym sposobom (na financie by som to vycislil ako vyhru 1k, s ktorymi dopredu nepocitate, ktore si ani prilis nezasluzite a o to je to prijemnejsie ... pocitovo, no, to som v podstate v odpovedi zahrnul - ste zmiereny s prehrou a nakoniec sa z toho urobi drobna vyhra).

Z pohladu tipovania? Ako ste mohli vidiet, nic som tu nepisal, co odpoveda. Preco? No pretoze som prematch skoro netipoval. Moj posledny prispevok bol pred MSR, kde som napokon pomerne bezhlavo nahadzal vsetky prezentovane myslienky aj na tiket(y). Bolo toho vela a za male vklady. Bolo toho vela a nic nemalo valnu hodnotu (to som vedel a bol som uprimne zvedavy, ci sa nieco "s mojim tipovanim" zmenilo za tych par tyzdnov). Vysledok? Vysledok odpovedal celej zime, mojej schopnosti sa vrhnut do niecoho, co jednoducho vyjde uplne tym najnudnejsim moznym sposobom. Vybrat si zavod, kde po uvodnej "nadeji" sa po polovici zacne vsetko velmi rychlo rozplyvat a z nadejnej selanky sa stane lusknutim prstu nocna mora.

Ako hovorim, hral som vsetko, kazdu "drobnu hodnotu" (a naozaj titernu, preto hovorim, ze som v podstate ani nemohol by sklamany vysledkom, skor prekvapeny, ze zrazu zavod vyjde podla papiera SK) .. clovek zahra proti kurzovym favoritom, ktori nebudu top3 a dosadi tam stafety za nimi, ktore by ich mali logicky nahradit. Ked ale stafety ako ITA/SWE budu okupovat pozicie na bedni, nemozu vyjst pokusy s FRA/UKR a ani AUT. Paradoxne tak bolo, ze mi vysiel tip, ktory som hral uz den predtym a tym tipom bolo Rusko (a aj to po boji, kde to po tej tretej serii na strelnici zacinali vyzerat na uplnu katastrofu, ktora sa aspon s tym Ruskom mierne, ale naozaj len mierne, poupravila).

///

To prilis chuti neprida. A biatlon stoji a pada na tejto chuti. Cez vikend som prematch, pomerne pochopitelne (aj vzhladom k narocnym podmienkam), znova nehral nic. Skusal som Norsko live, aby som ho po uz pomerne tradicnom vypadku Eckhoff (norsku stafetu live som hral tretikrat v sezone) pred poslednou strelbou musel vyplatit (45s na Oeberg? to sa neda nabehnut, aj ked sa volate Olsbu, resp. cakat, ze zrovna Oeberg bude nejako vahat/chybovat na strelnici, to mi prislo este daleko zufalejsie ... suma sumarum, bol som si vedomy, ze tip moze vyjst len v pripade vysoko nepravdepodobnej udalosti na strelnici, ktora neodpovedala kurzom, resp. keby sa schylovalo k dramatickej koncovke, budem mat cistu mysel a zrejme zaujimavy (a realny) kurz k dispozicii ... povedzme, ze by Olsbu stracala na Oeberg 5-10s napr. po poslednej strelbe). Vysledok bol tradicny - urobil som dobre a zrazu som mal stastie a to take stastie, ktore si nikto nepraje. Zrazu sa stala ta nepravdepodobna vec - Oeberg vazne chybujuca na strelnici. Mierne chybujuca, to by neprekazalo, kedze by aj pri vybornej strelbe Olsbu (ktora by mozno v tom pripade neprisla, cim by zavod stratil na dramatickosti a teda potencialu nieco vsadit po poslednej strelbe = livko) aj nadalej viedla pred poslednymi 2km zavodu. Lenze zavod neponukol zapletku, ponukol uplny zvrat, kde vyhral moj povodny tip bez toho, aby som sa k nemu mohol nebadane vratit.

A to sa mi neskor stalo aj pri cyklistike (tentokrat vylozene moja hlupost, to hovorim na rovinu ... prihoda zo stafety je naopak skor vylozene smolna situacia, kde vsetko ide proti vam ... dokonca aj ten cashout bol zaujimavy a musel som ho zobrat (50% vkladu) pri fakte, ze sanca Norska je len v rovine teorie).

///

Najzaujimavejsia prihoda vikendu ale vzisla z nedelneho zavodu na 15km volnym sposobom. Prematch som zahral jednu jedinu vec - Bolshunov mimo top6 (a aj to som sa pritom mrvil ... jednoducho to nebol tip, ktory by mal naplno zaujal, ale zahral som to napokon s tym, ze viacej by ma mrzelo, keby som to nehral vobec nez fakt, ze na tom prehram par eur).

Bola to ale taka nezaujimava ciastka, ze nemala absolutne ziaden vplyv na livko, kde som dopredu vedel, ze by sa mohli diat zaujimave veci (okruh, kde je na uvod naozaj zlozite stupanie a kde je zaroven aj medzicas ... od tohto medzicasu sa naopak pozvolne klesa az na stadion, s par medziclankami, kde sa narazovo prudko stupa, co ale oproti uvodnej pasazi su skor bezvyznamne intermezza v jasne stanovenom klesavom trende trate ... k tomu teploty nad nulou a nocne/ranne snezenie). Zaroven tu bol predpoklad, ze by sa mohli utvorit dvojice, ale nebola chut riskovat, ci sa naozaj utvoria, ktore to budu apod. (informacie o case okruhu boli kuse, resp. skoro nijake ... myslim tym historicke).

Velmi rychlo som pochopil, ze to speje k tomu, co som si pred zavodom pocitovo odhadol (tentokrat som k odhadu nepouzil ziadne informacie ... len moje skusenosti a nazvime to, profesionalny odhad). To je jedno, bolo to 11 minut (takze 22). Ako som hovoril, ani startovku som teraz prilis neriesil (ze by som v nej dopredu hladal vsetky mozne dvojice), ktora tu 11-minutovu hranicu takisto potvrdzovala (co ale vo vysledku nepovie, ci sa dvojice stretnu, resp. v akom okamihu a ci vobec ... staci, ze okruh dotycny zvladne za 11:15 a dvojica nikdy nemoze vzkniknut).

A to bol v podstate aj pripad tohto zavodu. Aby dvojicka mohla vzniknut, musel "skorsi jedinec" zajst 1.kolo niekde na hrane 11 minut (nieco za) a to z dovodu, ze to prepojenie 1.kola s 2. (resp. medzicas po 1.kole) uberalo s casu par sekund (takze kto absolvoval 1.kolo za 11:05, mal na zavodnika, ktory startoval o 11 minut za nim, realny naskok na trati na urovni par sekund ... t.j. povedzme rozdiel 10s). To znamena, ze ked niekto zasiel 11minut a nejake drobne, mal naskok 8-10s. A to bol pripad Sundbyho (teoria bola overena na Chervotkinovi, za ktorym vybiehal Melnichenko ... takze ked zasiel 1.kolo Sundby podobne ako Chervotkin, tak bolo zrejme, ze par sekund za nim bude 1.kolo rozbiehat Bolshunov, posledny muz na trati).

A teraz ... velmi dobre vieme, ze Sundby je "zmrd" (a to je este slusne oznacenie, tentokrat to ani myslienkovo nespajam s jeho "dopingovou" minulostou). Zmrd z dovodu, ze tieto startove pozicie/casy na 1kolo ma vzdy perfektne prepocitane a tym aj urcenu taktiku - ake miesto si vybrat v st.listine, resp. co od zavodu ocakavat a ako k nemu pristupit. Toto je vsetko este v uplnom poriadku (aj ked je to neprijemne vidiet u zavodnika, ktoreho clovek prilis neoblubuje). Horsie je, ze kvoli tomuto sa proti nemu prakticky neda nikdy zahrat prematch (pretoze on partaka na trati pritahuje ako magnet a dostane aj v situaciach, kedy sa to javi ako vysoko nepravdepodobne/nemozne). A najhorsie je, ze on "netaha" ani v pripadoch, ked je z tej dvojice tym, co by mal mat viacej sil, t.j. startoval "neskor".

A zmrdom je aj kvoli poslednemu zavodu. Preco? Uz len z dovodu, ze na MS podobnym sposobom vyhral a tentokrat bol "len" 2. Na MS som ten spravny okamih nechytil a potom uz nebola chvila, kedy by mi to davalo zmysel. Dokonca som zahral "proti nemu" Bessmertnykha za @2,5 po poslednom medzicase (to len ako zaujimavost). V tomto pripade nic podobne nehrozilo ... mal urcitu rezervu na Bolshunova, co pred kopcom hned zo stadiona bolo nevyhnutne (keby to 1.kolo zasiel o 5s horsie, tak to s touto myslienkou hrat na takejto trati jednoducho nemozem a musel by som vylozene cakat na medzicas po 1,7/6,7km, ci Sundby bude stale nalepeny na Bolshunovovi). Takto som cakat nemusel a @4,0 som tam hned hodil (za 250). Prisiel medzicas, vsetko nadalej fungovalo (Bolshunov ho dobehol, Sundby poctivo na jeho chrbte nalepeny ako plostica). Prikladam znova, myslim, ze kurz bol @3,0, dalsich 250. A takto som prihodil este 3krat po 250 na rozne nizsie kurzy (1,83, 2,0 a 2,5 ... cca takto). Takze som bol behom chvile na Sundbym za 1,25k (medzicasom som skusal nieco podobne aj s Colognom, aby som nahodou nieco nepodcenil ... tam bol pribeh Spitsov/Cologna, t.j. teoreticky este vyhodnejsia dvojicka, avsak Cologna sa velmi rychlo pustil, co znamenalo jedine, rychlo sa mojich stavok zbavit ... co vo vysledku moc nestalo).

///

Sme niekde na konci 1.kola Bolshunova. Bolshunov je z pohladu SK hrozba - pretoze ma meno a zachadza velmi dobre casy (tzv. na dostrel najlepsich, na urovni Sundbyho). Lenze "my vieme", ze Sundby ide tie casy v 2.kole tiez (kedze je nalepeny na Bolshunovovi). To je princip tohto boja - zavodnik o kolo napred ide casy zavodnika, ktory zavod len rozbieha. Malokto dokaze tempo stupnovat a ak ano, tak su to velmi jedinecne situacie a videl som tu max. u Spitsova v niektorych zavodoch na uvod sezony (rozbieha velmi pomaly a v poslednom kole doslova lieta).

Do tejto chvile je vsetko fajn, clovek sa "tesi" na peknu vyhru, na vyhru, ktoru uz dlho nevidel (pri zimnych sportoch, pri livku na zimne sporty zvlast ...). Pritom si je vedomy, ze najtazsia cast zavodu este len pride (udrzi sa Sundby Bolshunova v stupani pri svojom 3.kole? ak nie, co sa zacne diat, resp. co bude pricina ... vysoke tempo Bolshunova aj v 2.kole, alebo velka kriza Sundbyho a tzv. "zastavenie sa" ...). Zdalo sa, ze je vsetko v pr.... Z iluzie velkych vyhier sa clovek dostal do situacie, ze je -1k ... ano, na livku to uz takto chodi a to aj v klasickom lyzovani, kde by trendy/zmeny mali byt nepatrne/postupne. Samozrejme, tu to bolo umocnene specifickou situaciou - obrovsky tazky kopec, Bolshunov tank, ktory ked odpadava, tak v uplnom zavere (v 3.kole) a Sundby, kde clovek len mohol odhadovat, ci to 2.kolo s Bolshunovom nejde az prilis cez zavit.

Zrazu clovek vidi, ze Bolshunov virtualne ziskava obrovsky naskok na Sundbyho na mete 6,7km a zaroven ako Sundby virtualne zacina masivne v stupani v 3.kole stracat na timovych kolegov Toensetha/Roetheho. Na jednej strane som potreboval, aby nastala iluzia, ze Bolshunov straca (od ktorej to bolo v tej chvili velmi daleko ... pricom musela ta vec prist este pred poslednym kolom, kde Sundbyho minimalne ciastocne doslo) a na strane druhej som vobec netusil, ci vobec to Sundby aspon dotiahne do ciela vo vedeni (jeho naskok na spominane duo v kopci masivne poklesol ... na jednej strane, OK, obom dane makke/nestabilne podmienky vylozene sedeli, pricom Roethe ku koncu zavodov vzdy stahuje naskok na vsetkych konkurentov, resp. Toenseth je vzdy silnejsi v kopcoch nez v zjazdoch, kde je naopak jeho velka slabina a tak by sa trend mal velmi rychlo preklopit ... ale zasa nebolo uplne normalne, aby Sundby tolko stratil (dalsi podsadity/nizky lyziar).

V tomto pripade uz rozhodne neslo o to, ze Sundbymu verim vo vitazstvo. Uz islo o to "zachranit, co sa zachranit da". A k zachrane som potreboval 2 veci - "stracajuceho" Bolshunova (co sa napokon stalo, kedze si treba pamatat, ze Sundbyho medzicasy v 2.kole boli Bolshunovymi medzicasmi z kola prveho s vynimkou stupania, kde mal Sundby drobny 7-8s naskok) a Sundbyho, ktory sa v klesani zasa ako-tak vzchopi, minimalne v porovnai s duom Toenseth/Roethe (co som vysvetlil, preco k tomu napokon doslo).

Bolshunov naozaj v klesani zacal virtualne stracat svoj masivny 11s naskok, aby na konci 2.kola na Sundbyho dokonca uz stracal 0,4s. Toto bol presne bod, kde sa to perfektne dalo vyplatit (dokonca so ziskom, samozrejme nie so ziskom na urovni 2k+, co by bol zisk bez zasahov v pripade, keby sa Sundby v stupani udrzal, resp. ak nie udrzal, ale nestracal by na duo Toenseth/Roethe). So ziskom, myslim, na urovni 350 eur (co je dalsia otocka - najprv clovek vidi 2k+, potom 1k- a napokon ma nieco medzi, co uz je realny stav). Este som si z rozmaru zahral Sundbyho, tentokrat ale s kurzom @8,0 (tu je vidiet ta zmena, kde stacilo stupanie, kde v 3.kole Sundby vyrazne zaostal a z kurzu @2,0-2,25 na Bolshunova bol zrazu kurz 1,10 apod.). Ja som nechcel mat s Bolshunovom nic spolocne, nechcel som otocit stavku na Sundbyho zrazu na Bolshunova. Ja som vedel, ze posledne kolo Sundbyho nebolo dobre, ale zasa viem, ze Bolshunov v poslednom kole nehviezdi, ze si to cele v prvych 2 kolach odmakal, ze podmienky nie su vyhodne pre neho (jeho postavu, vid prematch tip proti nemu) a ze skejt je jeho horsi styl (o parnik voci klasike). A vedel som, resp. to bolo vysoko pravdepodobne, ze sa v stupani na metu 11,7km trend vyvoja medzicasov znova nakloni na stranu Rusa, ale rozhodne som nevedel, aka velka ta zmena bude (necakal som, ze stiahne 10s ako Roethe alebo Toenseth, ale 5s mi prislo uplne pochopitelne ... lenze 5s a potom co s tym, resp. ako doceni tych 5s SK, kedze moja viera v Bolshunova by tymto medzicasom prilis nevzrastla). Ja som totiz dopredu vedel, ze Rus strati na mete 13km (predposledny medzicas na trati) ... preto som hral Sundbyho, experimentalne za tych @8,0 (aby ma tolko nemrzalo, ze som to predal, aj ked dobre, keby Sundby napokon vyhral ... aby som mohol na tradingu aj tohto nieco zarobit, kedze som tusil vyvoj, ktory nastane atd). Vyvoj som odhadol skvele, lenze nie som taky mocny, aby som odhadil, ci SK vypise po medzicase znova ponuku alebo nie (a ak ju vypisala, tak to bolo len ma pikosekundy).

Posolstvo tejto prihody? Nebat sa, co sa javi ako najvacsia slabina (a v dlhodobom meradle mojho tipovani, na strane druhej, ako najvacsia cnost). Umne sa pohybovat medzi primeranym rizikom a opatrnostou je najvacsim umenim velkeho tipera. Palit to hlava-nehlava v case, ked sa vam nedari, to vo vysledku len prehlbi stradanie, nechut a pochybnosti. Ale pochybovat tam, kde instinkt by mal byt dostatocnym zdrojom informacie, zasa prinasa neuspokojenie vlastnych predstav a tuzob.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.03.2019, 15:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Povodne nebol velky dovod dnes nieco hrat, co v podstate plati aj nadalej. Ale ako to uz byva, ked sa do toho clovek trochu ponori, vacsinou nieco vyplava na povrch a par tipov/zavodnikov sa na neho nachyta ...

Preco nebol dovod? V podstate tazko najst horsiu kombinaciu podmienok - velmi tazke trate, co je este "okorenene" vysokymi teplotami a la Seefeld a k tomu dnes aj neprijemny vietor, ktory sa zrejme bude rozne tocit a menit svoju silu. Takze vitaz potrebuje byt skvely bezec, velmi kvalitny strelec, bude potrebovat trochu stastia a bolo by vhodne, aby bol lahsej postavy (kombinacia tazsej trate a viacerych stupani s makkym borivym podkladom).

A este tu mam dalsi exkluzivny moment - zavod v podvecernych hodinach. Je to snaha dostat ludi do hladiska pocas pracovneho tyzdna. Lenze to v takto teplych dnoch znamena, ze tie uplne najvyssie cisla mozu kalkulovat s efektom primrzajucej trate. To skusaju (veria v to) Nemky, ktore prakticky vsetky volili vysoke BIB a poslednu skupinu. Zaujimave je, ze Herrmann isla tentokrat do "3", takze strategia 'nieco medzi". Tuto strategiu povazujem za tu najhorsiu, pretoze zavodnik dostane takmer to najhorsie z jednej (ze v stupaniach to bude uz totalne rozbite) a nedostane to najlepsie z druhej (najma v zjazdoch sa mozno trat podstatne zrychli).

Osobne neviem, co bude fungovat. Ak si spominate na Seefeld, tak tam Johaug na vysokom BIB uplne nezarobila (aj ked vyhrala, tak nizsie BIB mali v stupaniach zjavnu vyhodu a Johaug naskok udrzala z dovodu, ze k veceru naozaj zjazd do ciela zrychlil oproti nizsim cislam). Takze ak toto vobec nastane, tak sa to prejavi len v klesavych usekoch, v stupanaich to asi nebude dobre ani v uplnom uvode, ale rozhodne to nebude lepsie v priebehu (naozaj netusim, ako trat vyzera, bude to take "mile" prekvapenie).

Volim nizke BIB, logicky. Vysoke BIB sa daju hrat aj v priebehu, su to prakticky len Nemky, pricom Herrmann je v takom vakuu (myslim, ze 58) a dalsie 3 Nemky (Hildebrand, Preuss a Dahlmeier) az prakticky uplne na konci. Z toho Herrmann, fajn, ale stale si myslim, ze velka vacsina jej cara suvisela so strelnicou prave v Oestersunde (kde bola uspesna uz predtym, zaciatok sezony 2017/18). Dahlmeier bude s lepsimi podmienkami na trati hrozba, ale povodne uz mala myslienky na koniec sezony po MS (aj kvoli zdr. problemom, resp. horsej bezeckej forme). Preuss nie je sprinterka, Hildebrand je mozno zaujimavy tip na trading, ked bude zjavne, ze trat drzi/niekde zrychluje, ale rozhodne odpadne v poslednom kole (o tom som presvedceny), ale myslim si, ze zrejme vobec nebude v ponuke (prilis vysoky kurz a ci ju tam pridaju v priebehu, tomu by som teraz prilis neveril, resp. s tym uplne nepocital).

Pri nizkych BIB potom (podobne ako pri vysokych) plati, ze cim nizsie, tym lepsie. Takze sa moje oci pozeraju napr. na top15, este lepsie top10. Byt v prvej skupine a dostat 28/29 (Vittozzi/Olsbu) naozaj nepredstavuje ziadnu vyhodu, to je aspon moj nazor a pohlad.

Hram BIB 1, BIB 8 a BIB 11 (Dunklee, Brorsson, Eckhoff). Ako som napisal, hladat presne vhodny tip do zavodu tazkeho na strelnici, ako aj v behu (a este na konci sezony tyzdne po vrchole) je extremne narocne. V podstate ma bavi aj Yurlova (asi zahram live, ale bez top3/top6 apod.), aj ked to nie je pravoverna sprinterka.

Dunklee zacina, co nie je uplne vyhoda (BIB 2-10 je lepsia startova pozicia), ale zasa nevidim dovod, aby to dnes bola vylozene nevyhoda. V 2.kole uz niekoho pred sebou uvidi, v tom prvom je 30s aj tak velke manko, takze ak by niekoho videla, tak len slabu zavodnicku, co pri dnesnych podmienkach sa do prvej skupiny tlacila viac-menej len elita. Dunklee tu ma historicky skvele vysledky. Teraz je otazkou, preco tomu tak je. Ja tvrdim, ze Dunklee rada ladi formu k MS a dost casto sa stava, ze ju naladi tak, ze to najlepsie ukaze az na naslednych SP v offseason. Zaroven tu bude zrejme kusok z charakteru trati, ktore su narocne a ak si dobre spominam, rozbite trate v Hochfilzene (nedavne MS), kde Dunklee ziarila, jej takisto velmi svedcali.

Mona Brorsson, skryta hviezda MS. Siahala na medailu prakticky v kazdej discipline a dockala sa jej len v stafete a aj to napokon nebola zlata (aj ked k nej mali Svedky dlhu dobu dobre zarobene). Je to ta z dua Svedok, ktora je charakterom viacej sprinterka. Svedky ladili na MS a ukazalo sa, ze naladili solidne (mozno som cakal aj viac, ale nemozem tvrdit, ze sa zamer nepodaril). Je to zavodnicka bez podia v SP, preto tie kurzy. Pre mna je to valuebet zavodu a velmi sa mi to paci. Brorsson na Holmenkollene aj v minulych sezonach predvadzala velmi dobre vysledky a to pripominam, v minulych sezonach jej to tolko nebehalo.

Eckhoff? Tradicne silna v zaveroch sezon (aj kvoli zdr. problemov z uvodov sezon). MS z Holmenkollenu 2016 zo sprintu (ako inak). Kurz je taky, povedzme solidny (hratelny). Zial, na MB si to nemozem zahrat tak ako by som chcel (nemam ucet, stale plati) a inde je to uz "len za @14,0", co je stale fajn, nie je to strasidelny rozdiel, ale povedzme, ze "neprijemny". Eckhoff je lahka ako pierko, miluje narocne trate a tieto "prekvapenia" v sprintoch tesne pred MS/tesne po MS vylozene miluje.

///

Mne sa v podstate paci skoro cela top10 startujucich. Samozrejme, Zuk a Gontier sa zle pouzivaju a faktor "strelba" a "vietor" hra trochu proti nim. Davidova/Vitkova, tym zasa chyba jedno alebo druhe. Proti Hauser nemam nic a podobne ako Yurlovu by som ju mal vsadit (keby bolo kde, resp. za odpovedajuci kurz). Kaisheva postrada potencial kvoli Yurlovej (napr. na MB tip naj Ruska, ktory si aj tak prilis nevsadim).

Ked vidim tie kurzy na Yurlovu u Tipaca, tak zjavne musim hrat. Nebola v zamori, forma na MS po vsetkych strankach vyborna (ziadne prekvapenie). Zial, nie je sprinterka, ale ja si ani nemyslim, ze vyhra (napr. na MS to stacilo na 8.miesto s 1 chybou = idealny scenar = medaila, zrejme strieborna).

///

Favoritky? Herrmann som spomenul. Dahlmeier to iste. Vittozzi/Olsbu vyssie BIB, tzv. "nepriaznivy stred". Kuzmina na MS chora, makky podklad, tazka trat a ani vietor na strelnici jej nehraju do kariet (ale je to sprint a podobne ako na MS je schopna v kazdom sprinte vyhrat, na rozdiel od inych disciplin). Fialkova nie je sprinterka, co presne plati aj o Oeberg. Wierer? Ani ju neradim medzi sprinterky. Pre Talianky bude nevyhodou vietor (rychle strelkyne), pre Wierer rozhodne profil trati a v globale narocnost sezony, resp. vedomie, ze suboj o velky kristalovy globus je tak nesmierne vyrovnany. Kaisa? Fuka, to je hlavny limit + jej sezony vzdy dobre zacinaju a horsie koncia. Francuzky su hodne off, pricom najnizsie BIB ma z nich snad Simon (21).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.03.2019, 17:15 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Takze zimnu sezonu som prave ukoncil, biatlonovu zvlast (a stylovo, najvacsi vybuch snad za celu zimu). Vietor nulovy, trat skvela, vysledky odpovedajuce prvym 2 faktorom (+ s mojim bozkom smrti, kde zavodnicky ani za idealnych podmienok nedokazu dat 2 rychle nuly).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 24.03.2019, 1:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ospravedlnujem sa, ze som dnes nenapisal. Uprimne, sam som necakal, ze to bude fungovat az tak dobre (dufal som v to, ale necakal). Sice tomu vsetko nasvedcovalo, ale dobre viete, ako to v tejto sezone s podobnymi vecami chodilo ... (a to viete len z druhej ruky, realne to bolo este horsie Very Happy ).

Rec je o Stine Nilsson. Po 1, ani ja som nedostal tu najsladsiu cast, pretoze som nevydrzal hore/nechcelo sa mi uz cakat/... a rano som sa svojim sposobom potesil, ked som v ponuke nevidel Maju Dahlqvist (na ktoru som bol najviac zvedavy, kedze bet365 ju nevypisalo). Preco? Udajne na nu bol kurz 100 na vyhru, nejakych 15-17 na top3 a 6,5 na top6. Rano som uz nic podobne nevidel (tam bolo nemeniacich sa 60-9-3,2). Po 2, je vzdy otazkou, ako by som zareagoval, resp. co by mi bolo dovolene.

Faktom je, ze ked to vyjde "perfektne" (zavodnicka vyhra), aj vklad, ktory sa neschvaluje, uz generuje peknu sumu (co sa napokon aj stalo, lenze rozdiel medzi 60 a 100 = 1k bez nejakeho rozmyslania/schvalovania/pochybovania/vyckavania). Minimalny vklad na dalsie veci by bol tiez jednoduchy a potom by zacalo premyslanie (co je ta "otazna cast").

Podme od dohadov. Realita? Realita bola 60-9-3,2, realita, ktora uz "nemohla nikam utiect", takze som mohol poctivo cakat na zabery z prenosu, nejaky utrzok trate (po vcerajsom masakralnom sprinte po celodennom snezeni (s dazdom), so silnym vetrom, na pomerne vyzivnej a dlhej trati (podmienkami bola narocnost/dlzka len umocnena).

Mne sa podvedome podobne pacila Maja (ktora Stinu takmer porazila z 2.SF na takto tazkej trati, za takto tazkych podmienok + jej vykon na 10km F pred tyzdnom vo Falune, znova v supernarocnych podmienkach). Ukazalo sa, ze to bol velmi dobry tip, ale mozno trochu prilis odvazny (co povazujem za spravne zmyslanie, ktore mi naopak trochu chybalo celu zimu ... resp. mozno nechybalo, ale chybala tomu pozitivna odovza, nejaky ciastkovy uspech). Neporovnavat s inymi tipami na vysoke kurzy (napr. so Stinou) - Maja je tip zalozeny na utrzkoch, ktore vytvaraju skladacku a z tej skladacky moze vzist pekny uceleny obrazok, ked dieliky presne zapadnu na svoje miesto.

A kedze mi Maju napokon vypisali (tesne pred zavodom) na bet365, tak som tzv. rozdelil pozornost na 2 zavodnicky namiesto jednej. Plus som mal stale urcitu slabost pre Fridu Karlsson na baze "co ked to bude tazsie, nez to vyzera". Rozdelenie pozornosti sa ukazalo ako "ta nestastna cast", rozhodne pricinou neboli vysoke kurzy (keby skoncila 2., ano, situacia sa prudko meni, ale to sa nestalo).

Ked vyhrala, je dost jedno, ci clovek ma @60,0 alebo @100,0, len tych @60,0 zrazu musi zahrat za vyssi vklad (to iste @9,0 na top3). Takto nehra top6, pochopitelne, lenze rozdiel medzi top3 a top6 je prakticky bezvyznamny (tip bude fungovat, Stina bude top3, tip nebude fungovat (z roznych dovodov ... jednoducho je to stale viac sprinterka nez distancna zavodnicka ... Svedi nenamazu tak skvele ako pri sprintoch (nepravdepodobne), trat sa zacne prekvapivo borit (v Kanade sa startovalo skoro rano, trochu mrzlo a podla oka stopy pre klasiku vyzerali byt absolutne perfektne). Na vyssi vklad (schvalovanie), ale zrazu nebolo dost casu, na top3 zasa "chut", ked clovek hral aj charakterom podobnu Maju (dokonca za vyssi vklad nez Stinu, co plati aj o jej vyhre, preto to cele spominam) a na pisanie sem som uprimne nemal ani len pomyslenie (nestihal som ... pozerat sa dalo len cez ESP (co je dalsi strata drahocennych sekund a urcity diskomfort), kedze ES dava radsej 2 dni stare zaznamy z biatlonu).

Stale to bol typ zavodu, na ktory celu zimu cakam. Pravdou je, ze ich bolo ako safranu. Pravdou ale tiez je, ze Stina sice vyhrala (a sam viem, ze som z toho mal dostat viac), ale Maja bola 6. (tesne, pripominalo to v malom "Musgravea" ... lenze toho som vsadeneho mal, Maju nie ... top6 bola len na MB, co je myslim dostatocna odpoved). Hral som Jacobsen top6 (8.miesto), hral som Bjornsen top10 (ano, dovolil som si porusit zakladnu pravidlo, vsak vklad bol tomu usposobeny) a sama potvrdila, ze formu ma skvelu, lenze lyze boli zufale (tento priebeh Bjornsen (rychlo ide do cela, udava tempo, potom sa to zlomi, zacne sa v stupaniach trochu trapit a konci v druhej desiatke) a aj kritiku lyzi, ked mam nieco na nu zahrane, poznam az velmi dobre).

///

Ale chcel som o inom ...

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2019/CC/4205/2019CC4205SL.pdf
http://medias1.fis-ski.com/pdf/2019/CC/4206/2019CC4206SL.pdf

Aka bola predstava pred celym finale SP v Quebecu? Zarobit na sprinte (co je vzdy ciel, v tejto sezone skor zbozny), co sa obligatne nepodarilo (cire zufalstvo, vid aby na tazkej trati postupili ako LL dvaja zavodnici (muzi/zeny) z 2.SF? to teda dakujem pekne). Dnesok odpovedal, ale po tom celodennom snezeni/dazdi v piatok/v sobotu v noci to rozhodne neboli idealne podmienky (vedomie lahkej trate a prilezitosti pre sprinterov (umocnene startovou poziciou po sprintoch = menej casu, aby distancni zavodnici tlacili na tempo z cela zavodu), aby sa clovek mohol do toho opriet (v zenach bola vytvorena aspon situacia - neporazitelna Johaug vs sprinterky, ktore jazdia distancie len pri takychto etapovych zavodoch = podcenenie od SK ... v muzoch naopak boli najlepsi klasicki sprinteri absolutnymi favoritmi zavodu a treba povedat, ze pravom ... niekto ako Maja/Stina v muzoch jednoducho nebol, mozno Hakola, ktoreho mi aj tak nevypisali a aj to bol potencial top10, v uplne idealnom zavode top6).

A zajtra (resp. dnes)?

Tento typ etapaku (sprint, masak, stihacka) je pomerne standardny. Ak je to skejt/klasika/skejt, najdolezitejsou castou je ta druha z pohladu sprinterov (kedze na tu tretiu by mali mat naskok kvoli bonusom zo sprintu/z 15km MS). A v tej tretej discipline, tam uz tzv. pracuju s naskokom.

My teda potrebujeme, aby "sprinteri" mali naskok, lenze nesmie byt prilis vysoky (ani uplne titerny, v takomto pripade by sa nedala aplikovat zakladna myslienka/krasa stihacky).

Je 33s/49s prilis vela? Ja tvrdim, ze je. Treba dodat, ze su to len 2 zavodnicky, nejdu od startu pospolu a akakolvek dalsia superka straca uz strasidelne mnoho na to, ze je to 10km na lahkej trati (zajtra by mohla byt este lahsia). Princip pracuje s trendom. My potrebujeme, aby bookies zacali verit zavodnickam vzadu (na prvom kilometri stiahnu 8-12s napr.). Cim viac budu z uvodu stahovat, tym lepsie (v nasom pripade je to nevyhnutne, kedze strata je obrovska + zavodnicky sa nebudu moct obratit na pomoc pocetnej skupiny ... az casom, ked Johaug rozhodne dostihne Oestberg).

Zaroven plati, ze zavodnicky zozadu musia vyzarovat, ze dostihnutie "je len otazkou casu", resp. ze maju este dost casu na to, ze superku nielen dostihnu, ale sa jej aj polahky zbavia. S tym ma software casto velke problemy (co je trochu prekvapenie). Na strane druhej, okruh v Quebecu na Plaines dAbraham je lahsi z uvodu a tazsi k zaveru (su tam 2 najtazsie stupania, ktore ale patria k lahkym stupaniam z pohladu standardnych trati vo SP ... najdlhsie stupanie ma prevysenie 27m). Keby to bolo naopak, je to uplne perfektne, ale svet a ani tipovanie sa tymto rozhodne neriadia.

Pri vacsom naskoku je zaroven caste, ze lider zmeni taktiku a pojde "naplno od zaciatku" (nemyslim si, ze Stina to bude aplikovat). Alebo Stina nepojde naplno, lenze trat je tak jednoducha, ze tempo stahovania bude softwaru napovedat, ze Oestberg/Johaug Stinu nedobehnu (co je katastrofa, vacsinou to takto nefunguje, ale pripominam vam aj tuto moznost ... spomente si na Stina/Therese pri stafete v Seefelde ... to je dobra pripomienka, kedze to bolo 5km volne, Stina mala polovicny naskok oproti tomu, co bude mat zajtra na Therese a Stina povedala, ze isla pohodove tempo a Therese na rovinach/zjazdoch nebola schopna zmazavat takmer nic, z uvodu uz vonkoncom nie).

Muzi? Situacia je este horsia. Problem vznikol zlomenou palicou Bolshunova a logickou snahou norskeho timu tohto zavahania vyuzit (Toenseth dostal jasny pokyn ist podlahu v cele). Bolshunov tak stratil min. 20s z 52 by bolo 30-32s. To je strata, kde by Klaebo taktizoval, resp. by ho Bolshunov po 5-8km dostihol. Klaebo by sa za neho zaradil a hral sa s nim. Okamzite by som sa snazil hrat Klaeba v case, ked by ho Bolshunov dorazil (a kurz by bol min. @2,5, v minulosti aj daleko vyssi, vid prihoda snad z Quebecu, kde bol kurz @9,0 po taktizovani Klaeba, kde ho dobehla pocetna skupina konkurentov). Takto straca Bolshunov priepastnych 52s. Je to priamy suboj o vitazstvo vo SP (to treba pripomenut) a 52s je taky naskok, ze lazo-plazo tempo z uvodu nedava az taky zmysel (resp. ak aj pojde lazo-plazo, Bolshunov ho nedobehne tak rychlo a bookies nebudu moct precenit Bolshunova/podcenit Klaeba, kedze do konca zavodu bude zostavat uz relativne malo kilometrov).

Zaroven na Bolshunovovi je nalepeny Harvey. Bude spolupracovat s Rusom pri poslednom zavode kariery (dalsia zaujimavost). Bude sa len vozit, silou-mocou drzat, ak Rus pojde all-in od prvych metrov (ocakavana strategia, v podstate jedina mozna, pricom Rus aj tak inu nepozna). Bude Rusa rozptylovat Harvey, ked na vyhru SP (velky ciel Rusa pred Quebecom, pochopitelne) jednoducho potrebuje celkove vitazstvo vo finale SP? Nemyslim si. Takze Harveymu sa staci drzat ako kliest (co by na tejto trati mohol zvladnut) a v zavere zapojit svoj kvalitny sprint (ako dnes). To ale komplikuje tip na Klaeba (ciastocne), kedze Bolshunov mu pripadne privezie neprijemneho konkurenta, ktory sa bude viezt v Rusovom zavetri (avsak s casom o 53s rychlejsim nez Klaebo v danom zavode ...).

V oboch zavodoch sa mozeme dockat zaujimaveho zaveru, aj ked by som si vedel predstavit o nieco lepsie vychodiskove podmienky (Bolshunov o 20s menej, Johaug/Oestberg o 5-10s menej, napr.). Myslim si, ze vyhraju lidri, myslim si, ze na oboch porastu kurzy, netusim/neviem, na aku uroven (ako vysoko vystupaju ... vid 1,03 na Klaeba a 1,4 na Nilsson na bet365 pred startom stihacky).
Fu680
Sázkař jako doma
Sázkař jako doma


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 19.12.2016
Tipy a sázky: 2168
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1Hodnocení kvality tipů: 184.1
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 1
PříspěvekZaslal: 24.03.2019, 21:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Škoda, že si nic nenapsal, ale jinak gratulace.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.03.2019, 12:23 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zrovna vcera som napisal vsetko, co sa dalo (udialo sa to a "fungovalo to"). Druha vec je, ci som to nalezito vyuzil (nie, nevyuzil ... ale to uz je iny pribeh).

Stina @2,0 po 2.medzicase (myslim, ze 2,4km). Sam som si stanovil @2,0 ako urcitu hranicu. To ale znamenalo, ze to bola spodna hranica a spodna hranica (stale 7,6km pred cielom ... alebo realne o kusok viac, kedze okruh mal 3,4km) nutne negeneruje velky elan k prehnanym vkladom (co sa ukazalo ako chyba). Stale som "dufal", ze SK sa splasia a o trochu to este navysia (ukazalo by sa na dalsom medzicase 2,25/2,5, prikladam znova), na strane druhej, bolo to realne? Preto som nevahal, ukazal sa @2,0 a hral som to, ale uz som nepremyslal nad vkladom a dalsim priebehom (bol som v tu chvilu rad, ze kvoli stiahnutiu naskoku v najtazsom meranom useku v uvode zavodu (najvyhodnejsi pre Johaug, najmenej vyhodny pre Stinu + uvod zavodu, kde Stina ide kontrolovane tempo a Therese ide all-in v snahe nielen stahovat Stinu, ale dostihnut aj Oestberg) sa tam vobec takyto kurz objavil (po tom uvodnom medzicase bolo dost mozne, ze sa nic vyznamne neudeje a tento usek bola jedina (posledna) sanca, aby sa tak stalo).

Potom to v podstate islo podla jednej logickej linie - tej vysoko pravdepodobnej. Stina v uvode kontrolovala cely zavod, aby postupne zvysovala svoje tempo (co len znova potvrdilo jej vysoky intelekt ... samozrejme, aj lyziarske kvality, ale tie ma mnoho inych zavodnic a so Stinou sa v tej druhej rovine nemozu ani len porovnavat). Ta druha bola, ze to prepalila (nepravdepodobna). Tu ste mohli vidiet u Klaeba (1.kolo napalil, v interview po zavode to priznal, takze v 2.kole pochopil, ze musi ubrat a zrazu citil/videl/bol informovany, ze za nim je uz kusok tank Bolshunov).

U Klaeba bol problem, ze som chcel viac, nez som mohol (zrejme) realne dostat. Prematch bol kurz 1,03-1,05 a ja som chcel po pomerne rychlom a prudkom dostihnuti duom Bolshunov/Harvey lepsi kurz nez mi SK ponukli (vzdy sa kurz odvija od predstartovneho + pocet konkurentov). Zaroven Klaebo uz je tymto znamy (tazko povedat, ci zrovna toto hralo nejaku velku ulohu ... skor nie). 1,833 bol peak (prvy kurz po tom, co ho dobehli) = nepokryva to druhu variantu, ked sa budeme bavit v rovine ze 1, je v pohode, oddychne si na 3.mieste, bude sa vozit a v zavere tradicne vysprintuje a bezpecne vyhra a 2, nie je v pohode, Bolshunov bude pokracovat vo vrazednom tempe, strati kontakt a vyhra Harvey, mozno Bolshunov).

Okrem toho hlavneho ... tam bolo aj par veci, ktore sa mali aspon hrat a ja som ich nezahral/nestihol/nedali sa hrat tak dobre (pretoze boli len na Tipsporte napr.). Ani to nebudem menovat vsetko menovat, snad len dodam, ze co som napokon skusal, to bolo tych par veci, co nevyslo ("oblubena" Bjornsen proti Kalle). A detaily ako Francesco de Fabiani taha skupinku s Normi v uvode namiesto toho, aby nechal makat Roetheho s Kruegerom ...

///

To je definitivny koniec tzv. zimnej sezony. Prichadza prechod, ktory som pri forme, ktoru som v zime mal, trochu urychlil (snaha sledovat a trochu tipovat aj to, co bude naplnou prace dalsich 6-7 mesiacov ... cyklistika a motosporty, z tych veci, co su uz aktualne).

To, ze som to urychlil, ale neznamena, ze by sa v blogu nieco vyrazne zmenilo oproti minulej sezone. Bude prestavka (za april od vas nic nechcem). Ale, v plane je pridavat clanky/nazory/postrehy aj pocas aprila.

Tu cyklistiku uz robim inak ako kedysi, aj ked sa mi nezda, ze by to viedlo k lepsim vysledkom. Pravdou je, ze si taktiez nemyslim, ze horsie vysledky nutne suvisia s tym, ze som to tipovanie transformoval z prematch tipov (a snahy hladat hodnotu v podobnych kurzoch) na cisty livebetting. Z jedneho uhlu pohladu je to nevyhnutnost. Ked som zacinal, tak ako-tak islo kombinovat rozne SK a teda hladat hodnotu jednoduchym porovnavanim + samozrejme, pridanim toho vlastneho nazoru. Vtedy bolo ale portfolio uplne, mohol som si na zaklade kurzov vybrat kazdeho. Toto obdobie, logicky netrvalo dlho, SK sa neosvedcili (pretoze sa ani nemohli), resp. to, co bolo dobre v uvode, to nemohlo byt uz dostacujuce neskor. Zostalo bet365, t.j. SK, ktora je jednotkou pre livebetting (u individualnych sportov to plati obzvlast). Porovnavanie s kym? Virtualne si budem pozerat ponuky inych SK z britskych ostrovov? Chvilu som to robil, potom ma to preslo. A prirodzene s tym prisla aj nechut hrat prematch. Potom je otazkou, ci prematch ide cashoutovat? Tak dlho som nehral nic prematch z cyklistiky, ze netusim (podla zimnych sportov by som tvrdil skor nie, ale viem si predstavit, ze to funguje, aj ked rozhodne nie pri kazdej etape/kazdom zavode).

Pinnacle? Tak ako vsade, aj pri cyklistike ponizil kurzovu hladinu. To, co z nich robili dobru SK na prematch (alebo aspon niecim zaujimavu), tak zrazu je vylozene nepouzitelna (co znova tlaci cloveka viacej k livebettingu). Tym klucovym aspektom je ale charakter cyklistiky. Pokym davalo zmysel hladat hodnotu prematch a vymyslat strategie, moznost hrat 2-5 cyklistov (pretoze dobre kurzy = ti 2-3 navyse boli v podstate "zadarmo" v pripade uspechu), dovtedy som nemal proti prematch nic. Teraz toto nie je mozne a ak je (cisto s bet365), vyzaduje si to "max. nasadenie" (striehnut na prve kurzy a byt tym velkym odbornikom, ktory udava trend). Stale to vo vysledku bude tak, ze musime verit urcitemu scenaru, ktory sa musi naplnit, inak dane tipy (zavodnici v nich schovani) nemaju realnu sancu uspiet. Ked to chceme hrat na viacere scenare, pri ktorych si vyberieme kombinaciu vysoko realnej a zaroven hodnotnej cesty, potom uz zrazu potrebujeme viacero SK, resp. SK, ktore vypisuje vsetky mozne zavody (nielen tie WT). To sa ale pri bet365 nedeje a tych prilezitosti skor ubuda a to pomerne nahodnym klucom (clovek nema istotu, ze vypisu aj vsetky WT podniky; istotu ma len pri tradicnych tyzdnovych etapakoch, GT a velkych klasikach).

K tomu charakter cyklistiky = zaujimave je len vitazstvo. 2.miesto ma vacsinou podobnu hodnotu ako 121. Zaroven oproti aj napr. bezeckemu lyzovaniu je tam 3krat viacej rizik (vacsinou). A aby vyhral uplny uchan, prvorocak, nedavny junior? To sa prihodi vacsinou len z uniku (myslim narazovo, z nicoho nic). Preto mam rad uniky. Kedysi som aj pri unikoch (v etapach, kde ich cakam) skusal svoje stastie prematch, pricom aj tu plati popisane (potrebujete mat vypisanych uplne vsetkych jazdcov a idealne od 5-6 SK, ktore sa nazorovo bude mierne rozchadzat). Ak taku moznost nemate, je lepsie nechat to na livko, bud byt rychlejsi/pozornejsi/odvaznejsi v case formovania unikov (co kvoli snahe ukazovat cele etapy od startu do ciela jasne posuva orientaciu tipera tymto smerom) alebo si pockat na ucelenu situaciu a z nej zacat vyberat tych pravych (ked prenos zacina az po sformovani, inu moznost nemate, co nie je vzdy na skodu).

Potom mam rad casovky (aj ked po poslednych extempore s Campanaertsom a Yatesom, kde som mal vyhrat pekne peniaze a nevyhral takmer nic, by som mal mozno tvrdit nieco ine). Lenze pri casovkach je clovek zavisly na kvalite a spracovani prenosu. Bez obrazu nie su informacie, resp. nie su informacie, ktore by nemala aj SK. Idealna casovka ma okolo 30km, je pocas nej max. 1 medzicas. Je fajn, ked medzicas rozdeluje trat na charakterovo dve ambivalnetne casti - ta prva je napr. rovinata, ta druha ma v sebe zahrnutu vacsinu nastupanych metrov, resp. jedine tazke stupanie na trati (a naopak). Podobne ako pri zimnych sportoch (bez. lyzovani) - prilis mnoho medzicasov je zlo, prilis jednoliaty profil taktiez. Vzdy tam musi byt nieco, co narusi zauzivany poriadok, zdanlivy trend vyvoja zavodu (a moze to byt aj pocasie, ale na tieto veci si SK davaju pozor (ak to je dazd, tak obzvlast, ak zmena vetra, tak su pomerne dezorientovani, vid S.Yates).

Etapy/zavody, kde sa vsetko zaujimave udeje v poslednych 5km su tie najmenej oblubene. Balik pokope, stat sa moze vselico (chaos, nervozita = pady, defekty, z toho plynuce menej vyhodne/nevyhodne vstupne pozicie do zav. sprintu, ci uz po rovine alebo konciace kratkym prudkym stupanim). SK maju opravneny strach, kedze keby ponuku drzali dlhsie (co kedysi drzali), tak s kazdym dalsim metrom k cielu neumerne rastie vyhoda tipera voci nim (dolezitost pozicie v baliku 5km pred cielom a 1km pred cielom je prakticky neporovnatelna ... na jednej strane je este mnozstvo casu a byt prilis vpredu je vacsinou nevyhoda, na strane druhej je casu uz len malo a nebyt medzi top10, nanajvys top15, je skoro istota neuspechu; o tom, ze za tieto 4km dochadza k najvacsim komplikaciam a castym hromadnym padom (z dovodu, ze aj GC jazdci su nuteni sa stale tlacit do cela, aby prip. nestratili drahocenne sekundy) viacej pisat ani nemusim.

Zrovna tieto etapy sa ale najviac hodia na tipy na umiestnenie (keby tu bola adekvatna ponuka), kedze riziko uspesneho uniku je viac-menej nulove. Chaos a pady nahravaju moznemu prekvapeniu (aj keby na to realne nemalo) a tak top5/top10 v sprinterskych etapach je zaujimavou prilezitostou (ale, je potrebne mat stastie, ktore dvakrat nepritahujem, cim sa mi vybavuje etapa z Vuelty, kde som hral moju oblubenu trojicu Sarreau/Soto/A..., ktora v danej etape uplne pohorela, aby v tej dalsej zvladla presne to, v co som tajne dufal o den/dva predtym).
Fishermann
Sázkař - tipuju často
Sázkař - tipuju často


Celková statistika na K2:
Počet OK: 72
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 45
Vklady: 117 unitů
Výhry: 127.24 unitů
Profit: +10.24 unitů
Yield: +8.75 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 4.11.2009
Tipy a sázky: 152
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 207.2Hodnocení kvality tipů: 207.2Hodnocení kvality tipů: 207.2Hodnocení kvality tipů: 207.2
Přidej hodnocení ZDE
PříspěvekZaslal: 25.03.2019, 12:34 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Jedna technická,o ten Duben to Propitak prodlouží..Nebo jak jste to loni řešili.Dík a jinak Dobrá práce 👍
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 25.03.2019, 14:31 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ako som pisal, toto by som rad riesil aj ja (bez nejakej nutnosti to pracne posuvat na tretiu osobu). Aj preto "riesil" je trochu nadsadene. To potom mozem napisat, ze to mozes "riesit" ty, kedze len napises propitakovi a odkazes sa na mna (na tento clanok) a on vam vsetkym predlzi clenstvo o mesiac (alias ked konci 16.4., malo by nasledne koncit 16.5.). Nic viac, nic menej.

///

DL z atletiky zacinaju az v maji, MS v hokeji zacinaju az v maji, co su veci, za ktorymi je vidiet jasna praca a s ktorymi sa da bez problemov podelit (nie vzdy, ale min. vacsinou/z vacsej casti). Zaroven oboje su vyrazne naviazane na nase SK, na nas trh (prinos je vacsi a to uplne pre vsetkych).

To, co skoncilo zimou a zacina tymto medziobdobim, to je presny opak (motosport na Tipsporte? osobne si to neviem predstavit, resp. to popiera vsetko, co na tom mam rad ... cyklistika? viem si to predstavit viacej, ale to livko je este menej pouzitelne nez v zime pocas sprintov (dlhy suvisly zavod s par zmenami tempa/trendov vs mnozstvo drobnych zavodov medzi par jedincami s nie uplne rovnakymi "startovacimi" podmienkami, co znamena, ze medzi tymi zavodmi ma clovek cast nieco navsadzat, dokonca aj v situacii, ked limity su nizke/SK vas poznaju ako svoje topanky). Maratony? Na tie v prvom rade nesmiem zabudnut (15.april Boston, 28.april Londyn) a sem zaroven postnut analyzu z letsrun.com s nejakym drobnym popisom (spracovanim na ucely tipovania, pretoze informacne beriem 90% vsetkeho prave z tej tradicne dokonalej analyzy).

Na IndyCars som aj vcera zabudol (2.zavod sezony), kedze to uz nikto na nasom trhu nevysiela, zakupit prenosy skoro nie je mozne (je to geo-restricted) a riesit to cez stremy nie je pre mna schodna cesta. Ono to ma velmi kvalitne a free livescore na oficialnej stranke, ale ten ocny kontakt mi stale chyba (je to skoda, kedze to malo velmi dobre limity, malo to dost "chyb" na livku, resp. tam clovek pomerne lahko dokazal najst vhodne prilezitosti s neustalym vedomim, ze sa to moze kedykolvek zamotat zltou fazou. Mal som rad tu dynamiku, resp. rozhodne radsej nez SK, ktora to vypisovala.

BSBK zacinaju 19.-21.aprila (takze vikend "medzi maratonmi"). Planujem sa na to lepsie pripravit a sledovat to uplne od prvych zavodov. Mam ESP (aspon ho viacej vyuzijem), nieco bude vysielat aj ES (aj nasa mutacia, aj ked moc toho nebude, max. zaznamy, ktore ma az tak nezaujimaju, resp. z pre ucely tipov si ich lahko pustim aj na ESP). Britske = vyborne limity na britskej SK (co plati aj o WSBK, lenze tam je vyrovnanost zavodov/pola nadalej zufala, cim netvrdim, ze tomu este nedam sancu, skor konstatujem, ze sa to nebude dat tipovat ani v tomto roku o moc lepsie nez v minulosti - dominancia J.Reu a Kawasaki ... teraz je tam import Bautista so superrychlou Ducati, lenze trate boli zatial vyhodne pre rychlu motorku na rovinkach + po par zavodoch dostanu slabsie motorky moznost sa kvalitativne priblizit). Lepsie limity tak maju slabsie serie, MotoGP sa k tymto limitom na betku ani len nepriblizuju (zrovna na MotoGP by to chcelo mat "nas ucet" ... uz 1250 by bolo podstatne zaujimavejsie nez 625 ... ja som si uz ale na to zvykol, neberiem to ako nevyhodu, skor beriem ako privilegium, ze si na to vobec mozem zmysluplne vsadit, behom chvilky nieco vyplatit (aj ked vacsinou v moj neprospech z pohladu konecneho vysledku) + kvalifikacie (o tej neprijemnej zmene pre rok 2019 som uz pisal).

https://www.britishsuperbike.com/

Aj tu je pomerne kvalitne livko, staci sa len registrovat (a mozno ani to nie ... viem, ze na WSBK sa treba registrovat, tam som si isty, tu to mozno slape aj bez toho). Na rozdiel ma MotoGP je livko free (plateny je len prenos/obraz, co zasa riesi to ESP v plnej miere). To, ze je ESP oneskorene o 40s, to v tomto pripade nepovazujem za obrovsku nevyhodu (livko je prve, oci len potvrdzuju/utvrdzuju zakladnu myslienku, nevytvaraju ju na zakladne videneho).

Scott Redding najvacsia hviezda, zavodnik s bohatymi skusenostami z MotoGP. V podstate je dobre, ked je tam niekto, kto vynika (Haslam). Problem nastane, ked bude vynikat sposobom a la Jonathan Rea (skvele starty, prvych 5 kol a potom uz len kontrola vysledku). Ked bude jazdit ako Haslam (vyckavat, taktizovat, dbat o svoje pneumatiky pocas zavodu a potom v zavere zautocit a vacsinou vyhrat), budem velmi spokojny. Ked nie, bude to vyrazne horsie. Idealny scenar je - dominantny zavodnik, ktory jazdi/vyhrava nie prilis dominantnym sposobom, ktory kde-tu zavod prehra/spadne (aby do zavodu nevstupoval ako favorit s kurzom 1,25-1,4 po par vyhrach v 1.sezone ... nemyslim si to, ale nemozem to ani vylucit ... a hlavne si to vobec neprajem).
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13020
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.9Hodnocení kvality tipů: 506.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 26.03.2019, 11:51 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nyní jsem prodloužil všem aktuálním předplatitelům o 1 měsíc. Nové objednávky prodloužení navážu, úplně nové objednávky nových lidí budu nastavovat od 1.5. začátek.

J.
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy