Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
UselessToo blog - prosinec 2019
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13020
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.9Hodnocení kvality tipů: 506.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 27.11.2019, 13:30 Předmět: UselessToo blog - prosinec 2019
Pište tipy na sázení
Citovat

UselessToo blog - prosinec 2019
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.11.2019, 22:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Hodim to uz sem, aj ked nie je este december/prosinec (ale pocas vikendu sa to preklopi a nebolo by mudre mat vseobecne informacie ku vsetkemu v inom mesiaci).

///

Svedsko/Norsko (samozrejme, bavime sa o klasickom lyzovani) pocas minuleho tyzdna som pozeral (ako som slubil). Nieco som stihol uz pocas vikendu (live/zaznam v podvecer), nieco zostalo az na pondelok/utorok. Povodne som si myslel, ze mozno zacnem pisat suhrn aj bez tychto zavodov (menej zaujimavych/dolezitych), potom som si to rozmyslel.

Pisat som mal vcera, ale nebola chut, takze to zostalo az na stvrtok (ziadna tragedia, dolezite je to spravit, spravit to poctivo (radsej neskor nez nekvalitne) a najma mat o com pisat, k comu sluzilo prave spominane odsledovanie 10 zavodov).

///

Svedsko byva nudnejsie, bolo nudnejsie, co bolo umocnene dvomi vyraznymi absenciami (+ Ida ukoncila karieru, ale to sa dlhe mesiace vedelo) - Stina Nilsson a Ebba Andersson. Prva menovana sa stazovala na bolest v ramene a nebolo jej doporucene zavodit (aby z pohladu SP v Ruke bola uznana za sposobilu startovat ... avsak, pochopitelne, je okolo nej vyrazny odtien pochybnosti = nemozeme ju hrat prematch, ale pochybnosti zvysuju kurzy, takze to zasa robi zaujimave podmienky pre livebetting ... za predpokladu, ze v kvalifikacii neuleti do tramtarie (co mozem prelozit ako suverenne vitazstvo, resp. nepostup do hlavneho zavodu/top30). Ebba je zranena a prvy trimester (zavody do Vianoc) by sa jej nemal tykat.

Takze zo zaujimavych subojov v zenskom poli boli suboje dvojiciek (Frida/Charlotte v distanciach), resp. otvorenejsia cesta za vitazstvom v sprinte. Frida, podla ocakavania, rozbila konkurenciu v klasike a ja som bol zvedavy napr. na vystupenie Jonny Sundling (uz na konci sezony sa zacinala profilovat ako zaujimava distancna hrozba, najma pri stihackach z vyhodnej pozicie (drobny naskok/moznost sa vyviezt a v zavere presprintovat). Gaellivare tento trend potvrdilo (resp. skor hlasy z jej tabora, kde sa dusovala, ze v offseason zapracovala prave na distanciach, co sa zasa moze prejavit v horsie vysledky v sprintoch, resp. v profilovo "lahsich" sprintoch).

V Gaellivare nie je lahka trat a Frida je spickova zavodnicka (toboz na tratiach, kde je dost stupani s jej drobnejsou postavou a frekvencnym prejavom, velmi podobnym Therese Johaug + nemohol chybat vyplazeny jazyk, ked sa teren trochu zdvihol xD). Tym chcem povedat, ze 40s sice vyzera ako priepast, ale podla mna 40s je top10 v SP (alebo inak, takmer urcite je to top10, toboz pri niektorych absenciach z kraja sezony/pre celu sezonu). Porazit Charlotte, aj ked je to klasika, tiez nie je vizitka niecoho nevydareneho, resp. niecoho, co by bolo mozne podcenovat. Ohladom stylu ... vidavame to u Stiny, v podstate dlhe roky = Stina ma o kusok lepsi skejt (uz to moc neplati, resp. ten rozdiel je minimalny) v sprintoch, ale o parnik lepsie vysledky v klasike v distanciach. U Jonny bude platit asi nieco podobne (pre dobre stavanu sprinterku je lahsi prechod na klasiku, ak ma techniky pre sprint vyrovnane/dokonca preferuje mierne skejt).

Zaujala Elina Roennlund vyrovnanostou vysledkov, resp. tym, ze utiahla na takejto urovni vsetky 3 zavody v 3 dnoch (zhodou okolnosti trikrat 4. - najhodnotnejsia asi znova klasicka 10).

Zaujal sprint v 4 bodoch (muzi a zeny):

1, Johanna Hagstroem vyhrala kvalifikaciu, polahky postupila z QF a polahky by postupila aj zo SF, keby v poslednej zakrute na trati z prvej priecky nespadla ...

2, V zenskom finale sa odohral dalsi pad a nie nepravom ho niekto v svedskych mediach prirovnal k Stevenovi Bradburymu (vyhral ten posledny vzadu po pade 5 superiek). Hromadny pad prisiel uz v prvej casti finale, ale kym sa valna hromada zodvihla, Nadine Faehndrich (zname meno, ale vykonom ma nepresvedcila ... faktom je, ze zavodila v oboch dnoch predtym, co pre stale prevazne sprinterku mohlo byt az prilis narocne) mala naskok na druhu okolo 6s. Naskok sa zmensoval, zmensoval, ale dobehnut sa uz prakticky nedal.

Maja Dahlqvist nevyzerala dobre (ani v piatkovom skejte na 10km ma vylozene nepresvedcila a v sprinte to bolo este horsie). Ale ... sprint v Gaellivare je narocny, toboz ked sa jazdi ta ista trat pre muzov a zeny (co je taka svedska tradicia pri nominacnych zavodoch). Takze ak som sa tesil na finale, kde si zazavodi vitazka Q (Hagstroem) s vyhodou dlhsieho oddychu (postup z 1.SF) s duom Sundling/Dahlqvist z 2.SF, tak som dostal len Sundling a ta este bola sucastou toho hromadneho padu.

3, Calle Halfvarsson bol zasa raz za k....a. Este som si hovoril v mysli - "Calle, je zrejme, ze forma nie je zazracna a aj tak robis tie iste nezmysly, ako ked si mal formu vybornu/podstatne lepsiu ... ako to asi s tebou moze skoncit?" ... Padom? Kto tipoval smiesny pad, ma samozrejme pravdu. S jeho vseobecnym IQ (zavodne je snad este nizsie), s jeho citom pre situaciu (pred nim bol tipek, ktory nenamazal, t.j. isiel na hladkych lyziach a logicky tak mal velky problem vyslapat akykolvek kopcek na trati = v kopci zaberal dvakrat sirsiu stopu nez borec na klasickych lyziach) a taktikou "nulovy start/mam cas/vsetko necham na druhu polovicu" to nemohlo dopadnut inak.

4, Vitaz muzskeho sprintu Olof Jonsson. Ten patril k par odvazlivcom, ktori isli na hladkych lyziach. Okrem ineho, vitaz kvalifikacie (netusim, ci aj tam isiel na hladkych, ale myslim si, ze hej). Ak nic ine, velmi ma to bavilo pozerat - QF zvladol v pohode. V SF to isiel "znova na pohodu", ale si zabudol uvedomit, ze konkurencia sa zdvihla minimalne trikrat a stracat cas v sekciach, ktore hladkym lyziam sedia (najma zjazdy, ale aj vacsina rovin). Napokon to zvladol, aj ked to musel nahanat na poslednu chvilu a postupoval az ako LL. Vo finale? Vo finale uz nic nepodcenoval, naopak isle na uplnu na hranu technickych moznosti a bola parada pozerat, co predvadzal. Z uvodu totiz v prvom stupani na zlome vzdy stratil a vo finale bol po nom snad na 5.mieste. Avsak v nasledujucom zjazde sa paradne dostal do cela = mohol urcovat tempo v dvoch po sebe iducich kratkych prudkych stupaniach. Ked bol nadalej na 1.mieste aj po tejto sekcii, prakticky nebolo mozne, aby ho niekto zdolal.

Treba dodat, ze napr. v Ruke by podobna taktika fungovat nemohla, aj preto som zvedavy, co predvedie v Q (ci sa vobec kvalifikuje) a ak ano, som zvedavy na jeho vykonnost na klasickach.

Muzske distancne zavody boli obzvlastnene o Daria Colognu (vdaka za neho). Nemyslim si, ze celkova uroven bola nejako vysoko (ci uz vitazstvo Burmana v skejte alebo Colognu na klasike). Zaujal ma len Oskar Svensson na 15km C - to, ze isiel prvu polovicu velmi dobre a potom sa zrazu objavil pred jednym medzicasom v zabere s velkou stratou a v snahe zmenit zlomenu palicu (= zrejme niekde spadol). Odvtedy to uz len "treningovo" dosiel. V sprinte sa neobjavil, takze som na neho zvedavy (co ukaze v Ruke).

///
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.11.2019, 23:37 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V Norsku absentovala Ingvild Flugstad Oestberg (snad nejaka choroba a nebude zavodit ani v Ruke ... podobne choroba zmohla Eirika Brandsdala, kde som cital, ze sa bude snazit pripravit na Davos = dalsi sprint po Ruke).

Zeny a distancie? Popojedem ... xD Od znameho som cital, ze Therese znicila konkurenciu v piatok na 10km C (nepovedal mi o kolko, ani nic viac k zavodu). Toto bol zavod, ktory mi ako jediny z Norska zostal na pondelok (a u vsetkych som sa snazil nepozerat na vysledky, aby som z toho nieco mal/viac ma to bavilo/absorboval informacie postupne s priebehom zavodu). A ked som si to konecne pustil a videl som podmienky, v ktorych sa zavodilo, moj optimizmus predsa len trochu ozil. Preco? Z dovodu, ze vyhrat o viac ako minutu je sice naloz, ale chybala Oestberg, Jacobsen bola vylozene nulova a tak zo standardnych vacsich mien nam zostala len Heidi Weng (ktora sa v minulej sezone trapila a tak je zlozite povedat, ci 1 minuta je az prilis alebo je to este ako-tak akceptovatelne). Podmienky v zmysle, ze snezilo tesne pred zavodom a snazilo aj vacsinu zavodu (pricom intenzita snezenia postupne slabla). To znamena, ze pre Therese to boli idealne podmienky - perfektne pre lahke frekvencne lyziarky (co je/bola aj mladucka Fossesholm). Tym, ze slabla, tak sa stopa mohla ujazdit a postupne zrychlit ku koncu st. pola.

To znamena, ze bez snezenia na tvrdej trati by strata mohla byt napr. 40-45s, na Weng. Vela, urcite, ale ja nad tym premyslam z pohladu suboja napr. s Fridou Karlsson, resp. aspon nejakeho napinaveho vyvoja, resp. aspon zaujimaveho zavodenia napr. v skejte, kde je Therese slabsia, resp. aspon v masakoch, kde sa rozdiel v kvalite okolo 15-20s dokaze stratit = hladam optimizmus, ze sezona/vsetky zavody nebudu len a len o Therese od prveho do posledneho metru.

V skejte to az take naloze neboli, co potvrdzuje ciastocne moju teoriu, ale ... suvisi aj s tym, ze v skejte sa rozdiely robia zlozitejsie (toboz ked podmienky tentokrat boli standardne/velmi dobre), ze Johaug dobehla prave Weng na trati, ze Johaug je klasicka, v prvom rade ...

///

Sprinty boli, samozrejme, velmi zabavne - Norsko ma v tomto smere sirku + nechybali Slovinci/zopar Americanov/Young = aj QF (co vo Svedsku bola zvacsa len procesia) boli velmi kompetitivne v boji o top2/postup.

Co dodalo zabavnosti boli konecne vysledky (aj priebeh, ale tam si clovek hovori "on to len hra" alebo "ten dobre vyzerajuci "outsider" to vo finale pokasle/nevyuzije vyhodu/momentum") = nevyhrala Falla, nevyhral Klaebo a nebolo to zasluhou padu, smolneho momentu, nejakeho podcenenia (vid minuly rok a moj pribeho MC Falla, ktora sa nechala na domacom sampionate zavriet pocas celeho finale po nezvladnutom starte) - jednoducho ich vykonnost nebola vynimocna, resp. konkurencia nespala a bojovala o miestenky na SP.

To treba prizvukovat - hviezdy mali Ruku v suchu, celkovo ucast na SP, naopak menej zname mena/sirsia spicka v Beitostoelene bojovala o vsetko. Napriek tomu Falla/Klaebo vyzerali horsie, nez vyzerali v minulych sezonach v preseason.

Druhu vec, co pripominam = pred zavodnikmi je narocna sezona (z pohladu SP) bez jasneho vrcholu (MS/OH). A zaroven ... Nori budu mat pocas sezony novu vyzvu, etapovy zavod ku koncu sezony. Ak je pre niektorych cielom tato seria, potom byt v top forme hned na uvod sezony sa uplne nezlucuje s dobrymi vyhliadkami k tejto serii.

Treti moment, ktory asi spada k obom, mozno viac ku Klaebovi - je to idealna sezona, kde sa da obetovat uplne dominancia v sprinte pred snahou posunut sa v distanciach. Toto som si hovoril pri Klaebovi, ked som sledoval sprint a na dalsi den mi to trochu potvrdil na klasickej 15 (netvrdim, ze na klasickej 15 este nikdy nic neukazal, naopak, ale ukazal na nej nieco, ked v sprinte dominoval). V Beitostoelene bol v sprinte jeden z mnohych, na 15 klasicky s prehladom nadpriemerny (prehrat s Toensethom, ktoremu v druhej polovici pomohol dobehnuvsi Krueger, "len" o 18s, to je lichotiva vizitka).

A treba dodat, ze sprint v Beitostoelene a v Ruke sa v niecom sice podobaju, ale inak su v podstate uplne ine. V Ruke je to len a len o druhej polovici - tazke a oproti tomu, co bolo vidiet v Norsku, o dost dlhsie stupanie, ktore ma inak podobne charakteristiky (je to o tom "behu do kopca", ktory preslavil Klaebo v poslednych rokoch). V Beitostoelene po tom kratsom behu do kopca pred cielom nasledovalo ... viac-menej nic ... kusocek roviny, 90-stupnova zakrute v zjazde a len velmi kratka cielova rovina = kto bol silny v kopci, resp. si udrzal 1.poziciu, tak ju v podstate ani nemohol do ciela stratit (vysledkove status quo podla toho, aku poziciu si vypracovali pred stupanim, resp. co dokazali spravit v stupani); v Ruke sa v stupani da urobit viac (dolezitost prvej casti je miziva a zaroven po stupani nasleduju este 2 dlhe roviny. Ano, ta zakruta do cielovky je nepekne utiahnuta, tzv. zakruta Pala Golberga (po minulom roku mozno premenovana na Stiny Nilsson), ale stale plati, ze na tej cielovke sa daju robit este zazraky, ked na to niekto ma (nie je rozumne sa uplne rozbit v stupani ... toboz nie, ked sa neoddelite, definitivne, od konkurencie).

///

Ak prekvapila bieda od Jacobsen, tak pri Sundbym to mozem len dvakrat podciarknut. Inak, solidny Krueger (v klasike mu trochu pomohlo, ze ho dobehol Toenseth, lenze pravdou je, ze to nebol "Sundby style" - niekto ma dobehne/ja niekoho dobehnem a len sa veziem a nic nerobim, ale naopak to v poslednom kole v prvej casti solidne odmakal a dokazal Toensetha zrychlit, ktoremu aj kvoli tomu zostalo este dost energie, aby zasprintovat posledny kilometer do ciela; v skejte mu pomohol pad mimo kamier od Roetheho ... pozeral som live a hovorim si "asi vyhra Roethe, ak nie on tak Krueger" a to v case, ked o parnik viedol Holund (vtedy mal na oboch naskok cez 10s, ale bolo vidiet, ze sa naskok zastabilizoval, pricom dobre viem(e), ako zavodi duo Krueger/Roethe - druha polovica je ich sfera utoku, najma u Roetheho je zaver zvacsa strhujuci. Aj preto som bol extremne prekvapeny, ked zrazu za 1,2km, zvacsa v stupani, stratil na spomalujuceho Holunda cez 12s. Napokon vysvitlo, ze fakt niekde spadol, t.j. sa nejednalo o nic vykonnostne (a som rad, ze to nebol SP, kedze by ma podobny moment rozhodne nepotesil).

Slabsi Iversen, fyzicky kvalitne pripraveny Golberg, ale ... Paal je norsky Calle. Samozrejme nie uplne, ale tie prvky sa v mnohom opakuju. Paal vyhral Q v sprinte, QF zvladol v pohode, aj to malo, co zostalo v prvej polovici pavuka sa po QF precistilo (napr. Iversen) a co spravil v SF? V biednej konkurencii to dobojoval len na 3.miesto a nepostup. V Ruke to teoreticky moze byt dobra hracka - na obidve strany. Je schopny vyhrat cely zavod? Ano, ale ... je taktiez schopny spadnut z pozicie, kde bude mat 30m naskok pred poslednou zakrutou na druheho a poslat to k zemi. Golberg prilis casto pada, prilis casto musi investovat mnoho energie tam, kde by ju taktickejsi/technickejsi zavodnik posetril. Kurzovo je ale vypisany dobre - SK ho registruju, ale aj vdaka neuspechu ho neprecenuju. Hodnota lezi skor v neuspechu, ale ako som pisal, je to dobra karta do livka aj na neho (nieco na sposob LTT postup zo SF do finale a borec na prekvapenie/vytrestanie menej odolnych sprinterov).

Zaujala ma Anna Svendsen a jej vyklus v spominanom takmer cielovom kopceku, avsak oproti Beitostoelenu je po stupani az prilis mnoho metrov po rovine, kde Anna nema prilis cim konkurovat vysokym Svedkam. Zaroven plati, ze v QF mi to vyrazilo dych (aj kvoli nizsej konkurencii) a v SF to uz az taka zbran nebola ...

Vitazi sprintov Stenseth/Valnes nie su nezname mena, Valnesa som promoval uz pocas minulej sezony (pravom) a Stenseth v zavere sezony zacinala vystrkovat rozky. Pripominam, ze minuly rok bol minimum klasickych sprintov, takze ak niekde bol skryty mlady klasicky norsky sprinter, tak nemal moc moznosti presvedcit o svojich kvalitach. V tejto sezone to uz bude uplne ine, tych prilezitosti bude dost a to na roznych tratiach (co dava priestor roznych typologiam sprinterov) v roznych podmienkach.

///

http://live.time4results.com/hiihto/2020/rovaniemi/

Suomen Cup, vysledky nie su na fis-ski (ako uz byva zvykom). Co sa zmenilo oproti minulej sezony? Moj zdroj jednoduchych informacii (vysledky/nominacie na SP/zakladne infa z miestnych severskych dennikov) prestal postovat na twitteri (neviem, mozno zacne, ale zjavne tuto jeho pracu musim brat na seba - najst si to po vlastnej osi, co stoji za drahocenny cas, ale tak co narobim ...).

Nie je to prilis vypovedne - distancia je skejtova a vo finskom sprinte chyba kvalita, ale aj sirka (po novom aj v muzskom, v zenskom uz par rokov; Malvalehto Crying or Very sad Crying or Very sad ). Krista a Iivo maju rozhodne skvelu formu, ale ... u Kristy skor v skejte a u Iiva bol zaujimavy vysledok rozbitie Bolshunova a dalsich Rusov (ale uz pred 2 tyzdnami, co je more casu).

Sezona bez viacerych Rusiek - na matersku isla polovica timu (Belorukova/Sedova/Soboleva/...). Von Siebenthal prekvapivo ukoncila karieru (pred mesiacom).

///

https://www.windy.com/66.171/29.124?65.917,29.124,8

Som rad, ze nemam nejaky jasny prematch tip - T.... standardna bieda, bet365 nevypisalo top12 (postup do SF), MB bez top6. Som zvedavy, v com prekvapi livko (rad by som bol, keby v nicom neprekvapilo ... minimalne nie negativne). Ak si dobre spominam, minuly rok bolo pri prvom sprinte sezony velmi rozharane a suviselo to so zmenou livka na betku (niektore nove veci na tipovanie ... pricom zasa zmizli niektore oblubene veci, ktore som rad a uspesne trestal, napr. h2h vypisane pred samotnym finale za pekne limity ... na baze unavy 1.SF/2.SF). Som zvedavy, ci nebudu probemy s top3 ako v minulej sezone ... snad nie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.11.2019, 22:16 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

@16,0 zajtra na Klaeba 1,5u s tym, ze si nemyslim, ze vyhra, ale ...

http://medias2.fis-ski.com/pdf/2020/CC/2348/2020CC2348SL.pdf

Ide s 42, t.j. o 12 minut skor nez Iivo (1.favorit podla bookies ... a aj mna podla mna, ale kurz 1,61 je vysmech) a o 14 minut skor nez Bolshunov (2.favorit podla bookies). 3.favorit podla bookies, Toenseth, startuje o 2 minuty pred Klaebom.

Takze ... Klaebo zacina 15 naplno, vsak je to najlepsi sprinter na svete a je len otazkou, dokedy vydrzi, resp. kedy zacne voci superom spomalovat. Toenseth zacina rozvazne a postupne zrychluje/drzi vysoke tempo. To znamena, ze Klaebo by mal udavat najlepsie medzicasy v prvom kole a minimalne na zaciatku toho druheho. Potom sa uvidi ... ci zacne spomalovat (trochu/vyrazne), kolko bude v tej chvili stracat Toenseth (ak vobec, co by bolo fatalne, ale mozne je vsetko) a ake medzicasy (ked on zacina 2.kolo, Iivo vybieha do zavodu a za nim o 2 minuty Bolshunov) stanovia v uvode dvaja hlavni favoriti.

Okolo 7,5km tak sa bude lamat tento tip - ked Rus/Fin budu pred Klaebom na uvodnych medzicasoch, okamzite sa toho musim zbavovat (a la myslienka nevysla ani trochu) a v tom istom case sa zacnem dozvedat, aky vykon Klaebo predvadza (kolko straca Toenseth a ci sa vyvoj zacne lamat alebo nadalej bude naskok narastat).

@16,0 je na podobnu uvahu velmi dobry, toboz ked dnes suverenne vyhral. Pripominam, ze pred tyzdnom bol v sprinte len tienom Klaeba, aby o den neskor predviedol vyborny vykon na 15km C (bez toho, aby v zavode dostal nieco "zadarmo").

Hra cisiel? Pred 2 rokmi senzacne vyhral 15km C v Ruke a to suverennym sposobom. Ako dopadol tyzden predtym na nominacnom norskom zavode? Ano, skoncil 2. a stratil 18,2s na vitazneho Sundbyho. Pripominam, ze tento rok skoncil 2. a stratil 18,9s na Toensetha.

Ten rok medzitym? Po 1, neisla sa ta ista trat ako v 2017 (isli sa 4 okruhy namiesto 3 a zavod sa casovo predlzil o vyse 2 minuty (kombinacia inak namotanych 15km a aktualnych podmienok). Samozrejme, kratsi zavod = vacsia sanca pre Klaeba (zajtra aj tento ukazovatel treba sledovat ... ked sa 1.kolo pojde nieco nad 11 minut, tak je vsetko na dobrej ceste). Dnes boli teploty nieco pod nulou a takmer cely den snezilo. Zajtra? Zajtra by snezit nemalo a znova by sa malo vyraznejsie ochladit = teoreticky dobra sanca, ze by podmienky mohli byt vyhodne pre Klaeba a jemu podobnych.

Minuly rok v preseason "len" 6. so stratou nad minutu. V Ruke 9. a strata "len" 47s. Chcem tym povedat, ze aj ked bol zavod dlhsi (nez rok predtym) a ze jeho distancna forma nebola bohvieaka, zasa predviedol v Ruke velmi dobry vykon = vyrazne sa zlepsil voci zavodu v preseason.

Nemyslim si, ze vyhra, ale v tomto smere sa mozem mylit. Tak ci onak su karty nastavene tak, ze za @16,0 to musim skusit a snad vyvoj mi bude hrat do kariet. Ideal = bud dominantne vitazstvo (t.j. napali a tempo udrzi) alebo napali, kurz vyrazne poklesne, vcas vyplatim a otocim to na favorita Iiva s kurzom 2,5-3,0 ...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 29.11.2019, 22:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zeny = ked boli zaujimave kurzy na Fridu, tak som niekde spal (alebo chystal pre vas vcerajsie preview, aj tak sa to da povedat). 1,16 a 3,5 (a la kurz na Johaug zostal a len dropli kurz na Fridu) radsej nekomentujem ...

Cakam na T...., kde predikujem najhorsie, takze ma mozu len milo prekvapit (po dnesku). Nema zmysel pisat o niecom, co nie je, resp. bajit o tipoch, ktore by som zahral, keby ich niekto vypisal.

///

Biatlon? Pomerne som sa rozvasnil nad Francuzskom v dvojiciach (@7,0), aby som si po chvilke uvedomil, ze ma byt v Oestersunde zajtra veterno (v preklade to znamena, ze mat rychlopalnu dvojicu zrazu nemusi byt ziadna velka vyhoda, skor naopak). Cim vysvetlujem moj nezaujem o nejake hlbsie norenie sa do zavodu, kde nejake informacie clovek ma (vid Sjusjoen, odvtedy toho zasa az tak moc nebolo - par veci z realbiathlon), ale o mnohom vie len hmlisto.

Samozrejme, uvidim, ze to s vetrom nie je ziadna tragedia, resp. ked fuka, tak sa nejedna o narazovy vietor, ktory by neustale menil svoj smer (a logicky intenzitu) a mozno tych par myslienok pretavim v nieco vacsie, nez zatial mam vsadene. Cista hlava a livko ale taktiez neznie zle + mozno nejake veci na TO, ak sa predpovede naopak potvrdia (alebo kurzy budu prajne natolko, ze trochu rizika ma nezabije/kurzom bude riziko pokryte/zaplatene).

///

Je otazne, ci sa dostanem k obraku a v akom rozsahu (zatial som ani nevidel startovku). Muzsky zjazd pride na poradie dna az uplne na konci dna (10-hodinovy maraton ... xD), uz teraz mam nieco vytipovane a sam som zvedavy, co mi SK po dnesnom treningu ponuknu.

///

Skoky - Ruka je loteria. Dnes to bolo este v norme (na pomery tohto strediska), ale zajtra to moze byt divocina so vsetkym, co k tomu patri. Dnes som tu kvalifikaciu uplne nezvladol, aj ked som to mal velmi dobre v oku. Kraft bol pre mna skryty favorit (po treningoch, kde mu nepriali podmienky a skocil dvakrat vyrovnane a vo vysledku nenapadne ... v kvalde pokazil telemark a znova mu nepriali podmienky ... min. oproti inym borcom, co je pomerne zahada - trikrat mal jeden z najslabsich vetrov proti v danom kole) a po kvalifikacii (ked uz ju nevyhral, nebol aspon top3).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.11.2019, 11:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Update: V Ruke rano trochu snezilo (aj pocas zenskeho zavodu, najma v uvode). Na muzov by uz nemalo, ale ... je to odklon od toho, s cim som dopredu pocital a teda je to zjavny minus v celej tej strukture tipu na Klaeba.

Zbavil som sa top3 a rozmyslam, co s tipom na betku. Nechce sa mi toho zbavovat, kedze aj ked to nebude fungovat fantasticky, stale by to mohlo fungovat solidne (s tym, ze podla mna odpada varianta, ze to dovezie az do ciela).

Naopak, zvysili sa sance Toensetha na celkove vitazstvo (najdrobnejsi zavodnik z elitnej 4, expert na tazke/tazsie podmienky), takze o to viac treba sledovat pocinanie Didrik voci Klaebovi (aj v samotnom uvode).

///

PS: Zjazd muzov - Kriechmayr @8,0 ... toto bol planovany tip, kurz mohol byt aj o kusok lepsi, ale je fajn. Dovod hrania? Vcerajsi trening, kde Vincent 2/3 trate viedol a potom spravil chybu a skoncil az v tretej desiatke. Dalsim dovodom je nizke BIB 3 - kurz je natolko dobry, ze hram aj prematch s tym, ze ked ma jeho jazda nenadchne (alebo cas ...), tak sa ho mozem zbavit, prip. prilozit, kedze pre SK je zlozite ohodnotit kvalitu jazdy u prvych zavodnikov (chyba porovnanie so zvyskom favoritov). Podmienky by mali byt podobne ako v minulych dnoch s tym, ze trat je kazdym dnom narocnejsia (a aj rychlejsia).

Zrovna Kriechmayr sa po 1.treningu stazoval (3.miesto), ze trat je lahka, nudna a bol by rad, keby sa v dalsich dnoch podmienky stazili. A vcera ... vcera mal dvakrat na male a sam priznal, ze sa pri tych dvoch situaciach slusne orosil. Takze niekedy je pokora vitana, obzvlast u zjazdara v SP.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.11.2019, 23:03 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zajtrajsie stihacky skejtom v kl. lyzovani ...

Betko az prekvapivo zo seba vychrlilo nove specialy. Na jednej strane to chapem (po novom su ciste casy tychto stihaciek brane ako standardne vitazstvo vo SP (aj vdaka kontroverzii z konca minulej sezony)... s ceremonialom, bodmi, slavou ...), na strane druhej je to nieco a la ako tipovat trening, kvalifikaciu ... nefunguju tam standardne mechanizmy, o com som pisal uz mnohokrat (ked som radil nejake h2h, pracu s vlnou apod.).

Sam trochu pochybujem o mojich tipoch, co je na jednej strane bezne, na druhej strane to hovori o nejasnosti celej situacie/discipliny ... Na jednej strane mam solidne kurzy, avsak zvacsa som hral "mensie" a za viac, nez aby som skusal hranicne, value loserov (value je zrejme, ale clovek citi, ze to nevyjde). A aj by tie dalsie veci zahral, avsak tolko clovek ani nema na ucte (clove = ja) a dostavat tam nasilu dalsie peniaze je uz dopredu kontraproduktivne, az sa mi chce povedat hlupe (= v preklade: mal som dnes vyhrat viac ...).

///

Zeny: Mam Nataliu Nepryaevu @7,0 na top3 a @51,0 na skusku (limit tam je 375 eur, aspon u mna, vid rozpoviem, ako krkolomne som sa tentokrat k tej info dostaval ... kedze uz par mesiacov nefunguje sluzba max vklad) v boji o najlepsi cisty cas. Problem moze byt snezenie, ale bavime sa tu o skejte a snezit, ak bude, tak by nemalo nejako hrozivo (na skejte to ma efekt, ked pada fakt husto niekolko hodin ... prip. ked je okolo nuly, co v Ruke zajtra nehrozi ani omylom).

Fridu (top3 - NIE) znamy stihol za 3,75, to by som skusil, pri 2,75 sa uz vrtim. Frida top3 - NIE suvisi s Nataliou, kedze ... v cele Therese, ktora jednoducho pojde full gas od prvej do poslednej sekundy ... za nou Bjornsen a o par sekund za Sadie v podstate duo Krista/Natalia. Kedze Natalia vybieha za Kristou a je lepsia sprinterka, vybral som si ju, aj ked za uvahu stoji asi aj Krista (ale ano, musi sa na trati zbavit Natalie, inak ju neporazi zrejme ani v zavode a ani na cisty cas). Ked pojdu obidve dobre, bude tazke ich porazit, s Therese to je trio a tym by boli posty obsadene. Frida ma 6s pred sebou Diggins, co hovori proti tipu, min. ciastocne.

Muzi: Bolo tazke si vybrat ... skusal som vysku limitov na Iivovi s tym, ze som ocakaval, ze limit je 125 eur to win. Iiva som chcel hrat a vsadil som za 500 (pri kurze 1,57 vyhra nad 250 ...). Ake prekvapenie na mna cakalo, ked mi to bez bazne a hany betko zhltlo a ja som zacal premyslat - "co sa to preboha deje"? Potom som to skusil este na Natalii (mal som ist na to radsej takto) a zisitl, ze limit je na 375 eurach (pri kurz 2,0 moze clovek vsadit 375 eur bez dodatocneho schvalovania ... nedoporucujem ani limitnu stavku a schvalovanie uz vobec nie).

Takze Iivo za 500 ... rozmyslam, co s tym, pozeram, ze vyplatit to pojde aj neskor a tip sa mi pacil, tak to zatial neriesim. Zahral za 1,72 Parisse top6 - NIE a to iste Toenseth top6 - NIE. Chystam sa na Manificata na top6 - NIE @3,25 a bum, drop na 2,2. Takze zahram zasa maly kurz @1,57 na top3 - NIE.

Zahram Sergeya Ustiugova na win @34,0 a na top3 @7,0 (najma top3, podobne ako u jeho krajanky). V tomto pripade je problem, ze startuje o 1s pred Callem Halfvarssonom, ale kurzy su natolko zaujimave, ze beriem aj tuto nie zrovna vyhodnu konstelaciu. Roethe je asi favorit, Calleho nehram proti z uvedenych pricin, Melnichenko dnes tu klasiku (pre neho o dost horsiu) zvladol solidne, takze nechavam tak, Holunda nestiham, resp. prilis dlho premyslam, ci to ma za @3,75 cenu.

Princip v muzoch je ... Frantici dnes tragicki ... pojdu vo vlne, avsak pred nimi dlho nic (az Krueger, ktory sa bude ponahlat za kamosmi z Norska, aj ked na nich straca nejakych 40s a medzi nim a Roethe je z kvality len Melnichenko). Vo vlne pojde aj Musgrave, ktory ma solidne sprinty po distancii (aj ked je z formy ... co dnes ukazali aj Frantici ... zrovna takato atleticka klasika im dokaze sadnut, ked maju nohy a dobre namazane). Je tam ja sprinter Jouve, ktory dnes na klasike a po vydaji energie v sprinte v piatok bol na urovni vyssie menovanych (4 Francuzi boli za sebou za 50.miestom ... aj v klasike to je hotova tragedia).

Toenseth je v uzemi nikoho + pred nim je zrovna Bolshunov, ktory nema vo zvyku na niekoho cakat a za nim je az 11 sekund Larkov, 17/18 Calle/Sergey. Dnes neziaril a v skejte je rozhodne horsi (to by muselo strasne snezit, aby aj v skejte predviedol supervykon).

Iivo? Klasik v cele poradia. Ano, v preseason v skejte bezal dobre casy, na strane druhej, konkurencia nebola najvacsia a nedavno v Rovaniemi vyhral na 15km len o necelych 20s pred duom krajanov. Ak Iivo pojde podlahu, tak fajn, ale necakam, ze Iversen mu bude moc pomahat (krajan je pred nim) a a ak dobehnu Klaeba (podla mna ano, prave vdaka Iivovi), tak Klaebo just nebude tahat spicu, bol by blazon a o jeho taktickom majstrovstve netreba hovorit (to je prave prilezitost na livebet ... ked je teraz 1,22 ... rychle dobehnutie by to mohlo navysit na 1,8-2,0).

Treba dodat, ze v muzoch je mrtva vaha a la sprinteri ako Skar (dnes neskutocne vyborny na to, ze sa isla distancia klasicky) a Pellegrino (uz mensie prekvapenie). Obaja su v kontakte s dobrymi zavodnikmi (Holund na uvod), takze nemusia nic velke robit, vozit sa a cakat (to bol jeden z dovodov, preco Holund neda top6).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.11.2019, 23:16 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ked uz nebola vypisana Razymova dnes (nechapem, ale tak ponuka Tipsportu je den po dni horsia a horsia), skusam Razymovu zajtra. Vedomy si, ze klasiku ma lepsiu nez skejt, avsak 5.miesto nikdy predtym nezasla (a ani nic blizke takemuto vysledku), takze jej sucasne moznosti v skejte by bolo hlupe odvodzovat od tych zo sezony minulej, toboz ked v Ounasvaare prave v skejte porazila Stadlober (sice klasicka, ale aj v tom skejte minimalne priemer SP). Ide zo 7.miesta, top12 by udrzat mohla (@5,0 je solidny kurz) ... nevidim dovod hrat nieco a la top14 za 2,5-2,6, ked viem, co dnes predviedla v klasike, co ukazovala v preseason, ze ma solidne postavenie na starte (mohlo by to byt lepsie ... je v takej vzduchovej bubline, kde bude zlozite sa dotiahnut dopredu a hlupe cakat na tie zozadu). Asi nepresprintuje nikoho, kto ju dostihne, ale to 12.miesto je myslim hratelne (Diggins/Frida/Kalla?/Weng?/Niskanen?/Brennan?).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.12.2019, 15:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

SuperG muzi:

Skoro ako cisla v sportke ... 3, 5, 9, 11, 16 a 45. To su cisla ludi, ktori ma zaujimaju. Dalsim dolezitym cislom je 7 - cislo kurzoveho favorita.

Samozrejme netusim, co to bude za trat - slovinsky stavitel, z toho tiez tazko nieco viac vydedukovat. Samotny Lake Louise neprinasa prilis vela moznosti, ale ako je zname, ja rad hram proti Parisovi s SuperG (mozno chybne, ale ked vidim, ze je na neho kurz 3,5-3,75 a to vcera nevyhral ... tazko odolat).

Jansrud ma 3 podobne ako Kriechmayr, co z pohladu livka znamena ... kto su prvi dvaja na trati a ci ma zmysel to tam pchat uz pred tymto zistenim alebo nie (vcera som urobil tu chybu, ze som to hral prematch ... po jazde Caviezela na uvod by som nehral/hral za mensi vklad a keby ma jazda zaujala, radsej oblozim uz tu realnu situaciu (na zaklade casu atd.). Takze dnes s Jansrudom zrejme pockam. BIB 3 sa zvacsa neda hrat na ujme sa vedenia (na betku), u 4 a vyssie uz zvacsa plati opak.

Caviezel ujme sa vedenia je v plane. Samozrejme, Jansrud zajde skvele a bude rozmyslat az-az, zaroven je dolezite, ci SK preceni jazdu alebo trochu podceni (nezalezi len na jazde ako takej, ale od jazdy cisiel 1, 2 a 4). Ujma sa vedenia je podla mna lepsie nez 3,4-3,5 na top3 a niekde na urovni Paris-Caviezel za 2,89.

Na 7 Paris, kurzovy favorit. Pojde do vedenia po konci jazdy, mal by byt jasny favorit, vacsi nez pred startom. Ak bookies jazdu precenia, budu sa hrat lepsie cisla 9 (Kriechmayr) a 11 (Kilde). To je aj dovod, preco nemusim hrat na tychto dvoch nic prematch (na Vincka nie je ziaden super kurz, aby som to nutne musel urobit, na top3 je to dokonca mierny podkurz; Kilde je "bud/alebo" zavodnik, top3 aj kvoli tomu nedava az taky zmysel (aj ked uz sa nad tym da minimalne rozmyslat).

Cislo 16 ide tak neskoro (Odermatt) a je zaroven pre mna valuebet dna, ze hram prematch (toboz ked na Tipsporte je u kusok vacsi kurz na win - @30,0). Hram win/top3 a nejake h2h (s Franzom, rozhodne). Vyborny v treningu so 70 (v zjazde), solidny v samotnom zavode (znova s vysokym cislom) a pripominam, ze primarne je to asi obrakar/specialista na technicke SuperG = ked v zjazde predvadzal vyborne casy, v SuperG cakam od neho velmi vela.

Carlo Janka s 45 je potom nieco podobne. Po rokoch ukazal naznaky toho Janku, ktory ziaril zamlada. Treningy premenil aj v delene 3.miesto (skoda, ze nevyhral ... ale to je iny pribeh, mozno zajtra rozpoviem) v samotnom zavode, takze to ma ako celok velku vahu. Tazko povedat, coho je specialistom "tento" Janka. Z historickeho pohladu by SuperG malo byt este lepsou disciplinou nez zjazd, ale ... K tomu vysoke cislo a dnes aj urcita neistota ohladom podmienok. Kurzy su zaujimave, ale pride mi lepsie ho hrat az po Odermattovi, mozno po top20 (lepsie uz po Odermattovi, aby tam ten zvysok este trochu navysoval kurz ... kedze lider vs contender na livku zvacsa znamena pokles z 21,0 napr. na nejakych 15). Samozrejme, bude zalezat, co podmienky, ci bude lider prakticky neprekonatelny (ale zasa neviem uplne urcit potencial Janku ... teoreticky obrovsky, takze ziadna jazda asi nebude uplne neprekonatelna, toboz keby sa mu s vyssim cislom zlepsili podmienky).

Samozrejme rozne h2h na uvedene mena (proti Parisovi/Mayerovi/Franzovi/Clareymu/Ganongovi/Nymanovi/...).

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70242904674&idb=1134185&hash=a0ce9a50&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.12.2019, 16:57 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V predbeznom plane bolo, ze napisem nieco k skoncenemu prveho nabitemu zimnemu vikendu uz vcera, ale napokon som sa k tomu nedostal (mozno to bude tradicia - v pondelok si dat od toho trochu oddych, odstup od vsetkeho, co sa za tie 2-3 dni udialo a potom to s chladnou hlavou v utorok, prip. v stredu spisat). Ono plati, ze aj v pondelok "pracujem" - zrovna v takto nabite sobotne/nedelne dni nemam vobec cas na veci okolo = precitat diskusie na tych portaloch, ktore opakovane spominam (a na zaciatku sezon je to dolezite), pozriet sa hlbsie do priebehov zavodov a bud sa ubezpecit, ze som nic v navale akcie neprehliadol (ked sledujem live zavod, takmer vzdy tipujem = je dost mozne, ze mi nieco unikne, najma veci, z ktorych sa neda nic financne ziskat ... ponuka aj v tomto pripade riadi vsetko a presmerovava v priebehu moju pozornost z jednej veci k druhej) alebo sa snazit tam najst nieco, co sa bude dat vyuzit v buducnosti ...

K tomu mi pribudli "povinnosti" najst si po vlastnej ose supisky na dalsi podnik klasickych lyziarov (skoky prematch netipujem a supisky su viac-menej ustelene; zjazdari su zvacsa rozdeleni na 2 hlavne skupiny, prip. dokonca 3, takze nominaciu urcuje typ zavodu/typ vikendu a v biatlone, ked su dotycni zdravi, zvacsa startuju vsetci vsade ... cest vynimkam, ktore sa snazim vyuzit v dalsom zavode (vynechanie stafety pred individualom na konci trimestra/v nadmorske vyske atd.). To vsetko som vcera poctivo urobil (4 nove strany na realbiathlon, zopar textov v nasich mediach a vyjadreni nasich sportovcov (CZ/SK); par linkov zo severskych medii cez https://twitter.com/MasashiKohmura (... a la ten horsi, ale stale aktivny ... najma zeny a mnoho balastu v retweetoch, ale co uz, lepsie nez nic); este som necital fasterskier (USA/CAN pohlady na vikend) a ani Talianov na alpske lyzovanie (kam sa vyberiem aj 3krat za tyzden pocas sezony ( https://www.neveitalia.it/sport/scialpino/ ).

https://sport.orf.at/skialpin/#/ (tu pozeram zvacsa Rakusanov)
https://www.sport1.de/wintersport & https://www.xc-ski.de/ (Nemcov)
https://www.fisi.org/sci-di-fondo (Taliani, pricom neveitalia ide napriec narodmi a toto je zvazova stranka, z ktorej neveitalia cerpa, ked sa bavime o domacich)
https://rsport.ria.ru/ (ale je lepsie mat priamy link od Kohmuru, aspon moj nazor ... ta stranka ma jedine uplatnenie a to je supiska Rusov pre dalsi vikend v klasickom lyzovani)

///

Predlzeny vikend by som hodnotil na 3- (klasicky u nas zauzivane skolske hodnotenie). Uz len z dovodu, ze ho nepovazujem za dobry, ale bolo by prilis kriticke to tlacit niekam do extremu, pretoze ... 1, bol to prvy nabity vikend; 2, vyskytli sa urcite problemy (tesne pred zaciatkom) a to okrem tych, ktore su na stole dlhodobo a ktore sa nepodarilo vyriesit/stale sa caka na riesenie; 3, dokonca ani uplne neplati stav z minuleho roku, kde som sa bal do toho ist po hlave (z kraja zimy), cim netvrdim, ze to bolo z tohto pohladu dokonale ...

K tomu bodu 2 by som dodal, ze az vo stvrtok som zistil, ze na betku sa da po novom vsadit len vtedy, ked majitel uctu sa zhoduje s aktualnou IP adresou (asi dlhy pribeh, kedze v nedavnej minulosti by som na tuto zmenu ani neprisiel, kedze som IP danej krajiny bezne pouzival ... to sa zmenilo par mesiacov dozadu, ked som po 1, mal nedostatok uctov a po 2, betko zacalo blokovat vykricanych poskytovatelov VPN typu NordVPN ... z toho vyplynulo, ze som sa, ci sa mi to pacilo alebo nie, zacal prihlasovat bez VPN a zistil som, ze to prinasa aj nejake vyhody ... a kedze to prinasalo nejake vyhody, o to mensi tlak to vytvaralo na riesenie danej situacie, t.j. zaobstaranie si menej preflaknutej spolocnosti, ktora poskytuje VPN z celeho sveta).

Samozrejme, tato novinka z dielne bet365 posluzila ako extremny impulz, aby som sa konecne rozhupal a odkladanu vec (vy)riesil. Smolne na tom bolo len to, ze som sa to dozvedel vo stvrtok a skontroloval az nejako okolo polnoci zo stvrtka na piatok. Je jasne, ze v tuto dobu toho clovek moc nevyriesi, toboz ked k rieseniu potreboval pomoc urcitych ludi - pomoc jedneho by sa zrealizovala az pocas vikendu, co ma desilo a robilo smutnym zaroven, kedze tesim sa na zimu, prichadza den D a ja nemam paky, aby som si vsadil na betku a potom tu bola pomoc druheho v kombinacii s riesenim po vlastnej ose s tym, ze okolo polnoci som vedel, ze aby som to vsetko stihol do startu finaloveho bloku sprintov (vyradovacka), budem sa musiet pekelne snazit a vsetko bude musiet fungovat na 100% (ani minuta nazmar).

Stihol som to, podla ocakavania LTT, ale stihol. Aj preto som pisal, ze nejake kratke zhodnotenie rozjazd po kvalifikacii (pred hlavnym zavodom) v tomto pripade nepripadalo k uvahu. Po druhe, ono tentokrat ani nebolo moc co hodnotit (do oka mi zrovna na QF nepadlo skoro nic ... a la ze mam jasny plan a uz len cakam, co mi SK ponuknu). Tych par veci som zaroven vyplatil, kedze som hral Svedky, pricom v prvych 2-3 QF sa Svedky trapili v predcielovom stupani (lyze nedrzali ... neschopnost kvalitne namazat sa podla mna prejavovala aj v dalsich dnoch). Lenze, aj napriek tomu tie tipy vysli (ako inak xD), takze uz v uvode som bol trochu nalomeny. V SF sa objavili standardne prilezitosti na Tipsporte s tym, ze moznost ich ako-tak vsadit sa znova raz posunula smerom k cirej nevsaditelnosti (1krat a dost a aj to musi byt clovek sikovny a vediet, co robi ... co zrovna v tomto segmente splnam, takze si len predstavujem ludi, ktori sa musia par sekund rozpozerat a az potom si nieco vyberu).

Samozrejme, pri betku podobne vyhovorky neexistuju (toboz ked som problem vyriesil a VPN fungovala na jednicku). Spominal som, ze si nemyslim, ze sa nieco vyrazne zmeni, resp. ze si dokonca nemyslim, ze ked sa nic nezmeni, ze budu podobne detske chyby na programe dna aj na uvod tejto sezony (absencia top3 ponuky pred SF/F apod.). Ano, nadalej chybali h2h pred finale, ale to uz neberiem ako novinku/negativne prekvapenie, skor ako fakt, ktory s nechutou musim akceptovat.

Prilezitost N1 - Falla/Nilsson po tom, co Nilsson po 1, nevyzerala v QF obzvlast dobre (co bolo pochopitelne, vid informacie o jej komplikovanej preseason, neucasti v Gaellivare kvoli bolavemu ramenu atd.) a po 2, co znamenalo, ze sa prepadla z 1.SF az do toho 2. Hral som to, ale aj teraz mam pocit, ze som zo skvelej situacie nevytazil to, co som realne mal (nehral som celkovu vyhru Maiken). Pred samotnym finale prisiel druhy livebet Bjornsen/Sundling. Trochu to suvisi s MCF, kedze Jonna bola po tom, co zdolala Stina v 2.SF brana ako 1.favoritka zavodu (co je nonsens). Z toho dovodu boli kurzy na MCF stale vysoko, resp. z toho dovodu ponukli na Sadie @2,75 v h2h s Jonnou. Potom vypisali aj top3, tam svietilo @2,25 na Sadie. 2,75>2,25, mal som za 100 zahrane h2h a nechcelo sa mi na horsi tip davat nejaky velky vklad (a Sadie som sa bal, ze ma prekvapi a porazi vo finale MCF, pricom som v kutiku duse vedel, ze Sadie je specialistka na prepad formy vo finale oproti vykonom zo SF ... co ma drzalo v uzadi aj pri tom h2h, kde ale vsetko ostatne bolo az prilis skvele, aby som to nehral).

Aj cez drobne chyby usudku/realizacie som bol ale rad, ze som si mohol zatipovat a v podstate pokryt naklady, ktore som investoval do spominanej VPN. Vecer nasledovala Q v skokoch, kde to bolo take klasicke "neisiel som do toho po hlave, co napokon bolo dobre, kedze som mal pech".

///

O den neskor sa ale nieco podobne zrovna pri skokoch vypomstilo, ked som nezahral Tandeho pred skokom v 2.kole (@15,0) a on vyhral (treba dodat, ze pred Zajcom by som to istil/predaval, ale stale mi hlupo unikli nie obrovske, ale rozhodne slusne peniaze).

Uz predtym sa odohrali distancne zavody klasikov. U zien ma stve, ze som nezahral Kristu top3 s vedomim, ze Therese ide 30s za nou (a toto mi malo stacit a nemal som sa s tym viacej hrat). U muzov ma stve, ze to snezenie spomalilo zavod a vytvorilo trochu iny priebeh, nez by sa mi hodilo (o com som vas informoval uz pred startom).

Tento zavod perfektne popisuje cely vikend - fungovalo to (vid pozitivna reakcia, ktora mi po zavode prisla do schranky tu na k2), na strane druhej tych par detailov sposobilo, ze to vlastne nefungovalo, resp. bolo velmi tazke robit idealne rozhodnutia. Tych par sekund uplne zmeni dynamiku a ja si dovolim povedat, ze Klaebo by bez stretnutia na trati s Iivom vyhral.

To stretnutie malo za nasledok spomalenie Klaeba a mam take podozrenie, ze pri vedomosti, ake casy sa na okruh pobezia, to bola taktika uz pred startom (nenapal az tak to 1.kolo, aby ta Iivo dobehol prakticky okamzite v jeho druhom (Iivovom prvom). Takze som do vienka dostal nie tradicny Klaebov prejav v 1.kole (neisiel na maximum), pricom na uvod 2.kola nasledovalo dalsie spomalenie (oproti tym, co isli sami po trati neustale nadoraz).

Kvoli 1.kolu, kde neisiel uplne naplno, sa dokazal Iversen dostat o 1 desatinu pred neho na 2.medzicase (3,1km), resp. po 1,2km sa pred neho dostal debilek Calle (obaja su tymto znami, ale zrovna v sobotu to mojej strategii extremne ublizilo). Co z toho, ze bolo jasne, ze Calle sa rychlo poberie do .... na dalsich medzicasoch, resp. ta desatinka u Emila ma cenu napr. 100 eur pri cashoute? ...

Hral som to za 75, kurz isiel najma kvoli spomenutemu najnizsie na @3,75, takze mi betko ponukalo najviac 240. Samozrejme, nevyplacal som a vyplacat som musel az v case, kedy do hry zacali vstupovat Iivo/Bolshunov, resp. bolo jasne, ze Klaebo to prve kolo uplne nenakopol a existencia Iversena zobrala akekolvek moznosti stlacit kurz (umelo) nizsie. Vyplacal som na @6,0 skoro s double zhodnotenim (133 a nieco).

To znamena, ze linia s Klaebom nefungovala, resp. do bodky platilo to, co som dodal po zavode zien - ono to bude fungovat aj tak solidne, ale "len" solidne. Na Iiva kurz vyletel (zaregistroval som rozhodne @2,5 ... vtedy bolo na Iversena @3,0 po skvelom zaciatku, co bol "ten Klaebo, ktoreho som hladal" ... padol z 34,0 na 3,0 a tu by sa to polahky vyplatilo). Preco som to nehral na Iiva za @2,5? Pretoze aj ked som bol pripraveny, nebol som pripraveny na variantu Iivo/Klaebo v podstate od uvodu Iivovho zavodu pospolu. Zaroven v case @2,5 sa Iivo za Klaebom stale schovaval, nechcel ist suverenne cez neho a na dalsom medzicase (3,1km, kde sa k nemu stupa do prudkeho kopca) uz bol o 5s napred a kurzy boli fuc. Dalsi pohlad na dvojicu zasa bol, ze Klaebo taha Iiva z kopca/zo zjazdu/na rovinach, t.j. z 3,1km do ciela (a trochu dalej). Takze to nebolo duo, kde ten, co je na trati dlhsie, sa len snazi co najdlhsie udrzat za svojim superom, ale naopak, dvojica sa snazila tazit z vyhod toho druheho - Iiva mal zjavne skvele lyze v stupaniach a logicky slabsie v klesaniach, pricom Klaebo naopak s tym, ze je o kusok lepsi zjazdar/technik ... Toto nie je spolupraca, z ktorej tazi dobehnuty, ale spolupraca, z ktorej tazi ten, ktory dobehol.

Samozrejme, mohol som automaticky hrat Iiva, ked vystrelil kurz k @2,5, ale pri pohlade na tu dvojicu k tomu nebol dovod (toboz pri relativne nizkom kurze/stale favorit zavodu). Potom nastal obrovsky zlom a kurzy boli prec. Chaos dvojica sposobovala aj neskor - vieme, ze Klaebo isiel pomaly 1.usek 2.kola (kde cakal na Iiva). Toto vystrelilo, pomyselne, Iversena na kurz @3,0. Pritom to neznamenalo dokonca, ze Iversen v tej stupavej pasazi "vyucuje", znamenalo to len, ze v nej ide lepsie nez Klaebo, co zasa nebolo az take zlozite. Naopak, potom mal silny usek Klaebo, kedze sa v kopci udrzal Iiva, ktory v nom zacal slapat do plnych ... vid ten 5s naskok (z 6,2 na 8,1 Iivo stratil na Klaeba 2,9s, pricom Iivo isiel skvele, avsak rozhodne nemohol ist Iivove tempo v tom istom useku ako v 1.kole ... ktore isiel Klaebo, ktory sa udrzal Iiva).

Zaujimavostou je 3.kolo a porovnanie Iiva/Klaeba. Klaebo sa nemohol v 3.kole udrzat tempo Iiva v 2.kole, nie v kopcoch. To sa aj stalo, napriek tomu to posledne kolo zasiel rychlejsie nez Iivo (to len ukazuje, ze Klaebo mal na to vyhrat, ked isiel sam naplno a keby musel ist Iivo sam naplno, prip. by ho teoreticky dostihol az o x kilometrov neskor, Klaebo by sa chvilu zviezol, ale rozhodne by mu na rovine nestriedal).

///

Potom ma nastvalo 1.kolo GS zien, kde som vedel, ze Shiffrin nezasla nic extra a ze prudky zladovately kopec by mal sediet hned nasledujucej Tesse. Ujme sa vedenia neprichadzalo a ja som vsadil, v casovom presse, standardny tip na vitazstvo v 1.kole. Vedenie dala, ale vykon nebol nic extra a teraz co? Vedomie, ze mi odplavali peniaze + fakt, ze to, co mam vsadene, mi ziadne okamzite peniaze neprinasa (= co so sebou prinasa max. nechut to vyplatit, aj ked je zjavne, ze je to jedina logicka moznost). Takze som nielenze nevyhral, ale som fakt hlupo prehral par desiatok eur).

///

Zlost ale trochu pomohla, ked som prepol na paralelne prebiehajuci biatlon, posledny usek zmiesanej stafety. Windisch mal po strelbe slusny naskok a to som vtedy ani neregistroval, ze aj muzi bezia to iste kolo, co zeny (2km). Vediet to, hram to okamzite, resp. ak nie okamzite, mozno aj pri tych @1,5, ktore som chytil, by vklad bol min. dvojnasobny. Tip fungoval na baze "vlastnych stopiek" - po strelnici 12 a ja som si na prvom moznom spolocnom bode odmeral 12-13s - takze naskok rozhodne neklesa, mozno dokonca mierne stupa. Samozrejme, neskor nastal drobny pokles, najma kvoli lepsim norskym lyziam v zjazdoch, ale Talian bol (toboz na tom kratkom okruhu pre zeny) nechytatelny.

///

Kriechmayr bola chyba v zahrani, kde ako som pisal, som po 1.jazde Caviezela hral jeho za @34,0 s tym, ze som sa Vincenta nechytal. Vincent nezasiel nic extra a keby zasiel to, coho je schopny, na vyhru by rozhodne mal (ale to uz je znama pesnicka, kde ked mam nieco za viac, takeho vykonu sa vacsinou nedosckam, cest vynimkam). Nasledovali ale slusne livka (nie idealne, ale slusne) a celkovy pocit tak aspon nebol najhorsi).

///

To neplatilo na konci nedele, pri SuperG. Tentokrat som volil, ako som pisal, livko u Jansruda. Zhodou okolnosti betku zamrzlo livko, t.j. nestiahlo z ponuky Jansruda za @8,0 ani pocas jazdy. Ja som teda prilozil a po jazde este trochu. Nasledoval Feuz a tu som nezareagoval. Feuz do pol sekundy v SuperG sa malokedy rovna dobrej jazde toho, kto je vo vedeni (ak som si dovtedy nebodaj o tej jazde myslel viac, nez bolo vhodne, po nej mala nasledovat jasna reakcia). Ta reakcia v nejakej rovine nastala, ale ja som dokonca nestihol vsadit ani Caviezel sa ujme vedenia, nieco, co som mal naplanovane uz pred zavodom, prva smutna sprava daneho zavodu. Dalsou bol samotny Paris, ktory tesne porazil Caviezela (h2h, ukazalo sa, ze aj top3, ktore som hral). Potom predviedol svoju klasiku aj Kriechmayr (vsetko stratim v zavere) a zaklincoval to Mayer, proti ktoremu som "nemal nic", ale zhodou okolnosti som s nim mal par h2h (ked kurzy boli solidne proti ludom, ktorym som veril). Mayer zasiel to, co sa nepodarilo zajst ostatnym - bezchybnu jazdu, kde aj krkolomna stopa v technike sa ukazalo byt rychlejsou nez ta standardna. Kilde nadviazal na Caviezela/Kriechmayra - nevyhol sa fatalnej chybe a aj tak stratil na vtedy veduceho Taliana len 36 stotin. Odermatt? Dalsi, co nesklamal, ale ani nezaziaril, z coho su malokedy peniaze (toboz pri fakte, ze to h2h s Franzom sa za 2,25+ dalo vsadit len na betku/MB ... je otazkou, ci z 2,25 na 2,1 (kurz na livku) to islo kvoli mojmu rozboru tu na K2 a je otazkou, ci by som nejako vyznamnejsie pridaval na vklade, aj keby na livku svietil stale kurz 2,25. Nabuduce to ale budem odkladat na obdobie, kedy to zacne svietit aj na livku.

///

A to uz som mal za sebou nie zrovna potesujuce stihacky. Alebo ako sa to vezme ... v zenach vyborny odhad na Razymovu, ale ... vplyvom biednej ponuky v roznych segmentoch zimnych sportov (a absencie h2h na SuperG, s cim by sa to kombinovalo velmi dobre a prinieslo aj peniaze ... viem teraz) som nemohol vyuzit potencial kurzov 2,8 a 2,3 na top14 a top17. Ani si nevycitam, ze som nezahral za viac top10/top12, pretoze som to 1, minimalne hral a po 2, zbytocne vam nedropol. Bolo by velkolepe, keby som tu zacal vykrikovat (po uspesnom vysledku), ze som chcel toto a hento, pritom by to nebola pravda. Pravdou je realizacia top14 a top17, kde fakt nebolo s cim (zahral som jednu akovku, aj to nerad a aj ta v podstate vysla so stastim - 1.kolo Svedka/Truppe v slalome).

Na betku preinvestovanych 1,6k (tolko k tej bojacnosti ... preto hovorim, ze oproti min. roku je tu aspon snaha sa pustat do veci viac po hlave, co je rozhodne plus) na spominane "poradie na zaklade casov" pri nedelnej stihacke. Ako inak, tam kde bol (nie uplne chcene) najvyssi vklad, to zrovna nevyslo (znova Iivovi pomahali Nori ... to som nepochopil, najma Iversen pomahal viac nez bolo prihodne). Mohlo to dopadnut aj horsie (Toenseth), mohlo to, samozrejme, dopadnut podstatne lepsie (Manificat top6, keby som stihol vsadit ... nemat Iiva za 500 ako jedineho apod.).

Na livku muzov nebolo snad nic (aj vplyvom toho, ze Klaebo na nich z uvodu necakal a dobehli az 2 kola pred cielom, kde uz nebol predpoklad blaznivych kurzov niekde od 1,7 do 2,0). V zenach ... som hned nevsadil proti Natalii a to z dovodu, ze som ju mal prematch (a la ked dojem klame, stratim velku cast vyhry). Potom sa tam vytvorila skvela dvojicka Weng/Jacobsen, kde som mal jasnu strategiu - ked sa Jacobsen udrzi v stupani v 3.okruhu (zo 4), potom nehrozi, ze jej Weng zmizne a bude sa rozhodovat v zaverecnom sprinte. Chybou bolo to nevyplatit, ked kurz na Jacobsen, logicky, vyrazne poklesol a ona v 4.kole bud isla vedla Weng alebo tahala spicu. Ja som si bol vedomy, ze zaver nie je uplna rovina (stupanie do ciela ako zo sprintu), takze zjavne rychlejsie lyze Jacobsen a asi aj o nieco vacsi sprintersky um nemusia rozhodovat (co sa do bodky naplnilo).

///

V 2.kole slalomu mi spadla Chable, najhodnotnejsie meno (aj kvoli tomu, ze 2.kolo postavil Svajciar, aj ked samotne kolo, ked som ho zbadal, nevyzera moc "svajciarsky" - presadene branky na strmej casti zjazdovky), pricom tip fungoval a aj by vysiel.

V biatlone nestandardny pokus hrat livko na strelecky vysledok na jednej z poloziek a ako to uz s tymito tipmi u mna byva, priviedlo to dotycnu k najhorsej strelbe za dlhe obdobie (pritom by som to nehral, keby kurz nebol mimo, resp. podmienky sa vyrazne nezlepsili).

Tradicne livka cisto o behu v poslednom okruhu sa tentokrat neoplatili - chut bola a zaujimave situacie vznikli, ale v podstate boli trochu nestastne. JTB vs Eliseev bol 1,4-3,0 s tym, ze som chvilu rozmyslal nad Rusom, potom zasmietil medzicas JTB a povedal som si, ze aj ked by JTB mal, tak 1,4 asi nie je to, co by som chcel hrat (a asi by som to ani nestihol).

V zenach Wierer, ked Davidova stracala necele 4s po 2.strelbe. Este dobre, ze som to nestihol, kedze na trati bola Persson a ta mala sancu Wierer porazit (ja som to vedel, ale v case, ked som premyslal o suboji Wierer/Davidova som to trochu vytesnil z hlavy). Oboje vyslo, ale kurzy nic moc a ani u jedneho nemam pocit premarnenej sance/niecoho velkeho ...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 4.12.2019, 14:53 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Povodne som tam nevidel nic extra, po lepsom pozreti a kvalitnom prezreti ponuk sa nieco objavilo, ale drzim to pri zemi (niekde cielene, niekde je to kruta realita, ktora nepusti ... z coho vyplyva aj fakt, ze to drzim dole aj tam, kde by som to drzat nemusel).

Kvalita si vybrala prvu skupinu a ano, nevidim dovod, aby 1.skupina dnes nebola o kusok vyhodnejsia (teploty isli blizsie k nule a teoreticky k veceru moze silnejsie fukat). Faktom je, ze na druhej strane nevidim dovod sa vylozene bat vyssieho cisla.

Uz vcera vecer som si vybral 5 mien - Krcmar, Pidruchnyi, Latypov, Lesser a QFM.

Krcmar je jasny - T.... top10 @8,0 a prip., podla chuti, top6 alebo top15 (pre mna skor top6, pre inych skor top15).

Pidruchnyi mal povodne @151,0 na vyhru na MB (z coho by plynuli pekne kurzy na umiestnenia), lenze od vcera do rana to spadlo na 101,0, cim utrpeli aj kurzy na umiestnenie - tam som si zahral top3 a na betku (125 to win, zial) top6 @9,0. Za uvahu mozno stoji aj hranie na betku na win s tym, ze ma najnizsie cislo z mojej 5, ale ... nie tak daleko vyrazaju JTB (16) a MF (20).

Lesser na betku top3/top6.

Latypov nikde, ale aspon sa objavil za super kurz na MB ako top Rus (zial, kvalitne ucet u MB nemam, takze to zahratie neodpoveda tomu, co by som si sam predstavoval, resp. moje konanie dost znacne znicilo kurz).

QFM na Tipsporte z dovodu, ze tych @35,0 na win je mimo (uz len porovnanim a zaroven kurz 30 na win uz ma pre mna vyznam). Nedoporucujem hrat top3/top6 a ani h2h s nim (dlhodobo znamy fakt).

Takze vklady niekde do 150 eur, dost moznosti aspon na navrat + uvidime, co prinesie nevyspytatelne livko.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2019, 13:55 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Dnes postne prematch obdobie. Bolo by velkou nepravdou tvrdit, ze za tym je primarne vcerajsi vysledok, aj ked suhlasim, svojou trochou sa na tom podiela. Dolezitejsie su ine dovody:

1, vcera mohol kazdy vidiet, v akom stave je trat v Oestersunde; pocasie sa prilis z dna na den nezmenilo, muzi to totalne rozbili (a to som sa smial z tej kase uz v samotnom uvode) a pre zeny to teda bude este o kusok vacsie utrpenie, ak organizatori nenajdu niekde carovny prutik a zazrakom nedaju trat cez noc do poriadku (zazrak = vysoko nepravdepodobne/nemozne)

2, dokonca su este hlasene snehove zrazky, ktore celu vec mozu posunut zasa o uroven vzad (nic extremne a za inej situacie by som nad tym len mavol rukou, avsak tentokrat to vhodne doplna skladacku negativ)

3, oproti strede ma fukat silnejsi vietor

A teraz ... Wierer/Vittozzi/Hauser strielaju rychlo, comu silny vietor, ktory sa zaroven v Oestersunde rad toci, moc neprispieva. Preuss zasa "zahviezdila" v sprinte, dala ako jedna z mala dve nuly a tak kurz pred pre nu o nieco lepsou disciplinou (nie je to raketova bezkyna) spadol. To pri fakte, ze sirka zenskeho pola je mensia a najma, v zenach sa kurzova ponuka netoci okolo stabilneho dua favoritov, pricom sa meni len poradie za nimi (s obrovskym odstupom), neprispieva k tak vyzivnym kurzom ako obcas mozem chytit u muzov (vid Krcmar, za chvilu sa k tomu dostanem).

Takze riskujeme podobne, avsak z cirej podstaty veci "to iste" budeme mat zaplatene polovicne. To sa vsetko da akceptovat za predpokladu, ze podmienky budu solidne a nebudu znevyhodnovat urcitu skupinu, resp. by sa to dalo vyuzit v pripade, keby to hralo v prospech mnou vytipovanych zavodnicok, ktore splnaju charakteristiky vyhodne pre tento typ zavodu.

Lenze ... cuduj sa svete, vsetky tieto mena sa z neznamych dovodov natlacili do 2.skupiny. Puskarcikova, ktoru by som rad zahral, ale s cislom okolo 40 fakt nie + aj ona spada do kategorie rychlejsej strelkyne, co dnes rozhodne nebude vyhoda. Taktiez Vita Semerenko, ktora by dnes perfektne pasovala do mojho vyberu, lenze to by musela vyrazat namiesto sestry Valj (niekde v top20) a nie s 43. Davidova, ktora striela pomaly - to vo vsebecnosti je najmensia nevyhoda zrovna v individuali a po druhe, mnohe rychlejsie strelkyne budu doplacat na zmeny poveternostnych podmienok (a la rychlejsia strelkyna spravi polahky 2-3 chyby a ma po zavode a ani nebude vediet, co sa stalo).

Aj kvoli vetru favoritkou Hanna Oeberg, avsak kurz okolo @7,0 ma nechava chladnym. Treba spomenut, ze na tie vcerajsie podmienky (s tym, ze dnes budu podobne), je velmi zlozite kvalitne pripravit lyze. Aj preto vcera Francuzi tak vystrelili a Nori sa napr. tak strasne trapili (Rusi na tom neboli o moc lepsie).

///

Vcera klasicka situacia, kde clovek tazko hlada nieco, kde by prematch urobil chybu, napriek tomu to na akykolvek uspech bolo malo. Ano, to je biatlon, o to viac v mojej podobe (neustale som viac a viac presvedceny, ze sa to inak robit neda ... vcerajsok to zasa len potvrdil). Inak povedane, biatlon je o malych stratach a cakani na velku vyhru, ktora dorovna stratu a v rovnakom objeme ju preklopi do plusovych cisiel (takto by to malo fungovat a viac-menej aj funguje).

QFM? Ak ma chcel nastvat, tak nemohol vcera pre tento ciel urobit viac. Odstreli si zavod o vitazstvo hlupo na prvej lezke a potom ide prakticky perfektne a to tak, ze sa dokonca pretlaci na stupne vitazov. Nie, nebolo chybou ho nehrat top3, len je to horkosladke, ked na vyhru mal (bezal fantasticky) a uz standardne to nebol schopny pretavit, ked som mal na neho vsadene. 3.miesto zasa znici o kusok na neho kurzy a pri jeho naladovosti bude prakticky do Noveho roka pre mna nehratelny.

Krcmar? Nic slusne by si odo mna nevypocul. Napokon by stacila na 4.polozke priemerna polozka s 1 chybou na top10, keby sa pochlapil, dokonca by skoncil tesne pod podiom. Vsetko fungovalo az na poslednu polozku, aj tak by sa to dalo zhrnut.

Ten zvysok nejako nesklamal, najma bol hrany za mizive vklady (nie vzdy cielene) - Rus bol dobry tip uz z cirej podstaty, Lesser bol vzhladom na podmienky bez sance uz na starte (a 1.polozka/lyze mu nijak nepomohli) a Pidruchnyi sa pre istotu odstrelil podobne ako QFM.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.12.2019, 18:33 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zmraka sa nad celym trhom s tipovanim ... (betko udajne zaviedlo nutnost 1.vkladu cez debetnu/kreditnu kartu).

SuperG muzi:

V Beaver Creeku je SuperG tradicne kratke a technicke. Takze Odermatt/Pinturault s 2 a 4 su jasne volby. Rovnako je znova chut hrat nejako proti Parisovi (ktory Beaver Creek nema rad a favorizovanie po minulej sezony/2.mieste v LL pokracuje).

Cakal som na Parisa (na livku) a podla ocakavania, Pintu top3 na livku nie je (@34,0 je "prilis", resp. nie je medzi tymi 10-15 favoritmi).

Zjazd zeny:

Bude snezit, takze cisto livko (mozno jedno z poslednych v kariere na betku Sad ). Kurzy vysoke, kedze 1.zavod sezony v zjazde + trochu zmatocne vysledky z treningov (outsiderka "dominovala", resp. dlhodobe favoritky boli v priemere, co by som nebral ako bernu mincu).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.12.2019, 21:16 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Vymyslat strategiu na zeny (snezi, ale zavodit sa napokon bude), je zlozite. Nielen kvoli snehu, ale napr. aj kvoli moznosti, ze na betku sa nebude dat vyplacat (kedze zavod je posunuty ... dokonca zrejme v dvoch rovinach - nizsie polozeny start a zaciatok zavodu o hodinu neskor).

http://medias2.fis-ski.com/pdf/2020/AL/5023/2020AL5023SLR0.pdf

Skratenie nevyhovuje gliderkam (stredna pasaz je ta najtazsia a je dost mozne, ze nou sa bude tentokrat zavod zacinat). Skratenie vyhovuje mladsim zavodnickam (znalost trate, resp. fyzicka). Skratenie vyhovuje lahsim zavodnickam (kedze by sa malo zacinat prudsou pasazou a kila by nemali hrat v uvode velku vahu).

Ale, tazko povedat, ci stale snezi. Ak uz nesnezi, vyhodu budu mat vyssie st. cisla (sa "ujazdi" stopa, ktora bude kazdym dalsim prejazdom rychlejsia a rychlejsia) = dvojita vyhoda pre tie mladsie a la Ledecky/Vickhoff Lie aspol. Ak bude snezit nonstop, tak nevyhodu mat prvych par mien, najlepsie podmienky budu mat cisla od 5 do 10-12 a potom sa to bude len a len zhorsovat.

Otvoreny som mnohym menam, resp. ak je zavod fakt skrateny (neviem, len tusim), mena ako Stuhec/Venier maju smolu a nahrava to technickam, ktore su ale obidve hlavne favoritky (Goggia/Shiffrin), taktiez drobna Schmidhofer (ktora sa ale priznala, ze mala narocnu offseason a este je stale v stadiu naberania potrebnych kilogramov - co u nej plati zvlast pri jej vyske). Ale ako som pisal, kilogramy by dnes nemali mat az taku dolezitost. Vickhoff Lie mala skvele medzicasy z techniky v oboch treningoch a strasidelne stracala v zavere (a asi nie cisto z dovodu vypustania). Ledecka mala skvelu 4.cast vo vcerajsom treningu (co by pri skrateni mala byt prva cela cast, ktora by sa sla).

Povodne som mal vypisane mena Gisin (3), Delago (5), Shiffrin (6), Venier (7)?, Schmidhofer (9), Goggia (11), Vickhoff Lie (24), Ledecka (26). Takto som mozno zvedavy aj na taku Tippler (4) a Weirather (10), kedze to bude "SuperG", ak sa to fakt skrati.

PS: Skratenie potvrdene, stale snezi ... takze asi niekto z tria hlavnych favoritiek (6/9/11). Nebudu sa dat porovnavat priebezne casy z treningov, kedze skratenie, takze to bude chciet dobre oko/cit na livku (min. lepsie nez bookie).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.12.2019, 0:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Keby som sa nedozvedel dnes, co sa zasa posr... na betku, tak by to nebol najhorsi den ...

Zarobene nieco na skokoch, tzv. na zlost - to, co som nedal pred tyzdnom, teraz som to zahral a aj ked som to vyplatil (mozno zbytocne, nemam na to ani po par hodinach jasny nazor), tam to boli solidne peniaze

SuperG takmer perfektne. Paris tentokrat na pohodu a vobec som sa nekrotil s vkladom, ked som zbadal na livku @2,37 (t.j. viac nez mali prematch ... najprv zlahka, ked som zbadal trat a vypadol Theaux tak som tam poslal ten zvysok do limitu). Nasledoval Odermatt a nastala jedina chybka a la to, co sa javilo ako chyba (a ona to aj bola chyba, ale velmi dobre korigovana s tym, ze on v tej pasazi isiel tak priamociaro a rychlo, ze to az tak neprekazalo + sa neskor ukazalo, ze nielen 1.pasaz, co som vedel hned, ale aj ten spodok, zvladol neskutocne). Takze som vyplatil s tym, ze vsak onedlho ide Pintu (co by pre mna bolo lepsie) a ze ho zajde. Pintu nesklamal, ale ukazalo sa, ze Odermatt ma neskutocny cit (ja o tom viem, ale skor v kategorii obrak ... ze je taky glider aj medzi specialistami, to bola dnesna novinka) a aj cez chybu, kde si musel pribrzdit, to zasa dokazal naplno rozbehnut.

Nebol problem uznat po jazde Pintuho vlastnu chybu, toboz ked betko drzalo @34,0 (co je zaroven maximalny mozny kurz na lidra zavodu). A to bol svojim sposobom problem, pretoze ani dalsie 2 jazdy nesposobili drift smerom nadol (vdaka comu by som zahral znova a tym uplne vymazal tu chybu, ze som vyplacal prematch tip z Tipsportu). Nestalo sa a ja som vedel, ze ked ho Paris neda (co som si myslel, ze nie), situacia s aktualnym kurzom sa zmeni radikalne (bookies zacnu chapat, ze jazda bola vyborna a ak dovtedy ju brali ako "bez sance na vitazstvo", po neuspesnej jazde Parisa to bude "hlavny favorit na vitazstvo". Hrat znova kurz @4,0 samozrejme uz postradalo zmysel, dostali sme sa zo zony "jasna hodnota", do zony "mozno podkurz, mozno pidihodnota".

Potom som prezil klinicku smrt pri jazde Kildeho (nevyplacal som pred danou jazdou) a vyplatil som az po Dressenovi (s tym, ze v hre je este niekolko specialistov na obrak, najma domaci Ligety, ktori neboli vobec vypisani ... co v podstate platilo aj u Pinturaultovi na Tipaci, resp. vsade inde bol problem zahrat top3).

Ale plati, ze som spokojny (ked sa nepozeram na nic ostatne, len cisto na tento zavod). Da sa spekulovat nad tym vyplatenim, chyba to bola, velka asi nie. Skoda, ze kurz nedriftoval na @29,0 alebo @23,0 po jazde 5./6.jazda na starte, ale to nepatri k tomu, co ja mozem ovplyvnit.

Zjazdu je trochu skoda ... dlho som sa "drzal", napokon sa chyba stala = nezahrat Ledecku, ked sa trat zrychlovala. Malo sa hrat este pocas 2.desiatky, kedze po jazde Norky a nizsieho kurzu sa mi uz do toho moc nechcelo (bud vyssi vklad alebo nizka vyhra). Hrana Rebensburg kvoli velmi dobrym medzicasom z techniky pri porovnani so spickou z treningu (so zjavnymi nedostatkami v uvode/na konci, co ale neprekvapi pri podmienkach, ktore vladli s cislom, ktorym startovala). Na poslednu chvilu vyplatene uz pocas jazdy Venier. Venier/Gisin nepatrili k uplne mojim konom, toboz na skratenej trati, ale Venier "prekvapila" (medzi favoritkami na plnom profile bola aj u mna) a Gisin vyuzila zrychlujucej sa trate dokonale.

V oboch pripadoch som zvedavy, co ponuknu SK zajtra (zjazd po "obrakarskom" SuperG v muzoch a opakovany zavod zjazdu zien, zrejme na plnom profile po tom, co hlavne hviezdy neobsadili tie najvrchnejsie priecky - s tym, ze do toho zasa budu prehovarat podmienky).

///

Biatlon

https://ibu.blob.core.windows.net/docs/1920/BT/SWRL/CP01/SMRL/BT_C51B2_1.0.pdf

Rozmyslal som nad 1.usekom = Hofer ako favorit mi nepride ako ferovo vypisana ponuka (pri fakte, ze tam je Dale/Jacquelin/Eliseev/Lesser/Rastorgujevs/Leitner). Keby tolko nefukalo, je to daleko lahsie rozhodovanie (Hofer pomaly strelec, nie vzdy presny, superi velmi rychli (FRA/RUS/GER) pri strelbe, alebo naopak na trati (NOR/LAT).

Rozmyslam nad Rakuskom, ktore povazujem totalne z formy (bezecky), aj ked stafeta je specificka a Rakusko tam na prvy pohlad nema ziaden tragicky usek (tragicka je forma jedincov, z ktorych je zlozena).

///

Klasicke lyzovanie

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2020/CC/2353/2020CC2353SL.pdf
http://medias4.fis-ski.com/pdf/2020/CC/2354/2020CC2354SL.pdf

Skiatlony v Lillahammeri. Chyba mnoho mien a to nielen tych znamych, ale aj novych (Calle/Frida nabeh na rymicku, logicky absentuje svajciarska hviezda pred Davosom, vynechali Taliani/Cesi, vynechala cielene Stina a dalsi sprinteri; povodne som si myslel, ze bude startovat Falla aj v skiatlone, napokon ju tam nevidim, co mi trochu narusa dlhodobe plany).

Bude strasne tazke nieco hrat - myslim optikou Tipsportu = vypisu tie znamejsie mena, ktorych moc nie je a ako vieme, kurzy na Tipsporte dokaze vystrelit len masa (napr. taky Calle, ktory by toho moc nepredviedol, ale ako vypln by zafungoval spolahlivo).

V zenach favoritka jasna - doma a na tazkej trati, sice snezit by nemalo, ale to zrovna v Lillehammeri nie je potrebne, aby 15km pole totalne rozbilo na goralky. Fossesholm zaujala v preseason (norska juniorka), lenze tu ma vysoke cislo na starte a kym sa dostane v zenach dopredu, elitna skupinka bude prec. Kurz @4,0 na top3 je vysmech, cim netvrdim, ze by na neho nemohla utocit, ale nemyslim si, ze by na tom bolo cokolvek hodnotne (15km je na mladu zavodnicku dost ... nema sprint a zbavit sa velkych mien, ak ich aj v priebehu dobehne, mi pride vylozene nepravdepodobne + Weng ukazala v stihacke dlho hladanu formu, Jacobsen taktiez nesklamala a Americanky predviedli solidne predstavenie v oboch styloch + Kalla + Parmakoski + Nepryaeva (ano, na tazkej trati, takze tam chyba ten moment prekvapenia voci prepadaku zo skejtovej stihacky).

Muzi - obrovsky tabor Norov (v zenach to nehra ulohu, pretoze kazda zavodi sama za seba, resp. rozdiely medzi zavodnickami su znacne), co by mala byt z kraja zavodu velka vyhoda. Trat dava moznost to uplne roztrhat, avsak Rusi su z formy a Iivo bude mat k ruke max. Burmana (ktory tak rad taha na cele, nech sa deje, co sa deje).

1,5 na Klaeba prematch je blbost a hodnotu treba hladat v negacii tohto nezmyslu. Ci to ma zmysel riesit prematch? Skor nie, kedze uspech tipu zavisi od snehu ist tempo v klasike, unavit Klaeba na tazkom okruhu s tym, ze po tazkej klasike by neustal vstup do skejtu (nebol by prvy a ani posledny, vsak uz to ma aj on pomerne zazite).

Krueger @51,0 vyzera zaujimavo. Ustiugov a nebodaj Krogh keby sa klasika len "obisla" z povinnosti (comu neverim, uprimne). Burman/Nyenget ako borci na umiestnenie (lenze uprimne, co mozeme od Tipsportu dostat? ako som uz povedal, nic velke). Rusi nestartujuci v Ruke lakaju ... lenze dotycni neboli v Ruke kvoli biede v preseason (vlastne kvalifikacne zavody v Rovaniemi). A to sme videli, co predvadzal ten "elitny" zvysok ... Belov je vsestranny a Spitsov, ked sa udrzi v klasike, je nebezpecny zavodnik na tazkom okruhu v skejte ... len ta forma, len ta forma ...

To iste plati na celu posadku Francuzov a Musgravea. Vacsina velmi dobre vie, co skiatlon a Musgrave znamenaju ... xD
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.12.2019, 10:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70243615665&idb=1134185&hash=76c18eb8&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D
https://www.T.....sk/tiket?idu=-70243616555&idb=1134185&hash=02bddec4&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D
https://www.T.....sk/tiket?idu=-70243617087&idb=1134185&hash=addfc396&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D
https://www.T.....sk/tiket?idu=-70243618275&idb=1134185&hash=c767ccbf&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D

Vecer (v noci) sa im vypisovat nic nechcelo (a to dobre viete, kedy som este schopny pozriet ponuku ... a rano uz bolo vsetko pripravene.

Oproti vcerajsku ziadna velka zmena, v podstate hrane len to, co som chcel. Ponuka h2h biedna, ponuka umiestnenia o kusocek lepsia, ale ako som predikoval, zazraky sa cakat nedali. Je to presne vhodne max. na nejake soft akovky, k comu stary ucet absolutne postacuje.

Zaujimavostou je vypisana ponuka na boby. Minuly rok bola premiera pri MS, tentokrat sa zacina zhurta uz pri radovom zavode SP. Uvidime, ci to bude standard alebo len vystrel do tmy. @6,5 na Friedricha by stalo za hriech, za @4,0 uz to az taku valnu hodnotu nema (toboz v zamori, kde konkurencia ma najazdene + pred sezonou Kanadani/Amici/Korejci/Rakusani mali po 2 zavody (dvojboby/stvorboby) v ramci Severoamerickeho poharu v Lake Placid.

Nie je zaujimavostou, ze zjazdove lyzovanie zatial absentuje (tazko cakat od Tipaca zmysluplnu ponuku, ked nema od koho odpisat ... zrovna v tomto segmente je T.... uplne zufaly bez pomoci druhych). Je to taka obeta za fakt, ze sa idu zavody za morom (takze na jednej strane to nemam take nabite a zavody su rozprestrene pocas celeho dna, na druhej strane, podobne ako minuly tyzden, sa nedaju nejake veci pouzit do komb ... na rozdiel od minuleho tyzdna to dnes nie je az taky hendikep).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.12.2019, 17:32 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Z muzskeho zjazdu len Johan Clarey (19), ktory v jedinom treningu isiel skvele (na 1.mieste 2 medzicasy pred cielom, na predposlednom stale 2.), ale pred cielom zabrzdil, stratil 2,5s a skoncil 46. (cize uplne v prepadlisku dejin).

Skusil som dnes (nie je to tak vychytany tip, aj ked urcite zaujimavy) zahrat po povinnej stavke "26 eur" po par minutach opakovany vklad (cez schvalovanie) a dnes to uz kurz droplo okamzite (ospravedlnujem sa, zial, s tymto uctom je to viac-menej o nahode, ked uz sa nieco nedropne).

Top3 @15,0 sa da hrat vsade a na top6 by som pockal na livko u Fortuny (ocakavam dokonca vyssi kurz nez som zahral) - lepsie sa to tam da hrat nez prematch, kde Fortuna tento druh kurzov jednoducho neberie/berie len vzacne.

Z pohladu livka Mayer s BIB 1 (velmi zaujimave) a Kilde s BIB 3, co su na technickom kopci rozhodne zaujimave mena (vid vcera 2. a 3. v SuperG pre obrakarov). Znova, snaha porovnavat s treningami (kde ale pripominam, ze sa isiel len jeden, vyhral ho Cochran-Siegle a nikto z favoritov neisiel ani na 90%, niektori dokonca menej nez na 50%). Z tohto pohladu bude tazke urcit, o kolko by sa mali casy vylepsit oproti tomuto treningu. 1s by dole ist mohla (takze atak hranica 1:40?).

Nevyhodou je, ze sa pre SK budu zdat casy ako prilis dobre, aj ked dobre byt nemusia (vplyvom toho, ze sa isiel len jeden trening). Toto situacii, kde z kraja idu dvaja velki favoriti s peknym predstartovnym kurzom, prilis nenahrava.

///

U zien sa mozno trafia do bubliny, kde snezit na chvilu nebude. Potom by to bol ferovy zavod a teoreticky by mali drobnu vyhodu vyssie cisla (kedze rano/cez noc v LL zasa snezilo).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 7.12.2019, 22:59 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Klasicke lyzovanie

Po skiatlone a na uvod tazkej sezony sa "hviezdy" do stafiet prilis nehrnu. Pri fakte, ze niektore repre v Norsku nie su, je menoslov pomerne smutnym citanim.

Zahral som v zenach USA top2 (@3,0, rozhodne doporucujem aj tych @2,5). Svedky bez trojice hviezd a dopredu bolo avizovane, ze v stafete nepojde ani Sundling. Kalla a zvysok uplne nove mena. Netvrdim, ze budu uplne zle, ale Americanky idu v plnej polnej a ak to vylozene nepokazi Caldwell (ktora sa javila solidne v sprinte v Ruke), prichadzaju 3 silne useky so skvelou finishmankou v podobe Diggins.

Da sa hrat h2h so Svedskom, ale za 2,5>1,7. Ano, v hre su solidne Finky v plnej polnej, v hre su oslabene Rusky, ktore sa ale dokazu vytiahnut v stafete za kazdych okolnosti. Tazko povedat, co predvedu Norky II. Stale si myslim, ze je to o Americankach - tie ked zajde to, coho su schopne, "sancu" maju len elitne Norky.

Inak povedane, Americanky dokonca mozu zdolat Norky, ak ... zajde bezchybne. Diggins dokaze porazit Weng, vid dnesok. Takze je to o tom aby Caldwell udrzala Fallu (a la subor sprinteriek), Bjornsen proti Jacobsen na klasickom 5km useku by mala byt remiza (aj ked viem, ze po tazkom skiatlone sa slabsia chvilka moze dostavit kedykolvek). Klucovy usek z pohladu vyhry - Brennan proti Johaug. Avsak ... je to len 5km, ak Americanky predaju v absolutnom kontakte, potom by Brennan na lahsom okruhu (nie je tam az take dlhe suvisle stupanie ako dnes) zrovna v skejte mohla prekvapit. A ak aj nie a strati do 10s, stale je tu Diggins a jej magia na 5km ...

V muzoch by na Norov nemal mat nikto narok. Rizikom je Krogh, ale ... kedy Krogh sklamal ako finishman, toboz na 7,5km? Ano, na tazkej trati a po dnesnom skiatlone, ktory prekvapivo dokoncil (na solidnom 26.mieste), ale kto mu bude superom? Jouve? Ocakavam, ze najma dvojblok Holund/Roethe zatlacia na tempo a uvisiet moze mozno Rusi, lenze finishuje Melnichenko, co by mal Krogh bezpecne zvladnut.

PS: 2,25 top2 a 1,7 je sul-nul ... skoro by som doporucoval uz tych 1,7 proti SWE.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.12.2019, 8:38 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

No, ...

Dva oblubene zavody dna budu zrejme zasnezene a ani v jednom pripade mi to vonkoncom nevyhovuje. V Lillehammeri pri bezkach je to komplikacia, kedze tazsi zavod = (skoro) nulova sanca, ze prehraju Norky a prinasa to aj riziko pre 1.usek (Caldwell) z pohladu boja o 2.miesto (a celkovo namazania lyzi atd.). Takze neviem co s tym, snad len mat oci na stopkach na livku a verit, ze SK budu benevolentnejsie/ES nezaradi reklamu v tej najhorsi moment (v com su experti, treba dodat).

Ako to uz tento tyzden byva zvykom, ked sa vycasi v Lake Louise, podmienky sa okamzite zhorsia v Beaver Creeku (a pochopitelne aj naopak). V zenskom SuperG tapem (resp. zjazdy zien, jeden aj druhy, patrili pocas tohto vikendu k tomu (naj)horsiemu, co sa mojho tipovania tyka - kombinacia mojej nedisciplinovasti v naplnani zakladnych myslienok, primitivnej smoly a chabej spoluprace urcitych osob). V Beaver Creeku je to o Luitzovi, standardne (vid minuly rok vyhral hned po navrate po zraneni, aby mal neskor oplatecky ohladom nedovoleneho pouzitie kyslika medzi oboma kolami). Nepatri do nasadenej 7, ale 9 nie je najhorsia (mohla byt aj 15). Lenze bude skoro na tutti snezit a teraz babo rad ... Skor to blokuje nejake prematch bety, na livku sa bude dat skor nieco vymysliet. Asi zavriem oci a poslem to tam. Samozrejme uvazujem, co so snehom - BIB 1 by bol vhodny tipek na tip (kvalitou), ale teoria hovori, ze by to chcelo skor 2-4.

///

Biatlon riesim, ale k nicomu vacsiemu som sa nedostal. SK to ponali pri zenskej stafete velmi podobne - 6 stafiet medzi 3 az 7,5. Rozmyslal som nad TO (malo by menej fukat ... vcera bolo komicke, ze vobec nefukalo zrovna na 1.useku, co ma stalo tip s Hoferom, ale zasa ma nakoplo na rychly cashout s Talianmi a TO v zavode - vyplatil som, zacalo fukat a aj tak Taliani na TO nesli a predviedli na ich moznosti prakticky dokonaly zavod okoreneny konecnym 3.miestom), ale ... Norky maju nevyspytatelne duo Tiril/Ingrid (kde podmienky moc neznamenaju v zmysle toho, ci maju chut na TO alebo nie a zvacsa jedna z nich v stafete ma), Nemky Herrmann, Svedky riziko v podobe mladuckej Elviry Oeberg (tlak na jej osobu bude enormny), Rusky Mironova, Talianky Gontier a Francuzky prakticky cely tim, najma Aymonier, ale aj zvysok. Zahrat sa to asi da, ale az taky zazrak to asi nebude (pri nemoznosti kombinovat to navzajom).

Faktom je, ze Oeberg/Olsbu/Preuss/Simon/Sanfilippo na poslednom useku bude zlozite na livko, kedze vsetky maju co ponuknut ako finishmanky. Aj v Oestersunde by mohlo tesne pred zaciatkom zavodu zacat snezit, ale pri stafete to nie je az taky faktor (vsetky idu zaroven). Toboz to nebude faktor, ked nebudem hrat nic prematch (k comu nie som v tomto pripade tlaceny ako napr. u klasiciek, resp. v muzskom obraku).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.12.2019, 9:21 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

PS: Tak v Lillehammeri snezi ako blaznive (vid skokanska cast sev. kombinacie). Nerad, ale zbavil som sa USA top2 (toboz ked to spadlo az k 1,95), rovnako aj pokusu o vyhru USA (ako som hovoril, za tychto podmienok mi to pride ako nerealne a ak to bude realne, tak tu mam livko).

Zvysok nechavam (h2h so SWE v akovkach, aj drobizg na top2 v akovke - som sa zbavil najvacsieho vkladu, solo). Takze taky kompromis, ked sa veci nevyvijaju tak, ako by mali, resp. ako by bolo pre tip potrebne/vyhodne.

Norskym muzom by to az tak ublizit nemalo - Roethe bude nadseny, zvysok moze byt problem (sprinter na uvod a aj na koniec), ale v tomto pripade nie je prilis dovod na prehnanu paniku (toboz ako sucast akoviek).

PS2: Stadovitost (na tom Tipaci tento efekt casto a "rad" podcenujem ... niekedy je to az neuveritelne) to stlacila az k 1,85 (som to predaval pri 1,95 ako som pisal), aspon, ze uz to nabralo opacny smer (2,1), takze to nebolo take unahlene rozhodnutie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.12.2019, 13:25 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Kratke hlupe zavahanie a z vyborneho vysledku je katastrofa. A teraz aby clovek hladal motivaciu do dalsich dnesnych zavodov s tym vedomim, ze to najlepsie uz bolo a clovek to trestuhodne nevyuzil.

Akovky KO, na livku este odovzdane. Po fakte, ze som nemal @51,0, sa tazko hralo okolo @3,0 pri fakte, ze sa nic velke nezmenilo (Ustugov so sebou stale niesol riziko, toboz za tychto podmienok).

Od zaciatku sezony mam v klasickom lyzovani talent aj z toho mala urobit menej nez nic (z vyhry urobit prehru, doslova).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.12.2019, 21:45 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Utrpny den, ale to som po fiasku s Ruskom na livku tak trochu ocakaval. Nieco na sposob ... snazite sa nieco hrat, to sa skoro s istotou pokazi a na tie dalsie o nieco horsie (s daleko lepsim vysledkom) tipy uz nezostava chut a pozitivna energia.

Zial, na dnesku nebolo pozitivne vobec nic. Piatok bol velmi dobry (1-), vcerajsok solidny (2-/3) a dnesok je za cistu 5.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.12.2019, 1:12 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nastava klasicke "stahovanie" narodov - zjazdari sa rozlucili po dvoch tyzdnoch (a dalsich tyzdnoch predsezonnych treningov, najma specialisti na rychl. discipliny) so Severnou Amerikou, biatlon a bezky zasa so Skandinaviou. Vsetky 3 discipliny mieria do Alp, prip. strednej Europy na dlhe tyzdne (az mesiace).

A je to uz take tradicne privitanie - plne snehu, snehu a zasa raz snehu. "V Snowfilzene" snezilo mocne uz pocas tyzdna a na vikend sa podmienky skor umudria, v pripade FRA/SUI to bude o niecom inom. Najma v sobotu to vyzera neslavne - vo Val d'Isere ma v sobotu napadnut viac ako meter snehu, takze sanca, ze sa pojde obrak je na bode mrazu. Davos/St.Moritz (nedaleko od seba) by na tom nemali byt az tak zle, ale vazne komplikacie to rozhodne sposobi.

Nemam z toho radost. Vo vsetkych 3 pripadoch to totiz boli vhodne prilezitosti na prematch betting, samozrejme za predpokladu, ze podmienky budu jasne citelne, stabilne a ferove k vsetkym sutaziacim. Obrak ma svoje specifika (po vypadku Luitza by to platilo zvlast ... a la 2.sanca), kratke technicke SuperG ma svoje specifika (a ked bude snezit, mozno bude este kratsie ... az prilis) v St. Moritzi a sprint v Davose (kl. lyzovanie) naozaj nepotrebuje nepretrzite snezenie/problemy s mazanim a dalsiu prekazku v 3-kolovom bezpecnom absolvovani rozjazd (Davos je aj bez noveho snehu technicky az-az).

V nedelu sa ma vsade vycasit, avsak slalom/par. slalom/10-15km su presne tie discipliny, ktore nemaju v sebe nic specialne, resp. ich specialita je ukryta na livku.

///

Ohladom Hochfilzenu je to take tapanie. Oestersund/Hochfilzen je standardna uvodna kombinacia zavodov. To neplatilo v minulej sezone (Oestersund hostili MS), takze by som dane zavody nebral ako bernu mincu (Pokljuka/Hochfilzen je nieco uplne ine).

Oestersund/Hochfilzen je kombinacia, kde zavodnici podstupuju vyrazny skok v nadmorskej vyske, v narocnosti trati a teda trochu inym nastavenim pred strelnicou (v Oestersunde je pred strelbou cerstvy ako rybicka takmer ktokolvek, kedze posledny usek je zjazd a pred tym dost roviny ... stupanie je len hned po strelnici). Hochfilzen je zvlnena trat, taky nemecky standard.

V com bol Oestersund extremny? Vo Svedsku zvacsa fukava kazdorocne, extremom boli zvlastne snehove podmienky (vid muzsky individual). Vietor by mal sposobit prazvlastne vysledky, avsak 3zo4 zavodov vyhrali hlavne hviezdy. Snehove podmienky zasa v individualoch sposobili, ze dominovali Francuzi, ktori by v Oestersunde mali byt nulovi (a postupom casu by mali hladat formu k domacemu SP v Le Grand Bornand v tyzdni pred Vianocami).

Zaroven Francuzi (Martin to nemusi, ale zrovna Hochfilzen nie je extrem, takze aj jemu to hra skor do kariet) nemaju problem s prechodom do nadmorskej vysky, naopak na tom budu oproti mnohym ziskavat. Hochfilzen ale nie je az taky extrem a tak sa o slovo radi hlasia (oproti rovinatejsiemu Oestersundu) Nori a Nemci. Potom uz len zavisi, ci budu v Rakusku plusove alebo minusove teploty, resp. ci pred startom SP mali dost cerstveho snehu (takze rec je o kvalite trate a jej schopnosti byt kvalitna pocas celeho zavodu, najma pri sprintoch).

///

Top zeny sa pre zajtrajsok skor tlacili do stredu (35-45), muzi, ktori budu startovat po nich, su rozprestreti pomerne rovnomerne v st. listine od uvodu az po absolutny koniec (vid posledni dvaja s cislom 110 a 111).

Zacat snezit ma zajtra udajne okolo obeda, t.j. nizsie st. cisla v zenskom zavode by sa skor mali vyhnut akemukolvek snezeniu. V pripade muzov by spominane snezenie mali koncit tiez niekde v priebehu zavodu, prip. skoncit tesne pred jeho zaciatkom.

Teoria teda hovori (pri teplotach tesne pod nulou), ze je fajn mat nizke st. cisla v zenskom zavode (pre istotu nieco ako 10-20, keby zacalo snezit tesne pred startom) a v pripade muzov mat teoreticky co mozno najvyssie (a ako som spominal, 110 ma norsky mladik Andersen a a 111 nevyspytatelny Nemec Horn). K tomu Martin ma cislo nad 70, Desthieux 83, Malyshko 87.

///

Favoritka? Pre mna Lisa Vittozzi, aj ked po fiasku (najma v sprinte) v Oestersunde by som mozno dufal/veril v lepsi kurz (aj z dovodu, ze to ani v uspesnej sezone 2018/19 nebol stroj na vitazstva). Spaja v sebe prechod do nadmorskej vysky (Talianka/Anterselva), netradicnu oblubu v profilovo tazsich tratiach a urcity nepatrny posun k absolutnej spicke co sa rychlosti behu tyku. V Oestersunde z jej potencialu nebolo mnoho vidiet, co ale dokazem pochopit. V Hochfilzene jej hra do kariet takmer vsetko.

Druhe meno je potom Kaisa - tazsie trate kombinovane s dennym svetlom (dlhodobo jej nevonaju zavody pod umelym osvetlenim, bez ohladu na to, ci svoje problemy so zrakom vyriesila alebo nie). Samozrejme, tazko nieco vycitat Wierer, ale jej porovnanie so svetom v behu by nemalo byt az take priaznive, ako to mohlo vyzerat pred tyzdnom. To iste Francuzky, to iste Haecki (aj ked tam prepad zmiernuje presun do nadmorskej vysky ... aj preto sa proti nim bude zle hrat). Zvedavy som na Nemky (Herrmann/Preuss, mozno Hinz), ktore by mali v stope zaznamenat velky progres.

V muzoch je hlavnym problemom duo JTB/MF. Ani jeden nebol vo Svedsku v bozskom vydani, napriek tomu si 2 zavody bratsky rozdelili. JTB mal zdravotne problemy tesne pred startom sezony (a bolo toho viac), MF by sa ako zvysok Francuzov mal az do LGB zlepsovat.

Zaroven vo Svedsku na seba neupozornil zo zvysku nik - nik vyraznejsie. Francuzi boli solidni, ale v mnohom k tomu dopomohli lyze (takze je to viac iluzia nez realita). Nemci budu rozhodne lepsi, ale chybali tam aj naznaky, takze zlepsenie ich posunie do top10, ale neda im realnu sancu na triumf (bez masivneho zavahania hviezdneho dua). A tak asi jedinou realnou nadejou bude zasa len starsi brat JTB - Tarjei.

Tipy s Eberhardom, na tie je cas. Rakusani boli strasidelni a a ak Julian bol na lyziach zrejme najlepsi, tak by som potreboval daleko vacsi impulz, aby som nad nim co i len mohol realne premyslat (pri vypisanych kurzoch, pri jeho znamych problemoch, pri sile hviezdneho dvojbloku).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.12.2019, 9:48 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Je to tazke, ked SK nevypise ani to najmenej, co bezne vypisuje. Rec je o bet365 a ich ponuke top6, prip. top12 (s tym, ze maju aj moznost "NIE"). Hovorim o tom z dovodu, ze zakladna ponuka (kurzy na vitazstvo) v sebe ukryva mnoho nezmyslov, ktore by sa tymto sposobom dali nejakym sposobom trestat.

Lenze, to by nesmeli bezky byt na okraji zaujmu = Eurosport by ich musel vysielat. Myslim, ze je to hlavny a jediny dovod, preco je zrovna dnes ponuka biedna/ponura.

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70244594009&idb=1134185&hash=bc88614c&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D
https://www.T.....sk/tiket?idu=-70244594111&idb=1134185&hash=f77666bb&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D
https://www.T.....sk/tiket?idu=-70244594352&idb=1134185&hash=7247a576&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D

Neviem, kto by tu bol v noci po 2, ale mne sa uz nic nechcelo pisat. Skor to bolo nieco na sposob "cakam na betko, stale nic, tak si aspon zahram blaznive akovky na nie zrovna hodnotne veci, ktore ale odpovedaju mojmu nazoru na danych jedincov".

Treba povedat, ze pri Q bude snezit a na zavod by sa mohlo vycasit, co dava priestor spekulacii, resp. nie zrovna velkej viere vo vysledky Q. Z toho tiez vyplyva, ze by Q mohla mat nejake obete, s ktorymi sa pred nou zrovna dvakrat nepocitalo (+ nadmorska vyska/presun z niziny (Lillehammer) az do 1,5km nad morom (Davos)).

///

https://www.T.....sk/tiket?idu=-70244613683&idb=1134185&hash=eeeff57b&pid=3121&sid=3621&tid=2121&bid=3550&client=lgziDYm4p22lzNpMcVTiLQ%3D%3D

Pred chvilou vypisali stvorboby a skusam akovku s Rakuskom (skoky). Rakusani maju najvyrovnanejsiu stvoricu. Nori napokon dali priestor Tandemu (s narazenym clenkom) namiesto Forfanga, ktory vcera v Q "zlyhal", ale inak skace solidne a bol by mojou volbou, keby som bol trener.

Samozrejme, do akoviek sa da hrat Kripps top3, Rakusani proti Nemcom (aj ked 1,58 k dispozicii uz nie je ... uz je to na hrane, ci skor top2 @1,65, ale tieto dodatocne umiestnenia na Tipsporte su zvacsa komicke a toto nie je az tak komicke len z dovodu, ze sice kurz na vyhru trochu padol, ale top2 drzi ... a stale to nie je uplne koser).

Z biatlonu nehram nic (prematch) a do zavodov asi ani na nic velke nepridem. Chvilu sa prvoplanovo nukali zasa Norky, ale ja 1, nemam rad tento druh tipov a 2, Olsbu bude zrovna dnes velkym problemom pre zaverecny usek (nesedi jej strelnica a zrovna pocas zenskeho zavodu maju byt najsilnejsie poryvy ... uz bude zalezat len na tom, kto to schyta).

Z alpskych ... napokon to prozretelne zmenili z obraku na slalom, pricom podla ocakavania je aj slalom presuvany = sanca, ze uvidime live na ES co i len sekundu z klasickeho lyzovania je na bode mrazu ... pri sprinte to nie je az taky problem, minimalne pre mna, kedze mam ESP a to, ze uvidim rozjazdu o 40s neskor v tomto pripade nehram ziadnu rolu ... nie je to ech livebetting, kde clovek bojuje tvarou v tvar so SK o kazdu sekundu).

V zenach mozno budu podmienky ako-tak fajn, napriek tomu prematch nehram nic (ako-tak je na prematch stale malo). Pozeram sa po technickach, zavodnickach, ktore pravidelne jazdia obrak (comu nenahrava vysledok z LL, napriek tomu, ze v LL ziaden technicke SuperG nebyva, resp. ani nebolo - Rebensburg vyhrala). Drobny plan mozno uz s 2 (Holdener) cisto z dovodu, ze s 1 ide Stuhec a mohla by jej jazda nabrat (na chvilu) dojem, ze je lepsia, nez realne je (co neznamena, ze to bude mat obrovsky vytlak). Potom Marsaglia, Miradoli, rozhodne Brignone. Zvedavy som na Veith, ale to je skor ina zvedavost nez cisto stavkarska (resp. stavkarska na tento zavod). Potom samozrejme Shiffrin (toboz ked trat stavia jej trener) a zaujimave mena za top20 a la Worley (ktora tu vyhrala zavod Europskeho pohara pocas tyzdna), Bassino ...
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.12.2019, 13:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2020/CC/2360/2020CC2360SL.pdf

Takze viac-menej standardne rozmestnenie. V kvalifikacii uz prakticky nesnezilo = trat sa skor ubijala a zrychlovala pre vyssie st. cisla. To je aj jeden z dovodov "az" 5.miesta Klaeba + s vekom prichadza takticke myslenie a menej exhibicionizmu = vyhrat o 3s naozaj nic neprinasa, max. stoji trochu sil, ktore niekde v dalsom priebehu mozu chybat.

Napady? Hamilton/Haeggstroem top3. Hamilton rozhodne moze ist dalej s Pellem v 2.QF a Johan by potreboval 3.QF vyhrat, aby podium nabralo ako-tak realne kontury. Samozrejme, favoritmi na podium su Klaebo, Pellegrino a Chanavat. Do hry moze vstupit Ustiugov (podobne ako Sved vyhrou v 3.QF) a tradicne Jouve z 2.SF (s tym, ze si nemyslim, ze vyhra 3.QF a pri Svedovi/Rusovi bude zlozite vobec postupit).

Samozrejme, verim Retivykhovi v 4.QF a 5.QF bude az neobvykle zaujimava (nie je tam az tolko odpadu ... samozrejme, nemoze chybat Iversen, aj Jay je tradicny ucastnik, ale je tam aj Skar (na uvod sezony kvalitna forma aj v distancii, skejt vyrazne silnejsi styl ... otazkou je, ci jeho sprint sa nejako nazacal vytracat, uz v minulej sezone tu boli tieto naznaky). Jay je tradicny sikovny zavodnik, az mag na postupy z QF do SF (kde zvacsa konci, pretoze sikovnost a ubytok energie/vybucnosti sa uz nedokaze vyrovnat vacsej kvalite/vytrvalosti). Terentev mlady Rus, velky potencial, ale zatial mu chyba rozhlad a pokoj v rozjazdach. Grate je nove svedske meno, ktore v pohode vyhralo nedavny ScanCup v Idre. Skar/Jay/Iversen su rozhodne vacsimi favoritmi, bez ohladu na poradie z Q. Ideal je Skar/Jay (aj kvoli h2h z prematchu).

///

http://live.fis-ski.com/cc-2359/results-pda.htm

Stina/Nadine/Jess/Maiken v 1.QF je hned na uvod velky boj o 2 miesta. Samozrejme, moze z toho vzniknut obrovsky rychly cas a postup vsetkych, avsak, podmienky mozno budu pracovat aj pre samotny zavod podobne ako v Q (= kazdou dalsou jazdou je potencial ist na tej trati o kusok rychlejsie ... co ale nutne neznamena, ze ked takto kvalitny rozbeh pojde naplno, nie je vylucene, ze im to bude stacit).

Aj tu v 2.QF zvysok, najma Caldwell, ktora opat po roku vyhrala suverenne Q (pre mna bola druhou favoritkou pred zavodom, samozrejme po Stine Nilsson). Ani u Stiny nebol ten kurz, kde by som to nutne musel hrat pred kvalifikaciou (u Caldwell to platilo obzvlast) a tak som dufal, ze zasnezena kvalifikacia sposobi trochu chaosu, ktory mi nahra do kariet. Zial, nestalo sa. Sadie/Krista su kvalifikacne zavodnicky, pricom tento kvalifikacny styl radi prenasaju do zavodu. Ked som si znovu pustal minulorocny Davos, tak Krista vzdy okamzite nabehla na celo a systemom start-ciel dominovala QF/SF a vo finale tradicne vytuhla (ano, aj kvoli 2.SF, ale ona je vacsinou nepouzitelna vo finale aj z 1.SF). K tomu je v 2.SF Moa, ktora ukazala v minulych tyzdnoch aj distancnu formu, pritom sa predtym skor profilovala ako sprinterka. Skejt preferuje, takze je to taka zenska obdoba Haeggstroema.

3.QF je taka zaujimava, kde nemam uplne jasne preferencie (tym myslim, ze nie je tam nikto vyrazny, proti komu by som musel ist a outsiderky zasa nejaky az taky potencial zaziarit). Weng a aj Ribom ale dokazu prekvapit, lenze uplne si nemyslim, ze zrovna Sundling. Van der Graaff ma minuly rok konstatne sklamavala, rok predtym podobne zavody dokazala dokonca vyhravat ("lahsie" skejty, idealne doma). Nepryaeva mala minuly rok drvive zavery, kde ako jedna z mala dokazala v poslednom zjazde a najma v kratkej zaverecnej rovinke este velke zazraky, lenze to je strategia, ktora zrovna u zien ma jasny nabeh na sklamanie, ked vsetko nepojde idealne.

4.QF a Maja solidna v Q = asi bude nebezpecna. Zda sa, ze zdr. problemy sa uz za nou a nabera formu. Samozrejme, stale plati, ze som pri skepticky, resp. trochu opatrny = som schopny zahrat proti nej, ked ju precenia a po 9.mieste prilis nehrozi, ze by ju kdekolvek ktokolvek kurzovo podcenil. Na strane druhej ja asi jedinou zenou (kedysi Heidi Weng), ktora dokaze zazraky z 2.SF (aj preto si rada vybera 4.QF, prip. 5.QF). Konkurencia v rozbehu je odpadna, takze vyvoj v QF moc neprezradi (a dominancia, ktora ju v ociach SK vystreli, nam moze pomoct max. vo vyssom kurze na Stinu ... ako som pisal, hrat, ze nebude top3 z 2.SF sa u nej prilis nevyplaca, aj ked napr. kurz 2,5-3,0 by sa hrat asi muselo ... toboz za predpokladu, ze z 1.SF postupia 4 zavodnicky).

5.QF bude zaujimave. Nie prilis opozerane mena. Svahn s najlepsim casom v Q, lenze su to cisla 14 az 21, takze to nehra ziadnu rolu. Svahn je zaroven jedina, ktora mala nizky prematch kurz a to kvoli minulotyzdnovej dominancii na ScanCupe v Idre. Lenze v Davose je prvykrat, presun do vysokej nadmorskej vyske je pre nu velkou novinkou a ak som chcel vyuzit nizky kurz dokonca na samotne vitazstvo (a dufal som, ze budu vysoke kurzy, ze nebude top6/top12 ... lenze bet365 nevypisalo ani makke f), tak po tejto linii budem chciet ist aj v rozbehoch. Lampic nie je specialistka na skejt, avsak je skvelou zjazdarkou, co v Davose ma velku vahu. A potom upozornim na Tiril Udnes Weng. Ja som ju hral uz prematch na umiestnenie (lenze do rana kurz dropol). Zaroven som dufal, ze bet365 este rano nieco ponukne (co vieme, ze sa nestalo). Tiril je dalsia, ktora zacala sezonu skvele (a to distancne), je mlada a minuly rok v Davose utocila na finale. Dovolim si tvrdit, ze by v nom bola, keby ... v druhom najazde do kratkeho stupania jej niekto nevypol lyzu, cim sa pre nu sen o finale rozplynul (co okamzite okomentoval jej zufaly pohlad a ocakavane rozcarovanie). Pred tou koliziou bola kontrolovane na 2.mieste, vyzerala skvele a ako hovorim, nepochybujem, ze tu top2 v SF by udrzala.

Tolko strucne a snad v niecom napomocne zhrnutie pred samotnym hlavnym zavodom.

PS: Tisport "sprintu muzov nebude live" ... dnes je to stale lepsie a lepsie (nevyuzity zavod v SuperG a co som hral, to nedopadlo uplne zazracne ... zrusenie slalomu fajn, ale aj tak to nebude znamenat vacsie vyuzitie odsuvaneho sprintu v Davose, vid T.... (a prematch betko ...) a zensky biatlon by bol fajn, keby sa prenos venoval suboju o vitazstvo, pricom @3,75 so stratou cez 15s na 2km okruhu malo skor spekulativnu hodnotu, ktorej som si bol vedomy, ale nie je to situacia, kde mozem po strelbe zahrat cokolvek s vkladom nad 100 eur - teoretizujem, nehral som pochopitelne nic ... do 10s by som musel hrat Norku aj bez nejakeho obrazoveho potvrdenia.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 14.12.2019, 21:51 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Strasny den. V niecom podobne s minulou nedelou (sanca zarobit prisla hned na uvod, po hriechu jedina), s drobnym rozdielom, ze Brignone asi nebola az taka fatalna chyba = nieco dokonca priniesla (ale ano, bolo toho malo ... a zaroven sa vacsinou toho este v danom zavode rozutekalo kade-tade).

Rozhorcenie z klasickeho lyzovania som uz ciastocne ventiloval. Na rozdiel od vlastnych chyb s tymto nic neurobim, opakuje sa to kazdy rok a kazdy rok ma to spolahlivo dokaze vytocit. Tentokrat tomu nasadili korunu v Tipsporte. Chvilu som si myslel, ze si to ako-tak obhaja (keby to nevypisali na betku, od ktorych opisuju ... prip. Unibet), lenze nic take sa napokon neudialo. Dovodom bolo len "nemame lidi", resp. ak mame, tak sme ich radsej poslali na biatlon ... xD

Bezky strasne. Vrcholilo to neuspesnym finale (a najvacsou stratou), kde som si podobne ako predtym neodtrhol od ust absolutne nic (dokonca ani po malom drope, ked som chvilu zavahal). Ani jeden z tych tipov nebol "wow", ale vsetky 3 splnali zakladne podmienky k vsadeniu, tak som vsadil ... a cuduj sa svete, nevysiel ani jeden (Stina win, Retivykh top3, Taugboel top3 - nie).

Predtym trochu nabeh na Svahn, ale rozhodne sa s touto myslienkou dalo prehrat viac. Lenze to by znamenalo, ze na inom by sa dalo zarobit min. to iste, skor aj nieco viac (hypoteticka uvaha o ponuke top6/top12 na betku prematch). Pre finale to uz nehrozilo (vplyvom vypisanych kurzov) a so Stinou dotycna nemala nic spolocne (nabeh by to bol, keby Stina skoncila druha ... kedze bola 4., nemoze byt o tom ani reci).

Dosli nejake akovky, avsak Tiril aj tak toho dost a dost pokazila. Vcera som nepochopil Vittozzi (a jej trapny pocin v sprinte) a dnes som prilis nepochopil vykon Weng v QF. Pripominam, ze tych tazsie chapatelnych veci nie je az tak vela, resp. mnohe sa onedlho vysvetlia (Goggia sa ma uspesne zbavila a vyhrala o stotinku aj bez palice, ktoru stratila v poslednej casti dnesneho SuperG).

Mrzia boby - ked uz to vyslo, tak som v oboch pripadoch k tomu hodil blbost. Inak povedane, fungovalo to lepsie, nez som ocakaval (tipy z kategorie "hodnota jasna, ale ... " - vypisane neskoro, takze A, bud k tomu hodit nieco, co mam zahrane a droplo to; B, hodit k tomu nieco, co som nehral, ale je to velmi rizikove; C, nehodit k tomu nic, ale za vyssi vklad sa mi do toho nechcelo).

Samozrejme, mohli vyjst Rakusani, ale ... asi by som dnes chcel mozno az prilis. Poliakom v tom zavode vyslo vsetko podstatne. Asi najklucovejsie bolo, ze sa pre inak slabu 3.skupinu nemenil v 1.kole najazd (8.okno) a pritom silny protivietor z kraja sutaze (ustrely Zylu/Aschenwalda) davno-pradavno pomenil. Samozrejme, ze Stoch z formy v podobnych podmienkach strati menej, resp. dokonca ziska na Hayboecka, ktory potrebuje vyssie okno k solidnemu skoku.

///

Paralelny slalom (po novom ...)

So znamym som "pracne" riesil, co za zmeny na nas cakaju v zajtrajsom prvom sezonnom paralelnom slalome. Indicie sa postupne vyplavovali na povrch a napokon sa podarilo tomu dat tu pravu (a spravnu) formu.

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2020/AL/5045/2020AL5045SLQ1.pdf

Prva indicia, st. listina. To som pochopil vdaka hore uvedenym dvom kolam a pomerne zvlastnym dvojiciam (co som doteraz nepochopil, aky je kluc, ze zrovna vyzeraju takto).

Paralelny slalom bude vyzera v podstate totozne ako paralelny slalom ... na snowboarde. Takze asi najmenej prekvapenou zavodnickou bude zajtra Ester Ledecka, ktora ma tieto pravidla zazite ako malokto.

Ako to prebieha? Spravia sa dvojice (kluc nejasny, nebudem to dalej rozoberat). Vyzera to, ze limitom je 64 mien (mozno sa mylim), co by bolo zajtra, keby Shiffrin nastupila. Takto je dvojic 31 a 1 solistka (minimalne pre 1.kolo). Ak je system totozny ako na snowboarde, tak po prvych jazdach sa vytvoria nove dvojice, pricom sa budu parovat od najpomalsej po najrychlejsiu s prihliadnutim na fakt, kto isiel v akej drahe. To znamena, ze na uplnom konci 2.kola kvalifikacie (alebo "eliminacie") uvidime najrychlejsie zavodnicky z modrej, resp. cervenej drahy z 1.kola jazd.

V praxi to vyzera podobne ako pri kvalifikacii skokanov na lyziach. V st. listine je napr. 70 mien. Tradicne do 1.kola zavodu postupuje najlepsia 50. To znamena, ze skokan s cislom 21 vie, ze ked bude v cele po svojom skoku, automaticky postupuje. Ak bude druhy, musi cakat aspon na zavahanie niekoho z tych, co budu nasledovat. Paralelne kvalifikacie vyzeraju podobne, t.j. ide sa od najhorsich po 1.kole a 15 jazd pred koncom sa "zacina postupovat" (bude zostava na kopci poslednych 30 = 2 najrychlejsie v cieli budu mat istotu). Podobne ako pri skokoch sa s kazdou dalsou jazdou pravdepodobnost zlyhania zmensuje (kvoli naskoku z 1.kola/ocakavanej vyssej kvalite zavodnicok), avsak do hry vstupuju podmienky, resp. samotny fakt, ze v 2 jazdach po sebe si zavodnicka nesmie dovolit vyraznejsie chybovat (drobna chybka nic neznamena, fatalna chyba je konecnou).

V minulosti prebiehala v alpskom lyzovani kvalifikacia do paralelov velmi podobne ako ked sa zavodi tradicny slalom. Islo sa podla bodov v SP/poctu FIS bodov, trat bola kratsia (ale nie taka kratka ako na riadnej trati vyuzivanych pri paraleloch) a po tzv. "1.kole" sa zobrala najlepsia 32 a podla tychto vysledkov bola nasadena do pavuka.

Co z toho pre nas vyplyva, ked porovname predchadzajuci (ono sa to este striedalo so zavodmi s oznacenim "City Event", kde zavodili privilegovane zjazdarky - 12 z poradia slalomov a 4 z celkoveho poradia, co zasa postradalo sirku/mena, ktore nie su take skvele v normalnych slalomoch, ale dokazu predat svoje kvality na rovine/rychle nohy prave v paraleloch) s novym formatom Q? Stary format vyrazne ulahcoval situaciu spicke slalomov a limitoval moznosti sa presadit pre siroke masy/vysoke st.cisla.

Spicka mala menej rozbitu trat, takze aj ked niekto nehviezdil v tejto discipline, v pohode sa kvalifikoval. Vyhodou teda bolo najst si kvalitnu slalomarku, ktorej nesedi paralel a hrat proti nej s outsiderkou v 1.kole (na 2 jazdy). Lenze tych mien nebolo az take mnozstvo a casom aj SK pochopili, ze Bernadette rychle nohy (a ani vysoku postavu) naozaj nema.

Takto moze cislo 50 (alebo niekto, kto by mal take cislo) ist pokojne v 1.kole v nejakom 5. alebo 8.pare, t.j. ako vyrovnany partner tym najvacsim slalomarskych esam (vid st. listina a prvych paroch je Goggia, Brignone, Ledecka ... absolutna vsehochut) na kvalitnej trati a ukazat, ze toto je trochu "iny slalom". A tym, ze je v podstate jednoduche byt top4/top8 v Q aj pre uplneho outsidera z bezneho slalomu (mlade ziena bez patricnych bodov v SP/FIS), je tu moznost ist aj v hlavnom zavode daleko. Pisem to preto, pretoze len 1.kolo sa ide na 2 jazdy, t.j. od 2.kola si bude vyberat nizsie cislo z Q vzdy ako prve. Mimo zopar nepochopitelnych tahov (hovorim zo skusenosti), ked nasadena si vybrala zjavne pomalsiu drahu (cim pomohla superke) a situacii, kde drahy boli cca rovnako rychle, bude od 2.kola vzdy vysoke cislo v obrovskej nevyhode. Jeden duel sa da prezit, so stastim (resp. kvoli vlastnym kvalitam), ale obrovsky vysledok sa z 27.miesta po kvalifikacii urobit jednoducho neda (ak nie ste top zavodnicka, ktora pokazila Q, vid minuly rok Holdener zrovna v St. Moritzi).

Takze ano, tento format nie je vobec zly, resp. je urcite lepsi nez obidva predchadzajuce. Nie je to ziadna stretavka "najlepsich", uzavreta skupinka, do ktorej sa mlada slalomarka nema sancu dostat. A nie je to ani pseudootvoreny zavod pre vsetkych, s nevyrovnanymi sancami, kde "mozete zavodit", ale zvacsa sa len zucastnite.

Z jednej jazdy, kde mali najlepsie vyhodu, su tu zrazu 2, kde vyhody lepsej trate v podstate zanikli, resp. ak tam nejake budu, tak budu minimalne a z globalneho pohladu sa budu neustale presuvat (vid zvlastna startovka, ktora nema nejake jasne pravidlo, resp. rozhodne nekopiruje rebricek slalomariek-specialistiek). A 2 jazdy, to je 2krat viac rizika, 2krat vacsi tlak postrazit si jazdu a hlavne sa kvalifikovat, pretoze vypadok, velke zavahanie = koniec. Ist na istotu a zaroven rychlo ... a samozrejme, outsiderky az tak nad istotou uvazovat nemozu, je to sanca, jedinecna. Na druhej strane, su to "len" 2 jazdy, 20-25s, pravidelny rytmus, ziadna zaludnost, ziadna strmina, zavreta branka ...

///

Som zvedavy, co pri premiere SK vypisu. Som zvedavy, co SK ponuknu live, kedze som mal urcitu zlu predtuchu, ze ES to vysielat nebude (alebo az neskor/relive). Samozrejme, klucove je, aby to vysielala britska mutacia (z pohladu bet365). Z pohladu Tipsportu je zjavne klucove, aby sa to nebilo s biatlonom (co sa bit zrejme nebude - 12:00 ... toto ma zacinat 12:50 a dalsi biatlon 14:15). Matuce je, ze v st. listine je uvedenych 12:50, ale na ES(P) svieti start 13:30, rovnako aj na flashscore (ktori ale cerpaju skor z ES nez z oficialnych zdrojov).

T.... pred chvilou prisiel s h2h na "kvalifikaciu". Je to dobra udicka na blbcov, pretoze ...

1, tipuje sa kvalifikacia, t.j. nieco, co ma sice nejaku hodnotu, ale ziadne body to neprinesie a tak ako kazda ina kvalifikacia, aj tato je o "kvalifikovani sa".

2, ako inak, SK nevypisu nezname slalomarky, vypisu to najlepsie z beznych slalomov a to tak, ze vidime zvacsa kurzy a la 1,6 az 2,1. 2 jazdy, velka rychlost, mnoho bran, klucove sa je vyhnut fatalnej chybe a postupit, toboz ked ste "favoritka"

Ja by som si rad zahral nieco, ale rozhodne vyssie kurzy a rozhodne na celkove umiestnenie. Toboz ked absentuje Shiffrin a Vlhova ma urcite zdr. problemy (a Wendy ma blok vyhrat individualny zavod a ...).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 15.12.2019, 1:55 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Rosie Brennan top6 (alebo top10 do akovky, ale aj tu plati to, co takmer vzdy ...)

Minuly rok v Davose 6. Preferuje skejt a je to zavodnicka "den a noc". Ked ma den, je skoro nezastavitelna, ked nie, neskutocne sa trapi. Pekne to bolo vidiet hned na uvod sezony v Ruke, kde zaziarila v neoblubenej klasike (specificke podmienky tomu podla mna dost dopomohli), aby o den neskor sa pretrapila v oblubenom skejte.

Minuly tyzden velky vykon v stafete, pricom to bolo "len" 5km - Brennan nie je ziadna velka sprinterka. To je inak dalsie plus - nezavodila dnes a posetrila nejake sily do inak tazkeho zavodu (nadmorska vyska).

Pole je pomerne orezane - ziadna Frida, Ingvild, Ebba ... ani domaca hviezda, ktora pred sezonou ukoncila karieru a v Davose po presune vzdy tazila z netradicnych podmienok. Stadlober zatial taka nijaka, dokonca aj v klasike na uvod sezony, pri Ragnhild Haga plati nieco podobne (pokracujuce trapenie z minulej sezony).

Johaug, Parmakoski, Diggins vyzeraju neohrozene. Na zvysok podla mna (teoreticky) Brennan ma. Kalla nema idealnu formu a Davos jej prilis nechuti. Weng nema rada nadmorsku vysku a spasou je snad len fakt, ze ide o minutu pred Therese (takze okolo tej top6 sa prinajhorsom asi bude pohybovat). Prekvapka z nadmorskej vysky prilis nehrozia, resp. len take ciastkove, pricom Stadlober som spominal, Talianky skor prekvapit okolo top10 (ako minuly rok Brocard), Francuzky neexistuju a to je koniec.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2019, 1:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Obr. slalom:

Tip a la Dexter, pre zmenu. @3,0 na Shiffrin v obraku nie je dobry kurz, ale ...

1, Je to Courchevel, kde sa jej dlhodobo dari (vyhrala v 2017 a aj v 2018).
2, Mike Day stavia 2.kolo (viem, jej trener jej "nepinasa" stastie, resp. sa obcas zda, ze jej postavil kolo, ktore jej sedi menej nez superkam ... na strane druhej je pravdou, ze jej casto nehra do kariet typ zjazdovky, resp. podmienky na nej).
3, Ako to uz u Shiffrin byva, nechyba jej stastie v pravu chvilu. Ako si inak vysvetlit BIB 1 pre 1.kolo v situacii, kedy by BIB 1 chcel mat kazdy. Reagujem tak na komentare talianskeho trenera Rulfiho, ktory ocakava, ze trat bude degradovat velmi rychlo (kvoli teplotam, ktore panuju v poslednych dnoch po celej Europe, Courchevel nie je vynimkou).
4, Nestartovala v nedelu v paralelnom slalome s tym, ze sa chce posetrit prave na tento francuzsky tyzden (s tym, ze paralel moc nemusi a tu bolo dopredu jasne, ze k vitazstvu by bolo nutne absolvovat 8 jazd + zavodila v sobotu v SuperG). Tento tyzden je v hre 400 bodov (v utorok obrak, v sobotu zjazd, v nedelu superg (+ slalom do kombinacie). Superky? Prave "talianska" trojica zavodila aj v nedelu (Bassino+Brignene aj o den neskor).

Takze v 1.kole ma BIB 1 a v 2.kole stavia trat Mike Day. Courchevel ma rada (vysledkovo, donedavna aj v spojitosti s francuzskym priatelom, obrakarom Faivreom).

Hlavnou superkou by mala byt zrejme domaca Tessa Worley. Lenze ak bude maksi podklad, tak Tessa zrejme nebude nadsena. 5/6/7 maju "Talianky" (cize pravoverne Bassino/Brignone a nasa Petra). Rebensburg ma teoreticky najlepsiu poziciu na porazenie Shiffrin (BIB 2), ale v tohtosezonnych obrakoch toho moc neukazala (a potom v rychlostnych disciplinach bola velmi dobra, takze je otazkou, ci sa vekom dostala do faze, kde rychlostne discipliny zacnu hrat prim ... rozhodne nerobim ziadne velke zavery, len mi to nedava nejaku velku chut brat Rebensburg ako niekoho, kto by budil hrozu, resp. si ziskala po tych dvoch zavodoch moju doveru).

///

Samozrejme - da sa hrat cista vyhra. Da sa hrat 1.kolo (aj prematch, aj ako reakcia na odpozorovanu kvalitu jej jazdy + podmienok na trati a la mnozstvo snehu, ktory odletuje od lyzi apod.). Da sa hrat "len" Shiffrin, da sa hrat aj Worley (a je otazka, ci to ma zmysel s cislom 4 pred zavodom alebo az ako livebet pred 2.kolom, ked bude v pozicii velkeho nebezpecenstva (do pol sekundy na 2./3.mieste).

///

Ako som spominal, predlzeny vikend bol pomerne drsny a dojem sa zmenil az na poslednu chvilu ...

Ale pekne poporiadku. Ani nedela nezacala dvakrat pozitivne. Fajn, nieco malo sa zarobilo na Pinturaultovi v 1.kole. Na strane druhej, asi sa situacia dala vytazit aj lepsie. Zenska 10 v Davose mal byt vrchol dna, rozhodne z pohladu prematchu (Brennan ... v podstate nic ine som prematch ani nehral, pretoze nebolo co) ... krasny kurz na top6, top10 v nejakych akovkach (z toho mala, co sa dalo v noci zahrat) a ... DNS.

OK, ked nebola uplne v poriadku, je to rozhodne lepsie, nez odstupenie pocas zavody/biedny vykon a anonymny pocin niekde v 3./4.desiatke. Ale ked uz sa mi nieco zapaci, ma tu hlavu a patu a stane sa toto, tak to dvakrat nepotesi. O to viac, ze zrazu sa uvolnilo miesto v top6 a skusal by som ine tipy - rozhodne menej pekne a tazsie obhajitelne/rizikovejsie, ale dodalo by mi to chuti nieco skusat/vyuzit ten priestor, ktory ponuka na Tipsporte vytvorila.

Biatlony zasa nic, zvykam si. Nemam ziaden dovod sa niekam nasilu tlacit, ked sa zatial maloco otvorilo hlbsej myslienke (Tiril s 20/20 v stihacke by som veru netipoval ani v najoptimickejsom sne ... je rozdiel si dokazat nieco predstavit/pripustit, ze je to mozne a pravdepodobnostou, ze sa tak udeje vs kurz).

Paralelny zavod alias nastali urcite prekvapenia. Z pohladu konecnych vysledkov mozem s cistou hlavou oznamit, ze prematch ponuka (win/top3 min.) by mi peniaze nepriniesla. Livko napokon bolo, ale chybali napr. odvetne suboje v 1.kole KO duelov (co je faza, ktoru mam (resp. som mal) na tipovani tychto zavodov najradsej).

Treba povedat, ze drahy mozno neboli rovnako rychle (rozhodne neboli), ale ten rozdiel nebol vyrazny. Ano, cervena draha bola rychlejsia, ale ten rozdiel bol do desatiny (a mozno casom sa rozdiel zvacsova, ku koncu KO duelov), pricom sa nasli zavodnicky, ktorym modra draha sedela viac.

Takze tam, kde superky si vymenili drahy a islo sa na 2 jazdy, tam odvetne kurzy neboli. A potom pridelovanie cervenej a modrej drahy prestalo davat zmysel. Uz pocas zavodu to totiz vyzeralo, ze su drahy nahodne generovane, co Vlhova v rozhovore po zavode nepriamo potvrdila ("modlila som sa za cervenu drahu ..."). To zasa bralo hodnotu s kurzov vypisovanych po dojazde predchadzajuceho kola. V minulosti clovek minimalne tusil, kto bude mat aku drahu (ked bola niektora rychlejsia, uspesnejsia v Q si brala tu rychlejsiu/lepsiu, pochopitelne). Teraz? Nic take sa nedialo a SK to okolo QF/SF zacala chapat a podla toho upravovat kurzy (po zverejneni (teda zjavne lose) drahy pre dane lyziarky).

Neprahral som, ale rozhodne som na tom nic svetoborne nevyhral (sklamanie, pretoze ocakavania boli rozhodne vacsie). Sklamanie nie az take, ked to clovek bral na zaklade realnej situacie, ktora nastala, pochybnosti, ci livko bude vobec vypisane (bez prenosu na ES) a noviniek v pravidlach, ktore som na vlastnej kozi zazival prvykrat.

A na zaver (ked odmyslime skoky, ktore boli tento vikend smolne ... skusal som to, podobne ako minuly tyzden, tipy boli fajn (aj po spatnom pohlade), ale chybalo im kusok stastia ... Zyla @34,0 v piatkovej Q, ktory sa nedal vyplatit po skoku jasneho favorita Kobayashiho, aby ho nasledne tesne dalsi dvaja skokani predstihli (nie prekvapivo ... aj ked kvoli tesnosti stale smolne ... Rakusko v timoch, uz som to rozoberal (co potvrdil aj nedelny ferovy zavod) a napr. Prevc za @10,5 na ujme sa vedenia, ked nedal na dopade telemark (co ho stalo vedenie). Do nazorovych veci a mensich kurzov som sa nepustal, aj ked vychadzali (zhodou okolnosti voci tymto vychytavkam) 15km volnym stylom v Davose ...

Prematch som si hodil len "aby sa nepovedalo" Manificata za @10,0 na Tipsporte. Dovod prosty - trochu vyssi kurz a napr. poucenie z Brignone zo soboty (kde som za vklad, ktory nepodlieha schvaleniu, mal hodit win/top3 bez dalsieho rozmyslu a spekulacii a dalsich vsemoznych veci okolo). Inak skvely zavod na livko (uplne bez favorita, najnizsi kurz okolo 5-6 + Davos + ako sa to v zavode poparuje, co je obrovska vyhoda na rovinatejsej/"lyziarskej" trati). Nemal som nejake jasne nazorove vymedzenie, v podstate cistu hlavu roznym scenarom.

Sice som si pozrel startovku, odhadoval som, ze by magickym cislom mohla byt 23, lenze to zaroven znamenalo, ze vyhodu spoluprace na samotnej trati bude mat len malokto (ak niekto pojde v 1.kole skvele, tak na nikoho v 2./3.kole nenarazi ... leda tak na niekoho, komu zavod od uvodu vylozene nechuti, co rozhodne nebude pomoc, ktory zavodnik hlada). Zavod vsetko toto potvrdil = dobru spojku z elity nasiel len Cologna a aj to musel zacat "pomalsie" (vplyvom toho, ze narazil na Spitsova, ktory nikdy nezacina rychlo ... perfektna zhoda/synergia v tomto pripade) a byt nenasadeny (mat neparne cislo 39 .. a teda stretol 62 Spitsova).

Preco neboli prematch zaujimave kurzy? Tym by som sa vratil do tej zas..... stafety, kde som to s Rusmi (Ustiugovom) tak pokazil. A pritom povodne tam mal startovat najblizsi sparing Ustiugova (Maltsev), co by zapricinilo, ze na Davos by na Rusa bol kurz okolo 26 (moj odhad ... rozhodne min. dvojnasobok toho, co napokon prematch bolo ... t.j. 7-9). To iste plati o Kruegerovi a jeho tretom useku druhej norskej stafety, pritom obaja dovtedy isli trochu pod radarom (Krueger ochorel v Ruke a aj kvoli tomu vobec nenastupil do svojho oblubeneho skejtu ... Ustiugov vyzeral dobre, ale mimo stafety "priemerne" ... ten nadpriemer nebol schopny pretavit do lepsich vysledkov ... vplyvom podmienok (tazke podmienky v Ruke na menej oblubenej klasike/uliaty start v sprinte den predtym/tazke trate v Lillehammeri). Tretim bol miestny specialista Manificat, u ktoreho bol kurz nizko, ale v porovnani s minulostou aj relativne vysoko (minuly rok, kto si pamata, som skusal hrat tipy "nebude top6" po tom, co do sezony vstupil bez formy/s treningovym mankom a prisiel do Davosu a skoncil druhy). Inak povedane, v tejto sezone to bolo zatial slabe, ale nejake naznaky minimalne vykazoval aj pred Davosom.

A totalny domaci matador Dario Cologna, ktory mal snad tiez nejake zdr. problemy na uvod SP. Toho som ale nebral ako realistickeho zavodnika na vitazstvo. Lenze v Davose, ako je zname, nevyhrava najsilnejsi (castokrat), ale najstastnejsi/takticky najmazanejsi. Tento rocnik to poprel ...

A to z dovodu, ze Simen Hegstad Krueger bol bezkonkurencny. 19s sa pri dominancii Therese moze zdat "nic moc", lenze to vas musim vyviest z omylu. 19s v skejte v Davose je rozdiel svetelnych rokov. 19s v zavode, kde netazil zo ziadnej spoluprace, isiel sam, bez pomoci druhych, jednoducho fantasticky.

Ako vznikol tip? Zaujimavo. Ako je zname, prenos na ES neexistoval. Ano, na ESP to bolo, ale delay 40-60s sa neda brat livkom, skor niecim, cim si overujete hypotezy, resp. vas v niecom uisti (ze tato dvojicka sa fakt utvorila). Oneskorene livko funguje tak skor ako impulz nez zdroj informacii. Faktom ale je, ze SK je na tom rovnako = horsie ... Co znamena, ze ked uz vypise kurzy (co sa stalo), je v nevyhode voci mne (ak nemaju lepsie livko a la MS v atletike a zavody chodcov/maratoncov, kde som o tom vyrazne spekuloval).

Povodne bol plan, aj ked kurzy nebol vysneny, hrat Ustiugova, ktory zavody rad napaluje (a to mi este vtedy nedochadzalo, ze cislo 18 ma Maltsev ... Ustiugov 42, takze bolo jasne, ze sa niekde, skor ci neskor, na trati stretnu. Ustiugov by nebol krok vedla, nieco by zarobil, ale nebol to diamant, ktory zavod prichystal (v spolupraci so SK a celou situaciou ohladom liveprenosu).

Celu zalezitost totiz zamotal Iivo Niskanen. Prekvapivy rusivy element z pohladu SK. Iivo to napalil. Alebo inak povedane ... napalil, kedze od startu sa v Davose 3km stupa. Nie je to prudke stupanie, su to lyziarske kopce, zvlneny teren, ale stupa. Na 3km sa stupanie zastavi a az do ciela sa zasa 2km klesa, pomerne razne. Ja som si hned myslel, ze to bude takto a na 5km sa mi cela teoria potvrdila. Samozrejme, to bolo neskoro na tip na Ustiugova (najprv to islo trochu dole ... ked bol 2. na mete 2,2km ... lenze len 2 minuty po nom isiel Iivo a prve 2 medzicasy doslova znicil). Kurz isiel na Rusa na @12,0, aby velmi rychlo klesol behom par minut niekam k @3,0. Kurz by isiel aj nizsie, kedy sa o 6 minut po Iivovi na medzicasoch nezacal objavovat. Ano, bolo stastim, ze medzi Rusom/Finom a Norom bol pomerne velky priestor. Ano, bolo prijemne, ked na okruhu s dlzkou 5km boli len 2 medzicasy a cielovy (2,2km/3km/5km). Ano, bolo prijemne, ked su niekde medzicasy, ktore davaju zmysel a ked trat je v podstate rozdelena na cast, kde teren stupa a kde zasa prakticky len klesa. Preto mam rad Davos ... a preto pri takto vypisanych prematch kurzoch nebol valny dovod hrat kohokolvek.

Krueger zacal solidne, ale na sialeny medzicas na 3km mat snad nikto nemohol, ani teoreticky. Ja som vedel, ze Iivo v zjazdoch neziskava, resp. ze zjazdari/borci, ktori maju lyze pripravene do rychlosti, na Iiva od 3km do ciela ziskali dost sekund. A zrazu zasvietil medzicas u Kruegera na 5km, vedenie a SK nic. Bez rozmyslu som zacal klikat na nejake cisla, ono ani nebol zamer vsadit sumu, ktoru som vsadil, ale vedel som, ze je lepsie vsadit cokolvek (s tym, ze to upravia a ja to vyplatim ... nejako poistim ... a ked nie, tak mam zavodnika, ktory je na tom dobre a mohol by aj bez zasahov vyhrat) nez dlho premyslat nad sumou/skusat vsadit maximum a nevsadit nic a podobne veci, ktore sa mi uz v historii stali a nie raz.

Bum, vsadil som to. Za sumu, ktora bola vysoka (ale rozhodne mi neprisla obrovska, kedze toto nebol "len" tip, toto bola zjavna chyba a potencial to vyplatit by existoval, aj keby sa veci zacali kazit (niekto by to rozbehol blaznivejsie nez Iivo ... lenze po Kruegerovi uz moc hviezd nezostavalo a vsetci boli minimalne na mete 2,2km). Nemal som to uplne napozerane, ale toto je presne ta chyba, ktora sa stava casto a spatne nedava ziaden zmysel - mam nieco skvele, tak nad cim mam spekulovat? Vsadim a potom mam more casu, aby som spekuloval, resp. cakal, co sa bude diat v dalsich minutach/kilometroch.

Potom ma zaujimali 2 veci - vyvoj dua Iivo/Sergey a vyvoj v kopci dua Iivo/Krueger. Iivo by mal v kopci na Sergeya ziskavat, co sa aj dialo, ale nesmel ziskavat prilis. Krueger, ked nebude stracat a nebodaj par desatin v kopcoch prida aj na Iiva, tak potom z 8km na 10km musi ziskat v zjazde znova dardu (co sa aj stalo, dokonca to predcilo vysoke ocakavania). A potom Bolshunov, posledny tipek, ktory zaujal SK. Zaujal ich najma zjazdom z 3km na 5km, kde bol dokonca rychlejsi nez duo Kruger/Ustiugov. To SK dokonca dotlacilo k tomu, ze zo @6,0 klesol kurz na Rusa na @2,2 (v cele zrazu boli kurzy vyrovnane 2,2 vs 2,2 na Kruegera/Bolshunova). Ja som nemal dovod prihadzovat, mal som to zahrane dostatocne, len som sledoval, co sa deje. Sice Rus mal super zjazd, ale to je u neho normalne. Zaujimal ma tak dalsi medzicas (7,2km), kde som ocakaval, ze by mal definitivne odpadnut. Ak by sa tak nestalo, zacal by som byt nervozny (a to stretol na trati Iversena, ktory mu dokonca trochu pomahal ... aj ked pomahal, obaja uz bojovali s vlastnymi demonmi).

Poistka prisla. Ako som spominal, prenos sluzil na to, aby som v nom zbadal nejake dvojicky. A Spitsov/Cologna bola presne ta jedina realna a tak trochu ocakavana. Colognovi to vyslo prakticky idealne a 1,5kola sa vozil za Rusom. Rusom, ktory ma povest borca, ktory zacina pomaly a postupne zrychluje. Cologna stracal obrovsku porciu, ale ja som v tu chvilu netusil, ci Krueger niekde neskolabuje a na ten zvysok Cologna mal (a to stracal na Fina/Rusa 20s v tu dobu). Vysledok? O 1s treti za druhym Ustiugovom. Kurz pri zahrani @51,0, ktory este isiel o chvilu na @67,0/@101,0.


UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2019, 12:14 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Tak to bolo "velke, spatne" ... a pritom sa z toho, v mojom pripade (hral 1.kolo prematch) dalo ujst. Lenze, to by som musel dat na prvy dojem, co sa zial tentokrat nestalo.

Samozrejme, nefungovalo to ako celok. Trat na dane podmienky pripravena vyborne, katastroficke scenare talianskeho trenera sa rozhodne nepotvrdili a prepad nastal niekde za cislom 20, co je luxus. Ano, nepomohlo tomu nastavenie trate, ktore sa skoro podobalo SuperG (dlzkou, nie prilis velkou technickou narocnostou/presadenostou bran/rozostupmi jednotlivych bran od seba). A aby toho nebolo malo, samotny vykon Shiffrin, ktory bol bojacny a bez snahy sa do toho naplno polozit (co bol ten prvotny dojem, na ktory som mal dat a necakat ani sekundu, toboz ked kurz po jej jazde isiel na @2,2).

Na cele trochu netradicne a najma velmi natlacene poradie = laka to hrat mena, ktore stracaju na uplne celo relativne malo a budu mat vyhodu lepsej trate. Z tohto pohladu Robinson/Rebensburg, ktore zrovna pridu do hry po technickej prestavke (poslednych 8). Rebensburg s 2 (a teraz mozeme spekulovat, ci trat fakt zrychlovala ako zacinal posobit salmiak ... zdalo sa, ze ano ... takze s 2 Rebensburg podala lepsi vykon, nez to moze vyzerat). A Robinson s 15, ktora sa tesne pred cielom dopustila vaznej chyby, kvoli ktorej mozno nevyhrala 1.kolo a skoncila "len" 7.

Ani Shiffrin nestraca az tak moc pri fakte, ze je 19., ale ide pred upravou trate a po 11 zavodnickach, takze straty okolo/cez sekundu sa mi zdaju prilis (ja Shiffrin stale neberiem ako nejake eso obrakov ... v obrakoch je jedna z mnohych, clenka uzsej spicky). Worley ide pred upravou a straca okolo 3 desatin na spominane duo Rebensburg/Robinson. Takze pomerne velka strata a zaroven nevyhodna pozicia na utok (resp. teoreticky daleko nevyhodnejsia).

V 2.kole by schopnost trate "drzat" mala byt mensia (vyssie teploty a efekt 1.kola na niektorych miestach), pricom aj v 1.kole za 20 sa teploty zacali prejavovat. Pri tipe na Rebensburg/Robinson je jediny problem - makku trat Talianky zvladaju lepsie nez konkurencia a obidve maju uz relativne solidny naskok. Chce to uplne iny charakter trate - nic rytmicke, branky blizsie pri sebe. Day by to mohol priniest, cim by podporil zmysluplnost zakladnej myslienky (ktora sa sama ponuka vdaka vysledkom 1.kola).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2019, 15:21 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Aby som to v sebe nemusil dusit (a sanca na nejaku formu napravy az vo stvrtok ... co je biatlon, takze skor "napravy"), tak rychly komentar k 2.kolu ...

Je zlozite sa "orientovat", ked povodne 2 favoritky s nizkymi startovymi cislami v 1.kole na trati, ktora by sa mala pomerne rychlo degradovat (s tym, ze v stredisku su teploty nad nulou a svieti slnko), zajdu biedne a kedze su 2, tazko sa pracuje s teoriou "nieco s nimi nie je v poriadku" (pri jednej to az taky problem nie je).

Pridem (aj kvoli spomenutemu) k zaveru, ze trat sa rozhodne nezhorsovala a skor zrychlovala (do urciteho cisla, minimalne). V 2.kole bud teda netusim alebo som velmi nachylny k rychlej uprave povodneho nie prilis presvedciveho nazoru. Neskusim zahrat proti Shiffrin (ze to nebol ojedinely prejav, aj pod dojmom stavitela trate, ktory ciastocne naplnil ocakavania). Este predtym sa nedotlacim k zahraniu Schmotz (netusim preco ... prilisny kredit Goggie? ... obava, ze sa trat zacne zhorsovat rychlejsie/naskok nie je az taky obrovsky? ...).

Vykon Shiffrin v 2.kole upravuje moj nazor a tak som zvedavy, co ukaze Worley. Lenze Worley predvadza nieco velmi podobne ako Shiffrin (a pritom viem, ze obidve spaja nechut jazdit na maksich tratiach v plusovych teplotach). Robim z toho zaver, ze na vine nebola az tak trat (v uvode) a preto prestavam verit Rebensburg a davam vacsi kredit (aj pod dojmom jazd Tviber/Schmotz apod.) Robinson (z tej dvojice, kde si vyberam tu, ktora sa ujme vedenia). Rebensburg to zvlada, aj ked jazda nebola idealna (resp. nebola utokom na vitazstvo), Robinson sklamava na plnej ciare. Zasa krok vedla.

Konecne to zacinam chapat a pred poslednou jazdou davam mladu Norku na vyhru (@5,5 je luxusny, s trochou stastia by som stihol aj @7,0, prip. pred jazdou Bassino bol aj @8,0, keby som chcel podstupovat rizika zmeny podmienok toho, co by malo stacit na vyhru = na Bassino som nemal nazor, mal som nazor len na Brignone, jej vykon a fakt, ze ten cas je prekonatelny a ze SK ho vnimaju v lepsom svetle, nez by bolo prihodne). Norka totiz netazila v 1.kole z drahy, mozno tazila zo stavitela trate, ale ani to by ju len tak nevystrelilo do cela, ak by jej kopec nesedel/nemala formu/vhodny pristup k zavodu tu a teraz. Vysledok? Skvela jazda, tesne pred cielom na medzicase este -0,19 a v cieli +0,04. Biedny zavod dokonany.

Takze -450 a momentum z nedele mi vydrzalo najkratsiu moznu dobu (co je niekedy nemozne, kedze v utorok sa bezne zavody nejazdia).

///

Kuse informacie pred vikendom nie su pozitivne (teplo, teplo a teplo). Na zjazdovkach sa s tym da pracovat, ale vidite dnes, ze je to obcas zradne, rozhodne zradnejsie nez ferove podmienky. A zrovna pred Val Gardenou/Val d'Isere oteplenie nie je vitanou sancou - najma Val Gardena je tak specificka (aj ked som sa vcera docital, ze sa tento rok menit vytycenie trate), ze na nej "dominuju" konkretni ludia kazdym rokom. Konkretni ludia rozhodne nie su lidri SP/danej discipliny = nemaju privilegium vyberat si ako prvi cisla na starte. Ked bude teplo, nizke cisla budu vyhodou a konkretni jedinci tak budu v nevyhode a hodnota sa strati. Samozrejme, casu dost, ponuka nikde, treningy pred nami, dost priestoru na akukolvek formu vitaneho chaosu.

Planica a sprintersky SP klasickych lyziarov uz je desivejsi. Myslim si, ze sa to pojde (aj ked cely tyzden su tam cez den teploty okolo 10 stupnov nad nulou), ale ocakavam deja vu z podobne predvianocneho Asiaga par rokov dozadu. Sneh ledva na uzkej trati, v jednej zo zakrut doslova len kaluz vody, nic viac a takto by som mohol pokracovat. Znova, Planica je velmi rovinata trat (verzia pre skejt, kedze pred 2 rokmi sa v Planici v priprave na ZOH isli aj dlhsie a pomerne narocne klasicke sprinty) s malym brdkom (v case snehu sirokou tratou, kde sa vedla seba vtesnaju aj 4 lyziari) pred cielom. Ano, po Davose (lahsi skejt v nadmorskej vyske) ten prerod nie je najvacsi, ale aspon je to SP, kde absentuju vsetky distancne hviezdy pripravujuce sa v Davose na novorocnu TdS. Dostavaju tak priestor cisto sprinteri, nove mena, niektore mena, ktore z roznych dovodov absentovali doteraz v SP (chory Eirik Brandsdal, zrejme z podobnych dovodov odstavena Norka Skistad ... navrat Calleho po chorobe ... mlada Haeggstroem dostane znova sancu ... malo zname Finky ...). Lenze narocnost trate sa v clapkanici trochu zmeni a taktiez sa zmeni pradvidatelnost vysledkov (pady a krkolomne situacie budu stabilnou sucastou kazdej spravne rozjazdy).

Ak mi nieco ukradol uz Davos (Hamilton vo finale, Francuzi vyrazni, aspon Chanavat ... v zenach k velkym zmenam v obsadeniu nedojde (v muzoch ziaden Klaebo, co bohato staci), potom by som sa mohol tesit aspon na nedelne team sprinty s tym, ze bez snookeru budu tentokrat k dispozicii obidva programy ES cisto len pre zimne sporty. Lenze na lahkej trati sa tesite na "lahke podmienky", nepotrebujete k tomu nieco, co pojde proti tejto zakladnej linii. Borenie sa v makkom jarnom snehu rozhodne zavod neulahcuje ...

Skoky tradicne v Engelbergu. Skoky dopredu nekomentujem, ani sa to prilis neda a je to zbytocne (kurzy na zavody/Q su vyrazne ovplyvnene treningami, Q a taktiez trial round tesne pred zavodom). Tipovat skoky prematch moze len sialenec (mimo timovych veci, kde by sa tie odchylky a krivdy mali za 8 skokov dostatocne zjemnit).

A biatlon v Annecy/Le Grand-Bornand. V tomto pripade teplo moze pomoct. Zatial bol biatlon smutnou disciplinou k tipovaniu. Netreba si to vysvetloval tym, ze sa zameriavam na bezky a zjazdy a biatlon ide na vedlajsiu kolaj. Ano, nemam plnohodnotne MB. Faktom je, ze som tam zatial skusal moje standardne veci snad len v zavode v Hochfilzene, kde som dufal, ze v muzskom sprinte sa v zavere trat zacne zrychlovat, ale to je vsetko (a nevyslo to a teoria sa ani naplno neprejavila, aj ked v zavere podmienky boli fer/neboli horsie, co tipom min. dalo priestor sa prejavit).

K tomu zrazky (vplyvom teploty zmiesane), silny vietor. K vikendu sa ma vzduch ochladzovat, len je to zasa vymenene za spominane ine uskalia, ktore trati rozhodne nepomozu. Nevyhodou su top francuzske vysledky v dvoch tyzdnoch predtym, takze tento moment prekvapenia bude rozhodne absentovat. Neda sa cakat, ze sa zrazu vo Francuzsku preberu Nemci (pride az s druhym trimestrom na domacej pode), Nori solidne slapali aj inde, pricom JTB ma zrovna v tomto stredisku famoznu bilanciu.

Budeme vidiet par obeti tazkeho programu, kedze toto je 4.tyzden v kuse, kedy sa zavodi (a nepochopitelne su to zeny, ktore pojdu 3 zavody v troch dnoch, pricom ani jeden nepatri k takym, ktore sa daju vynechat - sprint/stihacka/masak). Masak v nedelu tak bude o vytrvalosti a teda o obrovskych rozdieloch na trati (a ako som spominal, trate nebudu ziadnou prechadzkou ruzovou zahradou). Zaroven to zatial vyzera, ze najvacsi masaker pride prave v nedelu (novy tazky sneh so silnym narazovym vetrom ... skoro mam az obavu, ci sa zavody uskutocnia).

Asi sa povenujem trochu vyskumu 3.tyzdna v ramci trimestrov, ci mi nevyskoci nejake zaujimave meno (mimo tie osvedcene, resp. hviezdy).
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy