Homepage
Zaslat tip & FÓRUM
Souhrn tipů
Žebříčky a statistiky sázkařů
Pravidla výměny tipů
Vyhodnocení tipů & Profil
FAQ - časté otázky
VÁŠ výdělek z vašich tipů
SMS kredity a SMS tipy
Soutěže o finanční ceny
Služby a nastavení sázkaře:
Uživatelské skupinyÚrovně/skupiny - platnost členství
SMS tipy + E-mailová notifikaceSMS tipy + E-mailová notifikace
RegistraceRegistrace

PřihlášeníPřihlášení
Uživatel (nick, přezdívka):    Heslo:      Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
UselessToo blog - prosinec 2020

 
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2
Předchozí tipy :: Následující tipy  
Sázkař Zpráva - Tip na sázení
propitak
Sázkař - admin
Sázkař - admin


Celková statistika na K2:
Počet OK: 463
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 4
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 534
Vklady: 997 unitů
Výhry: 1064.16 unitů
Profit: +67.16 unitů
Yield: +6.74 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 10.2.2004
Tipy a sázky: 13020
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 506.9Hodnocení kvality tipů: 506.9
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 12
PříspěvekZaslal: 30.09.2020, 6:15 Předmět: UselessToo blog - prosinec 2020
Pište tipy na sázení
Citovat

UselessToo blog - prosinec 2020
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 1.12.2020, 14:14 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Dnes som skontroloval, kolko vas tu vlastne v sucasnosti je a aspo tych sa po "jednoduchej" kampani nazbieralo, co je uspokojivy pocet pre mna a vyhodny pocet pre tych, ktori vedia, co je dobre ... (pri takom cisle to s dropmi a tym vsetkym okolo nebude az take zle).

Zaroven som si nechal trochu odstup od skonceneho vikendu, aby som sa k nemu vyjadril. Aj v nedelu pokracovalo az chirurgicky presne zhodnotenie toho, co sa bude neskor odohravat v ladovom koryte v lotysskej Sigulde. Oproti sobote, co sme takisto, zial, vedeli uz dopredu, sa ale na tom nedalo moc zarobit a ak sa dalo zarobit viac (co sa dalo), tak na tipoch, ktore uz boli minimalne hranicne (bud chybal vacsi kurz, vacsia istota alebo jednoducho ponuka uplne absentovala, vid Melbardis a ziadna h2h). Faktom ale je, ze zrovna s bobmi musim byt osobne nad mieru spokojny a to aj v kontexte toho, ze sa vlastne islo repriza dvojzavodu z predchadzajuceho tyzdna.

Zial, so vsetkym ostatnym spokojny nie som. Paralely boli blizko solidnemu vysledku, ale blizko = je to stale prehra/nevyhra, co dokonca z pohladu nalady je horsie, nez uplny priestrel. Biatlon mal solidnu ponuku snad len na muzsky individual a zrovna v tom jedinom zavode sa vysledky ocakavanych mien uplne nedostavili, resp. sa dostavili take, o akych som pisal pred chvilou pri zenskom paralelnom obrovskom slalome. A bezky? V bezkach asi najviac "chyb" z mojej strany, samozrejme, ani ponuka nebola ziaden zazrak a ani nejake tesne veci mi zrovna dvakrat nepriali. K tomu par doteraz nepochopitelnych veci typu Maeki v sprinte (preco bol v SF zrazu taky slaby ... a potom v dalsich dvoch dnoch potvrdil formu z pripravy aj v distanciach ... netusim; a uz spominana Fossesholm na 10km C a tzv. "zahadny" usek ... podobne ako u Maekiho formu potvrdil o den neskor vybornou stihackou na 10km F).

Samozrejme, nemam az take velke oci ako v minulosti, ked livko tvorilo gro celeho zimneho snazenia. To zaroven neznamena, ze sa k takym cislam nemozem aspon priblizit a ked motyka vystreli, tak mozno aj prekonat. Prekonanie suvisi s uspesnym kombikom, o ktore som sa prvykrat pocas zimy pokusil prave v sobotu, ked toho materialu bolo pomerne dost (a to este z disciplin, ktore nie su take volatilne = bezky a boby).

///

Tradicne okienko smerom do buducnosti, t.j. co sa chysta co vas neminie. Tento tyzden je volnejsi, kedze bezky v Lillehammeri su zrusene (a zial FIS nie je schopna promptne reagovat na vzniknutu situaciu a spravit v Ruke 2 plnohodnotne vikendy po sebe), boby maju prestavku pred presunom zo Siguldy do Igls (ta tam zaroven uvidime o par posadok viac nez v Lotyssku) a komplikacie boli aj ohladom alpskeho lyzovania, kde sa obraky naplanovane vo Val d´Isere presunuli do talianskej Santa Cateriny (co ma daleko od idealu, kedze na danom kopci sa standardne zavody SP nekonaju, obraky uz vobec nie a tak informacie z minulych sezon viac-menej neexistuju ... zaroven Val d´Isere je natolko specificky obrak, ze uz som mal v hlave niekolko tipov).

Zostavaju nam teda SuperG zien v St.Moritzi, druhy biatlonovy tyzden v Kontiolahti a potencialne zaujimave skoky v dalekom Rusku (pricom v dalsom tyzdni su prichystane MS v letoch na lyziach, prelozene z konca minulej sezony, ktora bola predcasne ukoncena).

Takze potencialne aj priestor pre ine veci - dojazd tenisu a futbal, kde vikend takisto nepriniesol zrovna pozitivne spravy, kedze konecne zacala moja strategia fungovat (ked som nebol na palube a nemal som vsadene zhola nic). Poharove timy tvrdo narazali na odpor oddychnutejsich timov z domacej ligy, casto sa dokonca jednalo o timy z druhej polovice tabulky = vychadzali naozaj vysoke kurzy.

///

Takze, ked to mam zhrnut:

1, Tesim sa na skoky, kedze Ruku vzdy rad vynechavam (prematch) pre velmi nestale poveternostne podmienky a Nizhny Tagil je naopak pomerne spolahlivy SP, najma pre par vyvolenych, ktori sa tam vzdycky odrazia k lepsim zajtrajskom (skoda len, ze dotycny bol 4. v poslednom zavode po tom, co pre "horsiu formu" nebol nominovany do Wisly a nevyhol sa DQ v 1.zavode v Ruke).

2, Sprinty vo stvrtok v biatlone by mohli byt aspon tipovatelne. O nejakom extra hodnote alebo prekvapeni sa bavit neda, ale minimalne u zien vidim pomerne solidny priestor (kedze 1.zavod bol v sebe par skrytych veci, ktore vyrazne ovplyvnili konecne vysledky ... vsak ja sa k tomu dostanem, ked bude ta spravna chvila). V pripade muzov to bude trochu horsie a nielen z dovodu, ze sa tam vyskytuje clovek znamy pod skratkou "JTB". Nadej ale dodava fakt, ze hlaseny je silnejsi vietor a samotny JTB rozhodne nie je vo vrcholnej forme. Problem ale je, ze aj tak je tych ludi na dostrel pomerne malo a silnejsi vietor prilis nepraje rychlym strelcom, cim sa potencialne pole "prekvapeni" dost zuzuje.

3, Asi by som sa v nabitejsom tyzdni nesnazil prilis vrtat v muzskom obraku (obzvlast, keby livko bola rovnocenna/privilegovana varianta). Takto to asi skusim a uvidim, ci na nieco nenarazim. Pravdou ale je, ze stale pravdepodobnejsou variantou je velmi opatrny pristup k sobote a snaha nacerpat co najviac info (chaosu) pre nedelu. Urcite by pomohlo, keby jeden den boli skvele podmienky a druhy den prinajlepsom komplikovane. Je to standardna medicina v pripadoch, ked nemame jasno a jedine, co potrebujeme, je regulerny zavod s minimom vonkajsich faktorov.

V SuperG bude platit to iste (kedze sa idu 2 po sebe v 2 dnoch) s tym, ze znova by nebolo na skodu, keby sa jeden den v co najmensom podobal na ten druhy. Tu si, samozrejme, dost slubujem uz od soboty, kedze informacii je dost a zaroven tu bola aj pomyselna vyhybka v pristupe konkretnych pretekarok k odlozenemu paralelu v Lech/Zuers (primarne myslim na Michelle Gisin).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 2.12.2020, 14:27 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Uprimne som zvedavy, co z toho SP bezkarov do Vianoc vobec bude. Nori out, dnes pribudli Fini (a nemusim vysvetlovat, ze v Davose "mame radi" Norov a Finov, toboz v tomto obdobi, kde sa tych vysokohorskych sustredeni stihnut moc nedalo) a zostanu nam Svedi?, Rusi, Americania a alpske krajiny? Asi nie je moc dovod k velkemu optimizmu, na strane druhej, je to prilezitost vypisat ine mena pri obmedzenej ponuke napr. Tipsportu (vid boby, kde zrazu pri 13-clennom poli sa do ponuky dostali vsetci). Zaroven ked zostane len pri tychto 2 reprezentaciach, tak bude platit, ze v sprinte sme sa zbavili Klaeba a v distanciach Johaug = 2 tazko porazitelne individua (aj ked v jednom pripade Ruka tvrdi nieco ine). Pre informaciu nas cakaju 2 skejtove sprinty (v sezone, kde skejtovy sprint nebude na velkej akcii typu MS/OH - pojde sa klasicky), skejtovy team sprint (ten na MS bude) a skejtove 10/15 (rovnako bude).

///

Pozeral som sa uz na vikendove SP v alpskom lyzovani a rovnako aj na SP v skokoch a ... Zacnem tym lepsim - skoky vyzeraju v pohode, co sa tyka poveternostnych podmienok (mrazy mi neprekazaju a snad nebudu dovodom zrusenia).

S alpskymi disciplinami je to potom uz horsie. Na vikend su hlasene obrovske privaly snehu sprevadzane silnym narazovym vetrom. Sice sa nejde nikde zjazd, ale aj tak nie som zrovna optimista. Ano, viem, minimalne na muzov som si problematicke podmienky vylozene prial, ale zasa nie sposobom, ze sa zavodit vobec nebude. Pri zenach sa da minimalne ocakavat skrateny SuperG (z nie velmi dlheho 70-sekundoveho) vyrazne ovplyvneny podmienkami.

Zajtrajsi biatlon, ked uz som tymto sposobom zacal, vyzera byt viac ovplyvneny vetrom nez zavody pocas minuleho vikendu (najma muzi, u zien k veceru by sa vietor mal upokojovat - stale ale plati, ze sa nebude jednat o nic mimoriadne, na strane druhej, v Kontiolahti netreba vela, aby to na strelnici bolo peklo). Cez vikend pri stihackach a stafetach ma byt toho vetra este viac. Zrazky na vikend nemusim prilis riesit - a, hlasene su len drobne prehanky; b, obidva zavody su kontaktne, takze znevyhodneny moze byt len sololider a aj to len nepatrne.

Dnes vecer sa snad vyjadrim k zajtrajsim sprintom. Ako som uz hovoril, pri muzoch sa vybera velmi tazko a pri zenach mam nejaky plan, ktory ale bude stat a padat na tom, co vypise T.... (+ startovka, ktoru ocakavam pomerne zaujimavu).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 3.12.2020, 2:46 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Slubil som ten biatlon a aj ked som este nic osobne nezahral, nieco k tomu spisem.

V muzoch som hovoril, ze moznosti su dost limitovane a nepovazujem za hlavny dovod tohto konstatovania len samotnu osobu JTB. A to z dovodu, ze ma pomerne fukat a JTB nebol v stope natolko odskoceny, aby pri 1 chybe na strelnici musel nutne vyhrat (a pri horsich podmienkach je mozne, ze nezostane len pri jednej chybe ...).

Problemom skor je, ze je tam nedostatok rychlych bezcov. Mnohi su z formy (viaceri Francuzi, Nemci, Rakusan Eberhard, Talian Hofer ...) a ak sa vyskytlo zopar nahrad (Ponsiluoma napr.), tak ich nie je tak vela, resp. zabodovali uz v 1.zavode (vdaka comu kurzy klesli a manevrovaci priestor je omnoho mensi).

Zaroven pracujem s tym, ze fakt nehladam niekoho, kto je preslaveny rychlou strelbou. Tym padom odpada meno ako Jacquelin, ktory v 1.zavode vyzeral velmi dobre, aby ho pred 2.strelbou zacala zmahat unava (co je u neho badat aj za normalnych okolnosti, nie este po narocnej 20 den predtym), co sa negativne prejavila na jej vysledku (2 chyby a koniec utoku na vyhru, dokonca na top3). Rozhodne sa drzim od Samuelssona, ktory je ako den a noc na strelnici a ma tendenciu skor palit rychlo a castokrat az bezhlavo. Potom vlastne musime pracovat s tym, co zostalo = brat Tarjei a duo, ktore bojovalo v 1.zavode o top3 - Sved Ponsiluoma a Nor Christiansen.

Ani jedneho asi prilis nedoporucujem hrat na umiestnenie - kurzy aj vplyvom 1.zavodu nie su omracujuce + plati, ze sa rata s tym, ze sa bojuje vlastne len o 2 miesta z 3. Ponsiluomu si pamatam, ze v tazkych podmienkach na strelnici prekvapil v NMnM svojim premierovym podiom, co velmi dobre zapada do podmienok, ktore ponuka Kontiolahti, resp. ktore budu trochu umocnene v 2.sprinte. Dalsi dvaja su uz skuseni Nori, schopni sice zastrielat rychlo, ked je to potrebne, ale inak strielajuci standardne (nemam ich v pamati ako niekoho, kto trpi na vietor, je vo vetre vyrazne horsi apod.). To, ze Tarjei zatial nestrielal uplne prikladne, to ma vobec nedesi, skor naopak mu pridava trochu na zaujimavosti. Jeden ma 10, druhy 23, treti 49 = aj toto nie je na skodu, ked sa trio rozlozi do roznych casti startoveho pola (nemam v muzoch ziadnu jasnu preferenciu, ci bude dobre startovat v uvode alebo na konci).

///

V zenach v prvom zavode bolo dost citelne, ze vyssie cislo = lepsie podmienky. A ono to bolo znasobene tym, ze tie prve mali dokonca daleko silnejsi vietor na strelnici (horsie vysledky, dlhsie strelby). To je jedna cast cara s nazvom Hanna Oeberg a jej rychlost v stope. Tou druhou mohli byt skvele pripravene lyze, tretou fakt, ze pred poslednym kolom sa stretli na trati so sestrou Elvirou (obidve si dost pomohli).

Nic proti Hanne nemam, ale rozhodne si nemyslim, ze je zrazu najrychlejsou bezkynou v startovom poli, resp. ze Tiril/Denise/Marte zabudli behat a stracaju v sprinte na Hannu (a jej sestru) okolo 1 TO.

Otazkou je, co sa bude diat v druhom zavode. S vetrom by to mohlo byt minimalne ine, aj ked skor plati, ze horsie to mozu mat nizsie cisla nez vyssie. Ohladom stopy? Startovat neskoro by mohlo byt spojene s primrziavanim a teda zrychlovanim, ale asi nie v Kontiolahti, kde je skoro cely den rovnako, tesne pod bodom mrazu.

Problem je, ze bet365 (a teda aj MB/Doxx) nemaju Lisu Theresu Hauser. Ta zaujala svojim behom uz v individuali a plynulo pokracovala aj v sprinte. Jej vykon bol ale skryty prave nizkym BIB, z ktoreho pramenil "nenapadny" beh (vyborny, ale az tak nevynikol, nez by sa tak stalo za trochu inych okolnosti) a horsia strelba, nez sme dlhodobo zvyknuti (a aj pomalsia, pochopitelne). Ked sa to vsetko zrata, dostaneme sa az niekam k 45s (kolo 23s, cas na strelnici okolo 6-7s, beh 10-15s). Zrazu by s prehladom bola na bronzovej priecke a nie 13.

To iste sa da uplatnit na Franzisku Preuss, ktora chybovala dokonca dvakrat a tak skoncila 23. K tymto dvom sa daju pridat aj 2 uspesne, ktore sice boli znevyhodnene, ale tym, ze aj tak vyhli chybam na strelnici, brali dobry vysledok - 2. Olsbu a 4. Skottheim. S Olsbu sa zle pracuje, ked na jej vyhru je kurz @4,0 a minuly zavod na strelnici nechybovala. So Skottheim je princip podobny, tu sa da aspon premyslat o tom, ze sa zahra jej triumf, kde mi ale chyba uz moment prekvapenia. Skor dava vacsi zmysel jej vedenie po 1.strelbe (rychla strelkyna, prakticky vzdy zahajuje zavod extremne rychlo, co statisticky 1.zavod popiera a teda podla mna podporuje moju teoriu (Skottheim zabehla netypicky 1.kolo ako 24.najrychlejsia a 3.kolo 7. - co byva u nej presne naopak).

Ak by viac fukalo, idem do dua Tandrevold/Davidova (keby mali mat zeny podmienky ako muzi). Obidve zname pomalou strelbou, obidve bezecky fajn, pritom s cislami 1 a 18, co najma u Tandrevold dost prekvapilo (spominal som, ze pri norskych testovacich zavodoch to nebolo uplne ono).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 5.12.2020, 2:07 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Z muzskeho obraku toho mam zahrane pramalo, ak mam byt uprimny, tak len De Aliprandini/Schwarz v akovkach. Talian je doma a kedze tento kopec nepatri k tym, ktore su tradicne pouzivane v ramci SP (a ak ano, tak rozhodne nie na obrak), ma vyhodu (aj ked niektori kolegovia ju maju este vacsiu, napr. Nani, ktory sa nedaleko narodil a snad aj minuly rok participoval na konci sezony na NC Talianska, ktory sa pravidelne kona v Santa Caterine). Druhy dovod je taky, ze Schwarz ma najhorsie BIB - po pauze (pocitame s tym, ze nadalej bude pocas zavodu snezit). K tomu mal nedavno koronavirus + obrak je skor jeho doplnkova disciplina, aj ked sa v nej zasadne zlepsil. Zavod by sa mal udajne bez problemov odohrat, organizatori su viac nez sebavedomi a ja im teda budem verit.

Trochu inak to vyzera vo Svajciarsku, kde je zavod skor nepravdepodobny, nez naopak. Dnes bolo zakazane sa dokonca objavit na svahu (v ramci tradicneho treningu/obhliadky), kedze okrem privalov snehu sa v dejisku vyskytli aj nejake tie laviny. Ked si k tomu pridame fakt, ze fuka silny narazovy vietor a kopec je minimalne kryty od vplyvu vetra (viac-menej vobec), vyhliadky naozaj nie su ruzove. Napriek tomu som nieco skusal a to este pred zverejnenim startovky, kedze som vedel, ze kvoli covidu je out Tippler a vcera sa v treningu zranila Ortlieb (+ dalsie Rakusanky len nedavno prekonali covid, niektore dokonca s pomerne tazkymi priznakmi - napr. Venier). Zahral som do akoviek (nejaky dobrodinec mi to dropol a mam pocit, ze k tomu prispela ta hlupa analyza jedneho pamatanca na Tipsporte) Curtoni/Miradoli - ist s 1 by mala byt jasna nevyhoda. Samozrejme, ist s 3 asi nebude najlepsie (a pritom Curtoni mi pride ako skvele kombo medzi tym, co kopec vyzaduje a trochu nepochopitelne vysokym kurzom - ani nie na Tipsporte, skor vsade inde), ale je tazke odhadnut, ci a ak ano, tak dokedy bude silnejsi efekt vyjazdievania stopy nad jej dalsim zapadavanim. Alice Robinson (najvyssie BIB z moznych hrozieb - vyborna obrakarka, ktora postupne chce zaradovat rychlostne discipliyn a dost na nich v offseason pracovala) vypisana, zial, nie je. Ponuka sa Flury (skusil som), domaca, ktora v St. Moritzi SG dokonca v minulosti vyhrala (aby sa este v tej sezone zranila a minulorocna nedokoncena sezona bola jej navratovou = vysledky neboli uplne idealne, ale to sa pri navrate ani uplne necaka).

///

Biatlon na Tipaci, ako inak, neuplny, ale na nieco podobne som zvyknuty, resp. MB na tom nie je o nic lepsie (biatlon sa netipuje dopredu a ja to plne akceptujem). Taktika na vikend je pomerne jednoducha = silnejsi vietor => TO v stafetach, hra na chyby v stihackach a hra proti tym, co nestrielaju dobre/strielaju rychlo.

Kurzy na TO nie su uplne z najvyssich, kedze v Kontiolahti sa robia chyby aj za relativne normalneho vetra (vid minule zavody, kde toho vetra moc nebolo, ale aj to malo dokazalo robit divy). Zajtra by to, teoreticky, mali byt dvakrat take zle. TO su vzajomne, samozrejme, nekombinovatelne a prave k tomu posluzia hore spomenute tipy z alpskeho lyzovania. Zaroven pri TO je bolestive, ze Francuzky su bez "spolahlivej" Aymonier (v tvorbe TO, samozrejme), Talianky bez Gontier a na niekoho som urcite zabudol.

V muzoch sa asi neda prilis dotykat prvej 6 - teoreticky charaktetistiku sprinter splna len JTB, ale po "nevyhre" v sprinte je aj jeho status ciastocne oslabeny. Da sa hrat, ze nebude top3 (a ist tymto smerom), da sa hrat aj s tym Fakom (nemam to zahrane, ale ked nad tym premyslam, zacina sa mi to pacit). Po top6 uz prichadzaju problematicke postavicky - Dale, Doll, Ponsiluoma, Claude, Bocharnikov, Hofer, Samuelsson. Nerad to pisem, ale na tom ceskom totalne nespolahlivom a uplne "opacnom" Krcmarovi je zasa raz hodnota (top6, primarne, ale aj v nejakych h2h).

///

Skoky? Nic moc, verim Norom, ako vzdy v Nizhnom Tagile, co je mostik, kde je to viacej o plynulosti v letovej faze nez o nejakej extremnej explozivite na odraze. Nieco skusam, najma v tych akovkach, ale nic, co by bolo nutne extremne promovat/sa tym chvalit.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 6.12.2020, 2:28 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Velmi otravna sobota. Pripodobnil by som to pohybu v tekutych pieskoch, kde cim sa clovek viac snazi s tym bojovat, tym hlbsie sa do neho prepada.

Nebolo stastne hrat akovky. Podla ocakavania, zrusili SuperG (to iste sa da povedat aj o nedelnom 2.zavode). Hral som na 1.kolo Zubcica (chorvatsky trener postavil brany), aby som ho nezahral pred 2.kolom (aj ked bol tzv. druhou moznostou) a zahrany Meillard to aj kvoli Zubcicovi dotiahol len na 4.miesto (mal som za pomerne velke peniaze zahrane aj win, ale aj top3 + nejake h2h). Krcmar je Krcmar, takze dalej to ani nekomentujem (minimalne to bolo lacne a asi to bol fakt posledny pokus dat akekolvek peniaze na neho prematch). Samuelsson? Drobne prekvapenie (strelecky) to bolo, ale nic obrovske - vid som ho hral uz na 1.zavod, kde sa ale prezradil a na dalsie zavody bola hodnota fuc (platilo aj pre tuto stihacku). JTB zastrielal a nezabehol a ako inak, ani tu som nemal ani kusok stastia (hram nebude top3 a skonci 3. ... zahram top3 a Meillard je 4.).

Obrak sa nedal zachranit v pravovernom livku (po jazde Zubcica zahrat rychlo @3,5 na win za nejakych 100 eur = zrazu by som bol na nule ... a keby to nevyslo, byt -200 alebo -300 clovek prilis nevnima ... rozhodne menej nez -200 vs drobny plus). V zenskej stafete mi vyslo jedno male livko a po golfe (zhodou okolnosti mi ten golf vyhodnotila dotycna SK chybne, takze som musel riesit este taketo necakane neprijemnosti).

///

Biatlon zasa raz nie je v predstihu vypisany. Na rozdiel od soboty necakam, ze by boli vypisane ani len take kurzy na TO ako v sobotu (pretoze SK videli, co sa dialo v sobotu) a zaroven prakticky nenastane ziadna vyraznejsia zmena v pocasi (vietor prakticky totozny, teplota okolo nuly, minimum zrazok, ak nejake ...). Dnes zhodou okolnosti na podmienky viac trpeli "strelci" nez "nestrelci" - skor nahoda, kedze podmienky neboli rovnake pre vsetkych + medzi nestrelcov radim aj takych, ktori z casu na cas zastrielat vedia (sem rozhodne spada kompletna trojica na stupni vitazov - Samuelsson, Claude, JTB).

Obrak ma takisto po 1.zavode dvakrat nelaka. Znova podobne podmienky, uz som videl trat, ktora je jednoduchsia, nez som ocakaval (a to som nic zlozite ani necakal) a ktora v kombinacii s hrbolatou tratou a neustalym snezenim niekomu sadla a niekomu nie. Norom rozhodne nie a zajtra 2.kolo stavia zrovna norsky trener. 1.kolo americky, ale ani duo Ford/Ligety ma uplne neoslnilo. Ziadne vypadky niekoho, kto isiel dobre, ale zbytocne chyboval (znova to suvisi s primitivne jednoduchou tratou). Jedinou variantou je to nechat na livko na tzv. intuitivne tipy (t.j. nic dopredu pripravene ... bude sa zdat, ze trat sa zrychluje po prvych par lyziaroch = zahrat 1.kolo ... vid dnes sa to lamalo okolo 4-5). Ford ma 6 a ako som pisal, americky trener postavi 1.kolo ... Rozhodne nie je priestor v 1.kole hrat niekoho s cislom nad 15, ta trat ide velmi rychlo do pr... a to treba pripomenut, ze sa na nej islo dnes, takze bude skor horsia (budu na nej ryhy z dneska) nez lepsia. Rozhodne treba hrat tipy na 1 kolo a nie na 2 (1.kolo hrat stylom = nizsie BIB (od nejakej 4-5, ako som pisal), lepsi vysledok ... 2.kolo viac-menej to iste s tym, ze sa vzdy rad vyhnem lyziarom po reklamnej prestavke (po 15, po 22, po 30).

Ani skoky ma uplne nepotesili + ma zajtra viac fukat = NB. Znova, mimo Eisenbichlera sa neda povedat, ze niekoho podmienky vylozene poskodili (t.j. ze sme sa bud nedozvedeli, ze ma na take alebo onake umiestnenie alebo ze bol podobne ako Markus vysoko 1.kole, ale v 2.kole mal pech a kvoli podmienkam sa vyrazne prepadol). Nori typu Lindvik a Forfang (slabsi start do sezony a pre nich vyhodny mostik) predviedli toho v ostrom zavode menej, nez by ma nutilo ist znova a zatato tymto smerom pri vybere akych-takych tipov.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 8.12.2020, 1:38 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Po velmi zvlastnom tyzdni (dnesny odlozeny obrak v Santa Caterine psychologicky radim k este tomu minulemu ... kedze sa to vysledkovo zhodovalo s tym, co platilo predoslych 7 dni) by som sa rad odrazil do lepsich zajtrajskov a tych prilezitosti k tomu by malo byt konecne dostatok.

V minulom tyzdni ma mohlo nieco prijemne prekvapit, z mala nieco fajn trafit, ale ked tyzden zakoncite defektom Russella (chyteny pekny kurz live po tej komickej dvojzastavke Mercedesu) a z relativne peknej vyhry (najma na dany tyzden) to skonci drobnou stratou, tak sa jednoducho neda nic robit, len to vsetko hodit za hlavu a poctivo sa pripravit na nabity nasledujuci vikend. A ano, pochopitelne, ocakavania su trochu ine, ked do hry vstupuje konecne nove zastavka v biatlone (presun z (tipersky) opotrebovaneho Kontiolahti do predsa len trochu ineho Hochfilzenu, pricom par napadov som dostal prakticky instantne po tom, co sa depresivny dvojtyzden vo Finsku skoncil), vracia sa SP bobov, aj v tomto pripade s tradicnou rakuskou zastavkou v Igls (sice stale len s dalsim duom zavodov v dvojboboch, ale snad uz s par "novymi" posadkami a na drahe, ktora je vylozene o startoch - oproti Sigulde to nie je vylozene otocka o 180 stupnov, ale Igls je oproti Sigulde vylozene nezaludna trat, kde kvalitny start je vsetko, co k uspechu posadka potrebuje). V oboch pripadoch podmienky vyzeraju fajn - v Hochfilzene je alfa a omega pocas piatku (podobne ako v Kontiolahti to bolo o individualoch, kde bolo nutne trafit, inak hodnota viac-menej vyfucala a uz sa dalo len klzat po povrchu a verit, ze kde-tu tie zbytky stopercentne splnia ulohu, co sa pri Preuss, Hauser, Krcmarovi apod. dvakrat nepodarilo (len Tarjei v sprinte splnil svoju ulohu)). Na piatok su podmienky viac nez regulerne, v sobotu to tiez nevyzera o moc horsie a problemy moze sposobit az nedela (stihacka zien, stafeta muzov). Po druhe, znova je to 1.tyzden s moznostou "opakovania" o tyzden neskor ... lenze pri sprintoch chcem len vyjest tie drobne nedostatky z 1.sprintu, nechcem robit uplny gulas (+ teraz netusim, ake podmienky budu pred 2.sprint - ak vyjde 1.sprint, tak si budem zelat silnejsi vietor, mozno snezenie ... ako to rad nazyvam, budem raz za trochu chaosu). Zaroven v 2.tyzdni zavodov v Hochfilzene koncime tradicnym "predvianocnym" masakom, prvym v sezone. Tam uz su napady teraz a niektore z nich mozu pokazit prave tie 3 zavody, ktore tomu budu predchadzat (rozne dovody - strata hodnoty po prilis dobrych vysledkoch ... nekvalifikovanie sa po nie prilis dobrych vysledkoch (aj ked snad Paulina ma ucast istu vdaka minulej sezone??) ... samozrejme, specificke podmienky, ktore mozu dost markantne ovplyvnit vyber/chut cokolvek zahrat).

K tomu navrat beziek po minulotyzdnovom poste, sice v osekanej verzii bez tria repre zo Skandinavie (dnes som sa zamyslel, ze preco neposlu vybery do boja Becko/omladinu ... chapem, preco neposlu to najlepsie, ale uz menej chapem, ze to bojkotuju uplne). Na jednej strane je to smutne, ale snazim sa hladat v tom pozitiva. Pozitiva? 4 vysoko kompetitivne zavody, pricom s Johaug a Klaebom je otazka, ci by sa naslo dost dovodov na hranie proti jednemu (sprint F) alebo druhej (10km F). Rovnako snad v ponuke aj mena, ktore by sa pri preplnenej startovke Normi, Svedmi a Finmi do nej vobec nedostali (a dobre poznate, ze sa v tom "odpade" orientujem velmi dobre ... xD - o dost lepsie nez nase ctene SK). Negativa? Zrovna Skandinavci vo vysokej nadmorskej vyske, to clovek miluje rok co rok a v covidovom roku 2020, kde sa na sustredenie chodit moc nedalo, ak vobec, by to zrejme miloval hned dvakrat. Na strane druhej si hovorim, ze Frantici toho v Ruke zrovna moc nepredviedli (a v Lillehammeri nedostali sancu na napravu) + berme sa realitu, ze Lillehammer jednoducho nebol = Nori, Svedi a Fini by do Davosu isli co mozno najskor (takze aj stupen aklimatizacie by bola trochu ina nez v minulych rokoch, kde sa tam hnali prave zvacsa z domaceho Lillehammeru). Stale plati, ze sa tesim, kedze bookies by asi boli najradsej, keby nemuseli vypisat zhola nic (nebude lahke to vypisat, to som tym chcel povedat). Podmienky? Snad aspon sobota a sprinty budu snehovymi prehankami "nepolibene", nedela uz tak optimisticky nevyzera, ale snad to tiez nebude najhorsie (inak povedane, to najhorsie je snad uz za nami - masivne snezenie pocas skonceneho vikendu prakticky v celych Alpach).

Alpske lyzovanie? V prvom rade, zatial sa mi z tych par zavodov nepodarilo nic, vylozene nic. Netvrdim, ze inde to je dokonalost sama (ani zdaleka), ale aspon vyjde solidne jeden zavod v boboch v Sigulde, trafim Tarjeia v 2.sprinte, trafim Eisenbichlera hned na uvod SP vo Wisle alebo Klaeba na klasickej 15 v Ruke. Daleko od idealu, ale aspon nejake ciastkove uspechy v peknych kurzoch sa najdu. V alpskom lyzovani som zatial vo faze, ze zbieram poctivo 2., 4. a 7.miesta (dnes, mimochodom, dalsie 4.miesto od Meillarda + nikde nevypisany Zubcic top3 po 1.kole). Podmienky cez vikend zasa nebudu idealne, ale zasa toho snehu by malo byt minimum oproti tomu, co zazila Santa Caterina/Sankt Moritz v minulych dnoch. V zenach 2 obraky v Courchevel, kde mame nejake data, ale vzhladom k podmienkam bude tipovanie asi dost podobne tomu, co som zazival v Santa Caterine (o nieco lepsie, ale zazraky necakam). Rychlostne discipliny vo Val dIsere pre muzov ... povedzme, ze vdaka za ten trening/tie treningy, ktore su pred zjazdom povinnostou. Zial, myslim si, ze v sobotu sa nepojde zjazd, ale SuperG (mozno dokonca skratene) a az v nedelu zjazd special (snad v plnej dlzke). Verim, ze to najhorsie by sme mohli mat za sebou a pred tradicnym talianskym tyzdnom sa pocasie umudri (Val Gardena/Alta Badia je pre mna vzdy jednym z vrcholov sezony ... dobre sa to tipuje, dobre sa na to pozera). Ak Val dIsere posluzi ako urcity chaos pred tymto vrcholom, nebudem sa hnevat (a to je asi hlavne zelanie pred tymto vikendom - nech sa zavodi a nech sa nic zasadne nepokazi).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.12.2020, 2:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Biatlon, Hochfilzen:

Asi uz nie je prilis priestor na tajnoskarstvo, resp. absolutne by nebol problem to postnut az rano, problem je, ze na rozdiel od Kontiolahti 1.sprint zacina o 11:30 (takze do cca 11 to spisat, predtym, samozrejme, prebrat celu ponuku, kedze vypisaneho je toho pomenej (T..../MB), co uz sme vsetci zvyknuti, nasleduje vlastne vsadenie ... suma sumarum, bolo by to zbytocne hekticke a niekto by zrejme zostal skodny (teraz riskujem, ze to ciastocne mozem byt ja)).

Uz cca 3 dni sa v tom pomerne prehrabavam, dokonca az sposobom, ze to sam povazujem za nie prilis prakticke. K comu som sa dopracoval? Okrem spochybnenia niektorych uvah, ktore som tu uz spominal (ktore prisli hned s koncom posledneho zavodu vo finskom Kontiolahti), som nic nove, a uz vonkoncom nie prevratne, nezistil.

Ako si predstavit pojem "prehrabavat" v praxi? Trochu netypicky (mam to postavene daleko jednoduchsie, lenze tradicna sezona vyzera a la Oestersund-Hochfilzen-??? (Pokljuka/FRA/NMnM) - Oberhof-Ruhpolding-Anterselva - Oslo-??? (NMnM/Kontiolahti/RUS), co v sucasnych tazkych casoch neplati a ani platit nebude) som sa zamrtal do dat, tych najdrobnejsich moznych (a volne dostupnych) a z nich sa snazim si rozsirit obzory. Smutne je, ze mi je to trochu k hovnu, ked to mam povedat natvrdo, kedze ...

1, Kontiolahti je narocna trat, aj ked primarne vdaka kopcu s nazvom "Stena". Zvysok uz tak selektivny nie je, dokonca pred strelnicou je pomerne dlha nudna rovina (usek pred strelnicou je klucovy z hladiska vydychania/upravy pulzu pred samotnou strelbou).

2, Hochfilzen je narocna trat, aj ked z uplne ineho sudka - je to motokros. Roviny minimum, v 1.polovici sa skor klesa, v druhej sa kratke stupania striedaju s kratkymi prudkymi klesaniami. Na stadion/do ciela sa mierne stupa.

3, Oberhof, ktory pride po Vianociach, je Hochfilzen vo vacsom meradle. Tazsie stupania, rychlejsie zjazdy, o trochu vacsi motokros. K tomu kazdorocne nastrahy pocasia, ci uz kvoli nedostatku snehu, silnemu vetru na strelnici alebo "jarnym" rozmerom pocasia (kazdu polhodinu trochu inak).

Tym chcem povedat, ze po sebe mame 3krat nieco podobne. Netvrdim, ze to iste, kedze drobne rozdiely su zrejme (Kontiolahti je prakticky v nulovej nadmorskej vyske, okolo polarneho kruhu s minimom denneho svetla a teda vo velmi depresivnej atmosfere; Hochfilzen je prakticky presne vo vyske 1000m nad morom a atmosfera, najma pre biatlonistov z alpskych krajin, je neporovnatelna tej z drsneho severu; Oberhof je potom zmena v este vacsej narocnosti a este v premenlivejsich podmienkach, ale rozhodne to nie je zmena o 180 stupnov voci rakuskemu stredisku).

A v minulych sezonach sme chodili z velmi specifickeho Svedska do pomerne lahko zadefinovatelneho Hochfilzenu a najma, koncili sme bud na rovinatych tratiach vo Francuzsku, alebo na relativne rovinatych tratiach vo vyssej nadmorskej vyske v Slovinsku alebo v CR, kde to moc dobra neprinasalo a bolo to dost podobne tomu, ked sa ide dvakrat po sebe Hochfilzen. Nasledoval blaznivy Oberhof, umierneny Ruhpolding (vo vsetkom - v pocasi, v narocnosti trati, narocnosti strelnice ...) a koncilo sa v Anterselve, kde to vzdy je krasne kombo rovinatej trate, obrovskej nadmorskej vysky (so solidnym skokom voci Ruhpoldingu) a 3.tyzdna po sebe, 6.tyzdna s kratkou prestavkou v sezone (akumulovana unava).

///

Co s tym? Prave kvoli tomu a aj pri fakte, ze Kontiolahti ma nieco, co ine trate nie (spominanu "Stenu"), som sa zameral prave na tento usek. V zenach bol tento usek krasne oddeleny, v muzoch uz tak skvele nie (resp. muzi isli do toho useku s vacsou rychlostou priamo zo zjazdu, zeny taku rychlost nemali, kedze pred "Stenou" mali zakrutu, ktora ich pribrzdila). Na jednej strane som si vsimal silnych zavodnikov v tomto stupani, na druhej aj tych, ktori tam kazde kolo mnoho sekund stratali (vyborne najma do buducnosti, ale aj na livko, aby som pri roznych tratiach vedel, co asi mozem cakat v tom-ktorom useku).

Zaujala ma Alimbekava, ktora v stupani bola priam neskutocna a nie je nahoda, ze svojou technikou verne pripomina legendarnu Daryu. Bolo zaujimave (vtedy som to este nemal takto vyskumane), ze SK pomerne casto davali do dvojicky prave Bielorusku so Svedkou Skottheim, co je jej presny opak - vyborna na rovinach, velmi slaba v stupani (a ako som spominal, v tendenciou dobre zacat a postupne vadnut). Alimbekava zo sirsieho pohladu nie je prekvapenim, kedze nieco podobne sme mohli vidiet aj u Iryny Kryuko - kvalitne vysledky v Hochfilzene a Oberhofe, inde to bolo vzdy podstatne slabsie.

V kopcoch to nicili aj Norky, najma Tandrevold prijemne prekvapila (a nielen tymto, ale aj celkovym behom). V muzskom poli by som hladal paralelu s pocinanim Daleho, ktory podobne ako Tandrevold bol v predsezonnym testovacich zavodoch daleko za svojimi bezeckymi vykonmi z minulej sezony, ale v Kontiolahti sa nic take nepotvrdilo, prave naopak. Obaja v kopcoch a v kazdom zavode boli top5 a to prakticky na kazdom ciastkovom medzicase so stupanim ako integralnou sucastou daneho useku.

Potom sa ukazali silne useky pred strelnicou u Braisaz, co bolo vidiet aj v minulosti (ked mala solidnu bezecku formu ... co nie vzdy bolo pravidlom) - nie je to len rovinou v Kontiolahti, videl som podobne data aj napr. z Hochfilzenu z minulej sezony (v kazdom zavode som to neskumal, ale uz len z pozorovania si dovolim tvrdit, ze je skor pravidlo, nez zazracna vynimka).

Zaujala ma Simon (jej vykon v stihacke), takze som sa na nu zameral (najma fakt, ze pred tou stihackou jej bezecke vykony za moc nestali). Toto je prave ta jedna z pochybnosti, ktore na mna vyskocili (a sprevadzane nizsim kurzom, nez v ktory som dufal prave po tych horsich sprintoch z Kontiolahti). Zaujimave tiez je, ze ked si to teraz znova prechadzam, cast pochybnosti mizne (takze opakovanie - matka mudrosti ma nieco do seba ...). V stihacke na kratsom okruhu sa do Steny islo trochu inak - neklesali tak nizko a vdaka tomu nemuseli tak dlho kontinualne stupat. Lenze cisto statisticky - za 10km nastupali viacej metrov (v prepocte na 1kilometer) nez v sprinte na 7,5km. Simon zjavne svedcilo, ze to stupanie nie je take dlhe a ze medzi tym lahsim a tazsim si mohla orazit v kratkom zjazde. Samozrejme, bolo to kontaktne, ona startovala z hlbky st. pola a takmer vzdy mala niekoho pred sebou, koho mohla nahanat, kto ju mohol tahat vpred. To je sice vsetko pekne, ale jej to vydrzalo celych 10km. Ak sa pozrieme na kopec (1,1-1,3 a 3,1-3,3 atd.) tak ju najdeme ako 2./1./27./1./2. v jednotlivych kolach. To je impozantne aj na niekoho, komu to v Kontiolahti inak behavalo, lenze Simon bola aj na svoje pomery uplne mimo.

A pritom Simon je vyborna na rovine, extremne rychla strelkyna a je to Francuzka = nadmorska vyska je plus, presun do alpskej oblasti je plus, jedlo je plus, dalsi tyzden v nohach je plus (FRA neabsolvovali ziadne velke pripravne zavody pred sezonou). Ak od niekoho cakat progres, je to Francuzsko, ktore v SWE prepadlo, resp. bolo to daleko za tym, co sme od nich videli v minulej sezone (svetlou vynimoku je Anais Chevalier, ktoru sme ale v minulej sezone vobec nevideli, takze aj "vynimka" vlastne nie je ziadnou vynimkou). V pondelok som pracoval s tym, ze bude malo vetra (zrazu to vyzera, ze je ho viac, nez to povodne vyzeralo, ale zasa nic, co by ma malo odklonit od povodnej myslienky), tvrda stopa (co tiez nevyzeralo zrovna dobre, ked som zbadal zabery zo "spinaveho" Hochfilzenu, kde je len uzky pruh stopy a nic viac), ziadne hlasene zrazky na piatok (co plati) a mrazy (co sa tiez pokazilo, kedze bude slnecno a teploty nad nulou, kvoli comu najma Nori vymyslaju tvorive strategie, k comu sa snad dostanem).

Simon v minulej sezone vyhrala na jej konci zrovna v Kontiolahti a prave v stihacke. Inak platila najma za sprinterku (problemy so stabilitou strelby, ktora suvisi dost s rychlostou - nachylna na poryvy a vylozene biedne podmienky). Ked sa pozrieme na tie jej sprinty, najdeme 3.miesto z OBERHOFU, takze strach z tazkych trati nema. V Hochfilzene tiez bezala skvele, ale nepridala strelbu, v Ruhpoldingu 7., v Kontiolahti 11.

Dalsie meno, ktora ma podobnu skladbu silnych stranok je Lena Haecki. Extremne rychla strelkyna, naladova bezkyna a este naladovejsia strelkyna. Ta toho v behu v Kontiolahti predviedla este menej. Ale zasa vyznieva to horsie, nez to v skutocnosti bolo - 1.zavod nizke BIB (nevyhoda po vsetkych strankach) a v 2.zavode sa odstrelila na stojke.

K tomu Hauser a Preuss. Zial, Hauser vyriesia SK, kedze ju pre istotu nikto nikde nevypisal (Unibet, ale to je slaba utecha). U Preuss je pochybne, ze v Kontiolahti brala 2.miesto na konci minulej sezony. Tym chcem povedat, ze jej bezecka forma na uvod sezony vo finskom stredisku nie je nieco netypicke (za ktore som to trochu povazoval). V Hochfilzene zaroven nema ziaden karierny velky vysledok, co je spojene aj s jej castymi zdr. problemami prave okolo Vianoc. Statisticky nam hranie Preuss nevychadza, ale ja mam silny pocit, ze by to bolo chybou (najma po minulom tyzdni/pokuse).

A zostava Mironova, ktora bola pred rokom v spritne v Hochfilzene tretia. Ano, pred rokom, lenze mozeme oponovat tym, ze uz v Oestersunde v sprinte bezala fantasticky a s 3 chybami bola 15. (52s za vitazkou). Lenze ja zasa mozem tvrdit, ze je to jedna z mala biatlonistiek, ktora je na jednej strane rozzavodena, ale neabsolvovala narocny individual, z coho by mala v celom dvojtyzdnovom martyriu v Rakusku tazit. Znova, trochu chyba kurz (a v tomto pripade lepsi byt nemohol po serii 18./10.miesto a s tym, co v sprintoch predvadzala v minulej sezone) a trochu mozno bude chybat vylozene elitny beh.

///

V muzoch som primarne u dvoch mien a uvazovat sa da o dalsich dvoch.

Prvym je jednoznacne Emilien Jacquelin. Naturelom sprinter, ale schopny sa presadit v akomkolvek formate (aj vdaka zaverecnemu sprintu, kde je malokto rychlejsi). Znova stavka na superrychleho strelca a pomerne priaznive podmienky. Znova stavka na Francuza, ktory by mal tazit z presunu do Rakuska. V Kontiolahti ho trochu podrzala slabsia fyzicka v kombinacii s tazsou strelnicou. Stale ale dokazal byt najvacsim superom JTB v 1.sprinte a aj napriek biednemu 2.sprintu sa posunul v stihacke o famoznych 31 miest (z 39. na 8.). A to treba dodat, ze v poslednej polozke dvakrat chyboval (chvalabohu ... z pohladu jeho zhodnotenia v dalsich SP).

Druhym je domaci Julian Eberhard. Kurzy su, uprimne, vyssie, nez som cakal. Ano, bezecky to vo Finsku nebolo ono. Ale stale to bolo vyrazne lepsie, nez co som mohol vidiet vo vysledkoch v tzv. testovacich zavodoch (kde boli v stope rychlejsi aj krajania Eder s Leitnerom). Znova, asi tomu trochu chyba, ale na prekvapko pri tych kurzoch to je skoro povinnost zahrat (aj ked v pondelok ten tip v mojej hlave vyzeral lepsie ... menej vetra a tvrdsia stopa; na strane druhej, kurz mnohe dokaze vykompenzovat, resp. investicia nemusi byt vysoka, aby v pripade uspechu bol zisk obrovsky).

Dalsi dvaja su QFM a Benedikt Doell. Znova, obaja su schopni strielat velmi rychlo - mozno nie tak zaryto ako prvi dvaja, ale patria v tomto ohlade k tomu najrychlejsiemu v poli. Obaja patrili k sklamaniam Kontiolahti, obaja sa v zavere trochu rehabilitovali. Od oboch cakam dalsi progres. Doell je MS z Hochfilzenu zo sprintu pred par rokmi (kde to bola velka senzacia). Pred 2 rokmi bral v SP 3.miesto, minuly rok 11. s 2 chybami na strelnici. Hochfilzen a sprint, to ide z pohladu Benedikta dokopy. V Kontiolahti 8. v 2.sprinte s 1 chybou, v stihacke posun na 2.miesto. Nieco tomu chybalo bezecky, avsak to nieco ocakavam prave v Rakusku.

QFM tu minuly rok bol s 3 chybami dokonca 14. Neplanoval som ho hrat, ale potom som zbadal o kusok lepsi kurz na Doxxe (nez ma betko) a za par eur som neodolal. Nedoporucujem hrat nic ine nez vyhru v jeho pripade - ani ten beh nebol na urovni a strelec je to naladovy, zial v poslednom case sa do jeho nalady nemozem trafit (ono to dost urcuju kurzy, samozrejme).

Variantou je aj Lukas Hofer - kurz nie je najhorsi, Talian zrychlil svoju strelbu (aj ked nespada do kategorie "rychly strelec", rozhodne nie v lezke). V poslednom case tu mozno viacej prekvapuje naslednymi spolahlivymi stihackami, co mozno bude ta lepsia cesta ako Hofera zahrat (je to hranicne, nieco ma na tom laka a nieco nie - ocakavam od neho lepsi beh, ale zasa si nemyslim, ze az taky raketovy, aby dokazal zmazat manko v pomalsej strelbe a zrejme nejakej tej chybe na strelnici).

///

Najzaujimavejsim momentom je vdacne rozmiestnenie favoritov a favoritiek.

To nas trochu tlaci do hrania viacerych mien na vyhru a to uz len z dovodu, ze sa s nimi teoreticky bude dat v priebehu pracovat. Ano, tlaci nas to hrat ich tam, kde sa to da live vyplatit - idealne bet365, pre mna zostava kombo T..../MB. Zial, T.... zvacsa neponuka zrovna kurzy na urovni, cest vynimkam a najviac boli absencia Hauser. So zvyskom by nemusel byt az taky problem.

V zenach sa az tak neexperimentovalo s BIB, kedze zacinaju skor a nehrozi efekt postupneho ochladena a lahkeho primrznutia vrchnej vrstvy snehu (resp. tej vody, ktora sa na povrchu vytvori po posobeni slnecnych lucov a teploty nad nulou).

Hauser ma 5, Wierer 9 (som skoro na nu zabudol ... Wierer tu vyhrala posledne 2 sprinty, co zrovna u nesprinterky je zaujimavy pocin hodny upriamenej pozornosti ... dalsia, co na severe Europy toho v stope moc nepredviedla, ale u ktorej nepochybujem, ze v Rakusku pobezi o parnik lepsie ... ci uz tak dobre, to uz si nie som taky isty, ale kurzovo spada do oblasti "lakava" - (aj 1.polozka je varianta). Simon 18, P.Fialkova 19 (Fialkove beriem ako instuktazny material pocas zajtrajska ... ak sa osvedcia (a az tak neprekvapia, co si rozhodne nezelam pri prvom ostrom starte v sezone), potom mam s nimi bohate plany mozno uz v stihacke, ale najma pocas 2.tyzdna), Alimbekava 21. Velke favoritky az s cislami 27 (Herrmann - na uvod tyzdna som o nej dost premyslal, ale asi nemam dovod ju napokon zahrat), 33 a 35 (sestry Oebergove). To znamena, ze Hauser s Wierer budu mat skor po 2.strelbe nez Herrmann (a toboz Svedky) sa dostane co i len na prvu. Dava nam to dost priestoru na tzv. pracu s kurzom (ked boli schopni spravit z Eliseeva kurzoveho favorita v Kontiolahti (@2,0 sa objavilo) a pritom po 2.strelbe (a skoncil niekde za 30. xDDD), tak v pripade, ze mame daleko viac casu a teda aj bookies maju daleko viac casu, aby s niecim prisli, sa to musi vyuzit. Hovorim, velka skoda, ze Hauser nie je nikde (cize to viac-menej stoji a pada na duu Wierer/Simon).

Haecki ma 41 a uz teda tento potencial zrovna nema (a chvalabohu, aj celkovo v zavode oproti prvym dvom menovanym) a Preuss 52 (s tym, ze hned za nou vyraza Olsbu, cim otvara norsku strategiu). Tandrevold 62, Eckhoff dokonca 85. Inak povedane, to, co platilo o Wierer k Herrmann/sestram, to plati o tejto trojici k Norkam (more casu, vid Elvira/Olsbu je 9 minut a to je ta posledna z trojice vs ta prva z norskeho tria, cize rozdiely su este vacsie).

///

V muzoch plati to iste s tym, ze Nori su este viac vzadu a Frantici si vybrali zlatu strednu cestu. Takze v uvode mame v Kontiolahti famoznych Svedov, ktori su ale kurzovo tak nizko (a pomerne logicky), ze som nuteny hrat znova proti nim (ciastocne hrame proti nim uz len tym, ze hrame/planujeme hrat Frantikov, kedze su to prave Svedi, ktori dopomohli ku kurzom nad 20 u jedneho a aj druheho). Na uvod idu aj obaja najlepsi Cesi (pritom si myslim, ze Stvrtecky predvedie najlepsi pocin ... napytajte sa ma, preco si to myslim ... mozno staci len nedovera v "elitnu" dvojicu, ich uspech vo Finsku, potencial Stvrteckeho a viera, ze mu to zrovna v Rakusku sadne omnoho viacej ... a taktiez prave fakt, ze duo ide s 3 a 7, Stvrtecky okolo Frantikov so 48).

Z mojich nadeji ide ako prvy Eberhard s 19, co je perfektne, kedze si so sebou vezie najviac skrytej hodnoty (a aby ju zacal naplnat, nema v uvode az taku nepriestrelnu konkurenciu - Svedov, Rusov, Cechov, Ukrajincov, Talianov, Wegera ...). Ano, Hofer ma 8 a teoreticky by sa zahrat dal aj on (ak nie na umiestnenie, tak aspon na tento ucel cisto na win). 33 ma Doell (cize znova dost priestoru) a 45 a 49 duo QFM a Jacquelin. To znamena, ze medzi Ebehardom a QFM je 13 minut = davno bude mat odstrielane predtym, nez sa na 1.polozku dostane QFM, toboz Jacquelin. To iste plati medzi Frantikmi a Normi (prvy Nor v zavode ma BIB 60, ale najma JTB ma 89 a jeho starsi brat Tarjei dokonca startuje ako uplne posledny so 108 = 20 minut medzi startom Jacquelina a JTB = Jacquelin bude v cieli daleko predtym, nez sa dostavi k 1.strelbe hviezdny Nor.

Inak Stvrtecky startuje 30s pred Jacqelinom, takze ta uvaha s tipom a la Stvrtecky najlepsi Cech alebo nejake h2h s Krcmarom/Moravcom nie je uplne do veci.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.12.2020, 10:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nechapem, preco vsade musela dropnut zrovna Wierer, ked na bet365 je u nej stale nemenny kurz @21,0 (takze som ju bol nutny aspon ciastocne zahrat na Doxxe za @20,0 s tym, ze live opisu kurz znova z bet365 a ja ju kostrbato budem moct zahrat).

Nechapem kurzy na Preuss na MB (po 1.strelbe s kurzom @13,0 (bet365 @51,0 xD), @31,0 na vyhru a z toho vyplyvajuce komicke kurzy na top3/top6 apod.). Dobre, mame T.... a @14,0 na top3/@5,5 na top6/@3,0 na top10 s tym, ze znova na livku zrejme bude @51,0 opisanych od bet365.

Nechapem princip opisovania MB - ci uz mali rovnake kurzy ako bet365, len si ich medzicasom upravili podla vlastnej chuti (kedze u muzov su tie kurzy dost podobne s bet365 ... klamal by som, keby som napisal rovnake, ale aspon tam nevidiet systematicke umensovanie kurzov na umiestnenie ... zatial). Wierer @8,0 top3 preco nie, @6,0 a menej v ziadnom pripade.

MB ma Hauser, ale je podobna komedia ako hore popisane, ak nie vacsia (si ju tam vlastnorucne dotvorili so zvlastnym kurzom @48,0 na win a kurzami @10,5/@4,0 na top3/top6, co je vysmech (kurzy a la bola v sprinte v Kontiolahti aspon top6, ak nie lepsie).

A Haecki opisu normalne - nemaju sice @67,0 na top3, ale aspon @51,0, top6 maju za rovnakych @21,0 a top10 @9,0 (bet365 @10,0). S tymto sa da zit, resp. to naplno akceptovat.

Samozrejme, Mironova/Simon su fajn na Tipsporte (55,0/18,0/6,5 ... najvyssie kurzy na trhu na win/top3 a len bet365 ma @7,0 na top6 u Simon ... znova, nic nehratelne, nic katastroficke).

Este idem omrknut nejake h2h ...

PS: Asi mal Preuss niekto rad ako ja Haecki (zrazu drop na 21/9/5 xD).

PS2: Z h2h je bud ponuka absolutne strasidelna (nebude daleko od pravdy) alebo jednoducho nic nevyzera prilis dobre, ked clovek hra hodnotnejsie umiestnenia/na rozdiel od muzov chyba vylozene niekto, kto je v cele kurzovo pochybny - mozno Elvira, ale zrovna s menami ako Eckhoff, Tandrevold alebo Chevalier ju hrat nechcete, nie s kurzami "kolem dvou".
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.12.2020, 12:47 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

To extremne boli, ked najdes presne tie tipy, ktore najst mas, zahras ich ... a vysledok je rozhodne hlboko pod urovnou tych tipov. Vsak Simon by vyhrala dnes s jednou chybou na strelnici ... (Preuss chvalabohu nevyhrala, kedze som ju napokon na vyhru nezahral ... nie zamerne, ale na livku sa 51 neobjavilo, resp. som to potom prestal sledovat v tom zhone).

A vyhra Alimbekava, o ktorej sme vedeli, lenze vplyvom Kontiolahti tam prave trochu chybal kurz (a zrovna ona da 2 nuly a nie Wierer/Simon apod.).

Trat v zavere trochu zrychlovala (v muzoch by sa to skor malo umocnit nez cokolvek ine), takze moje tipy su vylozene vhodne na nejaky cashout (snad MB nebude vymyslat blbosti).

Kedze Vittozzi sa prebrala k zivotu, vyrazne zvazujem, ze zahram na win aj Hofera. Inak mam zahrane presne to, co som pisal vcera - Jacquelin, Doell, Eberhard a za drobne win QFM.

PS: Mimo Preuss win, co bolo trochu nedopatrenie, som pochybil snad len pri Preuss top3 (prilis nizky vklad na solidny kurz). Zvysok bol jednoducho extremne smolny - 1.usek so Simon, Wierer live (dat 2 nuly, tak je live obrovskou favoritkou, Simon aj-aj (live, cize by som to istil, aj ked by to napokon stacilo), Hauser dala top10, co az tak nemrzi, kedze top10 nie je top3/top6 (kde by boli pekne kurzy, keby to niekto normalne vypisal mimo Unibetu) a prekombinovanie akovky na top10 - malo byt Simon/Preuss, ale kedze na Simon nebol taky kurz ako na betku, tak som tam hodil radsej Mironovu (ktora bola dnes az netradicne zahadne biedna - na strelnici to k nej patri, ale aby bola zaroven mimo aj v stope, to som uz dlho nevidel).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.12.2020, 15:48 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Deja vu. Najrychlejsia bezkyna a hlavny valuebet zavodu 6.miesto s bilanciou 1+1. Najrychlejsi bezec a hlavny valuebet zavodu 6.miesto s bilanciou 1+1. A co s tym spravim? Nic. Namiesto vysledku okolo 2,5-3k, som rad, ze som v pluse ...

A to podobne ako u Simon, stacilo dat jednu nulu. V tomto pripade by zrejme nevyhral, ale krasne by to islo vyplatit a zaroven by sa este k tomu dalo zarobit na Dalem (kde by som musel priamo trestat hodnotu so Jacquelinom na rozdiel od situacie Dale vs bratia, kde uz nebol patricny kurz a kedze JTB nedal poslednu ranu, nedalo sa ani jednoducho zarobit na livku pred poslednym kolom. Jedno jedine stastie za cely den a to v hre som mal v oboch pripadoch minimalne 3 mena (Preuss a jej "nevyhra" bolo stastie v nestasti).

Peniaze nikde, hodnota nenavratne prec, takze ani sa clovek nema dovod tesit na dalsie zavody (snad len fakt, ze budu vikendy nabite k prasknutiu to trochu vylepsuje).

Fakt sa nedalo nic lepsie urobit. Hrat kazdeho s trochou hodnoty je cesta do pekla (a to som aj zahral na Fortune proti obom Svedom ... tam platil presny opak ako so spominanymi Francuzmi - Samuelsson zrazu striela a striela, pokym budem davat proti nemu).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 11.12.2020, 23:54 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Boby:

...

///

Biatlon:

Asi neprekvapi, ze sa mi pacia Francuzky (dokonca som schopny to napisat a aj zahrat po dnesnom trpkom zazitku). Paci sa mi, ze nejde Chloe, ze vyuziju kvalit Simon na 2.useku (a nie na tradicnom 1.), ze finishmankou je Anais Chevalier a ze na tradicnom tretom rizikovom useku je prave najvacsie strelecke riziko - Braisaz.

Bola aj myslienka na TO - Nie u niektorych vyberov, ale ... s mojim stastim s kurzami niekde aj hlboko pod 2, no, je to viac nez diskutabilne (ale rozhodne nehrat TO - Ano, tentokrat).

Stihacka a pacia sa mi ... FRANCUZI. MB malo zvlastne vypisane kurzy, tak som toho trochu vyuzil (kedze netradicne isli po vlastnej ose a netradicne predbehli vo vypise bet365). Bet365 vypisalo a bolo po srande. Takze mam Daleho @9,0 a Claudea @15,0. K tomu hodlam doplnit Jacquelina (na betku @8,0, tak snad bude k dostaniu aspon za rovnaky kurz aj inde). V plane su aj dalsie veci, ale tie su dost zavisle od Tipsportu/MB a kurzov na umiestnenie.

///

Alpske lyzovanie:

Zasnezena sobota, takze som viac nez opatrny. Prematch nehram nic - to plati pre zeny, rovnako aj pre muzov.

Pre muzov prvy rychlostny zavod v sezone, takze o forme a neforme toho u viacerych moc nevieme. Asi by som rad zahral proti Mayerovi po jeho dnesnom tazkom pade v treningu (udajne je OK a bude startovat, ale dobity bude poriadne ...), ale to plati len pre vyssie kurzy - 1,94/2,08 s navrativsimi Maurom a Dominikom, to je velka bieda a nielen kvoli kurzu. Top6 nie je nieco, co by som si zahral daleko radsej ...

V zenach zvlastne podmienky - Talianky trat komentovali ako zmes makkeho snehu a niekde pomerne tvrdej podlozky. Trat je pomerne clenita, zamotana, trener, ktory postavi kolo, ma moznost sa s tym pohrat - da sa spravit velmi lahke kolo a aj velmi zaludne (a treneri NZE a AUT by mali skor postavit nieco zaludnejsie ... v nedelu to bude presne naopak). Takze v podstate cakam relativne dost vypadkov, velkych chyb.

V 1.kole je v plane skusit Alice (predsa len ... BIB 3 na makkej trati za pomerne silneho snezenia je prakticky ideal - prve 2 prejdu trat, ale nejako zasadne neznicia a pride Alice a vykuzli najlepsi cas (to je predstava, realita sa moze zasadne lisit). Mensie BIB (mimo prvych 2) budu mat vyhodu voci vacsim. 2.kolo klasicky situacne hranie - uvidim trat, uvidim podmienky, budem vidiet rozostupy. Ak to bude relativne v kope, potom budem hladat zenskeho Zubcica (a snad uspesnejsie nez minuly tyzden). Ak nie, sa presuniem na biatlon ...

///

Bezecke lyzovanie:

Klasicky zlodejsky Tipac a jeho ponuka.

Hram Caldwell na win, kde Tipac skor prijemne prekvapil (alebo viac veril Unibetu pred bet365). @5,0 je dost na zahratie na niekoho, kto tu vyhral Q v poslednych 2 sezonach a bral 2., resp. 3.miesto v samotnom zavode (za Severankami, ktore absentuju).

Hram Sorinu win/top3/top6. Vypisu megakurz na win, ale curacky k tomu pridaju kurz na top3/top6, ktory vobec neodpoveda (chapal by som to, keby v sprinte bol niekto ako Johaug = vysoke kurzy na win u zvysku davaju zmysel, rovnako aj nizsie kurzy na top3, kedze voci ostatnym nie su az takymi outsiderkami, to len ta jedna navysuje masivne kurzy na vitazstvo). To ale nie je tento pripad, vid jasna favoritka prakticky neexistuje - najnizsi kurz @4,0. Ale fajn, Unibet vypisal @11,0 na Sorinu na win (bet365 ju nevypisal, opakovane, vobec). Aj preto T.... "pochybil" - chcel dat Sorinu a zaroven nemal od koho vypisat (co popiera teoriu o opise kurzov od Unibetu). Sorine na win neverim a samozrejme, pochybnosti mam aj o jej ucasti vo finale (top6). Na strane druhej, ked si dame k sebe kurz na top6 a kurz na top3, lepsie vyzera kurz na top6 (pole postrada sirku, ale nepostrada elitne sprinterky typu Caldwell, Lampic ...).

V muzoch je to este horsie a to je co povedat. Pellegrino/Chanavat s malymi kurzami na oboch (v tomto smere to ma lepsie Unibet, ktora ma sice @2,5 na Chanavata, ale @3,2 na Pellegrina ... to uz by som rozmyslal, ci zahram). Ja mam zahrane uz od stredy h2h tychto dvoch na Pinne, kde som nesuhlasil s tym, ze Pelle je dog (dovod je jediny - povazujem za vyhodnejsie byt uz dlhsiu dobu v Davose, nez zavodit v ramci norskeho pohara v Sjusjoene ... Chanavat tam sice nevyzeral zle (vo finale spadol a skoncil 6.), ale rozhodne ani dominantne. Pellegrino (podobne ako Caldwell) tu vyhral specificky zavod 5 krajin (po vzajomnej dohode) - na tej istej trati ako sa pojde zajtrajsi sprint-special.

Jay @7,0 top6 u bet365 by som hral okamzite, v Tipaci si to krasne upravili, aby Jay spadal zrazu do inej skupiny, ponizili kurz na win a ejhla, zostalo len @4,5 na top6 (zlodejinu nepodporujem). To iste sa tyka mladeho Amika, kde nad tym este ako-tak uvazujem, ale moc sa mi do toho nechce. H2h biedne (mam 2 sola na Pinne, tym druhym h2h je Caldwell s Faehndrich hrane s tym, ze Caldwell musi byt v danom dueli favoritka ... pre mna netypicke, ze take veci hram (a najma solo), ale doba je kruta ... xD

PS: Kto by predsa len chcel lepsi popis ...

Muzi: Pelle/Chanavat su pravoverni favoriti. Retivykh tu bol dvakrat vo finale v poslednych 2 sezonach - sedi mu to, kedze patri k sikovnym zavodnikom, vybornym zjazdarom s dobrou akceleraciou v zavere. Jouve je podobny pripad, ale bol biedny v Ruke, kde minuly rok bol prekvapivo na podiu (takze ten kurz je skor podkurzom vzhladom na popisane). Bolshunov je solidny technik na Rusa/distancneho zavodnika, ale rozhodne to nie je top technik v ramci sprinterov. Young ukazal vybornu formu v Ruke, ale nie je to typologicky vhodny borec do Davosu - zavodnicke IQ velmi nizke, rad bud taha zo spice alebo pasivne jazdi vzadu a aj keby mal na to ist vpred, tak toho nie je schopny/stoji ho to prilis mnoho sil. Hamilton je presny opak a je to cierny kon, kazdorocne. Problem ma trochu s jeho formou, ale ak niekoho hrat na win a la value, tak jeho (s tym, ze realne moze potrapit elitne duo Pelle/Chanavat). Maltsev je horsia verzia Ustiugova a minuly rok som sa v nom moc nevyznal - jeho vysledky niekedy prekvapili a potom, ked clovek cakal dalsi vysledok, kde by mu to teoreticky malo sediet este viac, tak tam sklamal. Vyhral 15 F v Gomse (Alpen Cup) a aj sprint F v ramci toho isteho podniku. Lenze v oboch pripadoch bola konkurencia miziva - zvacsa omladina - v prvej 9 boli len dvaja z rocnikov starsich ako 1998 (Klee 1996 a Maltsev 1993). Nevyhral ani len Q (bol 5.), takze za tie kurzy, ktore SK prinasaju, nepredstavuje nic prekvapive. Pacil by sa mi Jay, ako som spominal, kedze jemu tieto sprinty sedia ako uliate - mazany zavodnik, skvely pohyb v baliku (minuly rok bola vynimka, kedze som ho hral - zvacsa sposobuje pady druhych, minuly rok padol v QF sam). Pred 2 rokmi 7., inak povedane, dokaze sa dostavat pravidelne do SF aj plnej polnej, s trochou stastia aj do F, takze bez Norov, Svedov a Finov (oproti zenam to nie je az taky rozdiel v skejtovom sprinte). Hediger nic neponuka - domaci, je fajn, ale kurzy na neho nizke a potencial znacne limitovany (+ za tym treba hladat vysledok z Ruky, kde prekvapil v klasickom sprinte). De Fabiani vtip, Musgrave vtip, Clugnet je fajn, ale nie v tych kurzoch, Brugger v poslednom case nevyrazny, Schumacher je ta spominana zlodejina (zaujimavy, ale zlodejina), Cologna vtip, Eisenlauer dlho nic nepredviedol, Grond domaci mladik, Starega dlho nic nepredviedol, dokonca aj na klasike, takze cakat od neho zazraky v skejte? a Novak, kde by som chcel nejake doplnujuce kurzy (nieco a la top12/top20).

Lampic je vyborna zjazdarka, ale skor klasicka - zaujimavostou je, ze nikdy v Davose nebola co i len vo F (najlepsi vysledok 12.miesto z minulej sezony). Faehndrich je nieco ako Kern/Urevc - ist na celo, udavat tempo, ustvat superky, "sprintovat od startu do ciela". Davos je o vhodnej taktike, skvelej pozicnej jazde, v tom Faehndrich zrovna nedominuje. Caldwell je presne stavana na takuto trat, o com svedcia vysledky z minulych rokov. Diggins? Podobny popis ako Young - nizke zavodnicke IQ, prilis hrr, prilis chaba pozicna hra, prilis plytva energiou (a ja mam s nou plany na nedelu, takze skorsi vypadok by mi neprekazal). Nepryaeva najma nema tu idealnu formu, co som uz spominal v Ruke. Ruska je velmi dobra zjazdarka, ale do trochu inych zjazdov (4. a 5. z poslednych 2 sezon, lenze to mala trochu inu formu). Van der Graaff a v Davose jej to prilis nejde (a tazko to vysvetlit). Sorina, tam sa tzv. kuje zelezo, kym je horuce ... Laurent by som hral rad, ale nie v tych kurzoch, co ma T..... Matsokina vtip, Brennan takisto (aj ked mensi), Gimmler je na hrane zaujmu/nezaujmu, Scardoni je skor klasicka, Janatova rovnaky pribeh ako Novak.

UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 12.12.2020, 2:23 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Boby:

Ponuka pomerne solidna, dost posadok zakomponovanych do h2h, vsetky vypisane win/top3 - cakal som to mozno horsie, ak mam byt uprimny.

Friedli ide zasa s pomalsim brzdarom (opakuje sa tak situacia zo Siguldy ... a podla toho si myslim, ze ho uvidime aj v nedelu, aby na dalsi tyzden zasa caroval s Jonesom). Takze s Dvorakom (Nosek + Dvorak ma Igls vyborne vysledky - draha nedaleko CR, ma tu dost startov a najma, je to o kvalitnych startoch, ktore velmi dobre atleticky pripraveni casy mavaju nadstandardne) a aj Gaitiukevichom (v dvojboboch, podla mna, ruska jednotka ... o com svedci fakt, ze dostal Malykh ako brzdara, ktory sa tak postupne presuva z jednej ruskej posadky do druhej ... podla toho, ktora hra zrovna prim). Mlady Rus v Igls vyhral Europsky pohar v minulej sezone a je to mozne prekvapenie zavodu (nielen v spominanych h2h ... s Friedlim/Stulnevom).

Otaznik visi nad duom Hall/Maier. Hall s Gleesonom, s ktorym tu sice pred 2 rokmi tak nezaziaril (ako o rok neskor s Cackettom, s ktorym bude startovat v nedelu, avsak spolu mali lepsie starty voci Nemcom/konkurencii). Hall je vyborny atlet, klasicky borec do dvojbobov, ale v poslednych tyzdnoch bojoval so zranenim clenku. Pred 5 dnami na instagrame napisal, ze to este nie je uplne stopercentne (takze ja sa pytam, ci to bude stopercentne zajtra v zavode). Hall je tak v mojich ociach schopny utocit na bednu, ale aj byt v prepadlisku dejin. Domaci Maier je nieco podobne - tam je otazkou, ci je takisto konecne stopercentne zdravy (co on malokedy) a ako je na tom fyzicky (v minulosti mu to doma slo aj v dvojkach, t.j. starty boli konkurencieschopne a jazdecky je celkovo skvely a doma este lepsi). Ak ale na starte stratia dost, v Igls to uz nedozenie.

Ale ... Friedrich by mal byt jasny (a cakal som na to, aby som to pohadzal do nejakych akoviek, vid spominane Francuzky v biatlone apod.). Start je alfa a omega a on je najlepsi starter spomedzi pilotov. Okrem toho mu trat sedi - nenarocna, nedaleko nemeckych hranic ... aj jazdecky to tu zvykne kosit. Lochner by mal byt druhy, ale ruku do ohna by som za neho nedal (stale je to Lochner, ktory obcas dokaze nezmyselne chybovat). A ja sa cudujem, preco je taky vysoky kurz na Kibermanisa, ked s Miknisom (startuje aj v sobotnom zavode) bol doma druhy a prehnal aj dominantneho Friedricha. V 2.zavode biedny brzdar a tomu odpovedal aj vysledok. Toto je trat o startoch a Lotys je spolu s Nemcami top3 v tejto oblasti. Otaznik visi nad Britmi a ako som pisal, nad domacimi, ktori na starte rozhodne budu stracat, otazne je, ci to bude napr. do 1 desatiny alebo viac. Hafer sice dostal noveho a lepsieho brzdara (Rasp), ale ja si skor myslim, ze v nom samotnom bude problem + v treningoch to ani jazdecky nebolo ono (v Sigulde evidentne jazdecky porazal oboch krajanov, tu to vyzera presne opacne, co s horsimi startami je problem).

Neriesil som BIB, aj ked dnes trat nedrzala uplne dokonale. Viem, ze Friedli (a aj Vogt) maju nizke BIB a Dvorak/Rus relativne vysoke, ale zrovna teraz si to tymto nechcem zbytocne komplikovat (ked nema snezit a ma byt okolo nuly).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.12.2020, 2:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

K dnesku sa radsej nevyjadrujem (a ak sa budem, tak rozhodne az pocas dalsieho tyzdna v ramci pripravy na buduci vikend).

///

Boby:

Dnesny zrejme hlavny vyjeb (Friedrich) sa da do 2.zavodu vylozit rozne, ale radsej to necham tak. Zaujimave je, ze bookies su na Tipaci ucenlivi - sice aj cvicenej opici to ide rychlejsie, ale podstatna je zmena trendu (uplna deziluzia vs snaha hladat aspon aku-taku logiku).

Co som zahral? Ono je to vzdy vidiet, pretoze do 5 minut po zahrani pride uprava kurzov (takze to neprebieha stylom okamziteho dropu po schvalovani, ale je to naviazane na urcity cas za ktory nemam sancu spisat ani 2 hole vety, ked to trochu zvelicim). Suboj dvoch Lotysov Berzins/Melbardis, kedze Berzins s tradicnym partakom Nemmem, Melbardis s Bebrissom (ktory ako dvojka jazdil na uvod prave s Berzinsom), aj dnes bol Berzins rychlejsi + zajtra (a la dnes, ale lepsie sa pise zajtra) bude mat Berzins 5 (namiesto 8) a najma Melbardis 15 (namiesto 2). Trat rozhodne spomaluje pocas jazd (co dokresluje aj 2.kolo pre najnazornejsie stvarnenie) a desatinka rozhodne potesi.

O cvicenej opici som pisal z dovodu Vogta/Friedliho. Je vidiet, ze zrazu beru dvojbob ako dvojicu a nielen pilota (co je posun). Na strane druhej, nie je to az takto jednoduche. Friedli bude lepsi a Vogt by mal byt horsi (ide Gyger a nie Knuser, takze az taky prepadak to byt nemusi). Mam trochu pochybnost ohladom Friedliho (zahral som niekam Dvoraka s nim ... aj z dovodu, ze zajtra nebude mat Friedli az take nizke BIB + Dvorak dokonca lepsie nez dnes a znova pojde s Nosekom - ked sa dari, netreba nic menit a naopak treba kut zelezo, kym je horuce). Ale proti Vogtovi hram aj Berzinsa (aj Gaitiukevicha).

Zahral som si aj dvoch Talianov - maju rovnakych brzdarov, podobne pozicie na starte 1.kola, takze nevidim dovod, aby sa situacia nezopakovala. Nie je tam ziadna pridana hodnota, ale toto je trat, kde rychlejsi bob na starte by mal byt aj prvy v cieli (Baumgartner je skusenejsi a lepsi pilot, ale tu nema moc priestor, aby sa to pri horsich startoch v cieli vyraznejsie prejavilo). Skusil som aj Heinricha proti Maierovi - obaja maju druhych (u Frantika snad aj tretich) brzdarov. Maier ma dnes sklamal a Frantik tu cisto jazdecky predvadza velmi dobre jazdy (a nejako si neviem predstavit, aby treti brzdar bol vyrazne horsi nez druhy). Frantik o kusok nizsie BIB, Rakusan o kusok horsie ...

A taktiez som niekam hodil znova Dvoraka, tentokrat proti Hallovi. Hall je pomerne zlozito uchopitelny. Na jednej strane pojde s Cackettom, s ktorym tu minuly rok bral 2.miesto. Na strane druhej by s Cackettom mal mat horsie starty nez dnes (on to 2.miesto dal aj s vylozene priemernymi startmi). Mam pocit, ze minuly rok to bolo dost o novej technike, vybornom materiali. A cisto z dneska mam pocit, ze material ma rovnaky a teda horsi nez pred rokom. Dvorak bol s horsimi startmi pred nim a pritom startoval podobne neskoro v 1.kole ako Brit (s podobnymi rychlostami v cieli, co je najjednoduchsi znak kvality jazdy v kombinacii s kvalitou materialu).

///

Bezecke lyzovanie:

Brennan si vyhra sprint, takze sa nemozeme cudovat, ze zrazu je 1.favoritka zavodu na 10km F. Zahral som Diggins, Stadlober a aj Brennan (kedze @3,0 na Tipsporte vyzeralo este relativne stravitelne). Trochu to pripomina dnesny biatlon - Diggins/Stadlober predstavuju Daleho/Claudea (a to ich mam zahrane na Pinne, kedze inde kurzy, kym to SK opisali od bet365, dost dropli) a Brennan Jacquelina. Je v tom dost penazi a pokryte mam vacsinu realnych moznosti, aby ma ... (radsej to ani nebudem dokoncovat).

Neverim Sorine, neverim prilis ani Nepryaeve, ale proti Sorine by som tych uvodnych @3,0 (co bolo na bet365) hral velmi rad. H2h na Tipaci v zmysle toho, co som napisal - Brennan/Sorina (alebo aj Diggins proti Ruske), Stadlober/Nepryaeva, Claudel/Hennig (a prip. aj Comarrella), Razymova/Stupak, Claudel/Razymova ... V akovkach Stadlober top6, Claudel top10.

Muzi? Zahral som @9,0 Manificat a to ani nie z dovodu, ze som presvedceny, ze vyhra, ale z dovodu, ze ked ma mat sancu na vyhru, potrebuje dobry zaciatok (je to jeho styl zacat kvalitne a trochu stracat dych v zavere). @9,0 je lepsie nez na bet365 a inde, zaroven sa s tym da pracovat na livku (kde si vacsiu sumu tak rychlo live nenaklikam). Manificat ma 33, ide z hlavnych favoritov ako prvy, zaroven je dost pravdepodobne, ze magicke cislo bude znova 23, takze neparne cislo nenasadenych borcov (co je zrovna Manificat) natrafia na trati na niekoho z nasadenych (v jeho pripade 56 - Dobler - t.j. ziadna slava a kvoli tomu to ani nehram, pochopitelne). Celkovo ani v zenach a ani v muzoch to tradicne davoske spolcovanie do dvojic/trojic/vlakov nebude prilis na programe dna (mensia sirka pola, ktora je viac-menej v sebe, kolo ma 5km, takze v zenach to len lizne mena ako Diggins a Nepryaevu, v muzoch to bude podobne a to aj kvoli cislu "23".

V plane v muzoch je zahranie Spitsov live, ktory ked rozbehne solidne, tak je vysoko pravdepodobne, ze bude blizko vitazstva (tu vzdy silny, sice po prekonani koronavirusu, ale ... v Gomse pred par dnami 2. za Maltsevom, co je taky vysledok, ktory moc nepovie, ale dava prislub lepsich zajtrajskov). Do livka je dobry aj Cologna (tiez ma tendenciu zrychlovat), Musgrave, Belov ... Naopak Melnichenko je skor ten, ktory zacina rychlo (ale nema to prilis kurz a Manificat predstavuje trochu viac hodnoty, najma vdaka tajomnu, kedze nezavodil v Ruke). Bolshunov vytvara dost hodnoty, takze sa s tym da vdaka nemu pracovat (na rozdiel do zien, kde je najvacsi problem sirka ... a ked uz nie je, tak ochota vypisat niekoho ako Urevc napr. a Talianky typu Brocard/Debertolis/Franchi).

///

Biatlon:

Cakam na kurzy a vsadzat budem gro az rano. V podstate som verny menam zo sprintu s tym, ze Preuss je uz bez hodnoty. Lepsie vyzera Wierer, samozrejme Simon a netreba zabudat na Hauser.

Muzska stafeta? Je to nalajnovane na livko - @2,4 je bieda na FRA a aj ked si myslim, ze vyhraju, vsadit to nemozem, resp. na livku by som mal dostat lepsi kurz/lepsiu situaciu za podobny kurz. Ako to na livku vsadim, to je vo hviezdach, ale to neznamena v tomto pripade, ze oblozim za 200-300 eur @2,4 prematch (a Guigonnat na 1.useku to odstreli). Paci sa mi RUS/AUT dvojica, ale kurz z bet365 ine SK zatial nemaju a nebude mat ani T.....

///

Alpske lyzovanie:

V zjazde tapem, fakt sa mi nic vylozene nepaci a ak nieco, tak asi Clarey, mozno Kilde. Tu je zaroven zlozita otazka, ci bude vyhodne mat nizke BIB, stredne vysoke alebo velmi vysoke ... Preco? Cez noc bude nadalej snezit a teda sa da ocakavat, ze podklad bude znova trochu maksi. Zaroven ale vo Val dIsere mrzne a je tu tak dobra sanca, ze sa idealna stopa ujazdi a vyssie cisla budu zrychlovat (ak budu presni a pojdu po rychlej stope predjazdcov). Aj dnes sme mohli vidiet, ze ti, co vymyslali vylozene blbosti a boli extremne agresivni, tak jednoznacne utreli (Kilde, Jansrud, Odermatt a dalsi). Ale, je tu tiez sanca, ze sa ten kopec zacne rozbijat, vyjazdia sa v maksej vrchnej vrstve rozne seky a diery a bude hotovo ... Znova zavod na livko s tym, ze snad to nebude ako dnes (Mauro prisiel, videl ... a prakticky hned po dojazde aj zvitazil).

Druhy obrak a pozdava sa mi Holtmann ako lider po 1.kole. Dnes vypadla, pritom dovtedy isla solidne (a v brankach, ktore su proti jej naturelu - zatocene, blizko u seba, zaludne ...). Zajtra SUI/SVK kombo trenerov, takze ocakavam daleko plynulejsie rozmestnenie bran, rytmicky obrak, vacsie medzery, mozno aj celkovo menej bran nez dnes. Pacila by sa mi aj druha Norka, ktora vypadla (Stjernesund?), ale o tej SK u nas ani nechyrovali.

Cakam, ze dnesny napor Rakusaniek totalne pominie a do hry sa vratia Norky, vo vacsom pocte Talianky (Goggia/Brignone), Vlhova tiez nebude nahnevana, prave naopak a netreba zabudat na Gut. Ohladom Hector asi status quo, resp. stratilo to akukolvek hodnotu a nie je dovod si mysliet, ze to bude lepsie (ale nemalo by byt ani o moc horsie ... s tym, ze niektore favoritky sa zlepsia, vid Vlhova/Brignone apod.).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 13.12.2020, 17:06 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Nic mi nevyslo (citajte tak, ze nic velke - vyhra Simon, top3 Hauser (a ani top6, ked uz), Claudel top3/top6 (a Brennan, aj ked to nebolo najhorsie, tak financne bola predsa len horsie ohodnotena + kurz @3,0 prave stvarnuje to "nic" - na malom kurze prematch nemozem zbohatnut (a samozrejme, v sucasnosti ani live), Manificat/Spitsov/Parisse nedali to "nieco navyse" (top3/top6) ...), avsak ten "akovkovy" material dnes podrzal (= ziaden Friedrich, ziadna Caldwell ...).

Nasli sa nejake nedorazy, vid fakt zbytocne zahrani Taliani proti sebe v boboch (to som si v podstate uz dopredu pokarhal aj tu pri analyze, takze sa fakt mozem hnevat len na seba ... aj ked, aj zly tip moze obcas vyjst xD) a nie zrovna zvladnute livko pri biatlonistkach (hlupa poistka top3 Simon, nevyplatene Wierer/Simon aspon pre par eur v case, ked ich sancu na vyhru boli v rovine teorie ...).

Livko skoro nebolo - v tom zjazde platilo to iste, co prematch - nebolo koho hrat z vysokych BIB, kedze niektori sa pri podobne fungujucej trati (zrychlovanie) umiestnili vysoko v treningu, tych vypisali (a s nizkymi kurzami vzhladom k ich realnej kvalite) a ti dalsi uz jednoducho neboli (Striedinger s Caterom snad ani neboli, Kryenbuhl zrejme tiez). Zeny zrusene (som sa zbytocne skor budil kvoli 1.kolu a zajtra sa budem musiet zrejme znova ... aspon to startuje o 30 minut neskor). Pri bezkach livko na Tipaci - zeny ako-tak a muzi jedna velka nula (poslednych 30 minut tam bolo doslova nic ... ani tzv. snaha predstierat, ze livko funguje). Biatlon livku neprial (ked uz to niekde vyzeralo na suboj v poslednom kole, tak to nedopadlo a ked uz nieco bolo, tak sa to tykalo prematchu (fakt vtipne, ze MB vypise zrazu suboj "o top3" (tak to mali pomenovane) a ja som to zahral skor, nez som mal (z obav, ze uz potom nic nebude) a za vklad vacsi, nez som mal za akychkolvek okolnosti. Takze z toho, ze Simon to dala, som skoro nic nemal.

Ale hej, po tom velmi smolnom piatku a rozporuplnom vcerajsku, som dostal aspon solidnu nedelu. Faktom je, ze za 3 dni mi nevysiel jeden vacsi kurz a neda sa povedat, ze kvoli tomu, ze som bol totalne mimo (primarne sa bavime o biatlone, kde ta uroven nepriazne bola fakt enormna a to som zvyknuty na vselico).

Zajtra to snad dobojujem s druhym obrakom z Courchevelu (lenze asi nebude platit to, co som pisal vcera = ked sa zavod posunie, losuje sa odznova => umysel s Norkou moze byt ta-tam), potom si trochu oddychnem od akychkolvek kurzov a na posledny vikend pred Vianocami sa vratim plny sil a neutichajuceho elanu ... xD

///

2.tyzden z Hochfilzenu a Igls (nemam, uprimne, velke oci ... ale dnesok ukazal, ze aj z hovna sa da obcas upliest bic), presun zien do Val dIsere na rychlostny (predlzeny) vikend, v muzoch VAL GARDENA Cool (tak snad ziadne problemy akehokolvek druhu ... PS: dostal som to, co som chcel dnesnym zjazdom - vacsi vysledkovy chaos sa da len tazko predstavit) a neskor presun do Alta Badie/Madony di Campiglio. Skoky a predvianocna klasika z Engelbergu a bezky budu mat na programu prvy sprintersky vikend z nemeckych Drazdan (v pokracujucej zostave bez severskych gigantov).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2020, 1:44 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Biatlon:

Po par volnejsich dnoch sa zasa hlasim do boja s prehnitymi SK (a medzicasom mi aspon vyplatili americke prezidentske volby).

Zacnem Hochfilzenom a druhym sprintom. V prvom sprinte fungovala vacsina veci, len sa nedostavil vysledok. Takze otazkou bolo, co sa stane s kurzami a ci budu nadalej aspon hratelne alebo to vsetko necham len na nejake male livko/nejaku drobnu akovku na pobavenie.

Druhou temou bolo, ci do druheho zavodu vstupi viac pocasie a ak nie nutne viac, tak akym sposobom. Hlavnou zmenou je tak oteplenie, ked sa teploty cez den splhaju k 10 stupnom (ironiou je, ze sa ma ochladnit akurat v pondelok, teda den po konci vsetkych zavodov).

Clovek teda cakal, ze sa vsetky velke hviezdy natlacia do prvej skupiny a niekde okolo 35 bude z pohladu boja o vitazstvo hotovo. Cuduj sa svete, nie je to pravda. Najma Svedi vymyslaju velke veci a najnizsie BIB z tria ich hlavnych hviezd je 84!! Ani Nori nejdu cestou nizkych BIB, skor to "davaju" na Francuzov z prveho zavodu - BIB od 40 do 60, takze taka zlata stredna cesta. Naopak Francuzi sa striktne nahrnuli v plnej polnej do prvej losovanej skupiny, co mi dava asi najvacsi zmysel, ale v biatlone uz fakt nevylucujem nic (ani to, co sa zda byt ako hlupost).

To, ze to fungovalo minuly tyzden, to ma vobec neprekvapilo, dokonca som s tym trochu pocital. Lenze to oteplenie je oproti minulemu tyzdnu velmi vyrazne a mne ani to pripadne primrzanie nejako casovo nevychadza (s tym, ze na primrzanie musi trat ako-tak vydrzat ... ked z toho bude kasa, tak amen-tma). Samozrejme, dalsou spekulaciou je presolenie trate s tym, ze sol zacne fungovat az o trochu neskor (a Svedi si vysnili, ze zrovna na uplny koniec).

Mne je to v podstate jedno. Som vdacny, ze reprezentacie nazorovo neladia, pretoze mi to dava priestor zarobit na livku. Samozrejme, zarobit na livku s tipmi zahranymi prematch. A ano, som verny tipom z minuleho tyzdna, aj ked pripustam, ze faktor aklimatizacie na redsi vzduch viac-menej odpada. Zaroven su tu vacsie rizika v zavislosti na pripravu lyzi, kde nevhodna maza sa rovna katastrofe. Historicky plati, ze na vyssie teploty vzdy vedeli dobre namazat Francuzi (alebo v drvivej vacsine pripadov), takze ani toto nie je nieco, co by ma malo extremne vyplasit.

Pozitivne je, ze by mohlo byt menej vetra nez v ten smolny piatok (menej vetra by sa rovnalo, skoro s istotou, extremne uspesnemu dnu ...), co nahrava rychlym strelcom, teda mojim pickom. Zasa totiz idem do Jacquelina. @12,0 je vsade - bolo po vypisani @13,0 na betku, ale medzicasom to droplo a SK, ktore opisuju (viac-menej vsetky, kde mozem hrat) uz teda maju o kusok nizsi kurz. Mozem si vyberat, kde to zahram, pre mna je T.... najvyhodnejsi variant (nie su to az take male kurzy, aby mi to nezobrali za sumu, ktoru chcem zahrat ... na MB zaroven nevypisali zatial top3/top6 a moje zahratie by mohlo sposobit, ze zajtra (aj kvoli mne) vypisu nizsie kurzy, nez by inak vypisali (nepravdepodobne, ale preco riskovat, ked tym nemam co ziskat).

Jacquelin ma BIB 23 a jedinym problemom je, ze ide minutu za QFM. Povedzme, ze horsie by bolo, keby isiel 2-3 minuty za QFM, pretoze pocas tohto vzduchoprazdna by SK neotvarali ponuku a ja by som promptne nemohol reagovat na zmenenu situaciu. 1 minuta = beriem ich ako jedneho. Pred nim okrem QFM startuju mena ako Eder/Eberhard (slaby bezec a borec, ktory je, zial, totalne z formy v oboch castiach biatlonu ... a maksi podklad mu bezecky len a len uskodi), Loginov/Eliseev (Rusi marne hladaju formu ... myslim, ze ju najdu, ale az v Oberhofe, najma Loginov), Fabien Claude s BIB 3, ktoreho hram (este sa k tomu dostanem), Hofer (ktoreho napokon hram tiez, podobne dovysvetlim), nevyrazny Rastorgujevs s 1 a novy Nor Andersen, ktory by tiez nemal uplne mutit vitazne vody. Za nim Fak s 27 a Desthieux s 29 (a potom az dvaja mladi Nori s 39/41 - Laegreid/Dale). Takze v podstate az po 9 minutach za Emilienom vyrazi vazny konkurent - vitaz 1.sprintu Johannes Dale.

Claude bral bronz v 1.sprinte - vyborne bezal, rychlo strielal (klasika v oboch pripadoch) a od vyhry ho delil posledny terc. Kurz spadol z 41 (co mi v prvom zavode prislo malo ... suviselo to s tym, ze toto bol jediny Francuz, ktory bol ciastkovo uspesny aj v temnom Kontiolahti - v stihacke bral vyborne 2.miesto) na 15 - co by bolo zrejme malo, keby nemal tak vyhodne BIB 3. Vyhodne z pohladu, ze na trat vyraza ako prvy velky favorit a teda uda ton. Aj priemerny vykon moze stacit k tomu, ze ho SK budu vidiet v lepsom svetle, nez by bolo ziaduce (spomeniem zjazd z Val dIsere a kurzy po dojazde Kildeho do ciela - tazil z toho, ze pred nim nezasiel nikto a on aj s priemernym pocinom vyzeral priam neporazitelne ... pricom sa este cakalo, ze sa trat bude zrychlovat). To zrazu z 15 robi nieco viac, nieco, co by pri BIB 50 u mna stracalo akekolvek sympatie.

Hofer je potom nieco podobne s lepsim kurzom a mensimi moznostami. Ale ... Hofer mal aj v prvom zavode, kde sa trat zrychlovala v priebehu casu, nizke BIB. A aj napriek tomu (a 5 chybam na strelnici ... 750m navyse este nikoho nikdy nepostrcili k lepsiemu bezeckemu vykonu) bezal famozne. Dalo by sa pochopit, keby len rychlo zacal a v poslednom kole zvadol/stratil motivaciu/cokolvek, lenze on mal posledne kolo fenomenalne. A ak nas po 1.sprinte (vzhladom k tomu 2.) stratila jeho odstrasujuca strelba, tak prisla stihacka, menej vetra, len 1 jedina chyba na strelnici a masivny posun z 50.miesta na konecne 17. Kurz okolo 40 povazujem za hranicny, ale ma BIB 9 a dobre doplna hlavnu nadej uvodu zavodu - Francuza Claudea (aj kvoli vybornym poslednym kolam, co Frantika vzdy uplne nezdobi). @9,0 na top3 nebrat ani vo sne, @13,0 z betka, nad tym by som premyslal a asi za drobne zahral, ale @9,0 urcite nehrat (a top6 a ine srandy uz vonkoncom nie).

Pytam sa sam seba, ci zahrat Doella, ci s nim pockat na livko (BIB 69), ci prematch zahrat aspon top3 apod.

Takze miesto QFM hram Claudea a Ebehard som bez nahrady kopol do pr... Ci hrat top3 na Francuzov? Plati to iste, co u Hofera - @4,5 a @5,0, preco nie, aj ked skor ako urcita navratova cesta (ono je tam riziko, ze skore cisla sa neukazu, z nejakeho dovodu, ako ta najpravnejsia volba a aj ked realne top3 vykon predvedu, skoncia 4.-6.). Kurzy nie su take famozne, aby sa toto riziko za vacsie vklady podstupovalo (ked teoreticky tu top3 clovek dostane aj pri tipe na win a vyplateni, ked sa ukaze, ze trat zrychluje/kurz podhodnotili vzhladom k vykonu apod.).

Za uvahu (minimalne) stoji h2h Moravec/Stvrtecky (Moravcovi Hochfilzen chuti menej nez Kontiolahti, Stvrteckemu naopak a menej vetra by mladikovi, ktory sa na strelnici trapi viac nez byvalo obvykle, malo tiez prist k duhu).

PS: Kto chce vediet vklady, tak obaja Francuzi su na vyhru 900eur (cize jeden 60, druhy 75 - to len ako zaujimavost). Hofer je na menej, ale je dost mozne, ze to dorovnam na tu istu ciastku. Doella som zatial vobec nehral. V plane je zahrat aj 1.usek (medzicas po 1.strelbe).

///

Zjazd zeny:

V plane bolo, podobne ako pri muzoch (k tom sa snad za chvilu dostanem) hrat nieco uz pred samotnymi treningami. Kedze ale bet365 nic dopredu nevypisalo (a ze som pozeral poctivo a viackrat), tak som pripravu riesil az za pochodu.

Pre Val dIsere plati, ze pre zeny je to tradicne zjazdarske stredisko, v minulych rokoch sa hojne jazdili aj technicke discipliny typu obrak alebo dokonca paralel. Tradicne, avsak v poslednych sezonach bola casto proti matka priroda = zavody sa rusili, resp. presuvali do inych koncin.

Aj preto plati, ze ...

2019 = nic, resp. sa odjazdil len jeden skrateny trening na zjazd
2018 = absolutne nic
2017 = 2krat SuperG
2016 = musime ist az 4 roky dozadu, aby sme nasli zjazd-special (aj so zjazdom do kombinacie).

Zjazd v 2016 vyhrala Ilka Stuhec a je to aj moj hlavny tip na piatok. U mna je jasna snaha vyuzit faktu, ze tu sa sezona zacina ... faktu, ze svah bude sediet gliderkam pred obrakarkami/technickami. Faktu, ze nie kazdy mal podarenu minulu sezonu, resp. minimalne jej zaver (a po takmer roku sa sily mohli vyraznym sposobom pomenit).

Zrejme aj preto boli SK opatrne, extremne opatrne (nebyva zvykom, ze sa nic nevypise pred 1.treningom). Zial (pre SK), trening im hlavu skor zamotal, nez ju rozmotal a tak do hry vstupujem ja s mojim pohladom.

Ja som sa, uprimne, bal, ze 1.trening to vsetko zhati, pokazi, znici. Nestalo sa, kedze zapracovali Americanky, ktorym kopec sedi, netvrdim opak, ale zaroven platia za treningove typy a zaroven, maju v nohach v tejto sezone zopar ostrych zavodov. Sice len doma a medzi sebou, ale ako vyhoda to zarucene posluzi. Po dvoch ostrych treningoch bude ale tato vyhoda blizka nule a aj keby som si myslel, ze bude jedna z nich v piatok top3, tak to po 1.treningu s tymi kurzami, ktore na ne vypisali, nemozem hrat. Najdeme tam aj mladu Norku, ktora spada do rovnakej kategorie a dnes z tejto plejady vypadla snad len Ester, ktora tiez nerozoznava zavod a trening - vzdy ide naplno (a kopec uz trochu pozna, aj ked nie vrchnu cast ... zda sa totiz, ze sa tu ukazala len minuly rok a to, ako som spominal, sa isiel len 1 trening a aj to zo startu pre SuperG).

Okrem toho, ze Ilka je poslednou vitazkou zjazdu z Val dIsere, tak zaujal ma, pozitivne, aj jej 1.trening. Na rozdiel od muzov bol riadny, v riadnom case za idealnych podmienok, takze absolutne relevantny, minimalne natolko, ako len 1.trening moze byt. Ilka skoncila 14. ... ale prve 2 useky super (podla ocakavania), horsie 2 (podla ocakavania = technickejsia cast), ale nic strasidelne (ked sa pozrieme do roku 2016, v tychto castiach bola 16. a 10. ... dnes 23. a 13.) a v poslednych 2 bola najhorsia (lenze to je cast bez ziadne vaznej techniky, kde by Ilka naopak mala konkurenciu zaryt do zeme + velmi nizka maximalna rychlost v speedmetri (30.! ... cez 12km/h za najlepsou) = neviem, ci tam umyselne brzdila, ci spravila nejaku chybu, rozhodne trivialnu a zbytocnu ... faktom je, ze tu nebude stracat, tu bude rozhodne ziskavat).

Minuly rok bol rokom navratu po vaznom zraneni (uz druhom) a bolo nutne, aby sa do toho postupne dostala. V tom spominanom treningu bola 7. - a technike sa nevyhla, kedze je sucastou SuperG (chybal jej v treningu vrch, kde je silna a ziskava cas na konkurentky). Ku koncu sezony brala 6.miesto v Garmischi, v Bansku by neuspela ani v casoch najvacsej slavy (kopec uplne proti nej ... extremne technicky, kde dominali obrakarky), v Zauchensee 7., v Crans-Montane dvakrat za 10 (dalsi technicky kopec). Ono v podstate s jej minulorocnou formou moze utocit na top3 ... ak je na tom o kusok lepsie, na tomto kopci je medzi top3 hlavnych favoritiek (Goggia a C.Suter?) a 1.trening tomu nerozporuje (ako som vysvetlil).

... a kto dalsi? Na prve 2 nie je hodnota - dnes zasli solidne (Goggia dokonca vyborne v druhej polovici), maju svoje meno a neda sa proti tomu povedat ani n. Potom tam mame spominanu uspesnu trojicu z prveho treningu, rozne obrakarky, ktore zrovna tu nemaju vela sanci na vyraznejsie presadenie ... Ledecku, ktora dnes bola uplne mimo, kopec moc nepozna a aj keby jej teoereticky mal sediet, tak za @26,0 je to vysmech do tvare.

Dalsie zaujimave mena tak su - Gisin @51,0 - Puchner @51,0 - Weidle @67,0 - Siebenhofer @81,0 - Scheyer @101,0. Vsetky tu maju nejaky zaujimavy ciastkovy pocin z minulosti, zaroven vsetky radim k tym zavodnickam, ktore by tu mali byt, uz len cisto teoreticky, silne. Kurzy zaroven vyzeraju velmi lakavo. Pri Gisin a Siebenhofer vieme o forme z inych disciplin = su na sezonu dobre pripravene, vo forme, co minuly rok uplne neplatilo (u Gisin trauma s bratom, u Siebenhofer rozne chripky a ine problemy tohto razu).

Siebenhofer pritom rok predtym zazila svoju o parnik najlepsiu sezonu - vyhrala oba zjazdy v Cortine, 3.miesto brala v Garmischi a vo Val Gardene (dufam, ze vidite tu podobnost - vsetko zjazdy pre echt "zjazdarky"), 7.miesto v Aare na MS (a vyhrala zjazd do kombinacie) ... Vtipne je, ze v case obrovske formy skoncila po MS v zjazde v Crans-Montane na tragickom 23.mieste. A tym sa dostavam plynulo do minulej sezony, kde trochu nedava logiku uvod (a mozno dava, len si nepamatam okolnosti) - Lake Louise je kopec, ktory by jej mal sediet. Potom vyhrala ten spominany trening vo Val dIsere, vyhrala aj trening v Zauchensee, ale v zavode z toho bolo len 11.miesto (4.miesto v SuperG do kombinacie), prekvapila 2 vysledkami okolo top10 v zatocenom Bansku a potom prisli galeje (v Ga-Pa, kde jej to sedi vobec nenastupila a az do konca sezony sa to s nou tiahlo - malo energie, neoblubena Crans-Montana, v La Thuile len technicke SuperG). Kurz @81,0 je mimo (a to ma Unibet na vsetky mnou spominane zvacsa este lepsie kurzy nez konkurencia - t.j. najma bet365, od ktorych to opisuje zvysok). Ak je kurz z jedneho treningu (kde zdaleka nebola taka marna ako napr. Ledecka ... kopec dobre pozna, sedi jej ...), kde skoncila 19., tak to nechapem. Ak je to kombo trening+minula sezona, tak uz skor, ale stale je to znacne mimo akukolvek rozumnu mieru.

Gisin? Nikdy nevyhrala SP, to je trochu memento, ci ma hodnotu @51,0 alebo nie .. (oproti Siebenhofer mi tie kurzy nepridu az tak mimo a to aj z dovodu, ze v discipline zjazd nebola na konci sezony top3 ako Siebenhofer (a to si nie som isty, ci nahodou nevyhrala ...) a dnes v treningu skoncila az 32.). Ale ... zatial je to najlepsia (alebo najvyrovnanejsia, ked chcem byt korektny) lyziarka sezony, kedze jej najhorsi vysledok je 8. (co je zaujimave, ked 3 zavody z 5 absolvovala v obraku - jej donedavna najhorsia disciplina vobec). A po druhe, v minulosti najdeme viacero prikladov, kde Gisin v treningu zhorela ako fakla a v zavode ako Fenix povstvala z popola.

Oblubene Lake Louise 2017 - treningy 35/38 a zavody 8/3. Ga-Pa trening 25. a zavody 14/5. Cortina 2019 - treningy 33/27, zavody 14/7. Zauchensee 2020 - treningy 37/12 - zavod 3. Zaroven mozeme vidiet, ze ma podia z LL (dokonca 3) a z Altenmarktu-Zauchensee (a 5.miesta z Ga-Pa a z Cortiny - vsetko echt zjazdarske nastrahy). Zaroven tu pred 3 rokmi brala 5. a 10.miesto zo SuperG (pre nu daleko horsia disciplina na profilovo vyhodnom kopci). Samozrejme, mozeme pochybovat o tom, ci sa v offseason nezmenila ako lyziarka, ale podla mna sa cit pre sklz nestraca, len pridala do repertoara trochu viac techniky a vybrusila stredny obluk.

Dalsie Rakusanky, tam uz je to horsie a su to viac criepky nez tolko dovodov, ktore som uviedol pri prvych 3. Weidle zasa dnes nedokoncila - a ja sa pytam, co za tym bolo (nenasiel som to), kedze v rovnakom useku nedokoncili vsetky 3 dalsie Nemky na starte (neverim na nahody). Kira ten trening isla velmi dobre a kopec jej dozaista bude sediet (aj ked nemame ziadne vysledky z minulosti - na kopci sice parkrat zavodila, ale kedze je rocnik 96 a prerazila do spicky az v predminulej sezone, je logicke, ze z Val dIsere jej top vysledky chybaju). Ked sa pozrieme na jej najlepsiu sezonu pred 2 rokmi, tak ... LL 3. a 11., Val Gardena 8., Cortina 8. a 4. a doma v Ga-Pa 3. - zo zjazdov, ktore jej musia sediet mala 2 podia a len raz (tesne) bola mimo top10. Na minulej sezone je zvlastne len to, ze nemala podium + Bansko (v dobrom ... 6. a 8., to by som pred zavodom nepovedal), bieda doma v Ga-Pa a nezvladnuty zavod v Zauchensee (po vybornych treningoch).

///

Zjazd muzi:

Skratim to, pretoze som sa az prilis rozpisal pri zenskom zjazde.

Tu som hral uz pred dneskom (aj som bol pripraveny to spisat, ale potom som zbadal, ze sa start odklada (kvoli hmle) a uz som si fakt myslel, ze cely trening zrusia, kedze predpoved ani na dalsie hodiny nebola priazniva ... napokon sa trening odohral, aj ked v skratenej verzii).

Mal som spisane 4 mena - Jansrud, Bennett, Franz a Ganong. 3 som zahral, tretieho som chcel, ale Doxx mi ho nezobral (a na MB ho mali dropnuteho, takze som sa im na to vykaslal). Prvych 2 aj z dovodu, ze radi (toboz tu) jazdia velmi dobre treningy. Po druhe, ze toto je ich oblubeny kopec - celkovo sa tu vzdy darilo enormne Norom a Amici (Nyman, najma) su na tom velmi podobne. Obaja naplnili tento moj predpoklad a tak kurzy dropli (top3 na Bennetta nemam zahranu, ako by som si predstavoval, ale pravdou je, ze nic viac som urobit nemohol, takze s tym dokazem zit).

Ganongovi kurz podrastol - ten obcas zajde aj trening, ale nie je to pravidlo ako u prvych dvoch (takze som nieco aj dnes uz prihodil). A Franz, chvalabohu (aj ked v treningu takisto vyborny) moc nedropol, zo 41 na 34, zial, ani u neho nemam top3 (na MB to dropli na 7, T.... spi a nevypisal nic, takze tak). Pri Franzovi si tu top3 vycitam, tam moznosti boli, ale fakt ma nenapadlo, ze to dropne (a kurz na win nie, cuduj sa svete). K tymto 4 som dnes pridal Kryenbuehla (bol moj plan uz pred 1.treningom, kedze som pocital s tym, ze bude skor niekde vzadu).

Planoval som, ze zahram aj SuperG v predstihu (aby nahodou treningy neovplyvnili aj tuto disciplinu) a ukazuje sa, ze som to mal urobit, kedze po 1.treningu sa kurzy uz viac neobjavili (= asi sa objavia az po druhom). Tu nebudem nic prezradzat, kedze ponuka nie je a nikomu by som tym neprospel.

///

Odo mna vsetko, zatial. Zajtra sa ide po obede biatlon a rano obidva druhe treningy zjazdu, pricom oba su live dostupne (minimalne by mali byt, vid Schedule) na ESP (takze budem sledovat a vecer zhrniem vsetko to, co som sa dozvedel).

PS: Niekto mi dropol Stvrteckeho, takze by som to asi uz nemal odkladat.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 17.12.2020, 22:58 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Dnesny biatlon za moc nestal, pritom s trochou stastia to aspon mohlo dopadnut okolo nuly (co by som asi bral ...).

Ono to vyzeralo dost podobne ako minuly tyzden s tym rozdielom, ze tentokrat uz neislo o velke peniaze, tipy neboli (a ani byt nemohli) take dobre a ani zvysne faktory nezahrali tak, ako by sa hodilo (Frantii uplne nenamazali, Nori naopak, k tomu boli najlepsie zasa cca tie stredne cisla (40-60) ...).

A ako som pisal, nic z toho by neprekazalo, kedze cele livko je vzdy o pozicii, v biatlone zvlast. Lenze to by museli Frantici dat aj druhu nulu, lenze to by som asi od nich chcel privela ... Pre uplnost, Jacquelin aj s tym podstatne horsim bezeckym vykonom (nie nutne jeho chyba, resp. z vacsej casti urcite nie) a nie zrovna rychlou strelbou (1.rana v lezke po vyse 18s a kostrbata stojka, ktora aj tak neviedla k 5 ranam do cierneho) bol po 2.strelbe vo vedeni (cize zdolal vsetkych 22 superov pred nim aj s jednou chybou) a kurz na livku bol @7,0 (cize sa aspon dalo toto vyplatit bez vyraznejsich strat - co bolo po hriechu jedine, co "vyslo", resp. kde som dostal nejake peniaze spat). Teraz si predstavte, ze aspon ten Jacquelin da aj druhu nulu ... ano, kurz by aj cez vsetky ine problemy padol niekam k @2,5 (vyplacal by som aj tak, ale so ziskom, ktory by pokryl vsetko ostatne ... resp. by mi vysla trojica so Jacquelinom a bol by to mierne plusovy den). A to nehovorim o tom, ze by to vytvorilo zivnu podu pre hranie Laegreida s Dalem (uz v tu dobu boli vyrazne rychlejsi na trati nez Emilien a snad mali aj po 1.strelbe + vieme, ze Jacquelin posledne kola nedava + bolo zrejme, ze Francuzi nmaju idealne lyze/Nori naopak ano). Tym chcem povedat, ze aj pri 2 nulach Francuza bolo jasne, ze ten zavod nevyhra, ale SK by si to mysleli (viac nez je zdrave) a na dvoch Norov by neboli kurzy 2,5/3,5, ale 4-5 (aj ked by bol dost problem ich vcas a rychlo zahrat - hral by sa najprv Laegreid, uz len z dovodu, ze mal naskok a rychlejsie striela a ak by bol Dale na kontakt po 2.strelbe, tak by sa zahral on ... co je dalsia skoda, kedze byt Dale pozadu po strelbe do 12s, hram okamzite Daleho (vo velmi dobrych kurzoch, kedze dovtedajsi trend medzi nimi v behu + obrovsky naskok).

///

Zjazd/SuperG:

Treningy toho moc nepriniesli.

Ja som sa vcera este pekne domotal pri hrani tych dalsich mien (mimo Stuhec), kde som najprv pokusne zahral jednu (na ktorej mi nezalezalo az tak), to preslo (resp. kurz nedropol a dalo sa hrat znova po 5 minutach) a potom som hlupo zahral len top3 na ostatne (samozrejme, droplo to a ja som tak zostal bez zahratia vyhier). Nedopadlo to najhorsie - mierne dropla Siebenhofer, vyraznejsie Puchner (ale tej moc neverim na vyhru, resp. bolo dopredu jasne, ze v samotnom zavode pojde ako jedna z poslednych realnych hrozieb v boji o elitne priecky - bude more casu ju zahrat podla situacie za podobne kurzy, ake boli pred 2.treningom). Gisin isla nahor, Weidle spadla (v tom istom mieste, kde sa objavilo DNF aj o den skor) a Scheyer na uplne top vysledok zrejme v sucasnosti nema.

K uplnej spokojnosti mi chyba horsi prejav Breezy Johnson - ano, isla na 120% a prakticky dokonalu jazdu, ale naskok na konkurenciu je znacny a ten jej treningovy cas je na hrane vitazneho v zavode. Chyba mi trochu lepsi vykon od Stuhec, kde to nebolo zle, ale v dolnej pasazi (ked uz som to mal vsadene) som chcel vidiet viac.

A potom sa mi nepaci rozlozenie mien, t.j. BIB. Prva 5 nestoji za nic - a pritom napr. Bassino ma od SK stale dobru reputaciu, takzej smutne, ze na cisle 6 je zrovna Goggia, asi najvacsia favoritka zavodu. Problem je, ze je to Goggia a ze je na nu kurz @4,0. Keby to bol niekto spolahlivy, tak fajn, mozem to polahky zahrat prematch/ciastocne live s tym, ze Goggia bude po dojazde vyzerat ako jasna vitazka (ked jazdu zvladne solidne), co podobne ako pred tyzdnom na tom istom mieste, nemusi byt uplne pravda. Pred tyzdnom, samozrejme, na zrychlovanie trate bolo daleko viac dovodov, teraz by to malo byt podstatne viacej spravodlive (t.j. nebude casom ani spomalovat, ale necakam ani zrychlovanie, minimalne nie take, ktore si clovek vsimne volnym okom). Goggia je ale schopna vypadnut kedykolvek a kdekolvek a kedze je to niekto s kurzom @4,0, aby som vyhral solidne peniaze, musim do toho najprv vlozit relativne vysoky vklad. Toto nie je situacia, kde sa da cakat na jej jazdu (to by platilo, keby pred nou islo skryte skvele meno, ktore je SK podcenovane ... napr. Stuhec/Gisin apod.).

Skoda, na mieste Goggie by som potreboval Stuhec a bola by to parada. Zvysok po Goggie bude podstatny az vtedy, ked to Goggia nezajazdi nejako extra dobre (t.j. pomerne daleko za dnesnym casom Americanky). Potom tam je Ramona - Ilka - Gisin, sice medzi nimi aj Corinne Suter so Schmidhofer, ale ani jednu neradim na roven s Goggiou.

Valuebet po 2 treningoch? Gisin. Dnes mi pripadala, ze ako jedina chape vyznam slova "trening". Nulova agresivita, avsak krasna stopa a pri fakte, ze sa ani nespotila, zasla este relativne pekny cas. Samozrejme, bral by som, keby mi to sama potvrdila, ale nasiel som aspon nieco po poslednom GS, kde sa vylozene nevedela dockat prveho zjazdu sezony (prveho po 10 mesiacoch, ako sa sama vyjadrila). Hrat sa da vselico - vcera som vysvetloval, ze to nie je prvykrat, resp. ze Gisin nepatri k treningovym hviezdam (a teraz ma nabitu sezonu a este mat bude, takze nema jediny dovod ist naplno v treningoch zjazdu na pre nu znamej trati). Zahral som top6, este si trochu prilozim top3 (a vyhru asi budem musiet zahrat tiez ... aj ked som spominal, ze Goggia trochu hati plany na lepsie vyuzitie).

Inak hram h2h presne podla toho, co tu pisem - na jednej strane moje mena, na druhej strane Talianky (mimo Goggie), hviezdy treningov (Americanky/Vickhoff Lie), Vlhova. Potom su tam neutralne spolahlive mena typu Schmidhofer. Trochu menej sa mi paci h2h Gisin/Curtoni po tom, co som cital, ze Curtoni to dnes trochu vypustila, kedze sa necitila zrovna pri sile (ale hratelne to je aj nadalej, len uz to nie je taky zazrak ... Curtoni totiz nie je "obrakarka" a aj ked jej SuperG sedia viac, stale plati, ze tu v minulosti dokazala byt v zjazde tretia).

///

V muzoch SuperG a potvrdilo sa mi, ze som aj toto mal hrat dopredu. Najma ked vidim, ze Franz ma BIB 4 a okolo su odpadni borci (a skryto odpadni, vid Paris s BIB 1). Ono ani tych @21,0 nie je najhorsich, ked sa to berie ako tip na livko, ale ked clovek vie, ze mal mat @101,0 a kvoli vlastnej hluposti ich nema ...

Paci sa mi potencial Allegreho s BIB 2 (a dobry kontrast proti Parisovi a ciastocne Feuzovi, ktory ale nema taky kredit v tejto discipline ... pravom). Potom Franz, Mayer, Sander ... Caviezel so 7, ale so zlomenym prstom, takze je skor niekym, proti komu sa oplati hrat.

SuperG postavi rakusky trener, primarne pre Mayera s Kriechmayrom, dovolim si tvrdit (co ma trochu upokojuje pri Franzovi ... takze asi tu trat chcem najprv vidiet a potom mozno zahram live aj toho Franza). Hlavna naloz ale prichadza az od 12 (moj Clarey), 13 ma hlavny favorit Kilde a 15 jeho krajan Jansrud.

Na SuperG som uz dopredu mal vyhliadnute 4 mena - Kilde, Clarey, Franz, Ferstl. Kildeho z dovodu, ze na zjazd bolo @4,5 a na SuperG @6,0, pritom je v SuperG mozno vacsim favoritom nez v zjazde (alebo rovnakym). Ten rozdiel nedaval zmysel a suvisel s vyhrou Caviezela v poslednom SuperG (lenze tem ma zraneny prst, takze ...). Clarey? Tam to bolo podobne - 15 na zjazd a cez 40 na SuperG, pricom som pochopil, ze Clarey potrebuje zavod okolo 1:30 (cokolvek okolo 2 minut, nebodaj nad, je problem - nie z pohladu, ze skonci niekde vzadu, ale v zavere, pokojne aj v useku, ktory mu charakterovo sedi, straca strasne vela casu na najlepsich). Takze ak ma niekde vyhrat (k comu je v poslednych 2 rokcoh pravidelne velmi blizko), tak to bude SuperG alebo kratsi zjazd (Kitzbuehel je favorit). A vo Val Gardene je to pre glidera, nie je to dlhe, je to sice SuperG, ale tu to nema prvky obraku (skor je to hybrid medzi SuperG a zjazdom). V minulosti tu bol 4. s BIB 50, 7. a to skoro celu karieru v SuperG nejazdil zhola nic (vsak som donedavna hraval kruto proti nemu, ked mu vysiel zjazd a padli kurzy na dalsi den u SuperG).

H2h proti Ganongovi sa mi paci moc - je v tom zakomponovany prepadak Clareyho (v hornej casti extremne chyboval), zazracne 4.miesto Ganonga a to je viac-menej vsetko. Ganong nie je technik, nema rad SuperG ... tu samozrejme, nieco solidne zajst moze, ale celkovo tie kurzy po jeho 4.mieste su nadalej mimo (4.miesto v SuperG je jeho karierne maximum). Nemusim tu ani moc pisat, ze to SuperG bolo skratene, vo velmi specifickych podmienkach s velmi obmedzenou viditelnostou, jednoducho nic, podla coho sa da urcovat kvalita a nekvalita, resp. forma a neforma.

Samozrejme Nori proti Caviezelovi (aj ked Dejvo neprekrocil svoj tien, takze doporucujem Kildeho) a Rakusani proti Parisovi (idealne Kriechmayr, ale ani Mayer neurazi). Hrat sa da aj Franz s Feuzom.

///

Biatlon:

Je dost mozne, ze nebudem hrat vobec nic. Vsetky elitne zeny v 2. nasadenej skupine po vzore dnesnych muzov (bolo evidentne, ze mat BIB okolo 40 je ideal a podmienky budu veeelmi podobne). Ponuka 5krat zrecyklovana, moje picky stratili po dobrych vysledkoch (ale nie dostaotnce dobrych na vyraznejsi profit) na hodnote (Simon ma takmer patinovy kurz oproti sprintu pred tyzdnom). Tym, ze je pole natlacene na sebe, odpada moznost hrat tendencne prematch na niekoho, kto z kraja povedie, takze to vidim max. na nejaku rannu akovku (ak vobec).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 18.12.2020, 13:05 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Sam seba sa pytam, ako na tom alpskom lyzovani vlastne mozem byt v pluse bez plnohodnotneho livka? Dnes totiz zasa minus a to mame na programe priaznive discipliny v priaznivych strediskach ...

Samozrejme, ked Stuhec skonci 4., Kriechmayr spravi hlupu detinsku chybu a kvoli nej neda ani len toho Parisa a ja napr. vobec nezahram Kildeho (ktory vyhral), tak uz to take prekvapenie nie je.

K tomu h2h, ktore sa mi tak pacilo a zjavne pravom, sa v akovkach nezhodnotilo (napr. kvoli Kriechmayrovi) a aj ked kurz povyskocil (nelogicky) rano, tak som to solo moc neoblozil.

Livko? Hral som Goggiu, ale zjavne som to nevyhodnotil najlepsie (boli tam problemy, ale cas bol solidny - taky, ktory by mal stacit). Podcenil som Suter, ktoru som nemohol hrat prematch (ona byva v treningoch silna a ked uz nebola, tak @8,0 nedavalo prilis priestor na chybu + isla po Goggie, takze sa nedalo vyuzit ani to, co s Taliankou - aj ked nezajde nic moc, pojde to vyplatit bez akejkolvek straty, kedze superky pred nou su viac-menej nulove). Napokon to nebol az taky problem (situacia mam zahranu Goggiu za nieco, prehram a potom naklikam Suter v zaujimavom kurze ... asi vyhra Talianky by bola lepsia (s mensim rizikom velkej prehry, kedze v hre bola stvrtina vkladov oproti zahraniu Suter po Goggie), ale vo vysledku tam nie je prilis velky rozdiel.

Pri Kildem bolo chybou ho nemat zahraneho z utorka - to som vedel uz pred dnesnym zavodom, resp. vedel som to uz vtedy, ked po 1.treningu nevypisali znova SuperG (a asi aj keby vypisali, kurz by bol nizsi a ja som to nehral). Po jazde Caviezela nedavalo prilis zmysel, aby som zahral Kildeho - neveril som, ze Svajciar vyhra, ale zasa som musel akceptovat kvalitu toho vykonu, nizsi kurz a fakt, ze ak to vyjde, bude to tesne (a ja som to skor bral tak, ze Caviezela da aspon niekto z dua Norov, nie nutne Kilde).

Gisin nebol dobry odhad, kedze v samotnom zavode vyzerala dost podobne ako v treningu. A ja si zaroven nemyslim, ze v tom zohral az taku ulohu vazny pad Schmidhofer. Tak ci onak, aj tu je to totalny pech, ktory sa opakuje az podozrivo casto - mam niekoho, hlavny tip a pred nim niekto spadne, prinajmensom sa uvolni branka a musi sa start o 2-3 minuty pozdrzat. Stuhec, tam nie je o com - tam som len potreboval trochu toho stastia, ktoreho nemam ani miligram. Jej vykon vyborny, tazko by som hladal nieco, kde to mohlo byt vyrazne lepsie. Bud sa nemala objavit Suter alebo to mala viac pokazit Breezy (alebo vypadnut Goggia ... vsetky varianty absolutne realne). Clarey? Tiez to nebolo najhorsie - na top6 nebol dobry kurz pre tento druh tipu (@3,0 na top6 a mal som @15,0 na top3 ... top6 jednoducho nechcete hrat za tejto konstelacie ... to iste plati, mimochodom, o Stuhec). Aj keby ten zaver zvladol, top3 by to nebolo a dalsie 4.miesto s vysokym kurzom (a relativne vysokym vkladom) by som uz nezvladol. Takze dobre tak, ako to dopadlo.

Ja verim, ze sa to musi v dohladnej dobe zlomit - nie je mozne byt neustale na opacnej strane "stasteny", ked tipy su dobre/vyborne (co nesporne su ... samozrejme, nie vsetky, ale vacsina a najma vacsina tych hlavnych/podstatnych). Ak nieco, tak nerobit hluposti typu nezahranie Kildeho a lavirovanie s h2h, ktore ma relativne solidny kurz a pomerne dobre uchopitelnu myslienku, preco tam je hodnota/preco by to malo v pohode vyjst.

///

Biatlon uplne bez tipu. Nemam chut na biatlon po vcerajsku, nemam chut na dalsi minus po alpskom lyzovani. A uz som popisoval, preco ten sprint nie je nicim zaujimavy (a zrovna hrat tipy s hodnotou do 5%, v biatlone, to radsej skoncim okamzite s tipovanim).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 19.12.2020, 1:37 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Biatlon:

Prakticky bez tipu. Mam Loginova top10 zahraneho s Lampic win (to je vsetko a zvazujem, ci neskusim vyhru Tandrevold). V cele su hordy Norov a je jedno, ci sa bavime o zenach alebo muzoch. Aky je dovod, aby zajtra zacali bezat horsie - vyborni bezci zjavne s excelentnymi lyzami na trati, ktora im vyhovuje a na strelnici, kde bude znova fukat malo (aj ked dnes to bolo aj pri slabsom vetre velmi zradne).

///

Bezecke lyzovanie:

Nevidim dovod, preco by Lampic nemala vyhrat. Ale ... aj SK si myslia, ze vyhra, takze na nejake solo to rozhodne nie je. Stale je to sprint, tentokrat mestsky, pad smrdi v kazdej sekunde zavodu + vysoek teploty a potencialne problemy s mazou (Slovinci rozhodne nie su najvacsi tim, o to vacsie riziko je s tym spojene). Chcel som hrat LvdGraaff, ale nejako ma to preslo. Paci sa mi Beranova, ale @10,0 na top6 asi nie je to, co by som chcel mat na tikete.

V muzoch som dufal, ze po pade Chanavata bude vacsi kurz na dalsi zavod - nic take sa nestalo a nadalej je prvy favorit. Vyhra Pelle alebo Lucas, kurzy okolo 2,5, takze by som sa len opakoval.

Hamilton toho ukazal v Davose prilis malo, na Jaya su este horsie kurzy, pri Jouveovi takisto maly kurz. Minule som na sprinte v Davose prehral dardu, tentokrat tam dokonca prematch ani nie je nic lakave, co by ma nutilo tam nechat dalsie peniaze. Takze nehodlam nasilu vstupit dvakrat do tej istej rieky.

///

Alpske lyzovanie:

Zjazd zien dopadol viac-menej normalne - 4 hlavne favoritky brali 4 prve miesta, co sa odrazilo na kurzoch. Zaroven ta, co ich potencialne moze ohrozit (Ledecka) neskoncila umiestnenim prilis daleko (6.), takze pri podobnych podmienkach (co by do hry vkladalo nieco specialne) sa prematch neda do nicoho "pichnut". Dokonca ani do h2h prilis nie - paci sa mi snad len Ledecka/Ortlieb.

Livko bude dost obdobne dnesku s tym, ze Goggiu mame skor a Weidle pred nou je skor schopna zajst nieco solidne dnes ansabl, ktory startoval pred nou dnes (nie je nutne hrat prematch a dokonca aj dnes kurz po dojazde Goggie vystupal nad @2,0). Goggia ma slabe prve 2 useky, co je logicke, ale algoritmy SK sa na taketo veci radi nechaju chytit (a la prichadza hrozba, cas nie je neprekonatelny apod.). Problem trochu je, ze Ilka/Siebenhofer nie su hned za nou a teda nebude mat kto tento efekt umocnit (az pride s 9 Suter a tam sa livko skonci, minimalne v rovine "solidny kurz na Goggiu na prilozenie" ... uz zostane len v rovine "porazi ju Breezy za kurz 4/5/6 apod.)

A muzsky zjazd? To, co mam zahrane, mam zahrane. V muzoch je velmi zaujimave, ze prvi traja su moje kone - Kryenbuehl ma BIB 1, Ganong 2, Jansrud 3. To znamena, ze nemam jediny dovod na nich akymkolvek sposobom prikladat a ked bude normalne fungovat livko na MB (co, zial, asi nebude), dokonca by som dotycnych mohol po jazdach vyplatit (alebo prilozit, ked im fakt sadne, kedze potencial maju vsetci traja). Potom sa situacia upokoji a so 7 pride Kilde, zlomovy moment. Za tych 5 minut sa budem musiet rozhodnut, co s Jansrudom spravim (aj ked vyplatit budem moct len cast z celkoveho vkladu ... druha cast sa da istit "progresivne" - vkladom na Kildeho). So 16 Bennett, s 27 Franz, takze mam to pekne roztrusene a teda aj meniace sa podmienky (rychlejsia trat, co sa na Saslongu deje pomerne casto, resp. sa casom zlepsuje viditelnost).

Moje mena hram aj v h2h - Jansrud s Feuzom, Bennett s Parisom, zial, Dejvo zasa raz musel vycinat (nie poslednykrat v dnesnej ponuke), takze dropol Franza s Caviezelom (ale @2,25 ma bet365, lepsi kurz ma Pinna ... a do akovky sa da asi aj tych @2,08 ... aj ked s rozumom, ma to daleko od lahkeho tipu).

///

Boby:

Tu plati to iste - Dejvo (a dalsi "myslitel") sa museli pochvalit SK, ze vedia, ze Vogt ide s Michelom (pritom chyba nastala v SK z dovodu, ze v podobnej startovke figuroval Vogt s nejakym neznamym brzdarom - Weberom ... ja som zil v tom, ze Vogt s nim aj bude startovat, kym ma znamy neupozornil).

Takze Vogt na vsetky sposoby, najlepsie asi s Friedlim, ktory ma tretieho brzdara a minimalne by nemal byt lepsi nez Jones (ci bude lepsi nez Schlaepfer je vo hviezdach).

Hram aj proti Dvorakovi, ktory po uspesnom vikende s jednotkou na pozicii brzdara (Nosek) siahol po dvojke, Suchom. Ak nieco islo hore, tak je to, cuduj sa svete, h2h s mladym Rusom Gaitiukevichom, ktory Cechov porazil aj pri poslednom nedelnom zavode (a to Dvorak isiel s Nosekom, resp. Rus startoval s vysokym BIB v 1.kole - zajtra ma paradnu 3).

Vogt ma, mimochodom, 4 a Berzins 5, cim sa trio zaujimavych borcov uzatvara. Berzinsa som zahral (alebo skor chcel zahrat ... dopadlo to tak, ze mi schvalili vklad 20 eur a dropli kurz - T...., jednotka na trhu xD) solo s Hallom (ktory bude zajtra skusat tretieho brzdara, s ktorym som ho zavodit v dvojkach nevidel + vysoke BIB). Berzinsa hram aj s Dvorakom niekde (rovnako aj Rusa s Hallom, lenze tam kurz dropol a proti Cechovi, ako som pisal, vzrastol - zrazu je z 1,65-1,4 => 1,5-1,48 a lepsie vyzera, prave teraz, hranie proti Cechovi, aj ked vyjst by malo oboje).

Proti Friedlimu mam niekde aj Maiera, ktory ked mal lepsieho brzdara, robil v jazdach dost nepochopitelne chyby (sobota) a ked mal horsieho, tak sa umravnil a jazdy odpovedali jeho statusu domacej jednotky.

Friedrich by mal vyhrat, ale asi nie je prilis chut robit psie kusy po minulom vikende. Dovod je jasny - Lochner nejde s Frankem, ktory sa tak osvedcil v sobotu (udajne si natiahol sval, som pocul v nedelnom zavode z ust britskeho komentatora na oficialnom kanale) a Friedrich ide so Schuellerom, ktory sa tak osvedcil v Sigulde. 5-6 stotin na starte by malo byt neprekonatelnou prekazkou pre Lochnera, aj ked jazdecky je na tom o kusok lepsie.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 19.12.2020, 23:56 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Boby vyborne (vyslo vsetko, na co som sa len pozrel ...), zvysok nestoji za rec (len livko na Pellegriniho pred finale - zhodou okolnosti sa stretlo vsetko a nenastal vyjeb ako pri zenach ... tam dokonca opakovany).

///

Boby:

Asi prvykrat v sezone vylozena bieda. Uz to chce stvorboby (budu ...), aby to primitivne chapanie bobov bolo znova utlmene na minimum. Dnes hram 2 veci (aj ked, tentokrat, moja dovera nie je rozhodne nepriestrelna). Jedna sa o mladika Henninghofera, ktory s vysokym BIB dokazal uhrat pomerne v pohode 4.miesto. Prekvapili ma jeho starty (ja som jeho starty zistoval len podla posledneho EP, kde isiel so svojim brzdarom, s ktorym pojde aj zajtra). Tam vyrazne zaostaval za duom Gaitiukevich/Koshelev a to toto duo rozhodne nie je na urovni Friedricha alebo Kibermanisa. Lenze dnes s Ammourom (brzdar Hafera, s ktorym maju podpriemerne starty) boli starty viac nez v pohode - vysky nadstandard. Takze Henninghofer by ani zajtra nemal byt uplne marny - starty asi horsie budu, ale nemalo by to byt nic vyrazne a ak aj ano - hram ho proti Berzinsovi/Friedlimu - Berzins bude mat Springisa, ktory v tejto sezone toho moc nepredviedol a Friedli dalsie nove meno (dnesny tipek uplne nesklamal (cisto z pohladu cisiel na starte), ale celkovy vysledok bol aj tak relativne tristny).

A proti tym istym hram aj veterana Melbardisa, ktory dostane ako brzdara Nemmeho, takze ak nieco, mal by sa trochu vylepsit. Dnesne jazdy som nevidel, ale nic vylozene pozoruhodne vo vysledkoch nie je (snad len fakt, ze bolo zrejme, ze mlady Rus Gaitiukevich jazdecky nezvladol prvu jazdu ... v druhej to napravil a jediny problem, ktory sa crtal v mojich akovkach (s Dvorakom najma) rychlo napravil).

///

Alpske lyzovanie:

V obraku v Alta Badii mam zopar napadov, zatial skor nerealizovanych (vid Dejvo tam zasa pcha prsty - Kranjec win/top3 ...).

Co nam hovori minulost? To, ze tazko mozeme zahrat proti Odermattovi. Ten tu sice nedosiahol pri dvoch startoch nakoniec vysoko hodnotny vysledok, lenze pred 3 rokmi s 52 len o kusok (31.) nepostupil do 2.kola. O rok neskor s 27 uz bol 3. po 1.kole (aby v 2.kole vypadol). A minuly rok 5., co je pekne, lenze po 1.kole bol dokonca 2. (a znova s vyssim BIB 9, takze ziadna nahoda). To znamena, ze jemu vyhovuje aj cely kopec (pred 2 rokmi, pojde sa aj tento rok) a este viac mu asi sadol ten minulorocny, kedze Odermatt bez uvodnej strminy rozhodne prezije.

Kranjec tu ma skvele vysledky, vynimkou je snad minula sezona, ktora ale s klasickym zavodom nema moc spolocneho. To iste plati o Tommym Fordovi. Na Forda je ale nizky kurz, nechava ma uplne chladnym. Aj Kristoffersen tu ma solidne vysledky a @12,0 na jeho osobu tak casto clovek v minulosti nevidel, ak vobec ... 1.kolo od Nemca by malo byt o vacsich rozdieloch medzi brankami, rytmickejsie usporiadanie (ak to je v Alta Badii vobec mozne). 2.kolo od Rakusana presny opak - maximalne vyuzitie potencialu kopca, presadene brany a s totalnou zmrznutim povrchom to bude vhodne pre extremne agresivne typy jazdcov (Hirscher by zaplesal). Kranjec zvlada oboje, vyborny v strmine, ale sedi mu aj dlhsi obluk. Ford nieco podobne - vyborny v strmine a sedi mu viacej rytmickejsi obrak a la Ligety/Luitz.

Netreba zabudat na domaceho matadora, ktory tento kopec miluje a ma tu aj vysledky - Luca De Aliprandini. Problem su kurzy - mnohi zasli v minulom zavode dobry vysledok, co ma svoj neblahy dopad (Odermatt 2./1., Kranjec bol 2. v 1.zavode, Ford 2. v poslednom, De Aliprandii 6. v poslednom).

Neverim ani trochu Zampovi. Rad by som hral priamo, ze nebude top10 - daleko istejsia varianta nez akekolvek h2h - 1, je vysoka pravdepodobnost, ze po dvoch dojazdoch (a vybornych vysledkoch) sa zasa niekde vysype; 2, ak sa aj nevysype, tak vacsia chyba je totalna istota, resp. mu neverim ani vykonnostne (keby dal nieco okolo top20, tak by som mu uprimne zatlieskal).

///

A SuperG vyzera ako moj hlavny zaujem dna. Na papieri by to mohlo byt maso ... najma pri fakte, ze som videl zaznam z roku 2016, kde to bolo maso aj pri mensom pocte bran/kratsom zavode. A cuduj sa svete, prave v tomto SuperG bola tretia Curtoni a zaroven Curtoni vyhrala 2.zjazd v Bansku ...

https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=AL&competitorid=173200&raceid=100063

Preco to spominam? Ten "zjazd", to bolo inak povedane, extremne tazke SuperG (paradoxne, nasledovalo SuperG, ktore vyzeralo daleko zjazdnejsie nez tie 2 zjazdy, ktore mu predchadzali ... alias, co dokaze spravit stavitel trate).

A mne sa pacia Curtoni, Weidle, Breezy Johnson, Bassino ... (1., 2., 5. a 6. ... v redukovanom poradi by to bolo este o kusok lepsie - Shiffrin out a Brignone po tazkom pade v 1.zjazde ... nastupi, ale ...). Zaroven postavi SuperG zrovna Nemec (Weidle).

Okrem dobrych kurzov v podstate vychadzam z troch technickejsich usekov, ktore lyziarky isli v oboch dnoch pocas zjazdu. Bassino tam bola vyborna (a tragicka v usekoch, kde bolo treba vyuzit sklz a zaroven aj vlastnu hmotnost), Weidle tam zasla neskutocne dnes, Curtoni tam takisto patrila k spicke a Breezy tam zaujala najma v treningoch a 1.zjazde (dnes, keby zajazdila to, co v 2.treningu/1.zjazde, tak zavod vyhra ... mimochodom, jedno moje dnesne neuspesne livko).

Goggia je favoritka, netvrdim opak. Lenze ma az BIB 15 (chvalabohu) a zaroven, mimo nej je v prvych poschodiach ponuku mnoho odpadu - po korone extremne nevyrazna Venier, Suter, ktora sa v technike dost zlepsila, ale ma daleko od istoty (a ten nizky kurz laka hrat prot ... top3 NIE napr.). Stuhec, aj v tych zjazdoch bola v technickych 3 usekoch, zial, na uterak (obcas trochu lepsie (1.zavod), zvacsa ale velmi zle. A takto by sa dalo pokracovat ...

K tomu velmi vyhodne h2h - Ledecka/Stuhec (Ledecka je vypisana fair - moze prekvapit aj smerom nahor, ale su tam "lepsie" zavodnicky pre tento ucel - technickejsie (vid Bassino) alebo s lepsim kurzom (Breezy/Weidle) alebo oboje (Curtoni), Bassino/Venier (alebo aj Gisin), Weidle/Puchner, Goggia/Suter.

///

Klasicke lyzovanie:

Ponuka trochu hapruje. Podla bet365 sa mi pacili v zenach Rusky a podla Tipsportu sa mi pacia este viac (ale cakam aj na nejake h2h, aj ked len take s vyssim kurzom, kedze to bude neskutocna trma-vrma - tu sa totiz strieda po kazdom kole, takze az 11krat!! x2 (SF/F), takze extremne mnoho prilezitosti skoncit na zemi/so zlomenou palicu ... (zdravim Lampic ... stalo ma to ale 700 eur, kedze bez toho by urcite to finale vyhrala).

Podla bet365 muzi bez zaujmu - nizke kurzy na pravernych favoritov. Ocakavam vyhru Talianov, ale @2,62 je vysmech.

///

Biatlon:

Na nic velke som neprisiel - ponuku zien na Tipsporte je jednym slovom tragedia, na muzov je to lepsie, lenze tam mame iny problem - nemam koho hrat. Pohravam sa s myslienkou dat sancu Simonovi Desthieux, ktory ma historicky velmi dobre bezecky pociny na konci trimestrov (ktore vzdy koncia masakom ... ak nepride koronavirus). V plane bol aj Lesser, lenze to by nesmel dnes odstrielat 4krat za nula.

///

Skoky:

Nieco s Yukiyom Satom/Huberom (mozno Hayboeckom). Tych prvych 2 vietor dnes dost zostrelil v 1.kole (netvrdim, ze tomu trochu nepomohli horsim skokom z hrany, ale za inych podmienok by to neboli zle metre). Sato tu vyhral Q, v treningoch solidny (a to on v treningoch skace na pol plynu). Top6 vyzera fajn, top3 je rozhodne v jeho moznostiach (len cakam pri top3, co vypise bet365, kedze @7,0 vyzera podozrivo).

///

PS: Pre zaujimavost - hram kombik z hranicnych umiestneni, ktore nie su rozhodne na solo, ale bola by skoda ich nechat len tak na zemi a kedze je ich dost, zahral som kombik.

Weidle top10, Bassino top6, B.Johnson top10, E.Curtoni top10, Puskarcikova top25, Desthieux top15, Y.Sato top6, Rusko I top3, De Aliprandini top10, Ford top6
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 21.12.2020, 18:50 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Slalom, Madonna di Campiglio:

Clement Noel. Poviem to tak, ze nesuhlasim, ze nie je favorit (alebo nesuhlasim s tym, ze stacil jeden vypadok a z kurzu @3,0 je @6,0 ... co SK sa snazia napravit a preto pisem, netradicne, tak skoro - kedze vidim, ze na bet365 to z @6,0 zletelo na @4,5 a nepotrva dlho a zacne to padat aj u SK, ktore to od betka opisali). Viem, ze Yule vyhral v Madonne posledne 2 rocniky, ale to by nemalo okamzite znamenat, ze je 1.favorit (toboz, ked v podobnom slalome, ktory sa isiel dnes, skoncil 7. - to neberiem ako vykonnostny nedostatok, len je prekvapive, ze aj napriek tomu na neho padol kurz). Keby bolo vypisane @5,0 na jedneho a @5,0 na druheho, tak to beriem.

Samozrejme, cisla sa zrebuju az o 20h, ale ked vidim, co sa deje, musel som promptne zareagovat (toboz ked sa nahodou pozrel na kurzy a na tu zmenu, ktora sa od vypisu udiala).

PS: Podla toho, co sa dozviem po 20h, sa uvidi, ci sem hodim aj nieco ine nez tento uvodny tip ... (kto postavi trat, ake budu BIB v 1.kole ...).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 22.12.2020, 16:34 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Takze ...

1, Napokom istim Noela s Yuelom @4,5 a Vinatzerom @15,0 (na vklad).

2, Zahral som Yuleho ako vitaza 1.kola. Ide ako prvy, ale najma, vdaka analyze Dejva narastol kurz na Yuela na 4,5, ktory zaroven T.... vypisal aj na 1.kolo (co nie je prilis rozumne). Vdaka tomu mame kurz @4,5 aj na spominane 1.kolo s tym, ze bet365 ma "len" @3,75. To znamena, ze na livku bude najskor opisany kurz z betka, t.j. tych @3,75. Ten tip nie je ani o tom, co si myslim - o trati, o celkovom vyvoji 1.kola, je to o tom, ze Yule je tu dlhodobo vyborny, ma BIB 1 a s tym tipom sa bude dat (snad) pracovat).

3, Zahral som Khoroshilova top3 za minimum (@15,0). Hlavnym umyslom je ale 1.kolo, kedze to stavia prave rusky trener. Zaroven Khoroshilov je zrovna niekto, kde skor chcete mat tipy na jedno konkretne kolo (no, ono to chcem mat zvacsa u kohokolvek, ale zrovna nevyrovnany Rus je v tomto smere extrem). Khoroshilov tu pred 3 rokmi s BIB 8 bol 2. po 1.kole, pred 2 rokmi (v case extremneho trapenia a po serii vypadkov/nepostupov do 2.kola, ktora nemala konca kraja) s BIB 48 bol po 1.kole 16. Minuly rok s BIB 25 na po 1.kole na perfektnom 4.mieste. Ani v jednom pripade v 2.kole na vyborne prve nenadviazal (DNF/23./14.), co je presne to, o com som pisal. Okrem toho, ze 1.kolo stavia jeho trener, tak ma najnizsie mozne BIB, ake mat realne mohol (8), t.j. rovnake ako pred 3 rokmi. Minusom je snad len to, ze aj pred vypadkom vcera v Alta Badii nic velke nepredvadzal - na strane druhej, toto je kopec, ktory aj ked sa profilovo moze zdat podobny, podklad by mal byt diametralne odlisny.

Zaroven, netreba zabudat, ze Khoroshilov je treningovo historicky spaty prave so Svajciarmi/Britmi a zrovna Yule je Brit a aj Svajciar v jednom (to len k tomu 1.kolu a tipu na Yuleho).

Na Schwarza/Matta/Fellera po vcerajsku jednoducho nie je kurz (aj keby som ich zahral rad za inej situacie ... napr. v takej, kde by toto bol 1.slalom, resp. po slalome, ktory by bol profilovo prudsi, technickejsi, zaludnejsi apod.). Na Kristoffersena je kurz, toto je jeho oblubeny slalom, ale nejako chybal impulz, aby som ho mohol zahrat (ktory, teoreticky, moze prist po 1.kole ... aj ked hrat ho zrovna na trati, ktoru postavi trener Francuzov Del Dio, nie je dvakrat dobry napad).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 26.12.2020, 2:01 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

V uvode vam oneskorene zelam prijemne prezitie vianocnych sviatkov a kedze sa este dovtedy parkrat pri tipoch stretneme, tak dalsie popriatie si necham na neskor.

Trochu som si oddychol od tipovania (padlo vhod) a uz to pomaly znova zacne naplno akcelerovat (a mozno nielen zimne sporty). Zaroven treba doriesit urcite organizacno-financno-byrokraticke zalezitosti (sa trochu nakopili, pricom mnohe z nich sa ani nedaju riesit omnoho skor, ak vobec).

Do realneho tipovania zostavaju stale cca 2 dni (28.12. alpske lyzovanie+skoky (a biatlonova exhibicia, ked chcem byt puntickarsky); bezky od 1.1. a biatlon s bobmi, standardne, az pocas 2.tyzdna v januari), takze dost casu, aby som vacsinu veci poriesil (dnes som uz s niecim zacal).

///

Najprv sa vyjadrim k najblizsim dnom. Zajtra zacinaju prvym treningom zjazdu zavody v Bormiu. Pre Bormio plati v podstate to iste, co pre rakusky Semmering - na pondelok su predpovedane velmi nepriaznive podmienky (najma silny narazovy vietor pocas celeho dna) a kedze sa dopredu pocitalo, ze sa pojde zjazd, resp. obrovsky slalom, neverim, ze sa pojde jedno (ci druhe). Ake je idealne riesenie? Prehodit discipliny a posunut cely program o jeden den (kedze v stredu budu idealne podmienky). O prehodeni disciplin nepochybujem, je totiz nevyhnutne. V pripade muzov si dokonca myslim, ze sa stane presne to, co som predostrel ako idealne riesenie (mame skusenosti s presunom zavodu z nedele na pondelok pocas tejto sezony). Pri zenach mam vacsie pochybnosti - slalom sa, teoreticky, bude dat absolvovat asi aj ten pondelok (nebude to regulerny zavod, ale tak co uz ...), avsak problemy s obrakom budu zrejme aj v utorok (daleko mensie, takze sa minimalne da napisat, ze je tam sanca to obist ... lenze v stredu sa nebavime o sanci, ale o istote).

A podla rozhodnuti hlav pomazanych sa budem nasledne rozhodovat, co s tym. Na jednej strane fajn, kedze v Bormiu nie je nic tak vyhodne, aby som to musel hrat pre treningami (na rozdiel od Val Gardeny ... a vieme, ako to tam dopadlo (aj ked aj kvoli tomu, ze som pred treningami nezahral vsetko, co som zjavne zahrat mal, vid Kilde a SuperG). @5,0 Paris - absolutny dominator Bormia z poslednych rokov, lenze stale sa trochu hlada po zraneni (on na tom nie je tak zle, ako to moze vyzerat, lenze ani tak dobre, aby na neho svietil kurz @5,0 ... takze jasny NB) a nieco podobne plati o novej tvari, Ursovi Kryenbuehlovi (@21,0 je malo ... toboz u niekoho, kto v treningoch zrovna neexceluje, aj ked v Bormiu plati, ze treningy nie su az tak odtrhnute od reality ako na inych zjazdovkach = aj Feuz tu byva na konci top10 ako niekto, kto je synonymum pre "treningovo" absolvovany trening). Obrak som ani prilis neskumal, prave z dovodu, ze skor som videl predpovedane podmienky (a na rozdiel od Bormia sa nebolo kam ponahlat, kedze do hry nevstupuju ziadne treningy).

Suma sumarum, nemam velke oci. Zatial. Ale povedzme si na rovinu - horsie to byt v alpskom lyzovani nemoze (festival 2./4./7.miest a absencia cohokolvek zasiahnuteho (doslova na komoru), to nemoze pokracovat do nemoty).

///

Exhibicia, ktora bude vypisana asi len na MB? (a Unibet, mozno bet365, ale za to by som ruku do ohna nedaval). Videl som startovku (ale tyzden dozadu), kde standardne uputala ceska dvojica Davidova/Krcmar (pomali strelci, co je vysmech strukture tejto sutaze, kde ide prave o rychlu strelbu ... az potom nasleduje presnost strelby, resp. beh).

T4M a urcita radost je uz len v tom, ze je to nieco ine - ze po Q sa k sebe moze dostat dvojica, ktora by sa v normalne skakanom prvom kole nikdy k sebe nedostala (t.j. by bolo daleko vacsie riziko inych podmienok ... aj keby sa z pohladu prepoctu mohli javit ako totozne). Zopar specialov a vsetky veci, ktore patria k "dlhodobej sutazi". Stale, su to skoky a skoky su livko, ale zrovna tu si viem predstavit, ze toho prematchu moze byt o trochu viac (aj ked stale o dost menej, nez pred niekolkymi rokmi).

///

A TdS. Bez Norov (ja to v podstate kvitujem, vid nizsie), ale so Svedmi a Finmi, takze parada. 8 etap v 10 dnoch, kde trochu dominuje klasika (skejt je skor v uvode, ku koncu je to klasika vedla klasiky ... az na zaverecny vyjazd na Alpe Cermis). Je to postavene pre vytrvaleho klasikara-vrchara = niekto ako Stadlober bude mat urcite radost xD (ak zasa pred etapou vo Val di Fiemme neodstupi zo zavodu pre skrabanie v krku, kedze sme v dobe covidovej, tak pre zmenu kvoli pozitivnemu testu na covid).

Preco povazujem neucast Norov za skor plus, nez minus? V zenach zmizne dominantna a v podstate neporazitelna Johaug. Oestberg je out na celu sezonu, Weng by na TdS nestartovala v kazdom pripade (aj keby sa Nori ako tim rozhodli startovat + zrovna neucast Weng nemozem povazovat, z pohladu tipovania, za stratu ... fakt nie), Falla v sprintoch sa zatial ukazala len pri klasickej 10 v Lillehammeri (zaciatkom mesiaca) a bola to ocakavana bieda. Takze, kto ma byt tou stratou? Sestry Wengove? Stenseth v sprintoch? Fossesholm? Ak sa bavime o stratach, tak ich musim vidiet len a len ako kozmeticke. Zaroven je to v tychto par pripadoch vyhoda pre MS (minimalne v teoretickej rovine), co clovek chce (pokracujuci chaos, kde jedna skupina robi to a druha presny opak).

V muzoch Klaebo a sprinty, tam je to jasne. Klaebo a konkurent Bolshunova na celkove poradie? Uprimne, asi trochu tlaku by na neho vytvoril, ale nemyslim si, ze by realne bol hrozbou (vid vykony Bolshunova, ktore predviedol este pred Vianocami ... nie, Klaebo by nemal narok). Ano, v tomto pripade Nori chybaju viac, ale neucast Klaeba v sprintoch to dorovnava (a zeny vytvaraju ten profit z ich celkovej neucasti). Opat, vidiet Norov znova vo SP az na konci januara (viacero SP za sebou na severe Europy - po novom pribudol Falun ako nahrada za Cinu) povazujem za velku vyhodu pre dany SP.

Co cakam? V muzoch dostavame nieco podobne, co sme mali aj v Davose/Drazdanoch. V sprintoch (vid prve kurzy od SK) je dokonca v prvej 7 (skejt) to iste zlozenie, ktore sme mohli vidiet aj pred Vianocami (Rusi, Pelle, Francuzi, Hamilton, Young). Az potom Maeki, Haeggstroem a zopar dalsich Finov/Svedov. V distancii je to viac-menej len Iivo, kedze Calle je zjavne stale dost mimo, aby bojoval o nejake popredne miesta v ramci celej TdF (a uspechom bude, ked v zdravi dokonci, co je u neho vzdy s velkym otaznikom).

Ako som uz pisal, Bolshunov by mal byt nechytatelny. O 2.miesto by mali bojovat dalsi Rusi (Melnichenko? ... niekto dalsi?), tradicne nezmar Cologna, ktory je na TdS synonymum pre kazdorocnu kvalitnu vykonnost a vysoke umiestnenie v celkovom poradi. Oddychnuty Iivo, kde sa ale sam pytam, co s nim spravi nadmorska vyska (a to plati pre cele pole Svedov a Finov). U Finov zaroven plati, ze na rozdiel od Svedov, od Ruky nezavodili (ani Suomen Cup, mozno nejake testovacie zavody za zatvorenymi dverami). Cisto teoreticky je velmi nemudre sa pustat do tychto mien pri prvych etapach. Naopak, tieto mena budu mat znacnu vyhodu v neskorsej faze (ak maju formu, co pri prvych etapach velmi rychlo zistime).

Musgrave (ktory pred Vianocami ukazoval vybornu formu ... avsak skor sa bavime o 15 v Toblachu a mozno, mozno, zaverecny vyslap na Alpe Cermis), plejada Francuzov (ktori ale trochu sklamali v Davose ... len trochu a nasiel by som dovody, preco tomu tak bolo (superi boli viac aklimatizovani ako minule roky + nemoznost viac vyuzit vyhodnych dvojic/trojic na trati ... maju velmi podobne vyuzitie ako Musgrave), Spitsov (uz ho konecne nechaju excelovat na zjazdovke?? ... toboz, ked je tu len Bolshunov (mal by byt dominantny v celkovom poradi a ziaden Klaebo/Ustiugov ako hlavni rivali), Nemci/De Fabiani/plejada Rusov (klasicke zavody s hromadnym startom ... dokonca jeden uz vo Val Mustair, ale najma uz tradicny tesne pred koncom vo Val di Fiemme ...

V zenach, prinajhorsom, mame vyrovnanu dvojicu Svedok (Frida a Ebba) a tie by nemali byt az tak odskocene od mien ako Nepryaeva (skor vobec), Brennan, Diggins, Stadlober, Alekhina? (s otaznikom, kedze na tomto fore nie je otestovana a uz vonkoncom nie nastrahami boja o top3 na niecom ako TdS), Stupak, Stadlober, Razymova? (neprekvapi ma, ked bude prehanat tie najlepsie ... s jej vyrovnanymi technikami ma vsetky predpoklady byt vysoko aj celkovo), Krista? (TdS jej sedi a po zdr. problemoch z kraja sezony by mala mat velmi dobre nastavenie a aj motivaciu prave na TdS pred MS), Niskanen. Ako som uz pisal, bez Johaug nic nestracame, len ziskavame (vyrovnanu zaujimavu a menami aj naslapanu zostavu). K tomu tam mame svedske sprinterky, ktore su podla mna (aspon ciastocne, resp. niektora z nich) schopne udrzat sa v hromadnom zavode az do finishu (vid stihacka v Ruke ... a zaroven plati, ze stihacka v Ruke vyzera, ze toho schopne neboli ... lenze v tom "nemohli" bol len pad tesne pred cielom, nic ine). Vracia sa Sadie Bjornsen, kde som sam zvedavy, v akej bude forme. Fakt to pole mi robi radost a bude sa s nim dat velmi dobre pracovat ...

Mame tam nedistancne sprinterky-specialistky (najma Svahn a Dahlqvist), ktore mozem rozsirit o Faehndrich (v skvelej forme) a Lampic. Kazda je trochu ina, kazda ma trochu ine pouzitie. Potom tam mame distancne sprinterky - Nepryaeva a Stupak. Obidve vedia jazdit neskutocne takticky, najma Natalia klame telom tak, ze ani ja v nej neviem citat (u nej sa hra len kurz, nic viac ... dojem musi ist stranou). To Stupak je daleko citatelnejsia a teda aj daleko spolahlivejsia, ked ma formu (v skejte v Davose byt 2. ... hmm, vyzera to ako forma + to predstavenie v team sprinte, kde to bola ona, kto vypracoval "vitaznu" poziciu pre Nataliu + Stupak a TdS ide dokopy az po zjazdovku, tam laska konci xD). Mame tam Diggins, ktora ma asi obmedzene moznosti (10km v Toblachu a?) s pochybnostami ohladom jej formy, ale do Toblachu dostaneme ucelenejsiu odpoved + ona ma sice dobry sprint, ale na kontaktne zavody nema hlavu, takze moja dovera v jej zavery nie je ani v casoch, ked konkurenciu formou vyrazne prevysuje. Brennan? Nepopisany list, ale pri kontaktnych zavodoch v zaveroch jej neverim - je to vrcharka, primarne a preferuje skejt (obidva masaky su klasickou technikou). Krista je nicitelka hlavne zo zjazdov (takze Val di Fiemme), aj ked zrovna tam snad poslednych x rokov nemala nikdy dobre namazane (takze fyzicky na to mala, ale material jej neumoznil sa udrzat celnej skupiny). Stadlober/Razymova? Absolutne nesprinterky, aj ked Stadlober je istota vo Val di Fiemme (kde tazi z toho, ze ona na superky v nabitom programe pomalicky ziskava). Alekhina? Da sa pracovat len s tym, co predviedla v Ruke, lenze o tom uz vedia aj SK (a ako som spominal, tam to bolo aj o velkom stasti, kde vsetky rychlejsie konkurentky skoncili pred cielom na zemi).

U Claudel a Eiduky uz nastal bod zlomu, zaroven to zahustia Svedky, ktore bud s istotou zaberu par priecok, alebo maju potencial (sprinterky) prekvapit a uzmut aj niektore dalsie. U Sadie som zrejme zvedavy najviac na klasicky sprint v predposlednej etape (ak sa tam dostane, resp. dostane v dobrej kondicii). Je to klasicka sprinterka a zaroven slusne distancna zavodnicka. Je potrebne, aby v poli zostali echt sprinterky a potom sa mozu diat veci (v muzoch bude bez Norov a po zrejme predchadzajucej dominancii Bolshuhov, zial, jasny favorit ... tam sa tomu neda vyhnut). Tam skor bude zaujimavy niekto ako De Fabiani - klasik, velmi rychly (na distancneho zavodnika), distancny zavodnik (a aj ten sprint by sa mal koncit v tom ikonickom dlhom miernom zjazde, co De Fabiani absolutne miluje). V zenach pozor na Stupak, zvedavy budem na Kristu (ako totalnu outsiderku), vyborna bude Faehndrich (aj ked s tou skor ratam o den skor) a s otaznikom Lampic (ako ustoji naloz kilometrov).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.12.2020, 0:29 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Alpske lyzovanie:

Co dodat? Moc toho nie je, min. poviem par slov k startovkam.

Ano, mal som pravdu v tom, ze sa vymeni SuperG so zjazdom. Zatial nevedno, ci budem mat pravdu aj pri odklade (minimalne sa o tom nahlas spekuluje s uvedenim podobneho argumentu, ktory som aj ja pouzil - nie je to v tejto sezone novinka a zaroven najblizsi muzsky zavod je az 6.1. v Zahrebe - k tomu este slalom).

Takze si stale myslim, ze sa skor nepojde (SuperG), nez pojde.

Ak sa nepojde, startovka bude znova nanovo losovana, aj ked faktom je, ze cisla si zavodnici vyberaju (1-10) svojpomocne a kluc sa, logicky, menit medzi jednym a druhym losovanim rozhodne nebude. Zmeni sa teda len to, ze z neregulerneho zavodu bude regulerny (aj ked ani v utorok tie podmienky nebudu uplne idealne).

Pre mna je valuebet Matthias Mayer. Dobra kombinacia solidneho kurzu, miestnej formy (historickej) a zjavne potvrdenej aj sucasnostou (dvakrat 3. v treningoch zjazdu). V tom jedinom echt SuperG z Bormia z poslednej doby (druhy bol v ramci kombinacie, takze uplny kazdy rychlostny specialista v nom nestartoval) skoncil druhy, o jednu jedinu stotinku za miestnym dominatorom - Dominikom Parisom. Ten ale po zraneni nie je este na vrchole sil, sam to v rozhovoroch neustale opakuje a dnes po treningu povedal, ze isiel naplno a to z dovodu, aby si dodal trochu chybajuceho sebavedomia. Zaroven plati, ze SuperG nie je hlavnou disciplinou Parisa, aj ked to niektore jeho vysledku z casu na cas trochu popierali (a zrovna tu ani historicky nebol dovod, aby zasiel dobre - kopec mu sedi, podmienky zvacsa takisto a akekolvek SuperG, ktore sa tu postavi, nie je z kategorie "ideal pre specialistu obrakara". BIB 15 na nas ani nevrha prilis nutnost hrat prematch (vsetky nizsie kurzy idu pred nim). Samozrejme, da sa to aj otocit - nie je prilis dovod ho nehrat v dobrom kurze prematch (kedze sa bude dat pripadne vyplatit, ak niekto zajde zazracne/trat nebude umoznovat zajst cas, ktory je potrebny na ujatie sa vedenia).

Nic ine ma, uprimne, nezaujalo.

///

Zeny a obrak? Tu som prekvapeny, ze minimalne neprehodili slalom s obrakom. Toho vetra bude zajtra az-az a pri slalome by to nesposobovalo az take problemy. Ano, svah patri k tym lepsie krytym, lenze to uplne neplati o rovine hned po starte (kde ocakavam najvacsie problemy). Tato pasaz by pri slalome nebola a zavod by hladko mohol prebehnut.

Napady? Worley ma BIB 1, fracuzsky trener postavi 1.kolo a Tessa tu ma historicky skvele vysledky (mozno prekvapivo, kedze ten uvod jej nesedi, o com vypovedaju aj 1.medzicasy pri jej uspechoch). Otazkou teda je, ci je aj sucasna Tessa schopna zajst dalsie 2 useky tak svetovo, aby dokazala prvotne straty prakticky vymazat ...

Druha otazka - akym smerom bude fukat vietor? Protivietor? Mala Tessa by na tom nemusela byt zle. Povietor? Tu uz by to asi bolo horsie. Z boku? Tiez ziadna slava.

Vlhova? Pred 2 rokmi tu dokazala vyhrat svoj prvy obrak vo SP. Na rozdiel od Worley nemusime riesit dilemu ohladom jej straty vykonnosti, resp. faktu, ci jej uvodna rovina sedi alebo nie. Vlhova sa ale dnes vyjadrila, ze sa jej pomerne pomaly a tazko zvyka na kratsie lyze a ze este 1-2 dni treningu by sa jej hodilo (na nabranie vacsej istoty). Podobny prechod ale zaziva vacsina elity (Shiffrin vynimka) ...

Zaujala ma Ricarda Haaser. 16. s 36, 10 s 30 (pred 4 rokmi) a 7. s 9 (pred 2). 10. a 8. v rovinatom Courcheveli (tento kopec ma este mensie prevysenie, aj ked primarne kvoli tomu uvodu ... ono to nikde nie je vylozene strme, obtiaznost zvysku dodavame rozne zlomy a zmeny rytmu). Top10 @2,25 je blbost. Otazkou je, ci ma zmysel hrat top6 s niekym, kto ma BIB 18? Dalsie Rakusanky nebudu zle, ale Haaser vylozene svieti (a aj logicky to dava zmysel - Haaser je vsestranna lyziarka, ktorej uvodna rovina viac nez sedi).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.12.2020, 12:21 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Zda sa, ze vsetky veci, ktore som mal do konca roka vybavit, speju k uspesnemu naplneniu (konciaca VPN, ktora sa plati pomerne svojsky ... uzavretie roku 2020 tu na K2 a zaroven plynuly prechod do noveho fungovania ... presuny penazi v jednotlivych SK/uctoch kvoli Skrillu a do konca roka nulovym poplatkom ... atd) . Zostava snad len spisat manual, ako bude kazdy postupovat, ked si bude "po novom" chciet zaobstarat clenstvo v najlepsom blogu na K2 ... xD

Robit to s kazdym zvlast asi nebude to prave orechove (a ak mi to nebolo jasne (co bolo), tak vcerajsok s 2 zaujemcami mi to v praxi naplno ukazal). Na strane druhej, v blogu vas byva 8-12 za standardnych okolnosti, su to stale tie iste mena, ktore sa rozne prelinaju podla chuti a rocneho obdobia, takze dokonca ani keby to zotrvalo pri tej najjednoduchsej forme komunikacie a vybavovania, stale by to bolo zvladnutelne. A to treba dodat, ze vcera to bolo primarne o prvotnom vysvetleni, co sa v dalsich pripadoch uz nebude opakovat.

Ano, zostava doriesit sposob informovania vas o tom, ze som nieco nove pridal (moznosti je zjavne viac a tu prichadza na radu aj urcity kompromis, resp. minimalne diskusia medzi vami (vsak je to sluzba pre vas) a mnou). Jeden variant prisiel od propitaka, dalsi od niekoho z vas (a da sa zacat s prvym a pripadne casom prejst na druhy ... povedzme, ze to nie je ziaden zasadny problem) a potencialne existuju aj dalsie moznosti.

///

Na rozdiel od postupneho riesenia kostlivcov v skrini, ktori sa tam nazbierali za poslednych par mesiacov, ma zensky obrak v 1.kole moc nepotesil. Napokon som skusil Haaser top6 a aj Worley top3 (vklady som drzal, pochopitelne, velmi nizko), ale uz po 1.kole je zrejme, ze od uspechu som na mile vzdialeny.

Na druhej strane, potesil odklad SuperG, kde sa tzv. kruh uzavrel, t.j. plati presne to, co som predpovedal uz na zaciatku minuleho tyzdna (SuperG v utorok, zjazd v stredu). O to viac to tesi, ked viem, ze mam vyhliadnute tipy (SuperG a Mayer, k zjazdu sa vyjadrim az po SG ... aj ked pozorny citatel asi vie, kam mierim) a tak ferovy zavod nie je nieco, co by mi nutne trhalo zily.

///

Dnes este vecerna biatlonova exhibicia a minimalne MB ma pomerne slusnu ponuku (a nejake h2h som zahral - proti Davidovej s Krcmarom, pochopitelne, aj proti Herrmann/Doll, naopak sa mi pacia Rusi Pavlova/Eliseev (aj ked si dobre spominam, coho su Rusi schopni, vid minuly rok a snad 2 pady, nepochopitelne biedna strelba z kraja zavodu atd.).

Zvedavy som aj na livko, ktore na MB kazdorocne byva (live h2h).

PS: Pozeram, ze nieco vypisal aj Tipac xDDDD
PS2: Nepojde sa v arene (a v jej okoli) Schalke, ale v Ruhpoldingu = asi bude mat vacsi vplyv beh, nez sme byvali zvyknuti z uzkych krkolomnych uliciek prave v okoli stadiona v Gelsenkirchene.

Z ponuky Tipaca vyzera dobre Rusko top6 (a aj pripadne top3), Nemecko II a Rakusko proti Cesku a aj to Rusko s Ukrajinou sa da do akovky zahrat (vsak ho hram na MB). Taktiez mam v akovkach Taliansko/Nemecko I.
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 28.12.2020, 21:02 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

Ten biatlon sa mi uz zacina dostavat pod kozu ...

Ked mi uz nevyjde ani exhibicia a zasa ... so super tipmi (to je to podstatne), tak ja uz fakt neviem. Ano, nezahral som vyhru Rusov, moja chyba (zrovna to jedine, co snad fungovalo tzv. nadplan), ale to by hned nutne nemalo znamenat, ze Taliani nedaju Nemcov a este takym sposobom, kde Hofer prehra vyhrany sprint.

To, ze po 1.casti vychadzalo vsetko (aj Cesi mimo top6) a po 2.casti sa znacna cast z toho pokazila, to by som sa uz tiez dost opakoval.

Den, kde zruseny obrak mi "vratil" 60 eur (ako som pisal, sanca Worley na top3 bolo v rovine fantazie), aby mi vecer z ruk vytrhol minimalne 5-nasobok.

///

Skoky? Tam sa riesi pripad "Muranka" - ked to mam zhrnut, tak Klemens bol pozitivne testovany, kvoli comu stiahli z obehu cely polsky tim (nebolo im umoznene zucastnit sa dnesnej Q) a tesne po kvalifikacii vyslo najavo, ze Murankov test bol falozne pozitivny. Teraz sa riesi, co s Poliakmi - ti sa, logicky, dozaduju, aby boli nejakym sposobom zakomponovani do hlavneho zavodu (videl som navrhy opakovat kvalifkaciu a aj sam som vymyslel nejake napady, ako sa to da riesit aj bez opakovania - vo vysledky som zvedavy, ako cela kauza dopadne).

V reci konspiracnej - Nemci by v pripade uspechu odstranili hned v zarodku dvoch velkych konkurentov v boji o celkovy triumf (Stoch/Kubacki).

///

Slalom? Uprimne, nie je tam nic natolko zasadne, aby som do toho s radostou vlozil akekolvek peniaze. Snad len na tu Dubovsku top10 (vyrazne dropnutu) som trochu zabudol. V slalome, zial, toto bude obrazok az do trpkeho konca sezony - Vlhova a Shiffrin (kde sa, teoreticky, bude dat obcas nieco zahrat, aj ked primarne live, vid aj dnes Vlhova, na ktoru nezmyselne vystupal pred jej jazdou kurz na @15,0 na vyhru v 1.kole ... este nezmyselnejsie bolo, ze som to vobec nezahral) a za nimi velka diera. Tesil som sa na zlepsujucu sa Schild (na tazsich strmsich tratiach), ale ta, ako je zname, sa zasa stihla medzicasom vazne zranit a ani tato nadej (na top6 v spravny moment, mozno top3) sa vytratila. Uplne to iste plati o Swenn-Larsson. Holdener sa bude zlepsovat, ale na tie 2 nema, kurzy obrovske na nu nikdy nebudu (aby sa dalo hrat za lepsi kurz napr. top3) + aj keby tu sancu mala, nema hlavu ju vyuzit. Liensberger by mohla suplovat Swenn-Larsson, ale uprimne si nemyslim, ze ma taky potencial realne prehanat jednu alebo druhu. Ani niekto mlady nie je na obzore ... alebo je (Zrinka Ljutic), ale to bude material najskor pre buducu sezonu (zajtra 1.start vo SP ,som na nu zvedavy a keby sa dostala do 2.kola, bola by to bomba).

///

Suma sumarum, zatial zostavam verny Mayerovi (ako som odhadoval, BIB sa u elity aj pri opakovanom lose vobec nemenili - prva 6 brala to iste, az potom dal prednost Pintu radsej 1 nez 19 - co je pozitivna drobna zmena, kedze v SG (v podstate akomkolvek) ma vacsie sance Pintu nez Feuz (aj ked si nemyslim, ze zrovna tu v Bormiu by v tom bol taky zasadny rozdiel, dokonca si myslim, ze Feuz skonci vyssie nez Alexis).
UselessToo
Sázkař - Bloger K2
Sázkař - Bloger K2


Celková statistika na K2:
Počet OK: 0
Počet 1/2 OK: 0
Počet VOID: 0
Počet 1/2 KO: 0
Počet KO: 0
Vklady: 0 unitů
Výhry: 0 unitů
Profit: +0.00 unitů
Yield: +0.00 %

Zobrazit informace o autorovi

Sledovat sázkaře
E-mailová notifikace
SMS tipy z fóra


Působí na KolemDvou.cz od: 31.10.2009
Tipy a sázky: 6016
Kvalita tipů:
Hodnocení kvality tipů: 554.3Hodnocení kvality tipů: 554.3
Přidej hodnocení ZDE

Hodnocení tipů: 42
PříspěvekZaslal: 30.12.2020, 1:48 Předmět:
Pište tipy na sázení
Citovat

SuperG o nicom, skoky s nadejnym livkom, ktore nevyslo (aspon som si mohol povedat, ze dotycny neskoncil druhy, ale "az" treti) a seria 2.miest bola prerusena v slalome (tak snad svita na lepsie casy). Sice som neprilozil, ked zasa system vyprodukoval prilis vysoky kurz (po jazde Vlhovej som prilozil rad, co som stihol, kym sa z kopca nespustila Holdener a vratila @7,0 na Gisin nazad na vychodiskovych @5,0).

To je viac-menej drobny nedostatok poslednych par dni - bez rozmyslu to tam poslat, ked nieco je value, ale realisticky sa zda, ze to nevyjde (kde je potom otazka, ci je to value, ked to "nemoze" vyjst, aj ked to bude tesne). Ci to bola vcera Vlhova v 1.kole obraku a dnes Gisin v oboch kolach (v oboch kolach suvis s Vlhovou ... niekto tam tu hodnotu musi vytvorit a zvacsa to je velke meno, ktore zajde zle a software to preceni, aj ked to zdaleka take dobre nebolo ... pretoze velke meno). V 1.kole zasla Gisin a po nej Vlhova (takze zrazu nielenze ju favoritka neporazila, ale na nu nestacila tak vyrazne, ze snad ten cas Gisin musel byt intergalakticky, resp. podmienky sa zhorsili natolko, ze Vlhova ten cas zajst ani nemohla (to aby si soft ospravednil, ze Vlhovu zdolali aj Truppe s Holdener). V 2.kole je to kombo Vlhova s velkym naskokom (lenze velky naskok mala aj pred jazdou, trat drzala a oproti Lysdahl zvysila naskok len o par stotin ... pritom Lysdahl neisla v uvode kola, len par pozicii pred nou, takze ospravedlnit to len tratou nemozno). A potom Liensberger naskok nielenze udrzala, ona si ho dovolila dokonca vyrazne navysit (keby to bolo 0,8-1s, tak nemam problem prilozit a aj tak by kurz isiel vyrazne nahor ... lenze nieco okolo 1,25, to uz som aj ja mal obavy, aby tie tipy, co som mal zahrane, neodpalila tretia osoba (Liensberger) a nie ta, proti ktorej to cele bolo hrane (logicky, hodnotu po 1.kole vytvarala primarne Shiffrin s kurzom nieco za 1,5). A @3,4 v h2h by som hral rad, lenze @3,4 platilo len pre betko - T.... si odkrojil tak 20% hodnoty a aky ma zmysel hrat ten isty tip za @2,8, ked on je implementovany do kurzu na vyhru Gisin za @5,0? Odpoved kazdy pozna ...

Tych 250 eur, ktore sa na tom podarilo vyhrat (- Mayer - Lindvik livko = teda okolo 200), som ochotny reinvestovat do zjazde ...

///

Zjazd muzi:

Uz pred treningami som mal tzv. bozsku trojicu Paris-Feuz-Kryenbuehl. Myslim, ze som to pisal aj tu (ze kurzy pred treningami boli humorne nizke). Teraz mame na vsetkych kurzy podstatne vyssie a pritom sa toho az tak nezmenilo - to, ze Paris nie je na tom najlepsie, to sme vedeli davno predtym. To, ze Feuz je v treningoch nanajvys priemerny, skor podpriemerny, to tiez nie je ziadna novinka. Dnesny vykon v SuperG bolo sklamanim, fajn, ale je to SuperG, kde sekundu v zahadnom useku cislo 2 dostal od Cochrana-Sieglea kazdy. Urs bol dnes 8., v treningoch slusny (pisal som, ze nie je zrovna treningovy typ).

Parisa nema zmysel hrat. Z favoritov ide medzi poslednymi, kurz na top3 nie je natolko lakavy, aby som do toho tlacil akekolvek peniaze a vyhru live budeme moct zahrat kedykolvek (a nebude prekazat, ked aj s mensim kurzom, ked tomu budu nahravat podmienky/situacia).

Feuz? Plati, ze vsetci moji "zverenci" idu az po Cochranovi (vyhral oba treningy a dnes az paranormalne SuperG ... najma ten spominany 2.usek je fakt zahada, ktoru trochu objasnil kolega Ganong - pasaz, ktora by mu nemala moc vonat a on tam stratil vyrazne pod 1s ... takze zjavne skvele pripravene lyze). Na strane druhej, medzi nim a Feuzom je len jeden clovek a velku ciastku vsadit nestihnem (vyplatim rozhodne lahsie). Takze asi nejaky kompromis je namieste. Kryenbuehl, nieco velmi podobne (ide hned po Feuzovi s 10, mimochodom).

Okrem tychto 3 hram aj Baileta - nie na vyhru, dokonca nie na top3 (aj ked to mozno stoji za uvahu ... tych @15,0 mi nepride az tak moc, to za prve a za druhe, u neho je zaujimavejsia skor vyrovnanost nez potencial).

Takze mam 3 mena, s ktorymi sa da kombinovat. Zahral som Kryenbuehla top6 (a este mi to droplo, kedze som s tym otalal ... faktom je, ze s @3,5 na @3,25 ... @3,5 nie je mozne hrat solo a @3,25 sa v akovke strati) s top10 Bailetom (@2,25). Ten drop je horsi v tom, ze zrazu mi Feuz top3 s top10 Kryenbuehlom o chlp neda @5,0+ (pretacam peniaze (poslednych par dni) a mam urcity realisticky ciel, ktory by som chcel stihnut splnit), ale tak co uz - nemam nic, co by som tam prilepil a nepredstavovalo riziko (teraz ma napadli u20 hokejky, ale ked sa na to pozeram, nic "bezpecne" s minikurzom sa tam nenachadza). Hram napokon solo top6 Bailet (@4,25), kedze nic vhodne k tomu sa tam nenachadza. A na zaver, hram za malo top3/top6/top10 Feuz/Urs/Bailet v trojakovke (kurz cez 20).

Najprv som chcel zahrat 3-ako z h2h - potom mi jeden analyzator dropol Urs/Sander a zaroven som si uvedomil, ze nechcem hrat Bailet/Hintermann, takze mi vlastne zostal sam Feuz/Kilde, co solo hrat fakt nechcem. Urs/Sejersted je aj inde a s daleko lepsim kurzom, nez je @1,7 (1,86 MB). To som teda zahral tam a hodil k tomu trochu iny h2h s Bailetom, nez ma T.... (s Allegrem, co je takisto tazky h2h, ale potencialne o kusok lepsi - Hintermann je totiz prave ten borec, ktory dokaze prekvapit a tu mu to aj dost sedi, aj ked to zatial naplno nepredal, na rozdiel od Baileta/Urs apod.).

PS: Bailet tu bol pred 2 rokmi 6. so 47!!! A minuly rok bral znova 6.miesto v 2.zjazde. V tom prvom chyboval v uvode, ktory mu inak sedi a ziskava tam cas na ostatnych a aj tak obsadil solidne 14.miesto. Tu v treningoch zasa dvakrat top6. Dnes si oddychol a zajtra rozhodne patri k ciernym konom.

Urs tu bral minuly rok svoje prve podium v kariere (nedavno pridal v zvlastnom zjazde vo Val dIsere druhe), ked nestacil v 2.zjazde len na miestneho rutinera Dominika Parisa. V 1. bol 13. s BIB 43 (v 2. uz mal o dost lepsie cislo, aj ked stale vysoke - 25). 5.miesto bral o den neskor v SuperG do kombinacie a ako som spominal, dnes bol v SuperG 8.

Feuz tu byva dlhodobo ten druhy - ten druhy za Parisom. Minuly rok 2. a 3. (cize ho porazil 2x Paris a 1x Urs), pred 2 rokmi 3. (Paris/Innerhofer) a pred 3 rokmi 4. (Paris/Svindal/Jansrud - z tychto 3 sa v pretekoch objavi len prvy menovany).
Zobrazit tipy z předchozích:   
Přidat nové téma Zaslat odpověď    KolemDvou.cz - tipy na sázení -> Archiv K2 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Všechny aktuální tipy z K2
Žebříčky a statistiky sázkařů
Sázkařské deníky
Tipy moderátorů K2
Tipy na tenis
Tipy na fotbal
Tipy na hokej
Tipy na basketbal
Tipy na házenou a volejbal
Tipy na NBA, NHL, NFL a MLB
Tipy na biatlon, skoky na lyžích, alpské lyžování a lyžování
Sázky, sázení, tipovaní, kurzové sázení, tipy na sázení
Souhrn tipů klubu sázkařů K2profi
Tipovací a sázkařská soutěž K2mini
Strategie sázení
Money management
Úspěšné sázkařské tikety
Programy pro sázení
Kontrola tiketu
Placené tipy
Tipy zdarma
Online sázení


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com




Sportbreak.cz - Dexter





Výměna odkazů:

Studio Ipanema - grafické a reklamní studio
Hledáte kam na výlet? Jsme komunita lidí, kteří si sdílí zajímavé a dobré tipy na výlety, přidejte se.
Časopis pro muže sázkaře, sázka na jistotu.

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Vtipy